PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić estetyczny kran na zewnątrz domu..?



Haynauer
05-03-2008, 13:40
Mam na działkę z domu wyprowadzoną rurę tworzywową niebieską... Jak powinno wyglądać zrobienie kranu tzn. w którym momencie przejść na rurę stalową i jak zrobić aby była ona stabilna... Czy jest mozliwość aby rura, która wystaje z ziemi była jakaś ładna, a nie stalowa, która bedzie rdzewieć..?

theodolit
05-03-2008, 13:52
Uwaga artykół sponsorowany
http://www.oras.com/en/consumer/products/Pages/Gardenvalve.aspx

Oras ma takie ładne zaworki ogrodowe - ich zaleta to to, ze zawór (grzybek) jest fizycznie wewnątrz pomieszczenia - co w przypadku jak to pomieszczenie jest ogrzewane zabezpiecza przed zamarzaniem. Dodatkowo po kazdorazowym zakreceniu kranu odcinek poziomy i na zewnatrz jest odwadniany . czyli zabezpieczone przed zamarzaniem


hmm koszt zaworka to chyba cos około 200 PLN

jak inne - to chyba tylko ładne rozetki, obudowy etc

pozdrawiam
Piotrek

Haynauer
05-03-2008, 14:10
w sumie fajny pomysł... ale ja mam już rurę poprowadzoną na ogród około 10 metrów od domu, tak wiec nie nada się...

theodolit
05-03-2008, 14:38
w sumie fajny pomysł... ale ja mam już rurę poprowadzoną na ogród około 10 metrów od domu, tak wiec nie nada się...

hmm wydaje mi sie ze w starym domu na ogrodzie były poprostu stójki wyprowadzoen do góry, pod kranem wybrukowane i tyle .. - bylo to calkiem stabilne - ale fakt ze chyba calosc byla ze stali -wiec calosc rurociagu stabilniejsza. - moze po przejsciu na stal zrobic 'fundamencik' stabilizujacy stojke i tyle a co do estetyki to mozna skrzyneczke lub ot tak zostawic ;)

Cpt_Q
05-03-2008, 15:43
Nie wiem, jaki styl lubisz, ale można umieścić jakiś bajer w rodzaju:
http://www.jack.com.pl/shop/pompy/fotki/84P01710.jpg

no a kranik jakoś wmontować, zamaskować - pole do popisu dla majsterklepki.

Haynauer
05-03-2008, 15:53
no może niekoniecznie taki, ale cos w tym stylu... kto takie rzeczy produkuje, bo szukam, szukam i nie mogę znaleźć...

acca5
05-03-2008, 20:29
a gdzie takiego orasa -kurek przezścienny kupić/ Potrzebuję takowe 2 sztuki

plulka
05-03-2008, 21:52
Witam, jezeli dobrze zrozumialem, to ta niebieska rura wychodzi z gruntu pionowo w gore. Jezeli tak jest to te niebieska rure wlozylbym w inna o nieco wiekszej srednicy, o estetycznym wygladzie np. niklowana czy tez chromowana. A calosc tez da sie zakonczyc estetycznym kranem.

Haynauer
08-03-2008, 06:29
podciągam, bo zbliża sie wiosna i trzeba się brać za robotę...

czy naprawdę nikt nie robił kranu w ogrodzie..?

L.E.FemFem
08-03-2008, 09:48
Kiedyś wszystko szło na rurach stalowych więc kawałek z kranikiem wystawał nad ziemią i się trzymało. Możesz sonie to zobaczyć na ogródkach działkowych. Z niebieską rurą to się raczej nie uda, więc chyba będziesz musiał coś podmurować i zrobić tak jak pisał Cpt_Q albo dać jakiś murek z rurą w środku.

Cpt_Q
08-03-2008, 12:16
...czy naprawdę nikt nie robił kranu w ogrodzie..?

Nooo ja mam po prostu kranik na zewnętrznej ścianie domu ze złączką Gardeny i w razie potrzeby się doń podłączam wężem elastycznym, który sobie wisi na specjalnym wieszaku.