PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiego typu macie płytę grzejną (kuchenkę) w kuchni?



Yatza
29-02-2008, 12:10
Jakiego typu macie płytę grzejną (kuchenkę) w kuchni? Czy jesteście zadowoleni z wyboru? Jakiej firmy? Czy drugi raz wybralibyście kuchenkę tego typu? Zalety i wady? Doświadczenia z użytkowania?

W tej chwili (w mieszkaniu) mamy płytę gazową na płycie metalowej. W zasadzie standard. Musimy zdecydować czy ciągnąć w domu gaz do kuchni i stąd pytanie.

Jedyna wada naszej płyty to umieszczenie pokręteł z boku. Akurat w tym modelu (Mastercook'a) ogranicza to powierzchnię pól nad palnikami i jest nieco ciasno jak są 3-4 naczynia na gazie. Poza tym, przez ponad 7 lat płyta i piekarnik elektryczny niezawodne. Czy ekonomiczne? Nie mamy porównania.

OK
29-02-2008, 14:25
Inną - gazową na płycie emaliowanej - 5 palników, pokrętła z przodu :lol:

jacekp71
01-03-2008, 00:27
gotujemy na plycie indukcyjnej - jak na razie OK ;-)

gawel
03-03-2008, 22:33
mamy płyte elektryczną ceramiczną gorenje A+, rewela łatwa w czyszczeniu, energooszczedna precyzyjna w sterowaniu nie pozostawia tłustego kitu na scianie i okapie jak płyty gazowe same plusy. :wink: Jedyny minusik to to ze wymaga garnków z prostym (dobrze przylegającym) dnem. Tak ze wiekszosci swoich staroci trzeba powiedziec do widzenia i szerokim zamachem sie ich pozbyc :lol:

kubaimycha
07-03-2008, 17:18
indukcja i jestem mile zaskoczona szybkością zagotowywania ...

czandra
07-03-2008, 21:14
Jeszcze nie ma jej fizycznie, ale będzie ceramiczno-indukcyjna.

Trociu
10-03-2008, 07:50
U nas również będzie indukcyjna. Słyszeliśmy dużo dobrego o niej. A że i tak startujemy od zera, to i tak garnki trzeba będzie kupić ;)

Sasha
10-03-2008, 08:38
U nas również będzie indukcyjna. Słyszeliśmy dużo dobrego o niej. A że i tak startujemy od zera, to i tak garnki trzeba będzie kupić ;)

to tak jak u nas :)

masulda
10-03-2008, 13:32
A jak kształtuje się mniej więcej różnica czasowa w gotowaniu na płycie indukc. w porównaniu do ceramicznej.Tzn mniej więcej o ile szybciej się gotuje.Podobno 20-30% czy ta prawda?Generalnie czy ta różnica jest zauważalna i znacząca w codziennym użytkowaniu?

burifanek
11-03-2008, 08:03
Witam od 10 lat gotuję na płycie ceramicznej z firmy Amica model ethno jestem bardzo zadowolna jedyny mankament to już lekko rozjaśniona płytka w miejscu najczęściej używanego palnika ale po tylu latach użytkowania to miała prawo się trochę zużyć.

OlaiPiotr
11-03-2008, 08:41
Płyta elektryczna z musu i nigdy wiecej,w nowym domku bedzie gaz.Duża cześć zycia spędzam w kuchni i nic nie zastapi mi "żywego ognia":)

Zorka31
12-03-2008, 21:06
Jak żywy ogień to piec na drewno, no ewentualnie tzw. kuchnia węglowa. :D

OlaiPiotr
13-03-2008, 08:47
Ech wiedziałam,ze nie obedzie sie bez takiego komentarza :) Moze nie ma co popadac w przesade z tym piecem węglowym chociaż miałam okazje na takim kiedyś gotować :)

stiff
13-03-2008, 11:17
U mnie będzie indukcja - ta najbardziej popularna (czyt.TEKA GKST 60I4). :wink:

Magda25
01-04-2008, 12:03
Witajcie,
my bylismy już zdecydowani na płytę indukcyjną, wybralismy model, trzeba było potwierdzić zamówienie i wtedy... ktoś (lekarz z rodziny) odradził nam taki wybór. Podobno jest to bardzo niezdrowe urządzenie, co prawda w naszym życiu ciężko znaleźć coś, co nie szkodziłoby naszemu zdrowiu, ale jeśli można czegoś unikać - a płyty indukcyjnej można, to warto... Czy znacie jakieś wiarygodne źródła informacji na ten temat?

