Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON



Strony : 1 [2] 3 4 5

lolita78
12-03-2007, 13:05
No wlasnie ceny pustaków , styropianu bardzo przez ostatanie pol roku wzrosły, kto kupił wczesniej ma powod do radości! A Ci który dopeiro beda kupowac to maja powod do nerwów. Takie czasy...
My bedziemy kupowac.
Moze jakies miejsca kolo Warszawy, składy?? Ktoś godne polecenia zna?? z dobrymi cenami oczywisice!

dżuzi
12-03-2007, 18:53
Hej Hej
Witam wszystkich
Było tak

http://images20.fotosik.pl/121/33efa4f5a14cd7b6med.jpg
Przyjechali z ciężkim sprzętem
http://images20.fotosik.pl/121/3203337c403aff77med.jpg
http://images22.fotosik.pl/44/b13f477acdec2c15med.jpg
http://images21.fotosik.pl/71/c23bf25b9ec9309bmed.jpg
I wyrównali, tyle wspomnień :cry: , kiedyś był tu bar :lol:
nie mam zdjęcia jak wygląda teraz ale przeraża mnie to ile teraz czeka nas roboty żeby to uporządkować, została przekopana dziura i wymieszany gruz i kamienie w piachu , zostawili nam też trochę starego fundamentu teraz zastanawiamy się jak go rozbić :roll:
Annetta ładną macie działeczkę, nie boicie się ze ktoś wam może ukraść materiał z placu ?

Annetta
13-03-2007, 08:08
hehe fajna demolka :)
Dziekuje dżuzi :) nie boimy się bo to raczej spokojna okolica. Pozdrawiam

Gosia i Rafał
16-03-2007, 12:02
czesc

a co tutaj tak ucichło ? mnie tez nie bylo jakis czas- ale to dlatego ze komp nawalił - w kazdym razie mam nadzieje ze cos sie zacznie dziac- moze ktos juz ruszył z budową- my cały czas szukamy dostawcy materiałów- u nas w Bydgoszczy sa ogromne problemy - nie dos ze ceny kosmos - to nie mozna sie jakos dogadac- kiedys mozna było zamówic zapłacic i odebrac w uzgodnionym terminie- teraz jak cos jest to płac i zbieraj wszytko odrazu- a my nie mamy gdzie tego składowac- bo na działce to chyba ktos musiałby nocowac- no i mamy problem jak diabli- a ceny stale w góre

lolita78
16-03-2007, 14:10
Oj tak z materialami i my mamy problem. Pustak cały czas w gore. Ja wczoraj przeszlam szkołę :) juz wiem czym roznai sie pustaki, jakei rozmairy,szerokosc, ile na metr wchoidz , jakei ceny i gdzie wogole mozna zamowic.
Jesli chodiz o fabryki to nie ma co dzwnic wczesniej niz w kwietniu, sklady nawet cen nei podaja. Dogadlam sie ze skladem, z ktorego kolega bral i tylko dlatego ze po znajomości i tam bedizemy zamaiwac...
Ale naprawde jest koszmar.
Wczoraj w gore poslzy tez materialy na dach, nastepna podwyzka za mieisac, no a pustak co tydzine zmienia ceny!!!!!!!!!!!!!!!!!

Juz mamy przygotownay projekt domu, taki wstepny i jestem bardzo ciekawa efektu :) nie moge sie doczekac az go zobacze!

lolita78
17-03-2007, 21:21
Dzisiaj dostalismy nasz wstepny projekt domu od projektantki, chyba czegos innego sie spodziewlam... troche bardziej poukladanego i podobnego do firletek, dabrowek lub tyminku. A tu calkowite zaskoczenie... nie maja nic wspolnego..... troche zaluje :cry: bo te domki sa takie poukladane a nasz to zupelnie cos innego, ja oczywiscie nei potrafie sobei tego wyobrazic, jak to maz mowi jak zoabcze to w kompie pokolorowane to bede w stanie sobnei to wyobrazic......
No i z 170 planowanych metrow zrobilo sie 250!!!!!!!!!!!
caly czas mam wapliwosci...
w trakcie dzisiejszej rozmowy juz przenioslam pralnie na gore, bo lepiej pasuje a poza tym stwierdzilam ze to na gorze sie rozbieramy i tam sa ubrania.
Salon ma ok 36 m+ jadalnia 16, czyli to co chcialam.
Ale sam wielkosc domu mnie przeraza!

I fajny pomysl projektantki, moze komus sie spodoba, to takie male okienka kolo drzwi wejsciowych, nie pamitam jak to sie nazywa.
no i z planowanej blachodachwki mozliwe ze zrobi sie dachowka....

chyba bedziemy bankrutami zanim dom postawimy!!!!!

Gosia i Rafał
18-03-2007, 09:02
lolita 78

a co tak naprawde nie pasuje ci w tyminaku ? i czy duzo musizcie zapłacic za projket indywidulany ? my tez poczatkowo myslelismy o indywidulanym ale szybko zrezygnowalismy - a powód głównie to brak wyobrażni przestrzennej u nas dwojga- jednak jak cos zobaczysz to lepiej ci stwierdzizc czy ci pasuje czy nie niz samemu wymyslac

lolita78
18-03-2007, 11:59
Wiesz przed wszytkim chcielismy Firletki, bo niekoneicznie chcialam kolumny przed domem. Tylko chcielismy troszke wieksza kuchnie i slaon, wiec bylismy w Archonie i to tak anprawde chcielismy zmienic, to nam to wyliczyli tak, ze bardzije nam sie opalca robic projekt indywidualny. Moj maz ma wieksza wyobraznie.
pogadam na spokojnie dziaisj z mezem i sie jeszcze sie zastanowie, czy nei bedziemy proisc o nowy projkt te projektantke, kurcze niby fjany ale cos na dole nei tak np. dodatkowy pokoj ma wejscie z przedsionka, a wejscie do kuchni przez jadalnie :o

MRedmer
18-03-2007, 18:42
Witam
Mam pytanie: czy ktoś może wie jak się zmieni układ i kąt nachylenia dachu po przesunięciu o jeden metr ściany bocznej (po stronie salonu, jadalni z wykuszem i kuchni)? I jaki jest koszt przeprojektowania ww. ściany.

lolita78
18-03-2007, 21:13
z tego co pamietam to 150 zł x 12 metrow, to podstawa, a pozniej przesuniecie okien itp...
my chcielismy w dwie strony poszerzyc, taki koszt ze zrezygnowalismy.

dżuzi
20-03-2007, 08:37
Witam
Mam takie pytanie może komuś wydać się głupie ale ja nie wiem jak to jest , z kąt wiedzieliście ile cegły kupić i innych materiałów, tak na oko czy ktoś musi to przeliczyć? czy jest może jakiś wzór na to żeby to obliczyć , pomórzcie

lolita78
20-03-2007, 14:41
Tak naprawde jak dzwonilam do składów to widiziam na ich stronach ze jak podasz metraz domu to oni wylicza.
U nas maz wyliczal przy projekcie (ktory odpadl to wyszlo 3500 :o ).

Annetta
20-03-2007, 14:41
Między innymi masz to w zestawieniu materiałów na stronce archonu w kosztach budowy. W projekcie też jest, przeliczyć też się da :) odsyłam na stronkę archonu
http://www.archon.pl/index.php?act=12&kosztorys=1&id=m41c958c633a7a

dżuzi
21-03-2007, 09:30
witam
Mam takie zestawienie które dostałam razem z projektem ale tam jest podana cegła POROTHERM , a ja chcę budować z MAXA , wyczytałam gdzieś na forum że MAXA wchodzi 22szt. na m2 ściany, więc na same ściany zewnętrzne potrzeba 2756,6 szt. MAXA , a na ściany nośne wewnętrzne trzeba 1128,6 szt. to jest prawie 4 tys. :o Czy to możliwe ? Ile wy zamawialiście cegły?

Annetta
21-03-2007, 14:32
My mamy 40 palet. Nie jestem pewna ale przypuszczam że na paletę wchodzi 100 szt co daje 4000 szt. na nasze Dąbrówki. Pozdrawiam

dżuzi
21-03-2007, 20:32
Dzisiaj przeszłam szok cenowy, cegła MAX 5,10 :o (po rabacie 4,90) , poza gatunek po 2,60 :o , w zakładzie w Markowiczach nie ma co liczyć że się dostanie w tym roku, już nawet nie zapisują do kolejki, podobnie we wszystkich składach w Biłgoraju :o , a o negocjacji z ceną nawet nie ma co marzyć normalnie koszmar :evil: , znaleźliśmy jeden skład który nie obiecuje ale może coś będzie w maju ale trzeba się zapisać do kolejki, a cena będzie taka jak w chwili odbioru. Jest POROTHERM 30 po około 6,50, więc bardziej się opłaca. Nie wiem co to będzie pewnie skończy się na tym ze zalejemy tylko fundamenty , jeszcze będę próbowała znaleźć może ktoś będzie sprzedawał prywatnie albo jakoś na lewo :wink: , brak mi słów i tyle. W tym przypadku nie chciałam mieć racji, gdy mój mąż jeszcze kilka tygodni temu mówił jeszcze jest czas, no to ma…. Po prostu jestem taka zdenerwowana żeby nie powiedzieć wku……. :evil: :evil:

lolita78
21-03-2007, 20:56
No tak pisalam ze my tez przeylismy szok cenowy, oczywisice do tego podoliczałaś vat......
no i mowili ze bedzie coraz gorzej, szkoda slow... ale sie wpakowalismy w budowy..

hub75
22-03-2007, 11:10
Czytam to forum i .... nie wytrzymałem.... Muszę się wykrzyczeć :-)
Czekaj, czekaj na tańsze materiały... na pewno się doczekasz :-) widać nie masz pojęcia co się dzieje na rynku budowlanym...
Ja jutro ruszam z tymiankiem 2 (podwójny garaż). Porotherm 25 zamówiłem 2 tygodnie temu i może za 3 tygodnie będzie ale tylko dlatego że mój murarz jest stałym odbiorcą.... Ceny nie znam ostatnio była 6.50 ale od 1 kwietnia będzie na pewno drożej (tak zapowiada fabryka).
W przeciwieństwie do niektórych wypowiadających się tutaj osób nie będę "oszczędzać" z blaszanym dachem (nie stać mnie na malowanie tudzież inną konserwację co kilka lat), betonowy również jest drogi w utrzymaniu (proszę zobaczyć jak wygląda betonowa dachówka po kilku latach szczególnie od północnej strony). Na myśl o podniesieniu ścianki kolankowej u góry przechodzą mnie dreszcze - jak można zrobić z tak pięknego projektu paszteta domek zatraci swoje proporcje i jednocześnie urok...
Co do wyburzania domku (ktoś to robił i dodał zdjęcia: 1000 zł to jest dużo za wyburzenie budynku ???????!!!!! 2 lata temu zmieniałem kominek w domku nad jeziorem i za samo wyburzenie kominka 120 cm na 60 cm zapłaciłem 500 zł :-)
"Wyspa" po środku kuchni, widziałaś projekt domku w Tymianku ? Tam kuchnia ma szerokość 3 metrów gdzie ma być ta "wyspa" i jakiej wielkości ?
Aaa i jeszcze w temacie telewizora nad kominkiem .... Żenada tylko tyle powiem.
Wiem że o gustach się nie dyskutuje, ale musiałem to wykrzyczeć :-)
Na pocieszenie mogę w przyszłym tygodniu powklejać zdjęcia z budowy.

