PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o radę



greg265
29-02-2008, 20:06
Witam wszystkich. Chciałbym prosić o radę, mianowicie mamy z żoną działkę na wsi o pow. 3000 m2. Na tej działce stoi dom i budynek gospodarczy Dom został wybudowany przez mojego dziadka w 1970r. Od 10 lat stoi niezamieszkany,wiadomo wilgoć ,grzyb na ścianach. Chcemy coś z tym zrobić nie wiem czy remont czy najlepszym rozwiązaniem będzie rozbiórka i budowa nowego domu. Skłaniamy się do rozbiórki ale to będą dodatkowe koszty, papiery itp.ale chyba będzie to najwłaściwsze rozwiązanie bo ile byśmy nie włożyli w remont to i tak to będzie stary dom i tak. Bardzo proszę o rady na ten temat ,będę wdzięczny za każdą uwagę.

Grzegorz

retrofood
29-02-2008, 20:56
Nie da się ocenić stanu obiektu na odległość.
piszesz - nowy, bo ten zawsze będzie stary. No, bedzie, ale zawsze go można rozbudować, ocieplić i... bedzie jak nowy.

Moja rada: musisz wziąć jakiegoś fachowca, który oceni, czy budynek nadaje się do remontu i rozbudowy. oczywiście, jesli budynek jest faktycznie zagrzybiony, to rozebrać bez dyskusji.

zbigmor
29-02-2008, 21:28
Witam wszystkich. Chciałbym prosić o radę, mianowicie mamy z żoną działkę na wsi o pow. 3000 m2. Na tej działce stoi dom i budynek gospodarczy Dom został wybudowany przez mojego dziadka w 1970r. Od 10 lat stoi niezamieszkany,wiadomo wilgoć ,grzyb na ścianach. Chcemy coś z tym zrobić nie wiem czy remont czy najlepszym rozwiązaniem będzie rozbiórka i budowa nowego domu. Skłaniamy się do rozbiórki ale to będą dodatkowe koszty, papiery itp.ale chyba będzie to najwłaściwsze rozwiązanie bo ile byśmy nie włożyli w remont to i tak to będzie stary dom i tak. Bardzo proszę o rady na ten temat ,będę wdzięczny za każdą uwagę.

Grzegorz

Budynek z 1970r nie jest jeszcze wcale stary (chyba, że w USA) :)
Ważne jest również w jakiej technologii był zbudowany i w jakim stanie ma fundamenty i dach. Remont może kosztować więcej niż budowa nowego ale równie dobrze może kosztować znacznie mniej, Wszystko zależy od stanu obecnego i waszych celów oraz cierpliwości. Ale większej cierpliwości wymaga budowa - czas z reguły dłuższy i załatwianie wielu formalności, których można uniknąć przy remoncie. Działkę macie dużą to i w przyszłości można pewnie obok coś zbudować.

greg265
01-03-2008, 08:11
Dom jest zbudowany z pustaków betonowych,fundamenty są wylewane w ziemi, z tego co widać izolacja pozioma jest ale papa jest już skruszała
i pewnie nie spełnia swojej roli. Jest to taki typowy klocek ze stropodachem.

zbigmor
01-03-2008, 10:58
Dom jest zbudowany z pustaków betonowych,fundamenty są wylewane w ziemi, z tego co widać izolacja pozioma jest ale papa jest już skruszała
i pewnie nie spełnia swojej roli. Jest to taki typowy klocek ze stropodachem.

Jeśli działka nie jest podmokła to nie przejmowałbym się tą skruszałą papą. Jeśli budynek jest w miarę solidny to nadbudowałbym dach skośny na stropodach i wyremontował. Ocenę musi wydać fachowiec na podstawie wizji lokalnej.