PDA

Zobacz pełną wersję : problem z ubikacja..



dean2
04-03-2008, 07:03
witam serdecznie chcialbym poradzic sie w sprawie mojego problemu mianowicie chodzi o ubikacje w starej kamienicy na pietrze sa dwa mieszkania i jedna wspolna ubikacja na korytarzu cos jak u Kiepskich;) chcialbym zrobic ubikacje w mieszkaniu i tutaj moje pytanie slyszalem ze sa urzadzenia cos a'la miksery do nieczystosci dzieki ktorym wc mozna podlaczyc do zwyklych rur odplywowych czy to prawda?? pozdrawiam

zbigmor
04-03-2008, 08:34
witam serdecznie chcialbym poradzic sie w sprawie mojego problemu mianowicie chodzi o ubikacje w starej kamienicy na pietrze sa dwa mieszkania i jedna wspolna ubikacja na korytarzu cos jak u Kiepskich;) chcialbym zrobic ubikacje w mieszkaniu i tutaj moje pytanie slyszalem ze sa urzadzenia cos a'la miksery do nieczystosci dzieki ktorym wc mozna podlaczyc do zwyklych rur odplywowych czy to prawda?? pozdrawiam

A co to są zwykłe rury odpływowe?
Jeśli macie ubikację na korytarzu to najprościej podłączyć się pod rury odpływowe z tamtej ubikacji.
Czy twoje mieszkanie przylega do pomieszczenia ubikacji na korytarzu? Jeśli tak to najlepiej zbudować własną toaletę przy ścianie wspólnej z toaletą.

Snowdwarf
04-03-2008, 09:15
dołaczam się do pytanie o 'zwykła rury odpływowe'?
---
poszukaj na necie pod hasłem 'rozdrabniacze+wc' - bo miksery to raczej w kuchni są...
---
ja po kilku chwilach znalazłęm kilka stron producentów, nie załączam bo nie oto tu chodzi.
---
pozdrawiam

dean2
04-03-2008, 13:26
przepraszam panowie za to okreslenie zwykle rury odplywowe ale jestem kompletnym laikiem w tych sprawach ubikacja jest po drugiej stronie korytarza tak wiec podlaczenie sie pod nie raczej nie wchodzi w gre poprzegladalem strony i rozumiem ze po zamontowaniu tego ustrojstwa odplyw z wc moge normalnie podlaczyc pod odplyw wanny tak? czy musze ja ciagnac jakos do tej ubikacji?

zbigmor
04-03-2008, 13:48
przepraszam panowie za to okreslenie zwykle rury odplywowe ale jestem kompletnym laikiem w tych sprawach ubikacja jest po drugiej stronie korytarza tak wiec podlaczenie sie pod nie raczej nie wchodzi w gre poprzegladalem strony i rozumiem ze po zamontowaniu tego ustrojstwa odplyw z wc moge normalnie podlaczyc pod odplyw wanny tak? czy musze ja ciagnac jakos do tej ubikacji?

Czy to oznacza, że masz łazienkę?
Jeśli tak, to musisz sprawdzić jaką rurą masz odpływ ścieków. Od wanny pewnie idzie 50mm, ale ona powinna dochodzić do grubszej (110mm). W tą grubszą możesz się spokojnie wpiąć z muszlą.

dean2
04-03-2008, 13:59
Czy to oznacza, że masz łazienkę?
Jeśli tak, to musisz sprawdzić jaką rurą masz odpływ ścieków. Od wanny pewnie idzie 50mm, ale ona powinna dochodzić do grubszej (110mm). W tą grubszą możesz się spokojnie wpiąć z muszlą.

tak lazienka jest w mieszkaniu tylko wc jest na korytarzu

kemot
04-03-2008, 23:51
troche to halasuje, ale jak niema innego wyjscia to skuteczne rozwiazanie. rura 50 mm wystarcza z rozdrabniacza do pionu. pracowalem kiedys z obsluga takich urzadzen i oprocz okresowego czyszczenia nie bylo problemow. tylko trzeba pamietac ze papier miekki, dobrej jakosci, zadnych twardych odpadow, resztek jedzenia itp, bo w srodku sa noze takie jak w mikserze kuchennym, dosyc wrazliwa rzecz.

dean2
05-03-2008, 13:10
ok panowie dziękuje za odpowiedzi powiedzcie mi jeszcze jedno.... mieszkanie posiada pokoje przechodnie tak jak na tym super profesjonalnym rysynku:) czy taki układ mieszkania wogole do czegoś sie nadaje? czy da sie to jakoś ładnie urządzić czy lepiej myśleć nad jakaś grubsza przeróbka??

http://img174.imageshack.us/img174/4636/planlu1.jpg (http://imageshack.us)

Wowka
05-03-2008, 13:56
Jedna uwaga. Drzwi do łazienki winny otwierać się na zewnatrz łazienki a nie do wewnątrz.

Trociu
05-03-2008, 14:12
ok panowie dziękuje za odpowiedzi powiedzcie mi jeszcze jedno.... mieszkanie posiada pokoje przechodnie tak jak na tym super profesjonalnym rysynku:) czy taki układ mieszkania wogole do czegoś sie nadaje? czy da sie to jakoś ładnie urządzić czy lepiej myśleć nad jakaś grubsza przeróbka??
Czemu miałby sie nie nadawać. Coś Ci w nim nie pasuje? Jeżeli tak, to zmień to po prostu. Z pokoju 2 możesz zrobić sypialnię a z pokoju 1 pokój dzienny.