Sasha
01-04-2008, 22:22
Witajcie,
my bylismy już zdecydowani na płytę indukcyjną, wybralismy model, trzeba było potwierdzić zamówienie i wtedy... ktoś (lekarz z rodziny) odradził nam taki wybór. Podobno jest to bardzo niezdrowe urządzenie, co prawda w naszym życiu ciężko znaleźć coś, co nie szkodziłoby naszemu zdrowiu, ale jeśli można czegoś unikać - a płyty indukcyjnej można, to warto... Czy znacie jakieś wiarygodne źródła informacji na ten temat?

oooo OOOoooo !!!!!!!!!!

a co powiedział?

Że temp niszczy witaminy?

z chęcią posłucham... jestem przed wyborem

jacekp71
02-04-2008, 21:50
moze to lekarz dietetyk ?? ;-)

odaro
03-04-2008, 20:09
Wczoraj rozmawiałem z doradcą technicznym Vaillant na temat kotłów kondensacyjnych.

Na koniec rozmowy doszliśmy do gazu w kuchni. Otóż nie zaleca stosowanie kuchenki gazowej w nowych budynkach ze szczelnymi oknami ponieważ szczelne nowe budynki nie gwarantują usunięcie szkodliwych produktów spalania gazu.

On sam nigdy nie zainstalowałby u siebie kuchenki gazowej tylko elektryczną.

I co Wy na to?

Sasha
03-04-2008, 23:17
aj pier dziu... ale bzdura...

sroki ale nie mogłem się powstrzymać

OK
04-04-2008, 06:47
Wczoraj rozmawiałem z doradcą technicznym Vaillant na temat kotłów kondensacyjnych.

Na koniec rozmowy doszliśmy do gazu w kuchni. Otóż nie zaleca stosowanie kuchenki gazowej w nowych budynkach ze szczelnymi oknami ponieważ szczelne nowe budynki nie gwarantują usunięcie szkodliwych produktów spalania gazu.

On sam nigdy nie zainstalowałby u siebie kuchenki gazowej tylko elektryczną.

I co Wy na to?

:o Czy ma również zamiar przestać oddychać? :roll: Te szkodliwe produkty...

cieszynianka
04-04-2008, 13:08
Witajcie,
my bylismy już zdecydowani na płytę indukcyjną, wybralismy model, trzeba było potwierdzić zamówienie i wtedy... ktoś (lekarz z rodziny) odradził nam taki wybór. Podobno jest to bardzo niezdrowe urządzenie, co prawda w naszym życiu ciężko znaleźć coś, co nie szkodziłoby naszemu zdrowiu, ale jeśli można czegoś unikać - a płyty indukcyjnej można, to warto... Czy znacie jakieś wiarygodne źródła informacji na ten temat?

Też jesteśmy przed wyborem płyty. Myśleliśmy o indukcyjnej ze względu na koszty użytkowania (aktywne jest tylko pole pod naczyniem). Z drugiej strony zastanawiamy się nad wpływem pola elektrostatycznego, które podczas pracy płyta wytwarza. W obecnych czasach jest go tyle w każdym domu, że nie wiem, czy dokładać sobie jeszcze jedno jego źródło?
Kiedyś freon też był uznany za absolutnie bezpieczny, a po latach jest wycofany. Podobnie było z eternitem. Inne wynalazki jak supertakon, albo batervid też się nie sprawdziły. Niestety dopiero po kilkudziesięciu latach użytkowania danej technologii można wyciągnąć uprawnione wnioski.
A my na taką decyzję nie mamy aż tyle czasu :-)))
Co robić??????????????

odaro
04-04-2008, 14:25
aj pier dziu... ale bzdura...

sroki ale nie mogłem się powstrzymać

Na pierwszy rzut oka wydaję się to kompletną bzdurą

ale jak już druga niezależna osoba mi o tym mówi to zacząłem się na tym zastanawiać.

OK
04-04-2008, 14:29
aj pier dziu... ale bzdura...

sroki ale nie mogłem się powstrzymać

Na pierwszy rzut oka wydaję się to kompletną bzdurą

ale jak już druga niezależna osoba mi o tym mówi to zacząłem się na tym zastanawiać.

