PDA

Zobacz pełną wersję : drewno na okna



Tomek_00
04-03-2008, 19:12
Jakie drewno jest lepsze na okna, mahoń czy meranti ?

KonradJot
04-03-2008, 19:25
Jakie drewno jest lepsze na okna, mahoń czy meranti ?

przecież w zasadzie chodzi o to samo drewno , tylko ludzie je różnie nazywają. Okien z mahoniu nie ma ogólnie w sprzedaży. Jest meranti, występuje jeszcze sosna i dąb. Inne drewno może występować ale raczej na zamówienie klienta.Występuję jeszcze coś takiego w Urzędowskim mahoń indyjski czy coś .
Trzeba to ewentualnie sprawdzić. Ja właśnie zamówiłem okna drewniane ale jak zawsze chciałem meranti to zamówiłem sobie sosnowe lite , są w tej samej cenie ,ale widać strukturę drewna i nie jest drewno jak sito gdzie zbiera się brud, popatrz sobie na obydwa okna pod światło.
Konrad :wink:

Tomek_00
04-03-2008, 19:50
niby nie ma mahoniowyh okien w sprzedazy a ja mam czarno na bialym napisane w ofercie: "I gatunek drewna mahoniowego". To jak to jest ?

KonradJot
04-03-2008, 20:09
niby nie ma mahoniowyh okien w sprzedazy a ja mam czarno na bialym napisane w ofercie: "I gatunek drewna mahoniowego". To jak to jest ?

słuchaj na ofercie może być wszystko napisane , nawet i to że gratis dają coś, ale wiesz jak to z tymi gratisami jest.
Jaki to producent ?? :wink:

Tomek_00
04-03-2008, 20:34
tylko oferta to oferta a nie kawalek papierka ktory mozna wyrzucic do kosza, a firma to Rduch&Borek z Gogołowej (gorny slask). Nie jest to firma "gigant" ale istnieja juz sporo lat na rynku. Widziale msporo okien drewnianych i mysle ze jakos podobna do tych z lepszej półki

Sonika
04-03-2008, 20:41
Tomek poczytaj tutaj:

http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,61603,2741119.html

KonradJot
04-03-2008, 21:31
tylko oferta to oferta a nie kawalek papierka ktory mozna wyrzucic do kosza, a firma to Rduch&Borek z Gogołowej (gorny slask). Nie jest to firma "gigant" ale istnieja juz sporo lat na rynku. Widziale msporo okien drewnianych i mysle ze jakos podobna do tych z lepszej półki

Jak ze Śląska jesteś to może popatrz sobie na okna firmy Glumatex , mój kolega właśnie takowe zakupił 2 lata temu i jest zadowolony bardzo.
http://www.glumatex.com.pl/ :wink:
Pozdrawiam
Konrad

finlandia
18-03-2008, 17:05
Meranti to nie mahoń.
Mahoń to kilka różnych gatunków.
Na oknach można znaleźć w Polsce i sapelli, i akżu (pisowania fnetyczna) i pewnie inne.
Fakt, Urzedowski wprowadził mahoń afrykański, a dokładniej sapelli.
Inni tez mogą używać mahoni. To dostepne w handlu drewno, ale droższe.

Ja polecam meranti, ale tez z uwagą - to o odpowiedniej gęstości.