PDA

Zobacz pełną wersję : Kontakt-simon - osprzet wart uwagi?



bimbelt
06-03-2008, 08:35
Ogladalem ostatnio osprzet tej fimy. Podoba mi sie. Dodatkowa zaleta to cena, ktora jest o polowe nizsza od Berkera, a pewnie jeszcze wiecej w stosunku do Legranda.

Pytanie, jak jakosciowo plasuje sie ten osprzet? Jest w miare solidny?

A moze ktos ma i podzieli sie swoimi spostrzezeniami?

Yoric
06-03-2008, 08:46
Mam tego Simona ... linia Classic bodajze

Dla instalatora koszamarny - moj elektryk uciekl w zalozywszy 70 % osprzetu - nie chcial pieniedzy za zrobiona czesc - zreszta slusznie ...bo i tak by nie dostal ;-)

Sruby jak z masla - lepiej wkrecac srubokretem niz wkretarka.
Uciazliwy szczegolnie przy gniazdach przelotowych - trzeba przecinac kable. Ale jak juz zalozysz ...to sie sprawuje ;-) moze i nie gorzej od tych drozszych.
Ale na poczatku bedziesz klal Ty ;-) albo elektryk ;)

Y

bimbelt
06-03-2008, 09:13
Mam tego Simona ... linia Classic bodajze

Dla instalatora koszamarny - moj elektryk uciekl w zalozywszy 70 % osprzetu - nie chcial pieniedzy za zrobiona czesc - zreszta slusznie ...bo i tak by nie dostal ;-)

Sruby jak z masla - lepiej wkrecac srubokretem niz wkretarka.
Uciazliwy szczegolnie przy gniazdach przelotowych - trzeba przecinac kable. Ale jak juz zalozysz ...to sie sprawuje ;-) moze i nie gorzej od tych drozszych.
Ale na poczatku bedziesz klal Ty ;-) albo elektryk ;)

Y

Zamierzam zakladac samodzielnie, wiec twoja uwagi musze wziac do siebie.
Mam mieszane uczucia, bo z jednej strony wiecej roboty i stresu przy podlaczaniu, a z drugiej strony oszczednosc 1000zl. Musze to jeszcze przemyslec.

KiZ
06-03-2008, 09:56
Mam tego Simona ... linia Classic bodajze

Dla instalatora koszamarny - moj elektryk uciekl w zalozywszy 70 % osprzetu - nie chcial pieniedzy za zrobiona czesc - zreszta slusznie ...bo i tak by nie dostal ;-)

Sruby jak z masla - lepiej wkrecac srubokretem niz wkretarka.
Uciazliwy szczegolnie przy gniazdach przelotowych - trzeba przecinac kable. Ale jak juz zalozysz ...to sie sprawuje ;-) moze i nie gorzej od tych drozszych.
Ale na poczatku bedziesz klal Ty ;-) albo elektryk ;)

Y

Mam na szczescie tylko jeden włacznik i jedno gnizado na strychu tej firmy. Opinia j.w. :-?

bimbelt
07-03-2008, 12:54
Kurcze, ogladalem dzisiaj osprzet K-S, Berkera, Legranda, Eldy i jeszcze kilka innych. K-S podoba mi sie najbardziej. Berker za to mnie zawiodl. Na zdjeciach wygladal o wiele lepiej. Zaryzykowalem i kupilem dwa gniazda IP44 do lazienki. Zamontuje i zobacze jak to sie sprawuje. Moze wcale nie bedzie tak zle.

jacekp71
07-03-2008, 13:28
bimbelt,

a jak tys wyliczyl ten 1000 zl oszczednosci ? :D
moj domek nie nalezy do wielkich, choc z elektryka sobie nie zalowalem i troszke mi prztyczkow wyszlo, a kupilem legranda suno i wydalem okolo 1400 zl ....

bimbelt
07-03-2008, 15:09
Nie wiem jak to wyszlo, ale mam 126 elementow. Gniazda rtv i komputer-telefon w kazdym pomieszczeniu, a w niektorych podwojnie. Duzo wylacznikow schodowych/krzyzowych na korytarzach; gniazdek tez nie zalowalem.

Na razie mam 3 oferty. Dwie na Berkera za 2800 i 2300zl oraz Kontakt-Simon za 1300zl. Nie wiem ile kosztuje Legrand, ale pewnie nie jest tanszy od Berkera. Tak czy inaczej, nie podoba mi sie.

Wosto
07-03-2008, 15:23
Jakiś rok temu zakładałem kilka wyłączników i gniazd z osprzętu Kontakt-Simon u rodziców. Bez uwag.
Ponieważ podoba mi się ich linia Classic, kupiłem już do siebie co nieco. Całkowity koszt wyjdzie ok. 1.800 zł (najdroższe są gniazda głośnikowe i antenowe/sat), samych gniazd 230V mam 120 :wink:
Pozdrawiam.

pablitoo
07-03-2008, 17:13
Ja również w kilku pomieszczeniach zakładałem osprzęt Simon - bez żadnych uwag - montaż przyjemny i bezproblemowy - jedynie gniazda głośnikowe do KD - nieciekawe rozwiązanie - przykręcanie gniazda bezpośrednio do puszki - ważne aby puszka była odpowiednio osadzona w ścianie - czyli otworki na śruby w puszce równolegle do podłogi - poza tym wszystko w najlepszym porządku .
No może jeszcze gniazda TV i SAT - bardzo duże i praktycznie pasownie mieszczą się do puszek - piszę oczywiście o puszkach głębokich / podwójnych / .