Mój tymianek będzie w 99% nie zmodyfikowany, jedynie zamknę wejście z salonu do kuchni i będzie tam wisiał telewizor, u góry likwiduję garderobę w przedpokoju i powiększam łazienkę w garażu zamiast okna będą drzwi do ogrodu. Materiały i technologie: Portherm 25 + styropina, dachówka ceramiczna, schody lane, strop lany, fundament z pustaków (cegieł) betonowych, komin leyer z gotowych elemnetów, dach deskowany.

pozdr
Hubert
Gdańsk

dżuzi
22-03-2007, 17:47
hej
hub75 :evil:
Pierwsza sprawa jeżeli ktoś najpierw obiecuje że zburzy budynek za friko w zamian za to ze sobie zabierze gruz a potem mówi że trzeba zapłacić 1000zł to dla mnie było dużo, po przeczytaniu kilku wypowiedzi na forum odnośne burzenia, przyznałam rację że ten tysiak to bardzo mało i udało nam się ale w każdym rejonie polski ceny są inne, więc nie porównuj Gdańska do małej wioski!!!
Tak! Widziałam jak wygląda projekt Tymianka i wiem jakie ma wymiary kuchnia , jeżeli ci się nie podoba wyspa to nikt ci nie karze jej robić,
I żenadę to ty będziesz miał u siebie w domu nie krytykuje się kogoś tylko dla tego że ma odmienne zdanie czy gusta.
I rób sobie dach nawet ze złota, ja zrobię taki na jaki mnie będzie stać

A tak na marginesie nie czekam na tańsze materiały bo wiem że czasy gdy max był po1zł już nie wrócą może trochę za długo zwlekałam z zakupem materiałów i teraz żałuję , ale trudno czasu nie cofnę i gospodarki nie zmienię.

Po prostu nie mam słów………………………..

Gosia i Rafał
22-03-2007, 21:12
odnośnie matriałów - to dodam tylko ze suporex z Solbetu kosztuje u nas juz ponad 10 zł - tazke te te 5,90 czy 6 ,50 to jesczze niezła cenka- ja bym chciała kupic po takiej :cry:

lolita78
22-03-2007, 22:26
Może nie krzycz i nie rozladowuj swoich nerwowo tutaj, poprostu doradź.... chyba po to jest forum.

hub75
24-03-2007, 11:37
Na dach ze złota nie stać mnie, na blaszany również - popatrz dalekowzrocznie na inwestycję jaką jest dom wszystkie wady jakie posiada dach blaszany i zalety ceramicznego, wątek wizualny pominę.... Nie stać mnie również na podpiwniczanie domu - piwnica kosztuje baaardzo dużo i zazwyczaj znajduje się tam składnica rupieci typu śrubki, deski, rowery typu koza, słoiki, których nigdy nie użyjemy a przez sentyment trzymamy...

Wyspa .... Kuchnia ma 4metry szerokości - 80cm blat z jednej strony - 80cm blat z drugiej strony, żeby na "wyspie" położyć cokolwiek innego niż zapałki musi być 100 cm pozostaje 70cm na przejście z jednej i drugiej strony ... Jeżeli jesteś fanką wąskich serdecznie polecam. Tylko co, jeżeli druga osoba będzie chciała wejść do kuchni ?
Tak z ciekawości, jak już zamontujesz telewizor w kominku, na czym będziesz skupiać wzrok ? Na kominku czy włączonym telewizorze ? KICZ, KICZ, KICZ!!!

Wczoraj geodeta wyznaczył narożniki a następnie koparka zdjęła 40 cm humusu. Koszt wyznaczenia narożników domu 500 zł, wykop 180 zł. We wtorek wchodzą budowlańcy :-)[/img]

dżuzi
24-03-2007, 16:43
Wyspa .... Kuchnia ma 4metry szerokości - 80cm blat z jednej strony - 80cm blat z drugiej strony, żeby na "wyspie" położyć cokolwiek innego niż zapałki musi być 100 cm pozostaje 70cm na przejście z jednej i drugiej strony ... Jeżeli jesteś fanką wąskich serdecznie polecam. Tylko co, jeżeli druga osoba będzie chciała wejść do kuchni ?

Nie wiem gdzie to wyczytałeś lub z czego wyciągnąłeś taki wniosek że chcę zabudować kuchnię do okoła szafkami? Mam plan taki żeby blat pod ścianą był w kształcie litery L ( przy ścianie z wykuszem i od frontu lub odwrotnie przy ścianie od wiatrołapu) takim układzie wyspa zmieści się spokojnie. Ale to są tylko na razie moje plany z biegiem czasu mogę zmienić zdanie!



Tak z ciekawości, jak już zamontujesz telewizor w kominku, na czym będziesz skupiać wzrok ? Na kominku czy włączonym telewizorze ? KICZ, KICZ, KICZ!!!

Tego argumentu w ogóle nie rozumiem, a jak rozpalisz w kominku to będziesz się w niego gapił jak w obraz :o aż się drewno wypali tak?, kominek jest ozdoba pomieszczenia w którym się znajduje dodaje atmosfery :wink: , takie rozwiązanie mi się podoba i dla mnie to nie jest żaden KICZ :roll: , obawiam się tylko czy ciepło z kominka nie będzie wpływało niekorzystnie na telewizor.


Na dach ze złota nie stać mnie, na blaszany również - popatrz dalekowzrocznie na inwestycję jaką jest dom wszystkie wady jakie posiada dach blaszany i zalety ceramicznego, wątek wizualny pominę.... Nie stać mnie również na podpiwniczanie domu - piwnica kosztuje baaardzo dużo i zazwyczaj znajduje się tam składnica rupieci typu śrubki, deski, rowery typu koza, słoiki, których nigdy nie użyjemy a przez sentyment trzymamy...

Zgodzę się z jednym , dachówka ceramiczna jest wytrzymała i ładnie się prezentuje, jedyny minus to cena. Ja pewnie zainwestuję w betonową bo na ceramiczną kasy mi nie styknie a w kredyty nie mam zamiaru się wciągać!
A co do piwnicy tu też mam inne zdanie , u moich rodziców np. w piwnicy jest mała kuchnia gdzie mamuśka przyrządza przetwory i inne miksturki , jest mały pokoik z TV, i spiżarka , łazienka, i garderoba taty z roboczymi ubraniami więc gdy wraca po pracy na podwórku zakurzony to rozbiera i przebiera się tam, w ten sposób nie brudzi na parterze , ja w piwnicy chcę zrobić skład na opał i kotłownie małą garderobe dla męża na brudne ubrania robocze i zlew.

MMILA
25-03-2007, 18:45
Dawno tu nie zaglądałam – postanowiłam więc dzisiaj nadrobić zaległości – no i niestety poczułam niesmak :-? Lubiłam zaglądać tutaj bo każdy mógł wypowiedzieć się na temat tego co mu się podoba, pokazać propozycje mniej lub bardziej ciekawych rozwiązań, przedstawić swoje rady i propozycje. Wiadomo każdy człowiek ma inny gust (i całe szczęście) więc nie wszystkie pomysły brałabym pod uwagę urządzając mój dom, jednak nie przyszło mi nigdy do głowy aby krytykować, ośmieszać czy poniżać forumowiczów mających inne poglądy niż moje.
hub75 opisując pomysły innych używasz słów kicz, żenada a chwile później twierdzisz, że o gustach się nie dyskutuje!!!!! – dla mnie cos tu jest nie tak (ale ja nikogo nie będę obrażać –nawet jeśli sobie o kimś delikatnie mówiąc źle pomyślę). Czytając twoje wypowiedzi zaczęłam się zastanawiać po co właściwie pisałeś te posty????
Przykro mi, że niektórzy ludzie próbują dowartościować się krytykując i obrażając innych (ich gust). Jeżeli te słowa także dotyczą Ciebie to no cóż ..... współczuję

hub75
25-03-2007, 21:09
Upss... towarzystwo wzajemnej adoracji ?

lolita78
26-03-2007, 08:56
Mysle, że nie. Poprostu osoby, które do tej pory tu zagladały robiły to z przyjemnościa, zawsze jakeiś ciekawe pomysły, nawet jezeli ktoś sie z tym nie zgadzał to chociaz o tym pomyślał, zastanowił sie.
Ja jednak buduje zupełnei inny dom, a codiznnie tu zagladam.
Przez Ciebie czuje niesmak...

Annetta
26-03-2007, 09:40
hub75 jak zwał tak zwał, możesz nawet napisać kółko gospodyń wiejskich, jak wolisz, mamy prawo do wymiany zdań i każdy ma prawo do swojego gustu, napisałbyś że u ciebie bedzie tak czy siak i że podoba Ci sie to czy tamto, ale po co od razu krytykować gust innych? hmmm czyżby kompleksy?

parkte
26-03-2007, 09:50
MASAKRA!!!

Strasznie dawno mnie tutaj nie było, ale wszystko jest jak zwykle wynikiem braku czasu.

Załamałam sie bo w sobotę byliśmy z mezem w hurtowni (bardzooo zaprzyjażnionej) i tak:
* poriothermu nie ma do sierpnia, aktualna stawka za cegłę 8,50 do sierpnia nie wiadomo jak bedzie, facet zbiera zamówienia, ale nie bieże kasy, a jak bieże to liczy za 9-10zł potem do rozliczenia
* nie ma też ytonga, silki, maxa i innych pustaków

Gebneralnie jest masakra z materiałami(głównie cegły) i ekpiami.


Zamówiliśmy jakieś pustaki niemieckie w cenie 8,50 bardzo podobne do porothermu no i jedyne dostepne na kwiecien.

Także wszysyc którzy planujecie sie zaczac budowac, to zamawiajcie materiały, pozyczajcie kase i wpłacajcie zaliczki bo potem bedzie jesdzcze gorzej, od kwietnia i z kazda nastepna dostawa ma wsyzsko drozec.

