PDA

Zobacz pełną wersję : Dojazd do garażu (ok22m-robić prosty czy po łuku?



ifka13
28-02-2008, 10:10
Po wstępnym wmalowaniu naszego domku w mapę otrzymaliśmy następujący obraz:
z uwagi, że droga przed działką jest trochę kręta to dom w największej odległości oddalony będzie ok 22-24m a w najbliższej 11-14 (dokładne wymiary wyjdą jak budynek usadowi geodeta, a i droga w realu odbiega troche od tego co na mapie)
po stronie gdzie odległość będzie te ponad 20 jest garaż i mamy problem z zaplanowaniem trasy dojazdowej do garażu i przy okazji ścieżki do domu- dlatego proszę Was o zapisanie swoich rozwiązań, może ktoś ma jakieś zdjęcia ...
czytałem gdzieś kiedyś, że nie powinno się robić prostego podjazdu do domu, bo to wydłuża tę drogę optycznie, raczej sugerowali żeby zrobić coś gdzieś po łuku- ale to wiąże się z wykonaniem też krętej dróżki dla pieszych lub wykonaniem skrzyżowania tej dróżki z dojazdem
wszelkie sugestie wskazane, chcemy utwardzić sobie kawałek drogi i można by już mniej więcej wstrzelić się w ostateczny kształt jaki będziemy chcieli otrzymać

Jacek1204
28-02-2008, 10:19
Uważam, że zaplanowanie na działce infrastruktury typu podjazd, dróżki, ścieżki, to jeden z najważniejszych punktów.

hanka55
28-02-2008, 10:29
Od 4 lat jeżdżę od ulicy do garażu - łamańcem.
I to najgorsze, najgłupsze rozwiązanie jakie zastosowano, by uchronić przed wycięciem, modrzewie posadzone przez poprzedniego właściciela.
Trzeba było ciąć i posadzić nowe, a wjazd zaplanować w linii prostej.
O ilości otarć na zderzakach auta - nie wspomnę !

Trociu
28-02-2008, 11:01
Może zamieść jakiś rysunek poglądowy.
Ale moim zdaniem kombinowanie z łamańcem nie ma sensu. Wydasz więcej i później możliwe, ze będziesz się meczył wjeżdżając. Dużo manewrowania żeby te kilka metrów przejechać.
Jeżeli nie chcesz mieć optycznej dali to może prawo lewo zrób jakąś falę. Wtedy optycznie nie będzie to droga prosta, ale żeby wjechać do garażu nie będziesz musiała kręcić kierownicą.

ifka13
28-02-2008, 12:39
ok, jutro wrzuce skan z mapki, z góry dziekuje za wszelki uwagi

jagoda555
28-02-2008, 12:45
Ze swojego doswiadczenia muszę powiedzeć, że najwygodniejszy dla kierowcy jest prosty dojazd. Ma to znaczenie szczególnie wtedy gdy cofasz, jest ciemno, pada deszcz a samochód w części zaparowany. Wtedy z powodu ograniczonej widoczności naprawdę cięzko jest manewrować po łukach.

ifka13
28-02-2008, 12:50
ok, jutro wrzuce skan mapki,
z góry dziękuję za wszelki uwagi

gkrzyszt
04-03-2008, 17:28
Oczywiscie że prosty dojazd zadne łuki po co sobie zycie komplkować A od czego sa rosliny? Mam 40 m dojazd do garazu w prostej lini obsadzone roslinami i jest
naprawde fajnie do tego fajne lampy ogrodowe i po co kombinowac?

aniawmuratorze
05-03-2008, 08:09
polecam prosty szwgier ma piękną wijącą się drogę do garażu ładnie wygląda ale w nocy jadąc tyłem ciągle trzeba być czujnym :roll:

tadzel
05-03-2008, 17:15
Dłudie dojazdy to znaczy,że działka duża a tu ostatnio gminy szaleją z podatkiem u mnie już 0,30 zł/mkw.Oczywiscie za dom osobno.

Mirek_Lewandowski
05-03-2008, 17:24
Od 4 lat jeżdżę od ulicy do garażu - łamańcem.
I to najgorsze, najgłupsze rozwiązanie jakie zastosowano, by uchronić przed wycięciem, modrzewie posadzone przez poprzedniego właściciela.
Trzeba było ciąć i posadzić nowe, a wjazd zaplanować w linii prostej.
O ilości otarć na zderzakach auta - nie wspomnę !

To proste. Jak w przypomnianym wczoraj nielubianym poniedziałku. W kostce dwie ładne koleiny :D Wjeżdżasz, puszczasz kierownicę.. i tylko hamujesz po dojechaniu.

hanka55
05-03-2008, 20:21
Hehehehheee, pomysł - przedni.
Jutro biorę łopatę i robię koleiny w żwirku :lol: :lol: :lol:

myciek
20-04-2008, 16:26
Widzę, że temat coś przycichł...
Generalnie im prostrza droga tym łatwiej parkować, mniej rozjechanych krzaczków i obitych świateł. Specjaliści od perspektywy i feng shui mogą być tym zdegustowani ale to ich problem.
Może warto jednak zastanowić się jak będzie wyglądał wyjazd na ulicę: panuje u części kierowców przekonanie, że z posesji wyjeżdża się tyłem, po czym (po zapięciu pasów i poprawieniu lusterka...) wykręca się i rusza w swoją drogę. U mnie jest dość duży plac pomiędzy garażem i bramą, który nie tylko umożliwia manewrowanie i bezpieczny wyjazd przodem ale i jest wygodnym miejscem do stawiania samochodów gości (zwłaszcza tych, ktorzy przyjeżdżają na kilka dni).
Sumując: wygoda i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

agal-b
20-04-2008, 18:47
Dla pieszych można zrobić krętą ścieżkę, (rosliny będą ładnie wyglądać), ale dla samochodów nie radzę będą rpoblemy jak pisali inni. A poza tym może być problem póxniej z ułożeniem nawierzchni.

BK
22-04-2008, 17:52
Zrób prosty ale możesz go trochę połamać - czyli z którejś strony dodac zaokrąglenie, może poszerzyć, potem nieco zwęzić, urozmaicić ciekawą rośliną z boku etc. Nie musisz robić zakrętasów, wystarczy prostą drogę trochę poszerzyć i zwęzić w paru miejscach żeby było ciekawie.

ifka13
24-04-2008, 11:50
dokładnie, planujemy wjazd na wprost drzwi wejściowych i w polowie drogi do domu po łuku "odejście w stronę garażu i tam będzie własnie plac manewrowy i jednocześnie parkingowy dla większej ilości samochodów.

cieszynianka
03-05-2008, 14:00
No własnie też stoję przed wyborem. Bardzo podoba mi się droga po łuku i chyba jednak się na nią skuszę. Na szczęście nie mam problemów z manewrowaniem, więc myślę, że będzie dobrze. Droga od bramy do garażu ma 50 metrów, więc po łuku będzie ciekawiej wyglądać.
:D