PDA

Zobacz pełną wersję : Łańcuch do drzwi wejściowych



Piotr J.
01-03-2008, 14:54
No właśnie, nie znalazłem na forum, to ma sens? CZy to spełnia swoją funkcję? Jeżeli tak to ktoś wie jaki najlepszy na co zwrócić uwagę?. Chce go zamontować , aby żony spokojnie mogła zobaczyć kto, lub cos odebrac nie otwierając drzwi.

EZS
01-03-2008, 15:19
nie mam łańcucha ale coś podobnego, montowane zresztą fabrycznie w dzwiach. Sama nie wiem, w zasadzie czasem traktujemy to jako zamek, po prostu, bo jest na dole i łatwiej przekręcić. Ale czy ma jakies specjalne zastosowanie..... ? Chyba nie. I jedną wadę, od zewnątrz się nie otworzy (uchyli - tak, otwirzy - nie), załatwiiła już nas raz córcia w ten sposób, przekręciła sobie łańcuch i zamek i poszła spac. A sen ma mocny! Zamek otworzylismy, łańcucha nie. Omal nie nocowaliśmy pod domem :-?

Piotr J.
02-03-2008, 08:02
Ktoś ma jakieś inne spostrzeżenia? Czy to już jest archaizm?

Last Rico
02-03-2008, 09:36
To nie archaizm ale częsta potrzeba, dzieci, ludzie starsi. Można zamontować coś takiego.
Ma taką zaletę że nie da się tego z zewnątrz ani łatwo przeciąć - dość gruby materiał choć
na zdjęciu na taki nie wygląda, ani odblokować. Otwarcie jest możliwe wyłącznie po ponownym
zamknięciu drzwi.

http://www.agas.pl/produkt.php?idprod=944

Piotr J.
02-03-2008, 10:28
MAm futryny szerokie na 10 cm (tzn. między drzwiami , otworem, murem) więc potrzebuję coś długiego. Na zewnątrz też gruby styropian , wieć żeby coś odebrać np. list to łańcuch 25-30 cm potrzebny, żeby była szczelina i żeby minąć futrynę. Nie znalazłem takiego.

EZS
02-03-2008, 10:41
MAm futryny szerokie na 10 cm (tzn. między drzwiami , otworem, murem) więc potrzebuję coś długiego. Na zewnątrz też gruby styropian , wieć żeby coś odebrać np. list to łańcuch 25-30 cm potrzebny, żeby była szczelina i żeby minąć futrynę. Nie znalazłem takiego.

List odbieram przy płocie. Naogół listonosz nie chce włazić na działke, trzeba iść do niego. Do pytania"kto tam" naogół służy jakiś bramofon, videofon. Kogo się spodziewasz na własnej działce, żeby mu ucgylać dzwi???
Jak dasz za długi to już nie ma sensu - dzwi nabiora rozmachu i można tylko go wyrwać....

mynia_pynia
02-03-2008, 10:47
Myśle że lepszym rozwiązaniem są drzwi antywłamaniowe z częściowym przeszkleniem z lustrem weneckim - oczywiście zamontowałbym jakąś szybę zbrojoną :).
Jeśli chodzi o sam mechanizm łańcuszka to miałam przez taki ładną śliwę na czole - gdy u cioci się zagalopowałam i drzwi się zablokowały a ja już byłam przygotowana do wyjścia ;)