Gosia i Rafał
26-03-2007, 13:31
u nas jezeli chodzi o dostepnosc to narazie mozna zamówic- odbiór odrazu- ale dla nas własnie problem stanwoi to , ze teraz nie mamy gdzie tego przetrzymac - budowa pod koniec czerwca- boimy sie ze poprostu rozkradna to co kupimy- ale ceny jak juz zreszta pisałam - TRAGEDIA - powyzej 10 zł- teraz mężulek ma tydzien urlopu - wiec napewno połazimy po Bankach i zoabczymy gdzie najlepiej wziąc kredyt- a moze ktos juz sie orientował w tym temacie i ma jakies uwagi do których banków warto zajrezec a które omijac z daleka- ja napewno zamieszcze sowje uwagi - moze tez uda sie nam w tym czasie ogrodzic działeczke- to juz byłoby cos - a tak poza tym to w tym tygodniu mamy juz dostac pozwolenie na budowe- mam nadzieje ze decyzja bedzie pozytywna

pozdrawiam

dżuzi
26-03-2007, 14:13
Hej
Witam wszystkich
Dobre wiadomości tak od poniedziałku, załatwiliśmy cegłę od gościa, w sumie to nie jest najlepszego gatunku ale trudno, kupiliśmy 4 500 szt po 4 zł, w sumie to troszkę się obawiam bo tak wizualnie to jest popękana i stoi już ze dwa lata no ale leprze to niż nic. U nas nie można dostać cegły nigdzie, trzeba czekać do października i ostatnio cena poszła jeszcze w górę teraz max jest po 6,5zł .Tylko teraz problem jak to zwieść bo cegła stoi luzem ale jakoś sobie poradzimy. I murarza też już (chyba) mamy , bierze około 10zł za metr, "chyba" dlatego że to znajomy i mówił ze pracy ma dużo ale że to nie daleko na naszą budowę to mówił ze zrobi, no i geodeta w końcu zaczął działać. Coś się w końcu dzieje :D

lolita78
29-03-2007, 12:35
Ale tu cisza...

My juz 2 projekty dostalismyy od naszej projektantki, ale to nei to co my chcemy, czekamy z zneicierpliwoscia na kolejny, mam nadizje ze juz to bedize to!
Czekamy rowneiż na mapki od geodety, aby moc dalej ruszyc z dokumentami.
Drewno zamowione, maz szuka tartaku...

No a ja przegladam domy forumowiczów :) :D i jestem pd wrazeniem.

Annetta
30-03-2007, 09:07
hej hej!
my nadal czekamy aż szanowna pani architekt sie odezwie i skończy ta adaptację. bo trzeba składać papiery a pozwolenie bo czas goni to juz kwiecień a ekipa od czerwca.....

MRedmer
02-04-2007, 17:04
Czy ktoś poszerzał Tymianka 2 o jeden metr od strony wykuszu salonu i kuchni z zachowaniem symetrii i proporcji dachu? Jestem na etapie wyboru architekta który naniesie wszystkie zmiany w rozsądnej cenie :wink:

luk__25
02-04-2007, 23:08
Witam tymiankowych budowniczych!
Również mielismy budowac ten domek ale ostatecznie decyzja padła na VirgoII. Chętnie obejrze fotki Waszych domków jak wkleicie co nieco :wink:

Przy okazji polecam jednej pani z Waszego wątku taka stronke: http://portalwiedzy.onet.pl/polszczyzna.html?qs=has%B3o&tr=pol-ort&ch=1&x=20&y=8

może sie przydać a i czytającym nerwów zaoszczędzi przy okazji :)
pozdrawiam

Gosia i Rafał
03-04-2007, 08:03
czesc- naprawde jakas cisza zapadła na forum- chciałam tylko podzielic sie widaomoscia ze mamy pozwolenie na budowe- i od 16 kwuetnia oficjalnie mozemy rozpoczac prace- ciesze sie ze w koncu juz cos wiadomo - wczoraj bylismy ogladac domek wybudowany przez nasza ekipe- no i na moje niefachowe oko jest ok- ale chyba musizłby jesczze to ocenic jakis budowlaniec- jak ja juz bym chciała zeby było widac jakis zarys naszego tymianka - a tak w ogóle to chciałam spytac - czy moze ktos orientował sie czy do naszej kotłowni wejdzie strandardowy piec na ekogroszek- bo włąsnie wczoraj w tym domku co ogladalismy okazało sie ze kotłownia jest za wąska i musza wybrac inny piec- pozdrawiam i do usłyszenia


aaa co do banków- to rozwazamy Milenium i Nordea Bank - warunki w miare podobne - róznica na niekorzysc Millenium - dodatkowe ubezpieczenie na zycie w kwocie ok 30 zł mies do raty - a w Nordeiii - wycena nieruchomosci na sówj koszt- oprocentowanie troszke lepsze w Nordeii - jak ktos wie cos wiecej albo ma jakas lepsza propozycje- z checia czekam na info

dżuzi
03-04-2007, 08:36
Przy okazji polecam jednej pani z Waszego wątku taka stronke: http://portalwiedzy.onet.pl/polszczyzna.html?qs=has%B3o&tr=pol-ort&ch=1&x=20&y=8

może sie przydać a i czytającym nerwów zaoszczędzi przy okazji :)
pozdrawiam

Wiesz Luk_25 powiem tyle bo mnie to już wkurza ile razy mam pisać ze mam dysortografię i staram się pisać w wordzie, popatrz sobie na moje posty większość z nich poprawiłam a takie aluzje to po prostu mnie dobijają. I nie jestem jakaś tam pani tylko Dżuzi( nazywaj ludzi po imienu). Przepraszam wszystkich za to że znowu zrobiło się nie miło przeze mnie ale sumienie nie pozwoliło mi nie skomentować tego komentarza :evil:

lolita78
03-04-2007, 08:37
No właśnie dlatego meidzy innymi chcielismy poszeżyć Firletki, zeby kotłownia była wieksza, moj mąz che aby były dwa piece, a w tamtej kotłowni to to nie byloby mozliwe. Oczywisice zobaczymy co z tych palnow wyjdzie, bo u nas trzeba kawałek drogi dociagac gaz i musimy zobaczyc jaki to bedize koszt oczywisice, wowczas może trzeba bedzie kombinować z innym ogrzewaniem. Mi rybka, ważne zeby było ciepło i nei jakoś starsznie drogo :)

Gratuluje pozwolenia na budowe! Czyli duza część drogi juz za Wami !!!

Tuszka
03-04-2007, 13:10
My jednak ostatecznie wybraliśmy dom w firletkach G2 jutro jedziemy do archonu osobiście go odebrać:)
Po świętach spotkanie z ekipą. No i czekanie na pozwolenie.

luk__25
03-04-2007, 20:33
Przy okazji polecam jednej pani z Waszego wątku taka stronke: http://portalwiedzy.onet.pl/polszczyzna.html?qs=has%B3o&tr=pol-ort&ch=1&x=20&y=8

może sie przydać a i czytającym nerwów zaoszczędzi przy okazji :)
pozdrawiam

Wiesz Luk_25 powiem tyle bo mnie to już wkurza ile razy mam pisać ze mam dysortografię i staram się pisać w wordzie, popatrz sobie na moje posty większość z nich poprawiłam a takie aluzje to po prostu mnie dobijają. I nie jestem jakaś tam pani tylko Dżuzi( nazywaj ludzi po imienu). Przepraszam wszystkich za to że znowu zrobiło się nie miło przeze mnie ale sumienie nie pozwoliło mi nie skomentować tego komentarza :evil:

No tak :wink: ale w erze słowników ort. dostępnych jednym kliknięciem ja osobiście wstydziłbym sie walić takie wały i tłumaczyć sie dysortografią. Bez przesady.
Mimo wszystko powodzenia w budowaniu domku bo fajny jest :wink:
pozdrowionka

dżuzi
04-04-2007, 09:34
Czasami jest to pośpiech , a czasami moja niewiedza .Ale najważniejsza jest treść i wnioski jakie chcemy przekazać co nie ?.I rozumiem to że komuś może to przeszkadzać . Na koniec dodam tylko tyle

Wolę spotkać byka(czytaj błąd ort.) niż chama na tym forum. :wink:

Mimo wszystko dziękuję i tobie również życzę powodzenia w budowaniu.

A tak wracając do tematu to Tuszka szkoda że zmieniłaś projekt fajnie się z tobą dyskutowało mam nadzieję że będziesz do nas czasami zaglądała:)

U nas na razie prace stanęły ,pada deszcz. Może w następnym tygodniu przywieziemy cegłę. Geodeta też już wykonał pomiary i myślę ze na dniach dostaniemy mapki.
A co u was jakoś cicho tu ostatnio.

Tuszka
04-04-2007, 10:07
zmieniłam projekt ale Was nie opuszczę:)
Firletki to taki troche powiekszony tymianek.tak więc nadal będę śledzić ten wątek.

lolita78
04-04-2007, 10:34
Dokładnie Firletki bardzo mało różnia sie od Tymianku....
Ja wkoncu Firletek nie buduje a i tak nie zamierzam Was zostawić, dobrze mi tu :D

Tuszka
04-04-2007, 10:54
lolita78 a jak Twoj projekt indywidualny. Masz wkońcu to na co czekalas??
może się pochwalisz:))
Pojechalismy do archonu i wrocilismy w tymiankiem. :) rozmowy z architektem i fachowcami nas ostatecznie przekonaly..
Dzuzi a jednak...

lolita78
05-04-2007, 09:37
Tuszka, mąż jutro jedzie po projekt wersja nr 3! zobaczymy ile jeszcze... :x
Ale powanie to kurcze z tego co mi mówiła projektantka to też duzy bo w szerokości 15 , głębokości 14...... spory, ale ok ja juz chce mieć projeket, dostać pozwolenia i zaczać budowe!!!!

Wiesz duzy wychodzi na dole bo chcemy ten duzy salon i dwa pokoje małe, to badrzo powieksza parter, a poddasze to wiadomo, można dostosowac. Pewnei znowu z 230 wyszlo (chcielismy 170).
Gratuluje, czyli jedna powazna decyzja za Wami, bardzo cieżka decyzja.
Ja tylko podejmiemy decyzje ze to jzu ten!!!! jedyny to pewnie że sie pochwale :)

Ach wczoraj widizalm dom paretrowy, tam chyba tylko jedna na poddaszu jest możliwa do zrobienia sypialnia... styl amerykański... 250 m.....byłam pod wrażeniem.... I nadal jestem... to zupełnie inny styl nim my budujemy, fajny pomysł!

Gosia i Rafał
05-04-2007, 23:46
witam

mam dzisiaj do was konkretne pytanie - bo chyba ta nasza ekipa cche na nas dodatkowo zarobic- czy ktos ma juz zestawienei materiałow - chodzi mi o ilosc bloczków fundamentowych i ilosc pustaków - my bedziemy budowac własnie z gazobetonu - bardzo prosze o jakies infooo !!!!

dżuzi
06-04-2007, 20:08
Zatem Staropolskim - obyczajem, dużo szynki życze z jajem,
niech zające i barany pospełniają Wasze plany. Święta to jest czas
wyżerki, porzućcie wszystkie swe rozterki. Niech to będzie czas uroczy,
życzę wszystkim miłej Wielkanocy :)

pozdrawiam Justyna

lolita78
07-04-2007, 20:18
Proszę przyjmijcie od nas życzenia zdrowych i radosnych Świąt Wielkiejnocy. Niechaj nadchodzący czas będzie okazją do westchnienia w atmosferze wiosennej radości i nadziei na lepsze jutro.

