PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka samopoziomująca pod parkiet - 5 tygodni do położenia



wibart
03-03-2008, 09:55
Witam

Mam pytanie. W mieszkaniu 90m2 chcemy położyć parkiet (termin za 5 tygodni). Okazłao się jednak, że trzeba zrobic wylewke samopoziomującą. Mam pytanie jaką wylewke wybrać, jaka najszybciej traci wilgotność?
Przy załozeniu max grubości wylewki ok 1 cm na m2 (wiem ze koszty bedą ogromne, dlatego chce dobrze wybrać) to daje chyba 900 kg, mam nadzieje ze srednia spadnie do ok 5 mm.

1. Uzin NC 174 słyszałem ze włąsnie stosuje sie pod parkiety cena 25 kg - ok 80 zł wydajność 1,6/kg/m2/mm

2. Mira X-plane ok 70 zł - 25kg, lub Mira 6700 ok 60 zł, wydajność 1,7/kg/m2/mm podobno tracą wilgotność po 7 i 9 dniach

3. Maxit floor 4160 25 kg- 83 zł, albo maxit floor 4320 ok 78 zł, ok 1,5kg/m2/mm

4. Mapei polecany Ultraplan maxi i ultra plan Eco kosztują ok 130 zł - chyba mnie nie stać

5.Cersanit CN 72 ok 87 zł wydajność 1,6

6. Thomsit DE 92 i DX (oba teoretycznie moga być pod parkiet) cena ok 70 zł i 90 zł.

Który wybrać? Który najlepiej sie rozlewa, najlepiej pozbywa sie wydajność, który ma najlepszy stosunek ceny do jakości?

Bardzo prosze o porady doswaidczonych bywalców forum.

Pozdrawiam
Wibart

wibart
04-03-2008, 10:01
Nikt nie ma doświadczeń w tym temacie? Prosze o pomoc.

zbigmor
04-03-2008, 10:17
Nikt nie ma doświadczeń w tym temacie? Prosze o pomoc.

Ja wylewałem atlasa. Typu nie pamiętam, ale był dla grubości 2-3cm. Na plus - po kilku godzinach można było po nim chodzić. Na minus - jak chyba wszystkie samopoziomowanie nie odbywa się do końca samo. Wody mało, więc ciężko się miesza. Lepiej użyć czegoś mocniejszego niż słabej wiertarki.

pai
28-03-2008, 14:30
ňstatnio stosowalem maxit 4320 (z wloknami) na stara, zniszczona podloge w bloku. Na 11 m2 weszlo 5 workow. Trzeba pamietac aby dobrze przed wylewaniem posprzatac, zagruntowac porzadnie dedykowanym srodkiem, dodawac tyle wody ile jest napisane w instrukcji i po rozlaniu tego odpowietrzyc mase specjalnym walkiem. Masa rozprowadza sie sama, ale mozna pomoc paca. Po 1 dniu mozna chodzic, jesli stosujesz sie do instrukcji nic nie ma prawa odpajac sie i jest ROWNO. Najlepiej wylewac w 2 osoby - jedna rozrabia masa a druga ja rozprowadza / odpowietrza. Praca wtedy idzie blyskawicznie.