PDA

Zobacz pełną wersję : Działka siedliskowa



dario4
02-03-2008, 19:29
Czy mogę się budować na działce np. 1900 m lub 1000 m (siedliskowej), czy gmina może mi odmówić pozwolenia na budowę. Ile kosztuje przeksztacenie na działkę budowlaną? Czy sa jakieś dodatkowe obostrzenia? Gdzie mona znaleźć jakieś informacje prawne na ten temat?

Hubetr
02-03-2008, 19:44
mi sie wydaje że nie ma czegoś takiego jak działki siedliskowa a tylko że można wybudować sobie(rolnik)siedlisko na działce rolnej.
co do wielkości działki to musisz to w gminie sprawdzić.
na przekształcenie działki na budowlana np w mijej gminie można czekać 5-7............hm lat:) śmiechu warte hehe

DOMINIK97
03-03-2008, 03:29
ja wybudowałem do m na działce siedliskowej urząd gminy (pan powiedział mi ze tam domu nigdy nie wybuduje a ja mam a pan już nie żyje ale zeby dostac decyzjie o warunkach zabudowy byłem w UG 54 razy .UG mówi ze musi sz być rolnikiem i posiadać gospodarstwo średnie w gminie u nas to było 2ha i musisz być zameldowany w tejze gminie . zeby być rolnikiem musuisz mieć średnie wykształcenie lub praktyke ale tego też nie mówił więć wydzierżawiłem grunt i zaewidencjonowałem go w UG też nie chcieli i zameldowałem zone w tej gminie co kupiłem działke siedliskową ustawa mówi ze rolnikiem jest osoba będonca właścicielem lubwynajmujący dzierrzawca więc napisałem pismo ze oddaje sprawę do Samorządowe kolegium odwoławcze wię wkońcu mi wydali zaznaczanm ze trzeba być bardzo cierpliwym i wszystko niech piszą na karce pisam mają tam chyba 30 dni i podać powód na który jest ustawaUSTAWA


z dnia 11 kwietnia 2003 r.


o kształtowaniu ustroju rolnego1)


(Dz. U. z dnia 15 kwietnia 2003
Art. 5. 1. Za gospodarstwo rodzinne uważa się gospodarstwo rolne:
1) prowadzone przez rolnika indywidualnego oraz
2) w którym łączna powierzchnia użytków rolnych jest nie większa niż 300 ha.
2. Przy ustalaniu powierzchni użytków rolnych, o której mowa w ust. 1 pkt 2, będących przedmiotem współwłasności uwzględnia się powierzchnię nieruchomości rolnych odpowiadających udziałowi we współwłasności takich nieruchomości, a w przypadku współwłasności łącznej uwzględnia się łączną powierzchnię nieruchomości rolnych stanowiących przedmiot współwłasności.
3. Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio do ustalania powierzchni użytków rolnych będących przedmiotem współposiadania na podstawie umowy dzierżawy.


Art. 6. 1. Za rolnika indywidualnego uważa się osobę fizyczną, będącą właścicielem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych o łącznej powierzchni użytków rolnych nieprzekraczającej 300 ha, prowadzącą osobiście gospodarstwo rolne, posiadającą kwalifikacje rolnicze, zamieszkałą w gminie, na obszarze której położona jest jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład tego gospodarstwa.
2. Uważa się, że osoba fizyczna osobiście prowadzi gospodarstwo rolne, jeżeli podejmuje wszelkie decyzje dotyczące prowadzenia działalności rolniczej w tym gospodarstwie.
3. Uważa się, że osoba fizyczna posiada kwalifikacje rolnicze, jeżeli:
1) uzyskała wykształcenie rolnicze co najmniej zasadnicze lub wykształcenie średnie lub wyższe, lub
2) osobiście prowadziła gospodarstwo rolne lub pracowała w gospodarstwie rolnym przez okres co najmniej 5 lat.
4. Przy ustalaniu powierzchni użytków rolnych, o których mowa w ust. 1, stosuje się odpowiednio przepisy art. 5 ust. 2 i 3.
POWODZENIA i OD TEGO CZASU UWAŻAM ZE TRZA WALCZYĆ O SWOJE

Jaga_2
03-03-2008, 21:58
Napisz tego posta w dziale prawo i finanse . Myśmy kupowali dwa lata temu działkę rolno-budowlaną, dla której był plan zagosp. przestrz. z możliwościa zabudowy w pasie drogi. Pozwolenie na budowę uzyskaliśmy, ale w projekcie mamy dom + budynek gosp. dodatkowo do projektu dołączaliśmy oświadczenia o tym, że płacimy podatek rolny i chcemy wydzielić tylko kilkanaście arów z działalności rolniczej pod zabudowę gospodarstwa. To po to, aby nie płacić dodatkowego podatku. Jest to związane z ustawą o ochronie gruntów rolnych. Szczegółów nie znam, architekt nam to załatwiał.