PDA

Zobacz pełną wersję : Śnieg pod oknami Velux - POMOCY !!!



hub75
27-02-2008, 09:46
Mam problem z źle obrobionymi oknami Velux. Podczas śnieżycy, na wacie od ocieplenia wewnętrznego pojawiło się poro śniegu:-( Śnieg prawdopodobnie "nawiał" poprzez szczeliny pod ołowianym kołnierzem.

Jak myślicie, gdzie Partacze od okien popełnili błąd i w jaki sposób to naprawić?
7 veluxów wstawiała Ekipa Partaczy 1, jeden dodatkowy Velux był wstawiany przez Ekipę Partaczy 2. Na jednym ze zdjęć widać że pod oknem Ekipy Partaczy 2 jest niezły "prześwit"

Drugie pytanie dotyczy, zabezpieczenia przed podwiewaniem kominków wentylacyjnych które są z plastiku.

Poniżej adres do galerii zdjęć:
http://picasaweb.google.com/Kaljasz/OknaPoAciowe

Z góry dzięki za pomoc!

Trociu
27-02-2008, 10:02
Dość ciekawie wygląda ten śnieg. W szczególności, że pojawia się w połowie okna. Czyli tam gdzie jak widzę papa jest dobrze wywinięta na okno. Widzę, że masz pełne deskowanie, więc coś to dziwnie jest. Sprawdzałeś jak głęboko znajduje się ten śnieg. Może gdzieś niżej jest dziura.

Co do kominków wentylacyjnych, to papa powinna być wywinięta lub podwinięta. Coś podobnego jak masz przy oknach.

Ewentualnie jak mówił jeden z moich majstrów - wrzuci sie trochę pianki i się doszczelni dookoła ;)

hub75
27-02-2008, 10:05
Na dole przy murłatach są otwory w styropianie, żeby była wentylacja pomiędzy dechami a watą. Ale śnieg był podoknem, na dole nie.

dominikams
27-02-2008, 12:15
No nie wiem, jesteś pewny że nie wwiewa ze szczeliny wentylacyjnej? Jak masz nieobrobione okno, to nie da się wyeliminować podwiewania. My w końcu, po różnych próbach, zasłoniliśmy okna (całe) wełną, bo wiało jak cholera. Dopiero teraz sa odsłaniane, w trakcie kładzenia drugiej warstwy i robienia obróbek okien.

Trociu
27-02-2008, 12:22
Na dole przy murłatach są otwory w styropianie, żeby była wentylacja pomiędzy dechami a watą. Ale śnieg był podoknem, na dole nie.
Ale jak głęboko w dół występował ten śnieg? Był tylko przy oknie czy również z 10-20 cm poniżej również. Mi to nie wygląda na bezpośrednie złe zaizolowanie okna, bo z tego co widzę na zdjęciach papa jest wywinięta na okno. Więc nie powinien się śnieg pojawiać w tym miejscu. Bardziej bałbym się o rogi na których jest przerwa w papie i widać dół. Sam się zastanawiam co z takim fantem zrobić przy swoich oknach. Ale pewnie dokleję folię i będzie po sprawie.

hub75
27-02-2008, 17:40
W sumie od dołu to raczej nie mogło podwiewać bo śnieg był tylko na górze. Może faktycznie przez te rogi nawiewało, tylko dlaczego śnieg był na środku?

Mariusz1707
27-02-2008, 19:01
Mam ten sam problem - jakbym widział swoje Veluxy. U Ciebie też na pewno jest tylko papa pocięta + kołnierz. Poczytałem trochę i wiem,że oprócz wywiniętej papy powinien być zrobiony do okoła okna kołnierz z membrany dachowej zamocowany doramy okna. To wszystko jest w instrukcji montarzu na obrazkach,
ale moja ekipa nie wpadła na to !!!