PDA

Zobacz pełną wersję : Kopanie studni



janmar201
02-03-2008, 15:35
Jaki jest cennik kopania studni tzn od położenia kręgu.

retrofood
02-03-2008, 16:03
taki jak na samochody w Wiedniu.

janmar201
02-03-2008, 18:43
To może siię wyraże inaczej.Mieszkam na Sląsku i rozpoczynam budowe domu.Na działce nie ma przyłącza wody,więc pozostaje studnia.Dlatego prosze o porady i cennik wykonania takiej studni.Serdeczne dzieki.

andre59
02-03-2008, 18:56
Rzadko kto potrafi teraz dobrą studnię kręgową wykopać.
U mnie, w centralnej Polsce, liczą sobie 300 zł za wkopanie każdego kręgu.
Do tego trzeba doliczyć cenę samego kręgu.

bst
03-03-2008, 16:47
Pod warszawa ok 120-150zl + cena kregu. Oczywiscie kregi od wskazanego przez studniarza skladu..
Dodatkowo studniarz jest mocno pijacy i chumorzasty ;)

Ja wykopałem sam, studnia na 5 kregow. Zadna filozofia.

retrofood
03-03-2008, 18:13
Pod warszawa ok 120-150zl + cena kregu. Oczywiscie kregi od wskazanego przez studniarza skladu..
Dodatkowo studniarz jest mocno pijacy i chumorzasty ;)

Ja wykopałem sam, studnia na 5 kregow. Zadna filozofia.

filozofia żadna pod warunkiem, że kopiący... zmieści się wewnątrz kręgu i jeszcze da radę przepuścić obok siebie wiaderko z urobkiem.
na temat kopania studni było tu już kilkanaście wątków, wystarczy poszukać.

jjsod
05-03-2008, 17:33
To może siię wyraże inaczej.Mieszkam na Sląsku i rozpoczynam budowe domu.Na działce nie ma przyłącza wody,więc pozostaje studnia.Dlatego prosze o porady i cennik wykonania takiej studni.Serdeczne dzieki.
polecam obejrzenie mojego dziennika - post z 28 marca :)
poza materiałem (kręgami) kosztowało nas to 3h i 240zł
grunt to wiedzieć gdzie...

Skatalites
21-04-2009, 21:32
Witam.
posiadam pod domem studnię kopaną w latach 60, albo i dawniej (ciężko mi to stwierdzić). na dnie studni leży bardzo dużo kamieni, jakichś desek, plastików itp... studni używam do podlewania ogrodu i chciałbym ją wyczyścić, albo pogłębić o jeden-dwa kręgi (zależy czy się da). Szukam kogoś kto się zajmuje takimi pracami. mieszkam pod Kaliszem.
jeśli ktoś ma namiary na takiego 'grzebka od studni' to bardzo prosze o jakieś namiary.
pozdrawiam

Kris2222
21-04-2009, 22:31
nie wiem skąd jesteś dokładnie , ale u mnie na Sląsku (Wodzisław Śląski) koszt studni za mb to 500zł dwa lata temu , nie wiem jak teraz masz telefon i przedzwoń do gościa
604 944 971

stiff
22-04-2009, 13:10
Śląsk - 100 zł za metr dla kopiącego - ja z ojcem na wyciągu :wink:

pierwek
22-04-2009, 13:26
wkopywałem z ojcem 2studnię chłonną/do podlewania ogrodu

Pierwszą robiliśmy 1 całą sobotę i 3 dni po 4 godzinki 6kręgów fi 800 półmetrowych - studnia 3m.

druga jak już wiedzieliśmy jak poszła w jedną sobotę

grunt był kiepski bo w 90% glina - w piaseczku kopało się bajecznie (były takie odcinki że był piasek)

wkopywaliśmy kręgi 800 bo były sporo lżejsze od 1000 a robiliśmy to ręcznie - a ponieważ jestem drobnej postury (choć 176cm wzrostu) to było spoko

jak wiadomo gdzie woda jest to spokojnie można samemu studnię zrobić - można sobie zrobić próbny nawiert - tylko trzebaby mieć pożyczony taki zestaw do ręcznego kręcenia studni - rurka ze świdrem - po wykręceniu określonej głębokości otworu (np 3m) czekamy dobę (można szybciej) i wpuszczamy obiążony sznureczek aż obciążenie osiądzie na dnie (łatwo to stwierdzić). Następnie wyciągamy sznurek i jego mokra część mówi nam ile wody było w otworze. Na jakiej głębokości ustabilizowało się lustro słychać gdy obciążenie uderza w taflę wody.