Ewelina



Dostalismy 3 wersje naszego domku..... już mysle, że nie jest zle, ale musimy sie dokladnie zastanowić nad tym ustawieniem, żeby później nie było nerwów jak zbudujemy i nei bedzie praktycznie ustawniny w srodku.
Jezli chodiz o pustaki to czytałam ze ludiz e zaczeli sprowadzac z Niemiec i Czech... oraz że małe fabryki zwiekszaja produkcje pustakow i ze moze wkoncu przystopuja z cenami...... mam nadzieje :roll:

lolita78
10-04-2007, 11:09
Mam dosc, przyjzalam sie dokladnie temu projektowi........... w pieknym wykuszu pani projektant zrobila nam podzial na pol w jednej czesci garderobe w drugiej spizarke! zalamalam sie, albo jest leniwa i bazuje na starych swoich projektach albo naprawde nie ma wyobrazni, ale widzilam jej inne projekty, tzn gotowe domy i sa fajne, a nam kiche odwala.....

Własnie usiadłam i robie sama! :evil:

lolita78
11-04-2007, 12:57
Halo!!!!!! CZy ttylko aj tu zaglądam... a może... no tak ja projektuje na tyłku a Wy budujecie :evil:

Ale poważnei zrobiłam dwa projekty, mąż wybrał mój a nei w stylu naszej projektantki... wysłałam i poprosiłam zeby spojżała swoim okiem, podopasowywała, zmieniła jeżeli są błędy.... może teraz szybciej pojdize.... ale wiecie jak fajnei mi sie projktowało :D , tylko zobaczymy co z tego wyjdzie!!!!!!!!!!!!

Tuszka
12-04-2007, 09:34
no to czekamy na efekt końcowy. My dzisiaj mamy spotkanie z ekipą:)

Annetta
12-04-2007, 17:21
hej ja przyznaje że zaglądam tu ale jakoś czasu nie wystarcza na pisanie;) ale nie ma dnia żebym nie zobaczyła co słychać, my wciąż czekamy, a wiosna się rozkręca....
pozdrawiam

Tuszka
12-04-2007, 20:19
i z terminu nici. Takie byly korki w w-wie, ze nie dojechalibysmy nawet z godzinnym spoznieniem. Tak wiec spotkanie przesuniete na poniedzialek. szukam studniarza:)

lolita78
12-04-2007, 20:44
Tuszka, poszukaj na forum... forumowiczu przedstaw sie..(cos takiego), tam sa grupy z okreslonych terenow. Ja znalazlam z moich okolic i sa tam niamiary na ludzi, firmy, składy budowlane, moze i Ty masz taka grupe... bedzie łatwiej.

robwawa
13-04-2007, 17:29
Tuszka, studnie mi wywiercili wczoraj w Rozalinie, jestem zadowolony woda super na 24 metrach!!! Mogę podać namiar!!!

Tuszka
13-04-2007, 19:01
lolita78- probowalam dostalam narazie 1 namiar.

robwawa- to poprosze:)

robwawa
14-04-2007, 20:20
Podaje namiary na studniarza Władysław Paluchowski
502 - 286 - 560 wiem że będą wiercili kilka studni w naszych okolicach wiec nie bedzie problemu. Mają dwie ekipy!!!

parkte
15-04-2007, 16:01
Co do studni, to u nas jest problem na 23m glina :( Braliśmy już jedną firmę i zapłaciliśmy 1500zł - wody nie ma
Czytała o głębinowych ale facet chce najpierw odwiert probny 50zł/m kopie do 30m a potem ew. głębinowa 250zł/ m

Znacie kogoś z okolic Wrocławia, taniej?Solidnie?

PS.
MAMY STRASZNY PROBLEM, WYSYPAŁA NAM SIE EKIPA, MACIE KOGOŚ SPRAWDZONEGO?

robwawa
16-04-2007, 12:41
Tuszka dzwoniłaś do studniarza?
Studnia to super sprawa!!!
Badałem wodę i spokojnie nadaje sie do gotowania wiec chyba wypnę się na wodociąg miejski szczególnie że liczą sobie duże pieniądze!

lolita78
17-04-2007, 10:38
Witam...
Wkńcu wcozarj dostałm projekt od projektantki ( poprawiony ) ten, ktory sama wymysliłam, jej poprawki i uwagi zaakceptowalismy... czyli MAM PROJEKT DOMKU!!! no i moge naprawde pwoeidziec ze indywidualny haha tylko zobaczymy co z tego wyjdize w realu :wink: , ale powanie to jestem zadowolona, odbieramy mapki od geodety i wkoncu ruszymy dalej!

dżuzi
17-04-2007, 15:00
lolita78 no to super nareszcie się doczekałaś , jak będziesz już miała jakiś zarys waszego domku na papierze to powklejaj jestem bardzo ciekawa co stworzyliście :D , a ile w końcu wam wyszło m2, pisałaś gdzieś wcześniej że wasza projektantka wam zaprojektowała ponad 200m2, jak dla mnie to kolos.

Parte a co się u was stanęło że ekipa nawaliła, i jak to jest w takich sytuacjach można ich obciążyć jakimiś stratami no bo w końcu jakby nie było to na tym trochę straciliście chociażby czas :roll: .

My też mamy problem kupiliśmy cegłę i to z wielkimi nerwami bo gość od którego kupowaliśmy jakiś nawiedzony był ,a szkoda gadać , a teraz nie mamy jak jej przetransportować bo okazuje się że nikt z firm w okolicy kto ma HDS-a (nie wiem jak to się pisze) nie ma czasu ,normalnie szok, mój mężulek dorwał jakiegoś gościa już ustaliliśmy cenę że za 200 zł za kurs no i dzwonimy dwie godziny później a on mówi że jak chcemy żeby nam przetransportował tą cegłę to musimy zapłacić 200 zł za godz :evil: więc podziękowaliśmy, widocznie nie zależało mu. Inny z kolei przekłada termin już kilka razy miało być w zeszły piątek już nawet zapłaciliśmy całą kwotę za cegłę teraz się obawiam żeby przypadkiem ta nasza cegła nóg nie dostała,( bo tak jak wcześniej pisałam gość z lekka dziwny) ale umówiliśmy się na jutro więc zobaczymy mam nadzieję że w końcu będzie ok. A tak po za tym to czekam dalej na podział działki od geodety, już nie długo ,chyba. A tak w ogóle to mam nadzieje że przy pozwoleniu na budowę to jakoś przyśpieszymy w końcu adaptuje nasz projekt babka która wydaje takie pozwolenia w starostwie więc chyba nie powinna mieć zastrzeżeń do własnej pracy.
Zastanawiamy się też jak budować nie znam się na budownictwie więc napisze swoimi słowami, a więc nie wiemy czy budować MAX+STYROPIAN+MAX, czy może MAX+STYROPIAN+PUSTAK(połówka), czy też MAX+STYROPIAN+BIAŁA CEGŁA, tak ogólnie rzecz biorąc to taniej by było dać pustaka lub cegłę z zewnątrz ale nie wiem jak to się ma do wytrzymałości ,utrzymywania ciepła w domu itd. Jak wy budujecie słyszałam też że można dać tylko MAXa i styropian ale to mi się w ogóle nie uśmiecha

A tak na koniec dodam jeszcze że wczoraj mieliśmy małą rocznicę dwa latka odkąd padło sakramentalne TAK, oj dzisiaj głowa boli
:D :D :D

MMILA
17-04-2007, 17:33
Dżuzi gratuluję rocznicy (druga - bawełniana :P )!!! No i ja też się pochwalę – w lipcu bierzemy ślub no i mam nadzieje, ze powoli powoli zacznie powstawać nasz domek, więc budujcie, budujcie!!! już nie mogę się doczekać kiedy będę mogła zobaczyć go nie tylko na zdjęciach – mam nadzieję, że się pochwalicie :D
pozdrawiam

lolita78
17-04-2007, 21:51
Dżuzi, a wiesz jak ja sie ciesze z juz wkoncu jest projket!!!! Dom mimo moich kombinacji i tak bedzie spory :-? , ale przez to ze chcielismy duzy salon, duza kuchnie i dwa pokoje na dole no to metraz spory bedzie, no ale bardziej zbity niz w tych projektach od projektantki. na rys. 12x14,5 m.
Oj my tez mamy problem jak budowac, czy max, czy U-220, czy porotherm, i jaka grubosc... oczywiscie tu to wszystko teraz zalezy od ceny no i jaka grubosc styropianu...
Gratuluje rocznicy :) u nas 2 tyg temu pykneło 2 latka.... tylko my juz mamy poltoraroczną córeczke :D , a dziś mi pyka 29 latek......

dżuzi
18-04-2007, 10:28
Dziewczyny wielkie dzieki za gratulacje. :D
lolita78 z okazji urodzin wszystkiego najlepszego dużo radości i spełnienia marzeń, no i oczywiście wybudowania tego wymarzonego domku :D .
MMILA a może chcesz kupić suknie ślubną? :wink: 8)
Kurcze u nas dzisiaj pada i nici z transportu co za pech .

Annetta
18-04-2007, 14:10
Hej Hej!
Kurcze wszyscy mają jakieś uroczystości ;) ja niestety nie;)
Ale wszystkim życzę samych pomyślności i spełnienia marzen!

A propos ścian to my budujemy max+styropian więcej nie trzeba tak mi się wydaje.
A my wciąż czekamy i czekamy...
Miejmy nadzieję że ten rok będzie tez obfity w ciepłe dni i nic nie będzie nam przeszkadzało w budowie.
Tego wszystkim i sobie życzę! Pogody!!! Dobrej pogody!


A tak na marginesie czy ktoś z Was orientuje się czy bank udzieli kredytu na budowę domu ale takiego od stanu surowego do nie całkowitego wykończenia? W sensie czy bank interesuje dom w pełni wykończony czy można tak na połowe wykonczenia?

dżuzi
18-04-2007, 19:20
hej hej
Dzisiaj dowiedziałam się że w lecie nie będzie styropianu więc kto potrzebuje niech kupuje teraz :-? .