bimbelt
10-03-2008, 08:50
To ja dopisze moje pierwsze spostrzezenia. Zamontowalem na probe gniazdo IP44. Montaz bez zadnych problemow, nic sie nie urwalo, choc dokrecalem srubki ze spora sila. Wniosek - biore Kontakt-Simona na calosc.

bzado
10-03-2008, 13:37
Mam zamontowaną w calym domu serię basic Simona. Montowalem sam bez niczyjej pomocy (a doswiadczenie w tym temacie mam zerowe). Zadnych problemow nie napotkalem, tak wiec polecam.

wbrat
10-03-2008, 14:40
Też mam z tej serii. Jeśli chodzi o montaż to raczej nie ma większych problemów - choć ja raczej nie wykorzystywałem śrubek i blaszek z zestawu, a mocowałem je wkrętami do boków puszek. Trzeba tylko uważać, żeby nie przykręcić za mocno, bo można wygiąć blachę i kontakt/gniazdko będzie odstawać.

W przypadku gniazdek trzeba też bardzo uważać na śrubę mocującą osłonę - jest bardzo miękka i dokręcać należy delikatnie (zwłaszcza jeśli pracuje się wkrętarką) - trochę za dużo siły i otwór na śrubokręt krzyżakowy przestaje istnieć - a wtedy dramat - wiem, bo musiałem takie coś rozkręcać - nie dało się inaczej niż poprzez rozwiercenie śruby razem z plastikiem wokół.

Mam też trochę problemów z przyciskami do włączania światła - nie wiem jak mocno powinno się je wciskać (nie chodzi o "pstrykanie" a o umocowanie przycisku podczas montażu) - jak się to zrobi za mocno, to włącznik nie chce działać - jak za słabo - odstaje.

Ale poza tym nie narzekam (narazie).

ZW
10-03-2008, 23:26
Ogladalem ostatnio osprzet tej fimy. Podoba mi sie. Dodatkowa zaleta to cena, ktora jest o polowe nizsza od Berkera, a pewnie jeszcze wiecej w stosunku do Legranda.

Pytanie, jak jakosciowo plasuje sie ten osprzet? Jest w miare solidny?

A moze ktos ma i podzieli sie swoimi spostrzezeniami?

Legrand też nie jest idealny - w często używanych gniazdach sam odkręca się dekielek.

przynajmniej wiem dlaczego mój elektryk zaparł się że tylko nie z Simona choć Simon mi też się podobał ;)

pozdrawiam

TG-Tays
10-06-2014, 06:45
Mam wszędzie w aktualnym mieszkaniu na poddaszu K.S. i na pewno teraz w nowo boudowanym domu także przy tej firmie zostanę - mogę tylko polecić. Poza niezawodnością i chyba(? - nie wiem jak teraz) względnie normalnymi cenami urzeka mnie wygląd i estetyka wykonania!

eranet
10-06-2014, 21:38
Ja też mam całość w Simonie i jest tego trochę, montowałem sam, spokojnie da radę, choć 2 albo 3 ramki po jakimś czasie pękły, być może z mojej winy jak za bardzo chciałem, żeby weszly w swoje miejsce;-)

krzcel
02-07-2014, 19:37
Montowałem kilka razy. Detalicznie (mieszkaniówka) i hurtowo (hotel, szpital).
Osprzęt jak osprzęt. Problemów nie miałem. Puszki w tynku i w KG.
SIMON-BASIC montowałem.
Parafrazując alledrogo: Polecam, jeżeli design wam odpowiada. Technicznie bez uwag.

belliash
20-04-2016, 07:21
Hej,

Pozwolcie ze odswieze ten temat.
Przymierzam sie bowiem do renowacji instalacji elektrycznej i ostatnio rozgladalismy sie z narzeczona za gniazdkami.
Do gustu bardzo przypadl nam osprzet Simon z serii 54 w ramce Simon 54 Premium (np. http://www.kontakt-simon.com.pl/pl/Katalog/759/470/4598,DGZ2MZ-01-43.html#article).

Chcialem apytac abrdziej doswiadczonych osob, czy cos sie zmienilo jezeli chodzi o jakos produktow tej firmy?
Wizualnie sa to chyba jedne z ladniejszych produktow, ale przeciez nie tylko o wyglad chodzi, a przede wszystkim o funkcjonalnosc i bezpieczenstwo.
Z tego wzgledu, licze na Wasze opinie w tym temacie.

Pozdrawiam.

marcin.nowicki
21-04-2016, 19:46
stary kotlet, ale mam cały dom na simonkontakt. wszytko śmiga od trzech lat. wygląda ponadczasowo. jak coś podeślę foto na priv z zamontowanych kontaktów. Jeśli chodzi o budowę to elektryka mi mi się udała, resztę speców bym rozjechał walcem

marcin.nowicki
21-04-2016, 19:50
połączenie simonkontakt z podlewaniem automatycznym trawnika jak by ktoś chciał nie stanowi większego problemu dla średnio rozgarniętego elektryka. to kolejny plus tej instalacji

elpapiotr
21-04-2016, 21:09
stary kotlet, ale mam cały dom na simonkontakt. wszytko śmiga od trzech lat. wygląda ponadczasowo. jak coś podeślę foto na priv z zamontowanych kontaktów. Jeśli chodzi o budowę to elektryka mi mi się udała, resztę speców bym rozjechał walcem
Dlaczego na priv ? Pokaż na forum te śmigające, niech wszyscy zobaczą ponadczasowe.

marcin.nowicki
24-04-2016, 11:45
zdjęcia simonkontakt po montażu
353862353863353864353865353866

marcin.nowicki
24-04-2016, 11:46
niebieskie podświetlenie w ledach
353867

i moja ulubiona piwnica:
353868