PDA

Zobacz pełną wersję : płyta żelbetowa a terriva



sylwia1891
02-03-2008, 13:26
witam mam pytanko czy ktoś może zmieniał strop w trakcie budowy, chodzi mi o to, że adaptując projekt nie zmieniliśmy stropu na terrivę i teraz nie wiem czy w trakcie budowy kierownik budowy będzie mógł na wpisac, że zmieniamy strop czy póżniej nie bedziemy mieli żadnych problemów, bo to już jest istotne odstępstwo od projektu

sylwia1891
02-03-2008, 18:37
czyżby nikt nie miał takiej sytuacji????????

mlepek
02-03-2008, 18:48
ja zmieniałem z terrivy na monolit. Musisz mieć projekt stropu z wyliczeniami obciążeń. Ekipa może i praktycznie strop Ci zrobi, ale nikt Ci bez projektu tego nie odbierze. Poza tym to Twoje ryzyko - dadzą zbyt rzadko belki i będzie klops.

Geno
02-03-2008, 18:51
czyżby nikt nie miał takiej sytuacji????????

Było 1000 000 razy.

pierwek
02-03-2008, 18:52
czyżby nikt nie miał takiej sytuacji????????

Twój kierbud tego nie wie?

listek
02-03-2008, 18:59
W projekcie miałem terrive i zmieniłem na żelbet. W terrivie 3 HEBy, na których stały 4 (2 garaż + 2 dom) słupy dachowe. Adaptujący przeliczył grubość stropu i wykonał projekt zastępczy, który został wpięty do projektu. Bez tego chyba nie przejdzie.
Na marginesie: fajne belki wyszły w miescu HEBów i z konkretnym zbrojeniem :D

budulec1
02-03-2008, 19:08
, bo to już jest istotne odstępstwo od projektu
dlaczego tak sądzisz?

Szarbia
02-03-2008, 21:32
nikt Ci bez projektu tego nie odbierze

Znaczy sie kto odbiera projekt?

sylwia1891
03-03-2008, 08:14
czyżby nikt nie miał takiej sytuacji????????

Twój kierbud tego nie wie?

Kierownik twierdzi,że niby w porozumieniuz adaptującym projekt zmieni nam ten strop i później nie będzie problemu ale szczerze to ja mu tak za bardzo nie ufam

sylwia1891
03-03-2008, 08:15
, bo to już jest istotne odstępstwo od projektu
dlaczego tak sądzisz?



tak powiedział mi kierownik budowy

sylwia1891
03-03-2008, 08:17
czyżby nikt nie miał takiej sytuacji????????

Było 1000 000 razy.

ja pytam tych , którzy mogą mi coś doradzi a Ty jak nie chcesz to nie musisz zabiera głosu

Szarbia
03-03-2008, 08:32
czyżby nikt nie miał takiej sytuacji????????

Było 1000 000 razy.

ja pytam tych , którzy mogą mi coś doradzi a Ty jak nie chcesz to nie musisz zabiera głosu

Widzisz Sylwio, kolega Geno zajmuje sie profi tymi rzeczami o ktore pytasz i zapewne byl laskaw juz o tym pisac tu pare razy. Tak wiec poszukaj na forum to znajdziesz.

Geno
03-03-2008, 08:47
czyżby nikt nie miał takiej sytuacji????????

Było 1000 000 razy.

ja pytam tych , którzy mogą mi coś doradzi a Ty jak nie chcesz to nie musisz zabiera głosu

Zapamiętam sobie,że jak ktoś Tobie zacznie doradzać tak,że coś na 100% będzie niepoprawnie, kolega Geno wtedy zastosuje tzw. "morda w kubeł".

W tej sprawie pisałem już tyle razy,że szkoda znowu, niemniej jednak na lenistwo nowych forumowiczów lekarstwa chyba nie ma.

sylwia1891
03-03-2008, 09:09
nie każdy ma tak dużo czasu żeby siedzie przed komputerem cały dzień ja niestety jestem zajeta

theodolit
03-03-2008, 09:11
nie każdy ma tak dużo czasu żeby siedzie przed komputerem cały dzień ja niestety jestem zajeta
wlasnie dla tego nie kazdy ma czas codzienie to samo na forum pisac - szanuj czas innyuch taksamo jak swoj własny

budulec1
03-03-2008, 09:15
, bo to już jest istotne odstępstwo od projektu
dlaczego tak sądzisz?

tak powiedział mi kierownik budowy
o tym, czy zmiana istotna czy nie decyduje projektant nie kierownik.

pzdr

Geno
03-03-2008, 09:17
nie każdy ma tak dużo czasu żeby siedzie przed komputerem cały dzień ja niestety jestem zajeta
Eureka. Inni tez są zajęci. Nikt nie płaci za siedzenie na forum muratora.

theodolit
03-03-2008, 09:20
nie każdy ma tak dużo czasu żeby siedzie przed komputerem cały dzień ja niestety jestem zajeta
Eureka. Inni tez są zajęci. Nikt nie płaci za siedzenie na forum muratora.
hehe a myslalem ze jest tu pare osób, ktore za pomoca forum reklamuja zachecaja i lobbuja ;) tzn posrednio zarabiaja ;D yeye ale to tak na marginesie ;D

sylwia1891
03-03-2008, 12:31
nie każdy ma tak dużo czasu żeby siedzie przed komputerem cały dzień ja niestety jestem zajeta
Eureka. Inni tez są zajęci. Nikt nie płaci za siedzenie na forum muratora.
Dlatego też nikt nie musi odpowiada kto nie ma czasu

Geno
03-03-2008, 12:48
nie każdy ma tak dużo czasu żeby siedzie przed komputerem cały dzień ja niestety jestem zajeta
Eureka. Inni tez są zajęci. Nikt nie płaci za siedzenie na forum muratora.
Dlatego też nikt nie musi odpowiada kto nie ma czasu

Byłoby dalej:

13:15 czyżby nikt nie miał takiej sytuacji????????

14:41 czyżby nikt nie miał takiej sytuacji????????


17:36 czyżby nikt nie miał takiej sytuacji????????

itd.

sylwia1891
03-03-2008, 13:18
Genoale Ty jesteś przyjemny

Killer_su
03-03-2008, 13:57
W tej sprawie pisałem już tyle razy,że szkoda znowu, niemniej jednak na lenistwo nowych forumowiczów lekarstwa chyba nie ma.

Masz rację, ale też jest druga strona medalu. Wyszukiwarka na formum Muratora jest beznadziejna. Wpisz np. filigran i zobaczysz w wynikach grupę PIASECZNO (160 stron) Trójmiasto (250 stron) przy czym wyszukiwarka nie pokarze Ci gdzie znalazła to słowo. Przekartkowywanie tego jest skrajnie bezsensowne.
Forum muratora jest najgorszym od strony technicznej jakie znam i z jakiego korzystam. IMHO Murator coś powinien z tym zrobić, tym bardziej, że są świetne i darmowe rozwiązania.

Co do tematu. Jak zrobisz filigran, wylejesz wylewki i położysz tynki nikt Ci nie udowodn,że to nie jest Teriva - i w drugą stronę oczywiście też.

theodolit
03-03-2008, 14:02
W tej sprawie pisałem już tyle razy,że szkoda znowu, niemniej jednak na lenistwo nowych forumowiczów lekarstwa chyba nie ma.

Masz rację, ale też jest druga strona medalu. Wyszukiwarka na formum Muratora jest beznadziejna. Wpisz np. filigran i zobaczysz w wynikach grupę PIASECZNO (160 stron) Trójmiasto (250 stron) przy czym wyszukiwarka nie pokarze Ci gdzie znalazła to słowo. Przekartkowywanie tego jest skrajnie bezsensowne.
Forum muratora jest najgorszym od strony technicznej jakie znam i z jakiego korzystam. IMHO Murator coś powinien z tym zrobić, tym bardziej, że są świetne i darmowe rozwiązania.

Co do tematu. Jak zrobisz filigran, wylejesz wylewki i położysz tynki nikt Ci nie udowodn,że to nie jest Teriva - i w drugą stronę oczywiście też.


W wyszukiwarce jest taki pstryczek:

Pokaż wyniki jako: [] Posty [] Tematy

jak sie zapoda posty - to nei ma postow typu grupa budujaca Kaszuby - tylko pokazuje posty .... zawsze nieco nieco łatwiej ;)

a fakt ze 300 stronicowe tematy ciezko sie przeszukuje ...