A tak na marginesie fakt iż UFA EURO 2012 będzie w Polsce to chyba nie jest dobra wiadomość dla osób planujących budowy , kurcze znowu będą problemy ze wszystkimi materiałami budowlanymi i bez tego są więc nawet nie chce sobie wyobrażać co się będzie działo. :roll: :cry:

MMILA zapomniałam dodać że jeżeli tylko będziesz chciała obejrzeć naszego Tymianka jak już wybudujemy to zapraszam z miłą chęcią nie widzę innej opcji , o ile ty nas nie wyprzedzisz wtedy ja się wproszę 8) .

dżuzi
18-04-2007, 19:26
Annetta Widziałam że ty już masz cegłę u siebie na działce mam takie pytanko wynajmowaliście transport czy był w cenie a jak tak to ile zapłaciliście, bo mam wrażenie że próbują nas w konia zrobić. Zawsze ktoś zapomniał nam wspomnieć o jakichś dodatkowych kosztach nagle z 400 zł zrobiło się 1300 zł a dodam że odległość to jakieś 30km .

lolita78
18-04-2007, 21:10
Dziekuje bardzo za życzenia :D
A pewna jestes tej inforacji o styropianie? cały czas kurcze jakies nowości jezeli chodiz o materiały budowlane! My jedziemy na majowke w gory i planujemy wypad na Słowacje, przy okazji zobaczymy jakie ceny pustakow i innych materiałów budowlancyh.

dżuzi
18-04-2007, 21:52
lolita78 tak mi powiedział gość który prowadzi skład budowlany myślę że to dobre źródło w końcu siedzi w tej branży więc musi się orientować , w okresie letnim i jesiennym ludzie ruszają z elewacjami i budową i powiedział też że cena styropianu idzie cały czas w górę, tak samo stal .Ja teraz mam zamiar kupić wszystko co potrzebne żeby potem nie szukać a jest coraz gorzej . Teraz zapewne wszystko będzie ciągnęła Warszawa przez to że dostaliśmy EURO 2012, :wink:

lolita78
19-04-2007, 10:16
No właśnie Warszawa haha

Annetta
19-04-2007, 16:07
Dżuzi my mieliśmy transport z cenie kupna pustaków, tylko u nas nie był 30 km co najwyżej 10. ;)

Gosia i Rafał
24-04-2007, 08:17
czesc - widze ze troche sie ruszyło na naszym forum - ja mam pyatnie dotyczace stropu ikominów w naszym Tymianku- jak u was robiecie- czy zgodnie z projektem gotowy strop i kominy- czy strop lany ręcznie i kominy z cegły ?? moze ktos porównywał co sie bardziej opłaca bo my sami nie weimy za bardzo- nawet nie weim gdzie szukac cen gotowych stropów i kominów- jzlei ktos ma jakies informacje to moze sie nimi podzieli- pozdrawiam

robwawa
26-04-2007, 13:54
Witam, Mam bardzo pilną sprawę do Was, czy mógłby mi ktoś przesłać na maila skan z projektu instalacji wod-kan tymianaka, projekty leżą mi w starostwie a ksera nie zrobiłem, bardzo pilna sprawa!
Pozdrawiam, mój mail [email protected]

dżuzi
26-04-2007, 20:02
hej hej
U nas małe postępy, cegła przywieziona stoi już na działce, byliśmy dzisiaj u murarza i ugadaliśmy mniej więcej co i jak bierze 10zł za m2, okazało się że ma uprawnienia na kierownika budowy i bierze tylko 300zł za całą budowę więc fajnie jest :D . W tym roku robimy tylko fundamenty i piwnicę a w przyszłym roku ciągniemy dalej w między czasie tzn na zimę wyruszamy do pracy za granice przynajmniej takie mamy plany.
A co do stropów to robimy chyba z pustaka bo gotowe stropy tak samo jak i wkłady kominowe ciężko dostać i ceny są niemałe.
Dalej rozważamy za i przeciw jak budować narazie staneło na takiej konstrukcji ścian MAX+STYROPIAN(lub wełna) nawet murarz nam tak doradzał i chyba na tym pozostanie. :wink:

Tuszka
27-04-2007, 13:25
Witajcie,

Ile placicie za stan surowy otwarty, bo ja dostalam wycene, ale wydaje mi sie wygorowana:(((

dżuzi
28-04-2007, 18:52
http://tymianek.bloog.pl/kat,0,page,1,index.html
Spójrzcie czy to nie jest ten sam Hubert(Hub75) co wcześniej skrytykował wszystko o czym tu pisaliśmy...Znalazłam jego bloga :wink: ,fajnie patrzeć jak rosną ściany .

parkte
29-04-2007, 11:07
Kilka fotek naszego tymianku w realizacji:

http://images21.fotosik.pl/224/87ea01aea87d0fcbmed.jpg

http://images20.fotosik.pl/279/d643e0a653c20dddmed.jpg

http://images21.fotosik.pl/224/5e743b56ce5a24c0med.jpg

Zaraz kolejne

parkte
29-04-2007, 11:13
http://images20.fotosik.pl/279/935f5e227e06dd4fmed.jpg

http://images21.fotosik.pl/224/ce7c51ce6416f080med.jpg

http://images21.fotosik.pl/224/c9b7050c38266db0med.jpg

parkte
29-04-2007, 11:16
http://images21.fotosik.pl/224/c9b7050c38266db0med.jpg

http://images21.fotosik.pl/224/ce7c51ce6416f080med.jpg

http://images20.fotosik.pl/279/935f5e227e06dd4fmed.jpg

parkte
29-04-2007, 11:20
http://images20.fotosik.pl/279/189124bd56daf22emed.jpg

http://images20.fotosik.pl/279/60c0b6e74f369da7med.jpg

parkte
29-04-2007, 11:21
http://images20.fotosik.pl/279/189124bd56daf22emed.jpg

http://images20.fotosik.pl/279/60c0b6e74f369da7med.jpg

parkte
29-04-2007, 11:24
http://images21.fotosik.pl/224/443deacdccf94acbmed.jpg

http://images21.fotosik.pl/224/443deacdccf94acbmed.jpg

http://images21.fotosik.pl/224/dd0864f0f7a589e8med.jpg

robwawa
29-04-2007, 11:57
Witam, Parkte co to za pomieszczenie z tą rurą kanalizacyjną na środku?

parkte
29-04-2007, 16:16
Garaż.


Zaraz dołożę reszte zdjęc

parkte
29-04-2007, 16:26
TUSZKA!

Nam wycenili dom bez dachu na 19200zł wydaje mi sie, ze nie ma tragedii, jak na obecny szał.
Nie wiem ile zaśpiewają za dach...

Chciałam co do bloczków, w sumie zapłacilismy z trasportem 10,5 za bloczek, sa to bloczki większe niz porotherm 25cm i idzie ich ok 1500szt a nie jak porothermu niecałe 2000szt.
Początkowo chceiliśmy własnie porotherm, ale ze tak na[prawde jest problem z wszelakim materiałem to wzielismy co było i w sumie nie jest źle, aczkolwiek niektóre bloczki są czy pęniete, czy obite itp.
Z tego co rozmawiałam ze znajomymi i z ekipą to nie ma tragedii i zawsze tak jest.

Boje sie tylko, że bloczki na strop (robimy układany z TERIVY) żeby nie były połamane, bo wtedy to już cały bloczek idzie do wyrzucenia.

PS. Jakie polecacie okna? Jaka firma? Chodzi mi o PCV

Zaraz dodam reszte foterk

parkte
29-04-2007, 16:30
http://images20.fotosik.pl/279/98c850c2e427ee82med.jpg

http://images20.fotosik.pl/279/45156caae0cc970emed.jpg

http://images20.fotosik.pl/279/2b76ff4dbe291288med.jpg

parkte
29-04-2007, 16:32
http://images21.fotosik.pl/224/c1d97d73e2549a1cmed.jpg


http://images20.fotosik.pl/279/bca7af3dcac03141med.jpg

http://images21.fotosik.pl/224/dd0864f0f7a589e8med.jpg

http://images21.fotosik.pl/224/443deacdccf94acbmed.jpg[/img]

parkte
29-04-2007, 16:33
http://images20.fotosik.pl/279/c828076da02a0a37med.jpg

http://images21.fotosik.pl/224/7f1cd6e093a2f169med.jpg

parkte
29-04-2007, 16:34
http://images20.fotosik.pl/279/c828076da02a0a37med.jpg

http://images21.fotosik.pl/224/7f1cd6e093a2f169med.jpg

parkte
29-04-2007, 16:35
http://images20.fotosik.pl/279/c828076da02a0a37med.jpg

http://images21.fotosik.pl/224/7f1cd6e093a2f169med.jpg

Gosia i Rafał
01-05-2007, 11:40
fajnie ze jest troche zdjec tymianka- az miło popatrzec-

parkte
01-05-2007, 11:43
Tak, rosnie szybciutko ten tymianek!!

Chcielibyśmy się w hrudniu wproadzić, zobaczymy co z tego wyjdzie

gangu14
01-05-2007, 14:24
ja już mebluję mimo że nie mam jeszcze nawet fundamentów ;)
http://www.meble.kalwaria.pl/foto/bd46dc03ef70a02271f6ee57b8434dcb.jpg
http://www.meble.kalwaria.pl/foto/1ff4e232bf093695a8dc762026c502fe.jpg
http://www.meble.kalwaria.pl/foto/4b73f173ab5a83586a3d4fb1ef115ab7.jpg

BARDZO ŁADNA KUCHNIA. Z JAKIEJ FIRMY MEBLOWEJ?

gangu14
01-05-2007, 14:25
[quote="Annetta"]ja już mebluję mimo że nie mam jeszcze nawet fundamentów ;)
http://www.meble.kalwaria.pl/foto/bd46dc03ef70a02271f6ee57b8434dcb.jpg


SUPER KUCHNIA NIE MOGĘ SIĘ NA NIĄ NAPATRZEĆ PROSZĘ ODPISZ JAK NAJPRĘDZEJ

Annetta
02-05-2007, 08:56
Cieszę się że się podoba :) jak narazie taka kuchnia mi siedzi w głowie:) zobaczymy czy gust mi sie nie zmieni jak dojdzie do meblowania ;)
Odsyłam na stronkę producenta www.meble.kalwaria.pl

http://www.meble.kalwaria.pl/szczegoly.php?meble=127,402

Pozdrawiam

hub75
04-05-2007, 11:12
http://tymianek.bloog.pl/kat,0,page,1,index.html
Spójrzcie czy to nie jest ten sam Hubert(Hub75) co wcześniej skrytykował wszystko o czym tu pisaliśmy...Znalazłam jego bloga :wink: ,fajnie patrzeć jak rosną ściany .

Tak, to ten sam Hubert:-)

parkte
05-05-2007, 12:51
ja chętnie równiez zaglądam na bloga hub75 - zawsze można coś podpatrzyć :)

EmiliaS
06-05-2007, 16:38
Cześć wszystkim.pozwoliłam sie przyłaczyc bo tez bedziemy budowac z mężem dom w tymianku i chciałam skorzystac z waszych doświadczeń.my juz mamy załatwione wszystkie papiery i planujemy w lipcu zacząć.napiszcie ile płacicie kierownikowi budowy bo nam powiedział 1200 zł.i ile kosztowały was fundamety z robocizna.jesli chodzi o ekipe to my dopiero bedziemy rozmawiać pod koniec tygodnia i jestem ciekawa ile nam krzykną bo widzę ze rozpietość cenowa jest duza.pozdrawiam

parkte
07-05-2007, 08:34
Nasz kierownik kosztuje 3500zł - z tym, że jest to kierownik a nie "kierownik"

Fundament wraz z projektem i wsyztkimi papierami kosztował nas w sumie ok 40.000zł.

dżuzi
07-05-2007, 15:51
hej
EmiliaS my mamy kier.budowy i murarza w jednym za nadzór bierze jedyne 300zł za całą budowę, tak sie teraz zastanawiam czy to sie sprawdzi chyba lepiej jak są dwie niezależne osoby wtedy obserwują surowym okiem pracę innych, ale z tego co słyszeliśmy to murarz z gościa dobry karzdy go chwali wiec mam nadzieje że bedzie dobrze :wink: :D

boba budowniczka
08-05-2007, 09:29
czyli kto buduje/zaczyna budowę dom w tymianku Archonu w okolicy Bydzi, ewentualnie Torunia?
Wiem, że Gosia i Rafał z Bydgoszczy mają ruszyć z budową, ale nie mogę ich "ustrzelić" na forum.
My z mężem przymierzamy się do budowy tego domu, jednak galopujące ceny materiałów budowlanych sprawiły, że odłożylismy początek budowy na rok 2008. W tym roku chcemy załatwić papierologię, m.in. adaptację, bo chcemy wprowadzić drobne zmiany. Zależy nam, zeby zobaczyć domek "na żywo", jak powstaje, bo chyba nie mamy takiej bogatej wyobraźni przestrzennej, zeby wszystko wyczytać z papieru :D :P

dżuzi
09-05-2007, 14:51
http://dom-w-tymianku.blog.onet.pl/ ,
Marlena powklejała nowe zdjęcia w środku zajrzyjcie jeżeli jesteście ciekawi :wink:

