PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zbudowac szambo



macos
29-02-2008, 19:34
Jestem na etapie kosztorysu do remontu , kwestia szamba zajmuje tam istotna pozycje, tylko ja sie na tym wogole nie znam :oops: Sa jakies szamba , jakies zamkniete , oczyszczalnie i tyle :oops: . Jakie sa wymagane procedury przy zalozeniu ze chcialbym takowe wybudowac na swojej dzialce , na kanalizacje sie nie doczekam . To pewne . Gmina mi powie jakie moge czy to ja moge zrobic co chce ?. Gdzie sie zglosic , jakiej papierologii / decyzji / pozwolen bede potrzebowal ? Wymyslilem sobie ze wkopie plastikowy zbiornik ( moze byc betonowe - jesli lepsze ? ) w ziemie , polacze rura ( spadek i odpowiednia glebokosc oczywiste ) z domem i ok . :oops: Tak to sie chyba robi ? Sprawdzac moge zagladajac :D Jaka jest jakas optymalna pojemnosc takiego zbiornika ? Trzeba go zakopac czy jeszcze obmurowac ? Jak dlugo w takim zbiorniku moga plywac nieczystosci ? Jakies fermentacje , gnicie , zapachy , bakterie itp tematy tez trzeba przewidziec ? Zakladam ze to nie dom caloroczny , na razie ... ale moze sie to zmienic . Nie chcialbym nic wylewac " pod plot " . Jak to przykryc od gory zeby w piekny lipcowy dzien zapach nie niosl az do sasiada :D i nie umilal wypoczynku .W wielkim skrocie jak sie zabrac za zrobienie szamba , co powinienem przewidziec , jakie bedzie najlepsze i dlaczego , moze jeszcze koszta ... wszystko co tylko moge zamierzam zrobic sam :D Bede bardzo wdzieczny za pomoc .

margarytka
29-02-2008, 20:03
macos
Dobór rodzaju zbiornika jest uzależniony od rodzaju gruntu w jakim chcesz go posadowić i od tego na jakiej głębokości występuje woda gruntowa. Pojemność zbiornika zależy od ilości osób korzystających z kanalizacji czyli tzw. zużycia wody przez osobę w ciągu doby i od tego jak często zamierzasz opróżniać szambo?
Obawiam się ,że będziesz musiał uzyskać w gminie, pozwolenie na budowę.

macos
29-02-2008, 20:08
No to ladnie :D
Jeszcze do tego rodzaj gruntu dochodzi , nawet bym nie pomyslal :oops:
Geolog tez :-? ? Woda gleboko , w studni przynajmniej .Nie moge przewidziec metrow na osobe na dobe i dlatego nie wiem jak czesto bede je oproznial i jak duzy zbiornik . Sa jakies optymalne pojemnosci , np. cztery osoby non stop na miesiac to mi da ile m3 ? Po prostu nie wiem nic w tym temacie a musze to zrobic . Stad tez pytanie o zapachy , bakterie , pojemnosc itd . Znaczy ze najpierw wale do gminy i mowie ze chce szambo budowac :P ? I oni mi projekt dadza czy ja mam go zrobic ? I jakies wymagania i ograniczenia postawia ? Ze takie to a takie , tu i tu a tyle to a tyle m3 i z zielonego plastiku zbiornik ?

margarytka
29-02-2008, 20:35
Tu znajdziesz coś na temat kosztów i wiele innych interesujących Cię informacji http://www.celmax.czwa.pl/dom-q-el/index.html, a tu masz średnie dobowe zużycie wody: 160 l/osobę= 0,16 m3.
Jeśli wodę masz głęboko to 50 % problemów masz już z głowy :wink:


p.s. w gminie dostaniesz tylko decyzję o warunkach zabudowy :).

macos
29-02-2008, 20:39
[404] File Not Found : Plik nie istnieje

Podany w zapytaniu URL /dom-q-el/index.html, nie został odnaleziony na tym serwerze.

The requested URL /dom-q-el/index.html, was not found on this server.



nie dziala

macos
29-02-2008, 20:41
a tu masz średnie dobowe zużycie wody: 160 l/osobę= 0,16 m3.
Jeśli wodę masz głęboko to 50 % problemów masz już z głowy :wink:

Rewelacja , dzieki wielgachne :D :D :D

margarytka
29-02-2008, 20:42
http://www.celmax.czwa.pl/dom-q-el/szambo.htm tu spróbuj :)