Nie ma się co zastanawiać :roll: W tak szczelnym domu i tak prędzej zgnijesz, niż się strujesz :wink:
Jak okna szczelne, to musi być wentylacja dobra - nawet jak w ogóle kuchni nie masz i jadasz na mieście.

odaro
04-04-2008, 17:25
aj pier dziu... ale bzdura...

sroki ale nie mogłem się powstrzymać

Na pierwszy rzut oka wydaję się to kompletną bzdurą

ale jak już druga niezależna osoba mi o tym mówi to zacząłem się na tym zastanawiać.

Nie ma się co zastanawiać :roll: W tak szczelnym domu i tak prędzej zgnijesz, niż się strujesz :wink:
Jak okna szczelne, to musi być wentylacja dobra - nawet jak w ogóle kuchni nie masz i jadasz na mieście.

Dla tych co nie zrozumieli co chciał powiedzieć przedstawiciel Valliant tłumaczenie z Polskiego na nasze

... w nowo budowanych zazwyczaj szczelnych domach wentylacja grawitacyjna słabo działa i jest niewystarczająca dla dostatecznego usunięcia produktów spalania gazu w kuchni...

np w upalny bezwietrzny dzień w środku lata zwłaszcza jak nie ma wystarczającego nawiewu powietrza.

P.S Co by było jasne u siebie planuje wentylację mechaniczną

OK
04-04-2008, 17:38
Ale ja rozumiem :lol:
Tyle, że w upalny bezwietrzny dzień to bym się udusiła ze szczelnie zamkniętymi oknami :wink:
A tak na serio, mam went. grawitacyjną, ale okap podłączony do komina :roll: W poprzednim mieszkaniu nie miałam okapu w ogóle, okna też nowe i jakoś tam żyję :wink:
Fakt - oba mieszkania nie w nowych domach.
Ale jeśli wentylacja grawitacyjna, to musi działać dobrze - jak źle działa, to problem z płytą gazową jest tylko jednym z niewielu problemów, jakie spotykają mieszkańców :roll: Tak samo jak przy źle działającej mechanicznej :wink:
A produkty spalania masz również w oddychaniu, jakby było tak źle to ludzie by się dusili :roll: Ale zazwyczaj zdrowy odruch każe im wcześniej otworzyć okna. Zwłaszcza w upalny, letni dzień :lol:

Mymyk_KSK
09-04-2008, 20:52
gazowa na szkle - Bosch, z pokrętłami z przodu. jesteśmy z niej bardzo zadowoleni, łatwo się myje (bo że się brudzi szybko, to fakt - nawet kłaczek kurzu na niej widać z daleka...),żeliwne ruszty są bardzo dobrej jakości, stabilne. Poprzednio gotowaliśmy na ceramicznej (też Bosch) ale wolę gazową - mam większa kontrolę nad gotowaniem ;-)

piotrulex
10-04-2008, 11:31
gazowa na 5 palnikow

http://www.ceneo.pl/340137

Mastercook 2MI-5GLST X

zamowiona i niebawem bedzie do odbioru - przez neta

krzymi
06-07-2008, 19:44
Plyta ceramiczna Siemensa.


Krzymi

canna
10-07-2008, 12:42
Mam indukcyjną TEKA i widzę same zalety. Przed przeprowadzką miałam ceramiczną AMICA i chwaliłam ją. Jednak indukcja jest lepsza:

- zero problemu z czyszczeniem, płyta jest pod tym wzglęgem idealna. Z ceramicznej musiałam zdrapywać to co wykipiało i przywarło. Z indukcją nie ma tego problemu. Wystarczy psiknąć środkiem czyszczącym i przejechać gąbką.

- zdecydowanie krótszy czas gotowania. Przykład: na opakowaniu kaszy w saszetkach napisano: gotować 20-30 min. Na płycie indukcyjnej wystarczy 10-15 min.

- za nic nie zamieniłabym jej na gazowy "żywy ogień", dotknięcie płyty indukcyjnej nie grozi poważnym oparzeniem.

czandra
10-07-2008, 13:00
Canna, a jaki model tej kuchenki macie? Ja wczoraj zamówiłam model GKST 60I4 B. Wcześniej miał być electrolux, ale po kiepskich opiniach na ich temat oraz dobrych na temat teki, stanęło na tym drugim producencie.

canna
10-07-2008, 13:20
Mam GKST 6014. Przy wyborze kierowałam się głównie opiniami na ceneo. Zresztą tak samo wybrałam lodówkę, zmywarkę, mikrofalówkę i suszarkę.
W moim przypadku okazało się to dobrą metodą, bo cały mój sprzęt AGD mogę śmiało polecić najbardziej wybrednej pani domu http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif

Trociu
10-07-2008, 13:32
Mam GKST 6014. Przy wyborze kierowałam się głównie opiniami na ceneo. Zresztą tak samo wybrałam lodówkę, zmywarkę, mikrofalówkę i suszarkę.
W moim przypadku okazało się to dobrą metodą, bo cały mój sprzęt AGD mogę śmiało polecić najbardziej wybrednej pani domu http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif
A możesz się podzielić nazwami producentów tych poszczególnych elementów. Każdemu z nas się przyda

czandra
10-07-2008, 13:48
Mam GKST 6014.