Gosia i Rafał
09-05-2007, 18:02
Budowniczko

jak wszytko pójdzie po naszej mysli to za 1,5 tyg nasza ekipa bedzie robiła juz ławy- w przyszłym tygodniu geodeta ma wytyczyc budynek i ma wjechac koparka, z materiałami rzeczywiscie jest problem- mąz jutro ma rozmawiac w sprawie gazobetonu i stropu- chcemy wzaic go z solbetu- no ale nie wiadomo czy sie uda - mamy juz wybrana i zkalepana dachówke z Centrum Słowinscy na Białych Błotach - czy wy juz jestescie zdecydowani na ten projekt czy narazie sie przymierzacie ? my budujemy w Maksymilianowie w okolicach Osielska

pozdrawiamy

Gosia i Rafał
09-05-2007, 18:17
mam pytanie do Parkte- czemu fundament wyniósł was az 40 tys - ile zuzylicie bloczków ? macie piwnice ? nasz murzarz wyliczył ze bedzie potrzebne 1700 szt bloczków 12- wydaje mi sie ze to jakos duzo

boba budowniczka
10-05-2007, 07:10
Gosiu i Rafale
Jeśli pozwolicie, to chętnie złożylibyśmy Wam wizytę na budowie, jak mury zaczną się pnąć do góry :D Maksymilianowo leży bliziutko. My mieszkamy na razie w Bydg, a działkę mamy w Zielonce, czyli w przeciwną do Was stronę.
Jesteśmy zdecydowani na ten projekt, choć wcześniej chcielibyśmy go zobaczyć w realu. Planujemy w nim drobne zmiany, jak pewnie każdy :) Super by było upewnić się, czy będą możliwe, choćby wydłużenie jednej ze ścian. :) Mamy nadzieję zacząć budowę za rok, ale w tym roku chcemy kupić projekt i adaptować go.
My raczej będziemy stawiać z porothermu, jak w projekcie, ale raczej damy wełnę a nie styropian.

Gosia i Rafał
10-05-2007, 07:59
nie ma problemu- jak juz bedzie cos widac to mozecie podjechac- my tez chcelibysmy zobaczyc Tymianek w realu- wiem ze nasz dekarz bedzie kładł w lipcu dachówke w Tymianku na Białych Błotach- wiec moze wtedy tez podjedziemy tam na budowe- my nie robimy duzych zmian w projekcie- jak dla nas jest chyba najbardziej funkcjonalny ze wszytkich projektów które obejrzeliśmy- a były ich tysiące- co prawda pare rzezczy nam brakuje- np wieksza kotłownia lub dodaktowe pom gosp- bo bedziemy mieli piec na ekogoroszek i zadaszony taras- to głowner mankamenty jak dla nas- poza tym reszta nam w miare pasuje - myzle ze jak juz ruszymy w miare mozlwosci bedziemy opisywac jak tam u nas postepy - wiec jakos sie umówimyco do przyjazdu- orientowaliście sie moze jak stoi teraz cenowo porotherm- bo my nastwilismy sie na gazobeton- ale ceny nas przerazaja wiec moze rzezcywiscie trzeba poszukac alternatywy -

boba budowniczka
10-05-2007, 09:00
Gosiu,
a wiesz, gdzie mniej więcej jest ten tymianek w Białych? Jak jeżdżę na działkę, to bym sobie podjechała, chociaż tak z drogi zobaczyć :)
Porotherm jest dość drogi, więc jeśli priorytetem są dla Was koszty, to raczej odpada. My dużo rozmawiamy z ludźmi, którzy postawili niedawno domy i doszliśmy do wniosku, że dom to inwestycja na całe życie i wolimy poczekać rok czy dwa dłużej, ale postawić go porządnie. Jak to powiedział jeden znajomy "buduj drogo, mieszkaj tanio".
Z tego też powodu wybieramy porotherm i wełnę - dobra izolacja termiczna, i chcemy postawić na nowoczesne rozwiązania grzewcze - pompa ciepła, ale to wydatek 40-50 tys. zł. Mają znajomi i po wizycie u nich jestem zachwycona.
Pomyślcie też o odkurzaczu centralnym. My na pewno założymy. Instalacja wyniesie raptem ok. 500 zł, a sam odkurzacz można kupić później, jednak będą już rury i niet rzeba będzie ryć :P

parkte
10-05-2007, 10:23
Gosia i Rafał

Podała cene za wsyztko, jak pisałam z papierami, projektem - ogólnie tzw"wyjście z ziemi"

W kwotę fundamentu wliczono:
Robociznę 7.000zł
bloczki
piach do fundamentu
wykopu pod ławy
sciagniecie humusu
beton na ławy
beton na stan 0
zbrojenie
izolacja
styropian
kanaliza
projekt
adaptacja
częściowo prąd

Czy to dużo?Wydaje mi się, że jak na wrocław, to normalnie.

Gosia i Rafał
10-05-2007, 15:22
Budowniczko

niestety dokładnie nie wiem gdzie stoi ten Tymianek - ale tak pod koniec czerwca bedziemy dzownic do dekarza i podpytamy go kiedy i gdzie bedzie kładł tam dachówke i wtedy podjedziemy

jezlei chodzi o koszty to rzeczywiscie teraz musimy bardzo sie z nimi liczyc- wszytko idzie tak strasznie do góry ze szkoda mówic- co do popmy ciepła to napewno fajna rczecz- ale niestety dla nas za dzuy wydatek- natomiast napewno bedzimey mieli centralny odkurzacz- to juz postanowione

parkte
12-05-2007, 07:36
czy ktoś jest na podobnym etapie?
Ile Was kosztowało zatem wyjście z ziemi?

Pytanie Gosi i Rafała trochę mnie zaniepokoiło.

Gosia i Rafał
12-05-2007, 12:53
Parkte

spokojnie- moze to my jestesmy niepoprawnymi marzycielami- ja liczyłam ze zmiescimy sie góra w 30 tys- ale ceny ida do góry wiec te 40 tys moze okazac sie całkiem realna kwota , mam jesczze pytanie czy jestes w stanie napisac ile zgarnął geodeta za wytyczenie budynku i koparkowy za sciagniecie humusu ?

teraz czekaja nas takie wydatki a czytałam o tak różnych kwoatach ze juz nie weim czego sie spodziewac

parkte
12-05-2007, 13:07
Gosiu i Rafale

Za wytyczenie budynku płaciłam 400zł (biora ok 500zł)

Za humus to zalezy jakiego kopacza znajdziesz, ja placilam z tego co widze w swoim zestawieniu to za sciagniecie humusu zapłaciłam 1050zł oczywisćie w tym dojazd koparki na budowę chyba ze 150zł - weźcie kogos z okolicy, pojezdzijcei po okolicznych budowach, gdzie widzieliscie koparke

polecam i wam zrobić sobie takie zestawienie w ecxelu - bardzo przydatne

Bardzo drogi jest beton ja płaciłam w paxdziernku 220zł/kubik a teraz dzowniłam i kosztuje 300zł/kubik

Pozdrawiam

hub75
12-05-2007, 22:31
Gosiu i Rafale


Za humus to zalezy jakiego kopacza znajdziesz, ja placilam z tego co widze w swoim zestawieniu to za sciagniecie humusu zapłaciłam 1050zł oczywisćie w tym dojazd koparki na budowę chyba ze 150zł - weźcie kogos z okolicy, pojezdzijcei po okolicznych budowach, gdzie widzieliscie koparke


To chyba Was niestety naciągneli... U mnie humus pod tymianek z podwójnym garażem ściągano 2 godziny i 20 minut a koszt godziny 80 zł co w sumie dało 180 zł :-)

Gosia i Rafał
13-05-2007, 11:58
witam

Dlatego własnie pytałam o te koparke- bo u nas tez gosc powiedział ze godzina kosztuje 80 zł- i ze zajmie mu to z 8-10 godz- jak dla mnie to przesada bo przeciez nie bedzie kopał dołu pod piwnice tylko ma sciagnac humus- co wg mnie powinno zajac góra 3 godz - bo to spora różnica
zapłacic z 300 zł - a prawie 1000 zł- zobaczymy- chyba pojade tam i zobacze ile rzezcywiscie to czasu zajmie- w kadzym razie dzieki za info- dzisij jedziemy do geodety- mam nadzieje ze w 500 zł sie zmiesicmy- acha czy ptem on muszi jesczez zrobic jakas mapke ????

hub75
14-05-2007, 07:37
witam

Dlatego własnie pytałam o te koparke- bo u nas tez gosc powiedział ze godzina kosztuje 80 zł- i ze zajmie mu to z 8-10 godz- jak dla mnie to przesada bo przeciez nie bedzie kopał dołu pod piwnice tylko ma sciagnac humus- co wg mnie powinno zajac góra 3 godz - bo to spora różnica
zapłacic z 300 zł - a prawie 1000 zł- zobaczymy- chyba pojade tam i zobacze ile rzezcywiscie to czasu zajmie- w kadzym razie dzieki za info- dzisij jedziemy do geodety- mam nadzieje ze w 500 zł sie zmiesicmy- acha czy ptem on muszi jesczez zrobic jakas mapke ????

Tak jak pisałem u mnie humus pod tymianek z podwójnym garażem robił 2 godziny i 20 minut z czego byłem przy nim 40 minut - co robił w pozostałym czasie nie wiem.

Gosia i Rafał
16-05-2007, 09:01
czesc

a co tutaj taka cisza- kazdy pewnie zajęty budową - my mamy juz wytyczony budynek- geodeta zgarnął 400 stówki- w piatek wjedzie koparka na zdjecie Humusu- dogadalismy sie na 70zł za godzine - bez kosztów dojazdu- ma to zajać nie dłuzej jak 3 godziny- wiec cenowo wyjdzie tak w miare - musze sie tez pochwalic ze mamy juz w koncu BK - za naprawde rewelacyjną cene- troche trezba było sie nakombiowac i naczekac- ale udało sie- cena ponizej 10 zł - jestem naprawde bardzo zadowolona - :)

marta1976
16-05-2007, 20:02
Witam wszystkich budowniczych, jestem na tym forum nowa. Troszkę je czytałam (do 4-ej strony) ale pózniej zabrakło mi cierpliwości - tak tych waszych wypowiedzi dużo. No ale do rzeczy, ja właśnie niedawno weszłam w posiadanie działki i na wiosnę przyszłego roku będę stawiać domek. Projekt miałam już wybrany zanim nabyłam działkę , to "Dom w Dąbrówkach" z garażem dwustanowiskowym, więc z tego co wyczytałam to ty Annetta będziesz mieszkała w takim samym :D

dżuzi
17-05-2007, 10:13
Annetta właśnie doczytałam się że robicie piwnice w swoim domku, my tez będziemy robili tylko teraz zastanawiam się z czego ,głównie braliśmy pod uwagę cegłe białą potrójna ale widzę że dużo osób buduje z bloczków , ile wy zakupiliście bloczków i jak dużą planujecie piwnicę ?