Yatza
03-03-2008, 14:28
W tej sprawie pisałem już tyle razy,że szkoda znowu, niemniej jednak na lenistwo nowych forumowiczów lekarstwa chyba nie ma.

Masz rację, ale też jest druga strona medalu. Wyszukiwarka na formum Muratora jest beznadziejna. Wpisz np. filigran i zobaczysz w wynikach grupę PIASECZNO (160 stron) Trójmiasto (250 stron) przy czym wyszukiwarka nie pokarze Ci gdzie znalazła to słowo. Przekartkowywanie tego jest skrajnie bezsensowne.
Forum muratora jest najgorszym od strony technicznej jakie znam i z jakiego korzystam. IMHO Murator coś powinien z tym zrobić, tym bardziej, że są świetne i darmowe rozwiązania.

Co do tematu. Jak zrobisz filigran, wylejesz wylewki i położysz tynki nikt Ci nie udowodn,że to nie jest Teriva - i w drugą stronę oczywiście też.


W wyszukiwarce jest taki pstryczek:

Pokaż wyniki jako: [] Posty [] Tematy

jak sie zapoda posty - to nei ma postow typu grupa budujaca Kaszuby - tylko pokazuje posty .... zawsze nieco nieco łatwiej ;)

a fakt ze 300 stronicowe tematy ciezko sie przeszukuje ...

Wyszukiwarka jest do bani. Bardzo kiepsko "reaguje" na szukanie zwrotów tj. w cudzysłowiach, kiepsko szuka przy zastosowaniu AND, nie wspomnę o OR, bo to już mi nigdy nie zadziałało. Różnie reaguje na limitowanie liczby znaków w poście. Sam stosuję [X] Posty i "Wszystkie dostępne" i powinno to dawać eleganckie odpowiedzi. A daje często głupoty albo 0 odpowiedzi.

Przykład: Szukałem opinii nt. zasobników firmy ACV. Wpisałem w szukaj "ACV" (kurcze, proste zapytanie, trzy litery), zaznaczyłem "posty" i dostałem 0 odpowiedzi. A wiem, że jest, bo widziałem wypowiedź z tą nazwą! Więc odsyłanie do "szukaj" od "starych wyjadaczy" bywa frustrująco-wkurzające.

Depi
03-03-2008, 14:39
Nie dość, że można szukac jako Posty, to jeszcze można szukać w konkretnych działach forum - np. tylko w Wymiana doświadczeń.

Wciąż jest trochę roboty, ale zawsze cuś...

BigPiotr
03-03-2008, 17:58
witam mam pytanko czy ktoś może zmieniał strop w trakcie budowy, chodzi mi o to, że adaptując projekt nie zmieniliśmy stropu na terrivę i teraz nie wiem czy w trakcie budowy kierownik budowy będzie mógł na wpisac, że zmieniamy strop czy póżniej nie bedziemy mieli żadnych problemów, bo to już jest istotne odstępstwo od projektu

U "mnie " (być może) kierbud przeliczył (ma uprawnienia) zrobił projekt, obliczenia i z pieczątkami dołączył do Dziennika Budowy (wraz z odpowiednim wpisem. Na początku wątpiłem w swoją nabyta na forum wiedzę bo w czasie oglądania stanu surowego przed zakupem strop wyglądał na monolit, a w projekcie jest Fert gęstożebrowy.

sylwia1891
04-03-2008, 14:16
dzięki za odp jednak nie chcemy mieć żadnych problemów i już zostaniemy przy tym stropie z płyty zwłaszcza że drut na zbrojenie juz kupiony

I.W.
05-03-2008, 08:11
Poza tym to Twoje ryzyko - dadzą zbyt rzadko belki i będzie klops.
Nie da się dać belek zbyt rzadko. To wynika przecież z wymiarów pustaka a belki są okreslonej długości i tak zbrojone żeby dana rozpietość przeniosła obciazenie odpowiednie dla każdego rodzaju terivy(I,II,III nova, bis, itp). Pozostaje kwstia żeber rozdzielczych i ew zbrojenia przypodporowego. Zmiana w druga strone jest gorsza.