O! taka sama jak u mnie :D

canna
10-07-2008, 16:17
O! taka sama jak u mnie http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

Niezupełnie.
Ty zamówiłaś GKST 6014 B.
Ja mam GKST 6014.

czandra
10-07-2008, 17:38
Faktycznie, te płyty różnią się. Czy orientujesz się, która jest lepsza? Mogę jeszcze zmienić zlecenie.

canna
10-07-2008, 20:11
A możesz się podzielić nazwami producentów tych poszczególnych elementów. Każdemu z nas się przyda

A proszę bardzo:

mam lodówkę LG GRF 399 BTQA
http://images33.fotosik.pl/316/7b8cc408ec1b16b5.jpg (www.fotosik.pl)


Dozownik wody ma wielkie powodzenie w gorące dni. Dla mnie ważniejsze jest, że jest bardzo cicha (mam kuchnię połączoną z salonem) i pojemna.

zmywarkę Bosch SGI 58M 05 eu
http://images31.fotosik.pl/316/af760a52685ec1ec.jpg (www.fotosik.pl)

Kiedy włączyłam ją pierwszy raz, myślałam że nie działa, jest tak cicha. Zresztą na panelu ma napis: "super silence" i to prawda.
Krótki program jest wystarczający do codziennego zmywania.

mikrofalówkę z funkcją piekarnika, crisp i grilem Whirlpool AMW 535 IX
http://images28.fotosik.pl/245/c0d3e8c35f68b348.jpg (www.fotosik.pl)

To najlepszy zakup, polecam wszystkim. Dzięki niej nie mam piekarnika, w którym w starym mieszkaniu trzymałam patelnie. Piekarnik w kuchni elektrycznej niestety nie był zbyt dobry. Teraz ta mikrofala zachęciła mnie do eksperymentów w kuchni.

suszarkę Bosch (nie pamiętam symbolu)
http://images25.fotosik.pl/244/1e067be193a3422a.jpg (www.fotosik.pl)

Nie mam pomieszczenia nadającego się na suszarnię. Za to mam bardzo dużą łazienkę, ale nie znoszę porozstawianych suszarek, albo wiszących sznurków. Latem pranie suszy się na tarasie, zimą będzie suszyła suszarka. Już ją parę razy wypróbowałam - bardzo się cieszę, że ją kupiłam.

I wspomnianą już płytę indukcyjną Teka GKST 6014
http://images25.fotosik.pl/244/844eba52d949e9b5.jpg (www.fotosik.pl)

Wybrałam tą płytę, bo ta z B wydała mi się zbyt udziwniona. Poza tym na ceneo wyczytałam, że ta jest lepsza. Już nie pamiętam argumentów za.

Poza tym mam okap podszafkowy Mastercooka, ale wybrałam go kierując się raczej tym, żeby ładnie pasował do reszty sprzętu. Rzadko go używam.

czandra
10-07-2008, 21:10
Wybrałam tą płytę, bo ta z B wydała mi się zbyt udziwniona. Poza tym na ceneo wyczytałam, że ta jest lepsza. Już nie pamiętam argumentów za.

A ile za nią płaciłaś?

canna
11-07-2008, 10:02
Jakieś 1800, dostałam komplet garnków w promocji. Wszystko kupowałam w sklepach internetowych wybranych na ceneo.pl.

czandra
11-07-2008, 10:46
Jakieś 1800, dostałam komplet garnków w promocji. Wszystko kupowałam w sklepach internetowych wybranych na ceneo.pl.

Dzięki. Ta moja też jest w podobnej cenie, ale bez garnków niestety.

ryba7070
12-07-2008, 12:22
Płyta indukcyjna TEKA GKST 6014 B, czeka na montaż...

mim
15-10-2009, 11:51
Odgrzewam temat, żeby dowiedzieć się Waszych opinii na temat co wybrać kuchnię gazową czy indukcyjną do kuchni. Kupuję nowy dom od dewelopera. Wybór gazu wiąże się z przeciągnięciem rury przez przedpokój do kuchni.

mim
15-10-2009, 11:54
Z wyników ankiety wnioskuję, że większość budujących wybiera płytę elektryczną. Ciekawe dlaczego ? Czy dlatego, że jest wygodniejsza i bardziej nowoczesna ? Ja chciałem kuchni gazowej, bo gaz jest tańszy.

piotrulex
15-10-2009, 11:55
w kuchni sporo chromu wiec gazowa, metalowa, na 5 palnikow, zeliwne ruszta, pokretla z przodu

robimy sporo zapraw i srodkowy wielki palnik naprawde mocno sie przydaje na duzy gar :D

aka-jonek
15-10-2009, 17:56
Ja jednak indukcja, czyściej zdecydowanie bez gazu.
aka

MARTINA1
15-10-2009, 18:09
........

faceone
15-10-2009, 18:28
Zdecydowanie indukcja. Jeżeli chodzi o komfort i szybkość gotowania bije na głowę wszystkie inne elektryczne i gazowe.

mariankossy
15-10-2009, 22:55
Mamy indukcyjną i jest ok.
Cenowo z gazem wychodzi prawie to samo. :wink:

MARTINA1
16-10-2009, 07:10
2 ogromne plusy płyty :
1 łatwa do mycia
2 przesuwanie garnków bez ich podnoszenia - suuper-dla osób mających problemy z kręgosłupem i nie tylko......... :D [/list]

mim
16-10-2009, 09:57
Mam płytę elektryczną AMIKI + 4 garnki szybkowary i obiad w 0,5 h . W TEJ OPCJI TO JESZCZE OSZCZĘDZAM :D


Na czym polega ten obiad w 0,5h ? Czy mogę poprosić o szczegóły ? Żona gotuje obiady codziennie (jak na razie :D) i ta kwestia jest istotna. Dajmy na to, że mamy do usmażenia kotlety, do ugotowania ziemniaki i fasolkę. Czy na tej super-płycie i w super-garnkach wyjdzie to szybciej niż na gazie ?

Jeszcze chciałem zapytać, ile może kosztować zakup garnków. Do płyty indukcyjnej podobno trzeba mieć specjalne garnki.

Czy pole magnetyczne wytwarzane przez taką płytę nie jest szkodliwe dla ludzi ?

Ja tam jestem konserwatywny, więc mam opory przed tą indukcją. Z drugiej strony wolałbym nie mieć rury gazowej w przedpokoju i w kuchni. Na razie mamy gaz tylko przy piecu.

Trociu
16-10-2009, 11:14
Czy pole magnetyczne wytwarzane przez taką płytę nie jest szkodliwe dla ludzi ?
Ja tam jestem konserwatywny, więc mam opory przed tą indukcją. A masz kuchenkę mikrofalową?

Trociu
16-10-2009, 11:15
Mam płytę elektryczną AMIKI + 4 garnki szybkowary i obiad w 0,5 h . W TEJ OPCJI TO JESZCZE OSZCZĘDZAM :D


Na czym polega ten obiad w 0,5h ? Czy mogę poprosić o szczegóły ? Żona gotuje obiady codziennie (jak na razie :D) i ta kwestia jest istotna. Dajmy na to, że mamy do usmażenia kotlety, do ugotowania ziemniaki i fasolkę. Czy na tej super-płycie i w super-garnkach wyjdzie to szybciej niż na gazie ?
pewnie chodzi o czas potrzebny na zagotowanie wody. W indukcji idzie to bardzo szybko, w szczególności jeżeli jest jeszcze opcja dodatkowego power'a.

Trociu
16-10-2009, 11:17
Jeszcze chciałem zapytać, ile może kosztować zakup garnków. Do płyty indukcyjnej podobno trzeba mieć specjalne garnki.
Kosztuje tyle ile zakup nowego garnka. Finalna cena zależy od tego jakiej marki garnek wybierzesz. W marketach można kupić już za kilkanaście złotych.

MARTINA1
16-10-2009, 15:45
bnm

MARTINA1
16-10-2009, 15:51
ghj

sewerynslowi
19-10-2009, 14:04
indukcja TEKA IR 641 i jesteśmy bardzo zadowoleni (podłączona oczywiście pod siłę)

mim
20-10-2009, 11:08
I jeszcze jedno można kupić 1 szybkowarek (na próbę ) i po ugotowaniu potrawy przekładać, lub gotować te najbardziej czasochłonne . :wink: U mnie to nie indukcja lecz zwykła ceramiczna płyta.

