PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka fioletowo kwitnąca roślina okrywowa na przód rabaty?



mantra
05-03-2008, 10:54
Jaką roślinę okrywową byście polecili na rabatę mieszaną (chodzi mi o pierwszy rząd, miejsce najbardziej eksponowane)? W zeszłym roku miałam tam firletki, ale były zbyt wysokie i trzeba je było przesunąć dalej. Potrzebuję tam niskiej rośliny w tonacji róż-fiolet, maksymalnie długo kwinącą. Myślałam o wrzoścach, czy to dobry pomysł? Z tyłu mam szałwię omszoną, czyli to musi być naprawdę niska roślina, może żagwin? Proszę bardzo o pomoc. Napiszę może jeszcze co już mam w tej linii: dąbrówka, bodziszek, firletka (niska odmiana), czyściec, rdest, wrzosy, żurawka

Jacek1204
05-03-2008, 18:56
Może kocimiętka, ale na przód chyba za wysoka - ok, 50 cm.

Żagwin, bodziszek ?

Inez_30
05-03-2008, 19:59
Proponuję fioletową smagliczkę. Wysiewa się ją wprost do gruntu i bardzo dobrze schodzi. Kwitnie od lipca do mrozów. Można kupić również w szkółkach już kwitnące okazy na wiosnę.
http://www.ogrodniczy.eu/product/id/1829,smagliczka-violet-qeen

Elfir
06-03-2008, 07:28
Niskie i różowe to m.in.: aubretia, macierzanka (Thymus), zawciąg (Armeria), róża okrywowa "Lovely Fairy", "The Fairy", mydlnica (Saponaria), goździki bylinowe, serduszka wspaniała (Dicentra), rdest (Polygonum), bodziszek krwisty (Geranium).

W kwaśnej glebie: brukentalia.

Elap
11-03-2008, 21:07
Proponuję Ci żagwin.Ładnie się rozrasta, nie jest za wysokii kwitnie bardzo długo, szczególnie jak będzieszgo przycinać.

Maddy
11-03-2008, 22:45
A może barwinek?
Kwitnie na fioletowo a do tego jest zimozielony, więc przód rabaty nawet w zimie będzie ładny.