PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sprawdzić właściciela działki



Maciekkkkkkkkkkkk
02-03-2008, 13:12
Witam
Znalazłem ciekawą działke, która chciałbym kupić jednak mam problem z ustaleniem właściciela działki, sąsiedzi niestety ale nie znają danych osobowych właściciela. Mam jedynie nr działki i ulice co musze teraz zrobić żeby ustalić dane osobowe właściciela tej działki??

malgos2
02-03-2008, 13:18
Moze gdybys mial znajomosci w Urzedzie Miasta, podaliby Ci numer ksiegi wieczystej...

Nefer
02-03-2008, 13:20
Wypis z KW (ale tam tylko imię i nazwisko) jest jawny. Muisz mieć KW niestety
Rejest gruntów nie jest jawny jeśli chcesz dane osobowe. jeśli nie - możesz dostać.

Kris2222
02-03-2008, 14:06
skąd jesteś?

Kris2222
02-03-2008, 14:07
skąd jesteś?

Ushi
02-03-2008, 15:39
Ja ostatnio musiałem ustalić namiary na współwłaścicieli naszej drogi dojazdowej. W tym celu udałem się do Urzędu Miasta do działu ewidencji gruntów, wypisałem odpowiedni świstek, zapłaciłem 12 złociszy i uzyskałem potrzebną mi informację od urzędnika, ale ustnie :o Po prostu podyktował mi nazwiska i adresy pozostałych właścicieli, co nie omieszkałem skrzętnie zanotować.

Nefer
02-03-2008, 15:44
ładnie chronią dane...:):)

Ushi
02-03-2008, 15:53
No w końcu ustnie, poza tym w jaki inny sposób mógłbym się dowiedzieć o współwłaścicielach drogi? We wniosku musiałem zaznaczyć, kto ja jestem i po co mi te dane.

mynia_pynia
02-03-2008, 16:27
Numer kw jest jawny. Np w powiecie wrocławskim wchodzisz na wrosip i normalnie bez logowania masz podany nr, powierzchnie i kw dla działki.
Składasz w księgach wieczystych że chcesz zrobić badanie księgi nr ... dla działki a cel podajesz kupno to kosztuje -chyba 50 zł.
Ja czasem podaje właściciela działki jak ktoś mówi że chce kupić i pilnie poszukuje to co za różnica czy sprawdzi to w KW czy ja mu powiem - taki bezsensu przepis - juz lepiej żeby KW były nie jawne bo każdy może sobie zamówić i poogladać ile sąssiad ma zadłużenia hipotecznego, czy się toczą jakieś sprawy komornicze!!!

Maciekkkkkkkkkkkk
02-03-2008, 22:12
skąd jesteś?

Dąbrowa górnicza

Czyli najlepiej udać sie do ewidencji gruntów i tam zapytać. A co z takimi wnioskami jak o udostępnienie danych osobowych lub wypis z rejestru gruntów

Nefer
02-03-2008, 22:13
skąd jesteś?

Dąbrowa górnicza

Czyli najlepiej udać sie do ewidencji gruntów i tam zapytać. A co z takimi wnioskami jak o udostępnienie danych osobowych lub wypis z rejestru gruntów

jak uzasadnisz - dostaniesz :)

Maciekkkkkkkkkkkk
03-03-2008, 11:32
skąd jesteś?

Dąbrowa górnicza

Czyli najlepiej udać sie do ewidencji gruntów i tam zapytać. A co z takimi wnioskami jak o udostępnienie danych osobowych lub wypis z rejestru gruntów

jak uzasadnisz - dostaniesz :)

W takim razie jak uzasadnić ten wniosek ?? A może ktoś ma jakieś inne pomysły z góry dziekuje....

AnetaS
03-03-2008, 11:53
wystarczy udać się do wydziału geodezji, wypełnić wniosek o wydanie wypisu z ewidencji gruntów, a w wyjaśnieniu można podać że potrzebny jest Ci np. do wystąpienia o warunki zabudowy i musisz go dostarczyć do wydziału architektury .
W wypisie będziesz miał wszystkich właścicieli działki i ich adresy.

.::ROBSON::.
11-02-2009, 20:28
pojedż do Powiatowego Ośrodka Geodezyjno Kartograficznego

mając numer działki i obręb zapłacisz 12zł. za wypis na ktorym bedziesz miał dokładna powierzchnie działki imie i nazwisko wlasciciela jego adres i numer KW

mając już KW mozesz isc do sadu i sprawdzic bezplatnie w komputerze czy nie ma zadłużen, hipotek i innych wpisów naprzykład egzekucyjnych..

majac imie i nazwisko oraz adres wlasciciela to już numer telefonu chyba sobie poradzisz z załatwieniem :)

walas888
07-04-2009, 10:19
numer dzialki , powierzchnie itp znajdziesz na

www.geoportal.gov.pl
w dziele mapa :)

swietna strona :)

_tomski_
09-09-2010, 12:22
A co w przypadku gdy w serwisie numerów ksiąg wieczystych winieje informacja o tym że dana działka nie posiada Księgi wieczystej?? :bash:
Jest wtedy jakakolwiek szansa sprawdzić kto jest właścicielem działki?