Annetta
17-05-2007, 10:18
Hej!
Marta tak będę mieszkała w dąbrówkach (nie zapeszając jak wszystko dobrze pójdzie) ;)ale daże do marzeń i nie poddam się, całe szczescie że kupiliśmy troche tych materiałów bo zawsze nas taniej wyjdzie, ale te aktualne ceny to masakra. Liczę na to że w końcu ceny się ustabilizują i troche spadną bo ile mogą iść w górę.
Dżuzi piwnicę planujemy pod schodami pokojem łazienką (w projekcie w tym miejscu jest kotłownia) i korytarzem, czyli tak mniej wiecej pod połową domu, piwnicę zdecydowalismy zrobić z bloczków betonowych, po długich wyliczeniach okazło się że wychodzi taniej (może nie duzo taniej ale taniej)
Pozdrawiam!

dżuzi
17-05-2007, 12:24
My też planujemy piwnice pod połową domu wiec metraż piwnicy będzie zbliżony do waszej, a ile bloczków kupiliście? Nasze projekty są u adaptatorki wiec nawet nie wiem ile zamawiać , nie mam żadnego punktu zaczepienia :wink:

marta1976
17-05-2007, 14:44
Annetta, to gdzie będziesz miała kotłownię?
I jeszce jedo, czy mogę zrobić pralnię w kotłowni? (biorąc pod uwagę,że tam będzie stał tylko piec gazowy, który chyba nie zajmuje wiele miejsca no i chyba nie brudzi)

Annetta
18-05-2007, 11:56
dżuzi szczerze to nie pamietam ile mam bloczków ;) ale sie dowiem i napiszę ;)
marta kotłownia będzie w piwnicy, narazie planujemy piec na wegiel (eko groszek) a jak bedą sie ceny kształtowac wtedy gdy bedziemy sie wprowadzac to sie okaże... może gaz będzie tańszy .... :D ale póki co węgiel. Pralnia tez w piwnicy. Poczatkowo miała byc w miejscu oryginalnej łazienki ale zdecydowalismy że tam bedzie tymczasowy pokoik dla ewentualnego dziecka ;) a pralnia w piwnicy.
Nadal czekamy na dzieło Pani adaptatorki, ale doczekać się nie możemy. Ma być w tym tygodniu .ale tydzień powoli się konczy......
Ciekawe ile teraz bedziemy czekać na pozwolenie. Wiadome jest już ze w czerwcu nie wystartujemy. Szczerze to nie spodziewałam sie że adaptacja może trwac 7 miesięcy.

Gosia i Rafał
22-05-2007, 10:24
witam wszytkich

mam do was kolejne pytanie z serii - ile zużyliście materiału- chodzi mianowicie o ilosc stali i betonu na ławy - z tego co ja sie zorientowałam i wyczytałam z projektu to na zbrojenie ław wystarczy ok 600 kg stali- nasz fachowiec wyliczył tone - i nie bardzo moge dosjc ile betonu zamówic- zeby nie było za mało ani za duzo- z moich "wyliczen" - wychodzi ok 15 m 3- czy ktos moze pamieta jak to było u niego ??

my ruszamy z ławami juz jutro

EmiliaS
22-05-2007, 11:51
nam kierownik budowy wyliczył 1200 szt bloczkow i 19m3 betonu.ale my ruszamy w czerwcu

hub75
22-05-2007, 21:15
Ja zużyłem na ławy dom w tymianku 2 600kg stali + nie wiem ile na strzemiona (ale nie dużo bo to fi 6), 21 m3 betonu ale to zależy od szerokości i głębokości ław, do tego 1550 bloczków betonowych 12 cm. Zapraszam na mój blog :-)

Gosia i Rafał
24-05-2007, 16:16
Ja zużyłem na ławy dom w tymianku 2 600kg stali + nie wiem ile na strzemiona (ale nie dużo bo to fi 6), 21 m3 betonu ale to zależy od szerokości i głębokości ław, do tego 1550 bloczków betonowych 12 cm. Zapraszam na mój blog :-)


dzikei za info - blog czytam co jakis czas - i widziałm własnie u ciebie mniejsze ilosci niz nam liczy majster dlatego jesczez chciałam sie upewnic - widziałm tez ze przed koncowym zalaniem fundamentów masz poukładnae rury od kanalizy- nawet nie wiedziałm ze to juz na tym etapie trzeba robic - a nasz fachowiec narazie nic o tym nie wspominał -

parkte
31-05-2007, 08:02
nam wyliczyli 19 m3 ale, że nas oszukali o 1,5 kubika to musielismy domawiac.

Ogolnie powinno być +/- 19-20 m3

dżuzi
01-06-2007, 09:34
Witam
Mam takie pytanie odnośnie prętów zbrojeniowych , kupowaliście je zgodnie z zestawieniem jakie otrzymaliście razem z projektem czyli:
-pręty zbrojeniowe gładkie 8-14mm :0,006 t
- pręty zbrojeniowe gładkie 6mm: 0,217 t
-pręty zbrojeniowe żebrowane 8-14mm: 1,636 t
-pręty zbrojeniowe żebrowane pow. 16mm: 0,049 t
To zestawienie dotyczy domu w tymianku bez podpiwniczenia , a my robimy z piwnicą wiec czy to ma jakies znaczenie ?
i ile płaciliście za stal?
pozdrawiam Justyna

dżuzi
03-06-2007, 16:00
Ok. już wszystko wiem cofam pytanie :wink:
Trzeba +- 24 pręty fi 12 bo chyba takie wystarcza grubszych nie ma co , ilość w przybliżeniu bo nie mam w domu projektu i nie wiem ile jest ścian nośnych pod fundamenty.

U nas prace stanęły geodeta okazał się skończonym dupkiem będę go przeklinać po wszystkich odpustach, jest po prostu nieodpowiedzialnym nie kompetentnym sfrustrowanym idiotą. Nie wiem na jakim on świecie żyje ale wydaje mi się ze nadal obowiązuje zasada klient twój pan i to ja powinnam ustalać warunki bo to ja płacę ale mniejsza o to, po prostu nie spotkałam jeszcze takiego człowieka wydaje mi się że chciał nam zrobić na złość przedłużając termin oddania nam papierów podziału działki . Gdy ja dzwoniłam do niego kulturalnie się przedstawiając i pytając jak tam postępy on wyzywał mnie od gówniar, i mówił że tylko go denerwuje i żebym więcej do niego nie dzwoniła jak skończy to się odezwie po czym rzucał słuchawka . Jest to kolega mojego wujka z którym to robimy właśnie podział człowiek szanowany i znany więc poprosiłam Go żeby zadzwonił do geodety i porozmawiał z nim bo naprawde pomyślałam sobie ze może coś nie tak robie…, ale szanowny pan geodeta i z nim nie miał zamiaru rozmawiać również rzucił słuchawką .minęło już 5 mies geodeta tylko obiecywał a rezultatów pracy nie widac w środę przypadkowo spotkaliśmy (ja i wujek) go gdy zapytaliśmy się o co chodzi ten odparł, cały się trzęsąc że on o ta robotę się nie prosił i żebyśmy go przestali wkurw….stałam jak wryta zamurowało mnie. Po krótkiej wymianie zdań powiedział że on nam tego podziału nie zrobi żebyśmy sobie znaleźli innego geodetę. No i 5 mies cennego czasu zmarnowane . po prostu brak mi słów . wszystkim z okolic Biłgoraja i nie tylko z całego serca odradzam korzystanie z usług pana geodety J. Szmigi
No i zaczynamy od nowa podział w poniedziałek wybieram się do innego geodety tym razem może sporządzimy jakaś umowę co do terminu .
:wink:

areks25
03-06-2007, 21:22
Witam Was serdecznie ja również buduję ten domek z podpiwniczeniem na Dolnym Śląsku i jetsem na etapie zbrojenia stropu. pozdrawiam wszystkich :D

Annetta
04-06-2007, 08:34
A nasz projekt został w końcu złożony do starostwa no to teraz czekamy.... czekamy..... ciekawe ile to potrwa. A miało być tak pięknie i mieliśmy startowac w czerwcu.
Ile wy czekaliście na pozwolenie na budowę?
Jest wogóle szansa że w tym roku wystartujemy?:)

dżuzi
04-06-2007, 10:18
Annetta na rozpatrzenie waszego wniosku urząd ma max- 65 dni, oczywiście jeżeli nie ma jakichś błędów

Pozwolenie na budowę
Urząd powinien wydać pozwolenie w ciągu miesiąca od złożenia wniosku, a w sytuacjach bardziej skomplikowanych termin może wydłużyć się do 65 dni od dnia złożenia wniosku o wydanie takiej decyzji. Dodatkowo sprawa może się przedłużyć, jeżeli wystąpią braki w dokumentacji i trzeba będzie dokonać uzupełnień.
Pozwolenie na budowę staje się ostateczne, gdy żadna ze stron nie odwołała się od decyzji w ciągu 14 dni od jej doręczenia. Jeżeli wpłynie odwołanie, rozpoczęcie budowy będzie możliwe dopiero po orzeczeniu podtrzymującym wydaną decyzję przez organ drugiej instancji (wojewodę). Należy liczyć się też z możliwością skierowania sprawy do powtórnego rozpatrzenia i koniecznością oczekiwania na uprawomocnienie nowej decyzji.
Uzyskane pozwolenie na budowę jest ważne przez 2 lata od dnia, w którym decyzja stała się ostateczna. Oznacza to, że decyzja o pozwoleniu na budowę wygaśnie, jeżeli budowa nie zostanie w tym czasie rozpoczęta lub zostanie przerwana na dłużej niż dwa lata. Rozpoczęcie budowy lub jej wznowienie może nastąpić jedynie po uzyskaniu nowej decyzji o pozwoleniu na budowę (czyli zaczynamy od początku).

Annetta
04-06-2007, 13:42
Dzięki wielkie Dżuzi!
Miejmy nadzieje ze u nas to potrwa tylko miesiąc raczej wielkich problemów nie powinno być... miejmy nadzieję. Tak strasznie chciałabym mieć już chociaż piwnicę ;)

hub75
06-06-2007, 07:30
Ok. już wszystko wiem cofam pytanie :wink:
Trzeba +- 24 pręty fi 12 bo chyba takie wystarcza grubszych nie ma co , ilość w przybliżeniu bo nie mam w domu projektu i nie wiem ile jest ścian nośnych pod fundamenty.

