PDA

Zobacz pełną wersję : Czy bidet jest prawidłowo podłączony?



bazgrus
05-03-2008, 21:51
Glazurnik powiedział mi, że mam źle podłączony bidet.
Chodzi o miejsce przyłącza wodnego i wysokość nad posadzką

http://farm4.static.flickr.com/3215/2313364268_4e8d01691a.jpg

Obok bidetu mam stelaż pod WC. Niestety innego producenta.
W jaki sposób wyrównać poziom WC i bidetu (wg kołków mocujących ceramikę?)

Bigbeat
05-03-2008, 21:59
To chyba raczej zależy od tego, jaka to będzie ceramika - ale jeśli bidet i kibelek będą z jednej firmy i z jednej linii wzorniczej, możesz bezpiecznie założyć, że wystarczy żeby szpilki (kołki) były na tym samym poziomie.

miol
06-03-2008, 18:11
Witam
U mnie hydraulik też źle wyprowadził podłączenia, stelaż był geberitu i miał ruchomą poprzeczkę do regulacji, natomiast WC miało stelaż sztywny, nie bardzo wiedział jak podłączyć więc zrobił tak samo jak w WC i problem wyszedł z odpływem do kanalizacji bo do bidetu trzeba tak jak w umywalce dokręcać syfon i wyszło tak że rura od kanalizacji wyszła wyżej niż wyjście z syfonu od bidetu, druga rzecz to jak wyprowadzenia wody będą za nisko to z kolei nie zostaną zakryte przez bidet, u mnie ledwo ledwo prawie na wcisk ale jakoś się udało. To tyle z moich doświadczeń z bidetem i hydraulikiem który chyba pierwsz raz w życiu montował takie "skomplikowanej" urządzenie.

bazgrus
06-03-2008, 19:13
Przeprowadziłem własne śledztwo chodząc po sklepach i pytając.

Oto wyniki:
1) aby mieć w tym samym poziomie WC i bidet najlepiej je kupić a później poziomować
2) najistotniejsze są odległości pomiędzy odpowiednimi otworami. Np. kilka misek cersanitu i koła pasuje od stelażu Geberitu, natomiast bidety nie padują mi do stelaża "no name". Ciekawe czy znajdę taki, który pasuje?

wbrat
07-03-2008, 06:57
Trochę nie kumam tego zdjęcia. Masz tam tylko zimną wodę do bidetu, czy źle widzę? Możesz zrobić zdjęcie bardziej z oddali, bo ja osobiście w ogóle nie mogę się zorientować co jest co? Ten odpływ to od bidetu? Jakoś dziwnie to wszystko wygląda jak dla mnie...

bazgrus
07-03-2008, 22:34
Robiłem komórką i nie wyszło.
Jest tak. Od lewej
Przyłącze ciepłej wody, odpływ, przyłącze zimnej wody (poza zdjęciem)

Dzisiaj chodziłem po kilku sklepach i fachowcy stwierdzili, że wszystkie bidety są standaryzowane. Jeden mi powiedział, że ważna jest tylko rozpiętość haków mocujących bo resztę i tak się podpina, więc żaden problem pociągnąć odpływ trochę wyżej lub węzyĸ dociągnąć do umywalki.

wbrat
10-03-2008, 06:28
Wydaje mi się, że strasznie szeroko są rozstawione te zasilania wody - może to kwestia zdjęcia. Ale wygląda mi to na tak duży rozstaw, że wężyków nie będzie można schować w obrysie bidetu.

wbrat
10-03-2008, 06:37
Czy przypadkiem te dwa otwory powyżej odpływu nie służą do zainstalowania przyłącza wody do bidetu? Nie pamiętam dokładnie jak to było u mnie, ale tak mi coś świta...

TUTAJ (http://republika.pl/wbrat/Pianella/0187.jpg) widać nieco jak to wyglądało u mnie, niestety już zabudowane k-g (aluminiowa listwa tymczasowo założona przez glazurnika w celu określenia wysokości pierwszego pełnego rzędu glazury). A TUTAJ (http://wbrat.republika.pl/Pianella/0191.jpg) bidet powieszony.