PDA

Zobacz pełną wersję : Gruz ceglany jako podkład pod "chudziaka"?



Marcindns
02-03-2008, 20:08
Witam.
Jestem nowym użytkownikiem forum, chociaż czytam go dość często.
Mam pytanie do szanownych użytkowników forum czy pod "chudziaka" w piwnicy mogę jako podkład zastosować tłuczkę ceglaną?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Kris2222
02-03-2008, 20:14
Absolutnie nie !!!
cegła z czasem gdy wilgoć na nią podziała rozpadnie sie, zamieni sie pył , wtedy twój chudziak będzie w powietrzu wisiał.
Pamiętam jak dziś na obronie po ostrych wypocinach
:D szanowna komisja zadała mi ostatnie pytanie, Czy wolno podkładać zbrojenie fundamentów cegłą,gruzem ceglanym. Pare osób sie przejechało na tak banalnym pytaniu :lol:

Geno
02-03-2008, 20:18
Witam.
Jestem nowym użytkownikiem forum, chociaż czytam go dość często.
Mam pytanie do szanownych użytkowników forum czy pod "chudziaka" w piwnicy mogę jako podkład zastosować tłuczkę ceglaną?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Nie.

wojtek50
02-03-2008, 20:24
Absolutnie cegły nie . Co najwyżej gruz ale tylko betonowy i ewentualnie kamienie polne .

listek
02-03-2008, 21:19
cegła z czasem gdy wilgoć na nią podziała rozpadnie sie, zamieni sie pył ,
Nie wnikam w to czy można czy nie. Ostatnio rozbierałem 50 letnie fundamenty ceglane, nieizolowane w gruncie gliniastym. Jakoś pyłu nie widziałem, a młotem 5kg i kilofem trzeba sie było namachać. A zgadnijcie czym były zasypane fundamenty i wyniesione 30 cm ponad poziom gruntu - czysta glina a nie żaden piasek.
Ale to tylko moje zdanie i obserwacje. Nikomu NIE KAŻĘ tak robić.

Kris2222
02-03-2008, 21:23
fundamenty ceglane to inna sprawa, są bardzo duże , szerokie , wilgoć rozkłada je
bardzo długo , zaczyna od zewnątrz ,pierwsze warstwy zawsze są słabe ,tę już rozbierałem nie raz takie fundamenty , przeważnie schodkowe

listek
02-03-2008, 21:29
No dobrze, ale jesli jest sucho, ktoś ma duzo gruzu ceglanego, to dlaczego nie mozna go układać i mieszać z piaskiem i nastepnie ubijać?
np.
20cm pasku, ubić, na to 30cm cegła i zasypana na równo pisakiem, ubić, itd.
Przeciez piasek "wejdzie w szczeliny i tez bedzie można ubić. :-?

Kris2222
02-03-2008, 21:31
to że dziś tam niema wilgoci to nie znaczy że nie będzie

poziom wód gruntowych sie podniesie i lipa

Geno
02-03-2008, 22:13
cegła z czasem gdy wilgoć na nią podziała rozpadnie sie, zamieni sie pył ,
Nie wnikam w to czy można czy nie. Ostatnio rozbierałem 50 letnie fundamenty ceglane, nieizolowane w gruncie gliniastym. Jakoś pyłu nie widziałem, a młotem 5kg i kilofem trzeba sie było namachać. A zgadnijcie czym były zasypane fundamenty i wyniesione 30 cm ponad poziom gruntu - czysta glina a nie żaden piasek.
Ale to tylko moje zdanie i obserwacje. Nikomu NIE KAŻĘ tak robić.

Jak wyremontujesz kilka kamienic to pogadamy.

Marcindns
04-03-2008, 08:53
teren jest gliniasty i niestety ale w okresie jesień wiosna glina na którą myślałem wysypać gruz ceglany jest wilgotna.

Barbossa
04-03-2008, 09:01
cegła z czasem gdy wilgoć na nią podziała rozpadnie sie, zamieni sie pył ,
Nie wnikam w to czy można czy nie. Ostatnio rozbierałem 50 letnie fundamenty ceglane, nieizolowane w gruncie gliniastym. Jakoś pyłu nie widziałem, a młotem 5kg i kilofem trzeba sie było namachać. A zgadnijcie czym były zasypane fundamenty i wyniesione 30 cm ponad poziom gruntu - czysta glina a nie żaden piasek.
Ale to tylko moje zdanie i obserwacje. Nikomu NIE KAŻĘ tak robić.
w pył to może nie, tylko w maź
to co ty rozbierałeś to była cegła, tyle, że nie przystająca do cegły z muru, z pewnością inaczej wypalana
fakt, że zasypane czystą glina powodował niedocieranie wilgoci do samej cegły

wszystko da się wytłumaczyć :-)

co do cegły w podbudowie, to jeszcze gorsze są zmieniające się warunki wilgotnościowe, a takie bedą miały tu miejsce z pewnościa