Zawsze przecież można zburzyć ze 2 ścianki i postawić je w innym miejscu. Czy to łapie się już do grubszej przeróbki?

dean2
05-03-2008, 17:04
Jedna uwaga. Drzwi do łazienki winny otwierać się na zewnatrz łazienki a nie do wewnątrz.

jest tak jak mowisz zle je zaznaczyłem.. chodzi mi głownie o to ze mi taki plan mieszkania zbytnio nie przeszkadza ale nie mam tez pomysłu jak można by to było przerobić myślałem nad czymś takim

http://img267.imageshack.us/img267/9786/plan1hx8.jpg (http://imageshack.us)


a moze macie jakies inne ciekawe pomysly?

Trociu
05-03-2008, 17:17
Dobrze kombinujesz. Ale wejście do pokoju nie musi być w tej ściance co dorysowałeś. Może nie rób tak długiego korytarza, a przez to zmniejszasz pokój. Zrób wejście na wprost.

dean2
06-03-2008, 18:43
faktycznie twoje rozwiazanie jest prostsze i lepsze:) powiedz mi jeszcze jak rozwiazal byc umiejscowienie drzwi ktore zaznaczylem? ktore zostawic??
a moze widzisz to inaczej?

http://img512.imageshack.us/img512/8430/planrf3.jpg (http://imageshack.us)

Trociu
07-03-2008, 07:20
Możesz zrezygnować z drzwi między Pokoj1 a Pokoj2.
Wejscie do Pokoj1 możesz zrobić z Kuchni na zasadzie "bezdrzwiowej", czyli sam otwór - może być wtedy szerszy. Rezygnujesz tez z drzwi do Pokoj1 z korytarza.

Dzięki temu w Pokoj2 masz swoją sypialnię. W Pokoj1 robisz pokoj dzienny. Kuchnie masz lekko otwartą kuchnię.

Taka jest moja opinia.

grzechk
07-03-2008, 09:26
witam, ja bym proponował jeszcze przesunięcie garderoby w lewy dolny róg (zamiana miejscami z łazienką). Dzięki temu masz dostęp do ciuchów z korytarza, nie trzeba przebijać się prze łazienką, zwłaszcza gdy ktoś ją okupuje.

grzechk
07-03-2008, 09:28
ja bym proponował jeszcze przesunięcie garderoby w lewy dolny róg
sorki za pomyłkę, oczywiście chodziło mi p praw dolny róg.

dean2
09-03-2008, 17:58
no i pojawił sie problem:/ okazało sie ze w miejscu gdzie chciałem zrobić korytarz znajduje sie komin i nie mogę wywalić tam dziury... tak wiem plan legł w gruzach ma ktoś jeszcze jakieś pomysły jak to rozwiązać? może jakieś ciekawe rozwiązanie z pokojami przechodnimi jeżeli będą musiały zostać...

http://img138.imageshack.us/img138/7698/planlu1dv1.jpg (http://imageshack.us)

Trociu
10-03-2008, 07:55
no i pojawił sie problem:/ okazało sie ze w miejscu gdzie chciałem zrobić korytarz znajduje sie komin i nie mogę wywalić tam dziury... tak wiem plan legł w gruzach ma ktoś jeszcze jakieś pomysły jak to rozwiązać? może jakieś ciekawe rozwiązanie z pokojami przechodnimi jeżeli będą musiały zostać...
Narysuj na planach ten komin.
Pomysł z zamienieniem garderoby i łazienki jest dobry.

Wowka
10-03-2008, 09:14
... Pomysł z zamienieniem garderoby i łazienki jest dobry.

A gdzie jest pion kanalizacyjny?

grzechk
10-03-2008, 10:24
tak naprawdę bez wymiarów mieszkania trudno doradzać. Może ono mieć 4 x 6 m, albo może 10 x 15 m i wtedy można zaproponować zupełni inne rozwiązania. Poza tym dochodzi kwestia ścian nośnych, pionów wentylacyjnych itp. Jeżeli podasz więcej informacji, to otrzymasz więcej konkretnych rozwiązań.

Xiff
17-03-2008, 09:44
wracajac jeszcze do rozdrabniaczy..
zdaje sie ze one maja wbudowana pompe ktora pozwala na przeslanie "smietanki" ze 2 m do gory i z 10 w poziomie.. wiec chyba by nie bylo problemu sie podlaczyc do wc gdzies indziej..

Problem z pompka moze byc taki ze jak masz podlaczone do zbyt cienkiej rurki to smietanke moze wywalic np. u sasiada w wannie. Skoro mowisz ze rury sa stare, moze nawet zeliwne to radzilbym to sprawdzic. Widzialem juz rury 110 o przeswicie 20mm wiec ryzyko wybicia smietanki moze byc duze w takiej sytuacji..

sunfruit
19-07-2009, 19:52
Mam problem co zrobić gdy pływak nie zamyka odpływu wody w ubikacji.Pomóżcie z góry dzięki

Xiff
19-07-2009, 21:29
moze pływak do bani.... ostatnio modne są pływaczki... np Otylia. ;)

sunfruit
20-07-2009, 07:47
nie to jest nie dawno kupiona ubikacja zamontowałem ją i woda nie leciała rozkręciłem przeczyściłem w środku i leci ale teraz nie zamyka odpływu wody nie wiem co nie gra :cry: