PDA

Zobacz pełną wersję : Tani podjazd. Jak wykonać?



Bezdomna
03-03-2008, 19:56
Chodzi mi o podjazd - prowizorkę. Jak najtańszy. Można go podsypać gazobetonowym gruzem? Mam tez trochę ziemi z kopania szamba.Jak wyrównać progi - jeden z ziemi do stanu 0 (ok 10 cm), drugi na wylewkę (5 cm)? Położyć jakieś betonowe płyty? A może żużel wysypać? W przyszłości chcemy kostkę, może nawet szarpniemy się na jej podgrzewanie, ale na razie trzeba móc wjechać do garażu.
Swoją drogą, to skąd wziąć tanio betonowe płyty? Co z nimi robi miasto np po remoncie chodników? Chociażby parę na ścieżkę...

jajmar
03-03-2008, 20:01
Nie piszesz jak długi ten podjazd, Ja na tymczasowy podjazd do garażu kupiłem 10 płyt (0,5x1 m) jomba takie z dziurami ułożyłem na piasku po 5 pod każde koło i śmiagam do garażu aż miło.
Docelowo tez planuje kostkę, te płyty trafia chyba na mały parking obok domu. Koszt płyt coś kolo 220zł jesień 2007.

Aluland
03-03-2008, 20:01
sprawdz gdzie obecnie wymieniają chodniki, ogólnie są wywozone przez wykonawcę.

Aluland
03-03-2008, 20:03
Nie piszesz jak długi ten podjazd, Ja na tymczasowy podjazd do garażu kupiłem 10 płyt (0,5x1 m) jomba takie z dziurami ułożyłem na piasku po 5 pod każde koło i śmiagam do garażu aż miło.
Docelowo tez planuje kostkę, te płyty trafia chyba na mały parking obok domu. Koszt płyt coś kolo 220zł jesień 2007.
faktycznie koszt mały ale wystarczający zupełnie

03-03-2008, 20:17
... skąd wziąć tanio betonowe płyty? Co z nimi robi miasto np po remoncie chodników? Chociażby parę na ścieżkę...
czasami pozbywaja sie też kostki granitowej (najczęsciej z podjazdów)
taka kostka z pozysku ułozona przed domem prezentuje sie b. ładnie
tylko jeździ sie po niej jak po kaczych łbach ... :-?

jacekp71
03-03-2008, 20:32
tez planuje plyty jumbo albo inne "dziurawki" ....
byle by sie do takiej prowizorki nie przyzwyczaić, bo to z czasem ladnie wyglada, na przyklad z trawką :D

Bezdomna
03-03-2008, 20:44
Nie piszesz jak długi ten podjazd, Ja na tymczasowy podjazd do garażu kupiłem 10 płyt (0,5x1 m) jomba takie z dziurami ułożyłem na piasku po 5 pod każde koło i śmiagam do garażu aż miło.
Docelowo tez planuje kostkę, te płyty trafia chyba na mały parking obok domu. Koszt płyt coś kolo 220zł jesień 2007.

Ok. 7 m
A ten gruz może być na podsypanie? Gazobeton się nadaje?

JacekS
03-03-2008, 20:57
budowę zaczynamy od postawienia sławojki to dla zdrowotności i od wstępnego utwardzenia dojazdu do planowanego garażu dladobrego samopoczucia :-? wybierając ziemię pod podjazd u nawiezienie najtańszej podsypki pod przyszłą drogę tzw klińca
i tak nas to nie ominie a o ile łatwiejsze jest budowanie nie topimy się w błocie i nie mamy problemów z utopionym cięzkim sprzętem typu samochód z betonem

MajorCarter
03-03-2008, 21:04
A ten gruz może być na podsypanie? Gazobeton się nadaje?

Gazobeton się nie nadaje, bardzo szybko zamieni się w pył i tylko będzie ci się kurzyć dodatkowo.

jajmar
03-03-2008, 22:18
Ok. 7 m
A ten gruz może być na podsypanie? Gazobeton się nadaje?

Gruz betonowy może byc , gazobeton nie.