Dziękuję za odpowiedź. Przekażę żonie informację o tych szybkowarach.

Na razie musimy podjąć decyzję: gaz czy prąd. Potem będziemy wybierać model i rodzaj płyty.

Czy to prawda, że przy płycie elektrycznej mniej osadza się tłustego nalotu na okapie i szafkach kuchennych ?

mim
20-10-2009, 11:14
Czy pole magnetyczne wytwarzane przez taką płytę nie jest szkodliwe dla ludzi ?
Ja tam jestem konserwatywny, więc mam opory przed tą indukcją. A masz kuchenkę mikrofalową?

Używam kuchenki mikrofalowej, ale zakładam fartuch ołowiany :D

Mówiąc poważnie, to z mikrofalą jest trochę inaczej, bo fale są zamknięte w metalowej puszce i niewiele wydostaje się na zewnątrz.

sewerynslowi
20-10-2009, 11:15
jak mieszkalismy u Rodziców to gotowaliśmy na gazowej, obecnie na indukcji. Plus jest taki ze garnki nie są okopcone, nie ma tego brzydkiego nalotu na nich, a i pary wydaje się być mniej.

MARTINA1
20-10-2009, 11:18
.........

sewerynslowi
20-10-2009, 11:18
Używam kuchenki mikrofalowej, ale zakładam fartuch ołowiany :D

Mówiąc poważnie, to z mikrofalą jest trochę inaczej, bo fale są zamknięte w metalowej puszce i niewiele wydostaje się na zewnątrz.[/quote]

a w indukcji fale wydostają się na zewnątrz?? z tego co mi wiadomo to krążą między płytą a garnkiem, dlatego mamy efekt "grzania zimnego w dotyku"

chociaz przyznaję, że specjalistą nie jestem w tej dziedzinie i mogę się mylić :)

mim
20-10-2009, 12:53
Używam kuchenki mikrofalowej, ale zakładam fartuch ołowiany :D

Mówiąc poważnie, to z mikrofalą jest trochę inaczej, bo fale są zamknięte w metalowej puszce i niewiele wydostaje się na zewnątrz.

a w indukcji fale wydostają się na zewnątrz?? z tego co mi wiadomo to krążą między płytą a garnkiem, dlatego mamy efekt "grzania zimnego w dotyku"

chociaz przyznaję, że specjalistą nie jestem w tej dziedzinie i mogę się mylić :)

Pole magnetyczne powoduje powstanie prądów wirowych w dnie garnka, które je nagrzewają. Na tej samej zasadzie działa elektromagnes lub dowolny silnik elektryczny.
Na angielskiej stronie wikipedii
http://en.wikipedia.org/wiki/Induction_cooker
wyczytałem, że posiadacze rozruszników serca nie powinni używać kuchni indukcyjnych. Również posiadacze biżuterii metalowej muszą uważać przy gotowaniu, bo się im nagrzeje od pola magnetycznego :D

MARTINA1
20-10-2009, 13:01
nmb

sewerynslowi
20-10-2009, 13:04
na pewno nie. zużycie prądu ceramiczna ma dużo wieksze niestety...

MARTINA1
20-10-2009, 13:06
zxc

sewerynslowi
20-10-2009, 13:11
nie każdy lubi gotować w szybkowarach :)

a tak wogóle, to większość kucharzy z prawdziwego zdarzenia gotuje tylko na ogniu... :lol:

MARTINA1
20-10-2009, 13:15
adf

mim
20-10-2009, 14:20
Zdecydowaliśmy się już na płytę elektryczną taką lub inną. Gazu nie ciągniemy do kuchni. W sumie żona będzie gotować. Przekonano ją, że płyta elektryczna powoduje mniej osadów w kuchni na szafkach i okapie. Nie do końca rozumiem z czego to się bierze.

Zgadzam się z przedmówcą, że najlepiej to gotować na ogniu. Co do ognia, to będziemy mieli kominek. Może chociaż ziemniaki będzie można tam upiec :)

Co do szybkowarów, to nie mam zdania. Porozmawiam z żoną.

Podobno są płyty - pół indukcyjne, a pół ceramiczne. Nie wiem po co.

MARTINA1
20-10-2009, 14:44
dfg

mim
20-10-2009, 15:54
Na nie robieniu gazu akurat nie zaoszczędzę, bo robi mi to deweloper.