U nas prace stanęły geodeta okazał się skończonym dupkiem będę go przeklinać po wszystkich odpustach, jest po prostu nieodpowiedzialnym nie kompetentnym sfrustrowanym idiotą. Nie wiem na jakim on świecie żyje ale wydaje mi się ze nadal obowiązuje zasada klient twój pan i to ja powinnam ustalać warunki bo to ja płacę ale mniejsza o to, po prostu nie spotkałam jeszcze takiego człowieka wydaje mi się że chciał nam zrobić na złość przedłużając termin oddania nam papierów podziału działki . Gdy ja dzwoniłam do niego kulturalnie się przedstawiając i pytając jak tam postępy on wyzywał mnie od gówniar, i mówił że tylko go denerwuje i żebym więcej do niego nie dzwoniła jak skończy to się odezwie po czym rzucał słuchawka . Jest to kolega mojego wujka z którym to robimy właśnie podział człowiek szanowany i znany więc poprosiłam Go żeby zadzwonił do geodety i porozmawiał z nim bo naprawde pomyślałam sobie ze może coś nie tak robie…, ale szanowny pan geodeta i z nim nie miał zamiaru rozmawiać również rzucił słuchawką .minęło już 5 mies geodeta tylko obiecywał a rezultatów pracy nie widac w środę przypadkowo spotkaliśmy (ja i wujek) go gdy zapytaliśmy się o co chodzi ten odparł, cały się trzęsąc że on o ta robotę się nie prosił i żebyśmy go przestali wkurw….stałam jak wryta zamurowało mnie. Po krótkiej wymianie zdań powiedział że on nam tego podziału nie zrobi żebyśmy sobie znaleźli innego geodetę. No i 5 mies cennego czasu zmarnowane . po prostu brak mi słów . wszystkim z okolic Biłgoraja i nie tylko z całego serca odradzam korzystanie z usług pana geodety J. Szmigi
No i zaczynamy od nowa podział w poniedziałek wybieram się do innego geodety tym razem może sporządzimy jakaś umowę co do terminu .
:wink:


Ze znajomymi, "po znajomości" oraz dalszą rodziną nie robi się żadnych interesów! Zawsze wyjdzie drożej, po źle wykonanej robocie nie opierd... i nie obetniesz kasy za niedoróbki. To taka rada moja rada :-)

Gosia i Rafał
06-06-2007, 10:32
Ok. już wszystko wiem cofam pytanie :wink:
Trzeba +- 24 pręty fi 12 bo chyba takie wystarcza grubszych nie ma co , ilość w przybliżeniu bo nie mam w domu projektu i nie wiem ile jest ścian nośnych pod fundamenty.

U nas prace stanęły geodeta okazał się skończonym dupkiem będę go przeklinać po wszystkich odpustach, jest po prostu nieodpowiedzialnym nie kompetentnym sfrustrowanym idiotą. Nie wiem na jakim on świecie żyje ale wydaje mi się ze nadal obowiązuje zasada klient twój pan i to ja powinnam ustalać warunki bo to ja płacę ale mniejsza o to, po prostu nie spotkałam jeszcze takiego człowieka wydaje mi się że chciał nam zrobić na złość przedłużając termin oddania nam papierów podziału działki . Gdy ja dzwoniłam do niego kulturalnie się przedstawiając i pytając jak tam postępy on wyzywał mnie od gówniar, i mówił że tylko go denerwuje i żebym więcej do niego nie dzwoniła jak skończy to się odezwie po czym rzucał słuchawka . Jest to kolega mojego wujka z którym to robimy właśnie podział człowiek szanowany i znany więc poprosiłam Go żeby zadzwonił do geodety i porozmawiał z nim bo naprawde pomyślałam sobie ze może coś nie tak robie…, ale szanowny pan geodeta i z nim nie miał zamiaru rozmawiać również rzucił słuchawką .minęło już 5 mies geodeta tylko obiecywał a rezultatów pracy nie widac w środę przypadkowo spotkaliśmy (ja i wujek) go gdy zapytaliśmy się o co chodzi ten odparł, cały się trzęsąc że on o ta robotę się nie prosił i żebyśmy go przestali wkurw….stałam jak wryta zamurowało mnie. Po krótkiej wymianie zdań powiedział że on nam tego podziału nie zrobi żebyśmy sobie znaleźli innego geodetę. No i 5 mies cennego czasu zmarnowane . po prostu brak mi słów . wszystkim z okolic Biłgoraja i nie tylko z całego serca odradzam korzystanie z usług pana geodety J. Szmigi
No i zaczynamy od nowa podział w poniedziałek wybieram się do innego geodety tym razem może sporządzimy jakaś umowę co do terminu .
:wink:


Ze znajomymi, "po znajomości" oraz dalszą rodziną nie robi się żadnych interesów! Zawsze wyjdzie drożej, po źle wykonanej robocie nie opierd... i nie obetniesz kasy za niedoróbki. To taka rada moja rada :-)


no niestety- ale potwierdzam święte słowa- najdalej od znajomych - ma byc taniej- a okazuje sie ze płacisz podówjnie- my tak prawie dalismy sie nabrac na transoprt piasku - po znajomosci za transport miało byc 350- a bez załatwiliśmy za 50 zł - takze dla nas to był prawdziwy szok

parkte
06-06-2007, 20:50
To prawda z tymi znajomymi, ale warto powoływac się na znajomych.
A nie koniecznie korzystac z ich usług.

Tymiankowicze, czy możecie ktoś z dolnegośląska polecić mi elektryka do instalacji wew. i do WLZ od skrzynki do domu do rozdzielni?

Na jakim jesteście etapie?
Poniżej fotki z naszej realizacji :

Układalismy Terrive z Betardu. Obecnie strop mamy już zalany, dachówkę wybraną, więźbę zamówioną.
http://images22.fotosik.pl/135/f0088f10649e2fc9med.jpg
http://images12.fotosik.pl/64/6b3adfc283bc53a5med.jpg
http://images22.fotosik.pl/135/d053545794d3f036med.jpg
http://images21.fotosik.pl/359/7745d5d479f88194med.jpg

CDn

parkte
06-06-2007, 20:58
http://images22.fotosik.pl/135/5c757329f1377569med.jpg
http://images22.fotosik.pl/135/98eba47c0de5d20cmed.jpg
http://images11.fotosik.pl/68/72baf42f7d272dc5med.jpg
http://images12.fotosik.pl/64/f98bba0cfd4adeadmed.jpg
http://images22.fotosik.pl/135/d5fc6e418d8d00d8med.jpg
http://images22.fotosik.pl/135/55652a1bdde3117dmed.jpg

parkte
06-06-2007, 20:58
http://images22.fotosik.pl/135/5c757329f1377569med.jpg
http://images22.fotosik.pl/135/98eba47c0de5d20cmed.jpg
http://images11.fotosik.pl/68/72baf42f7d272dc5med.jpg
http://images12.fotosik.pl/64/f98bba0cfd4adeadmed.jpg
http://images22.fotosik.pl/135/d5fc6e418d8d00d8med.jpg
http://images22.fotosik.pl/135/55652a1bdde3117dmed.jpg

parkte
06-06-2007, 20:59
CD
http://images22.fotosik.pl/135/5c757329f1377569med.jpg

http://images22.fotosik.pl/135/98eba47c0de5d20cmed.jpg

http://images11.fotosik.pl/68/72baf42f7d272dc5med.jpg

http://images12.fotosik.pl/64/f98bba0cfd4adeadmed.jpg

http://images22.fotosik.pl/135/d5fc6e418d8d00d8med.jpg

http://images22.fotosik.pl/135/55652a1bdde3117dmed.jpg

parkte
06-06-2007, 20:59
CD
http://images22.fotosik.pl/135/5c757329f1377569med.jpg

http://images22.fotosik.pl/135/98eba47c0de5d20cmed.jpg

http://images11.fotosik.pl/68/72baf42f7d272dc5med.jpg

http://images12.fotosik.pl/64/f98bba0cfd4adeadmed.jpg

http://images22.fotosik.pl/135/d5fc6e418d8d00d8med.jpg

http://images22.fotosik.pl/135/55652a1bdde3117dmed.jpg

parkte
06-06-2007, 20:59
CD
http://images22.fotosik.pl/135/5c757329f1377569med.jpg

http://images22.fotosik.pl/135/98eba47c0de5d20cmed.jpg

http://images11.fotosik.pl/68/72baf42f7d272dc5med.jpg

parkte
06-06-2007, 20:59
CD
http://images22.fotosik.pl/135/5c757329f1377569med.jpg

http://images22.fotosik.pl/135/98eba47c0de5d20cmed.jpg

http://images11.fotosik.pl/68/72baf42f7d272dc5med.jpg

parkte
06-06-2007, 20:59
CD
http://images22.fotosik.pl/135/5c757329f1377569med.jpg

http://images22.fotosik.pl/135/98eba47c0de5d20cmed.jpg

http://images11.fotosik.pl/68/72baf42f7d272dc5med.jpg

parkte
06-06-2007, 20:59
Poniżej kolejne fotki

http://images22.fotosik.pl/135/5c757329f1377569med.jpg

http://images22.fotosik.pl/135/98eba47c0de5d20cmed.jpg

http://images11.fotosik.pl/68/72baf42f7d272dc5med.jpg

parkte
06-06-2007, 21:01
http://images12.fotosik.pl/64/c30fb8ee56cd149dmed.jpg

http://images22.fotosik.pl/135/c1f32fd0ebe2e5cfmed.jpg

http://images22.fotosik.pl/135/d5dbf4ef7a701bc5med.jpg

parkte
06-06-2007, 21:06
Ostatnia partia

http://images12.fotosik.pl/64/16e4107078ca443fmed.jpg

http://images21.fotosik.pl/359/c0e7b7e69ed46d27med.jpg

http://images22.fotosik.pl/135/bbf4813bbc418561med.jpg

http://images12.fotosik.pl/64/c383722cf371a063med.jpg

http://images12.fotosik.pl/64/3297372d7d60888bmed.jpg

parkte
06-06-2007, 21:07
sorry jeden post dodał się nie wiem czemu kilka razy

PS. jeszcze raz prosze o jakies namiary na elektryka

dżuzi
07-06-2007, 09:55
Parkte zazdroszczę postępów .
Okna w kuchni powiększyliście ? wyglądają jakieś większe niż u hub75 .
A z resztą może to i dobrze że tak nam się ta budowa opóźniła teraz przynajmniej będę miała od kogo ściągać pomysły , np. ten zaokrąglony balkon nad wejściem tak jak to zrobił hub75 to całkiem dobry pomysł zobaczymy jak to będzie wyglądało.
A co do znajomych to zupełnie się z wami zgadzam , tylko czasami trudno znajomym odmówić bo się gniewają potem .Mam znajomego geodetę robił nam mapki do celów projektowych i byłam bardzo zadowolona cena miała być mniejsza ale wyszło tak jak i wszędzie biorą ale zrobił to szybko i sprawnie, za podział chciał o 600zł więcej niż ten co go wynajęliśmy wtedy myślałam że 600zł to wcale nie tak mało ,ale teraz biorąc pod uwage stracony czas to żałuję, już pewnie rosły by ściany naszego Tymianka . trudno

parkte
08-06-2007, 06:21
nie, będą takie jak w projecie, ale otwor jest wiekszy ze wzgledu na puszkę od rolet.

parkte
08-06-2007, 06:25
hub75

Super szybko rośnie Twoj tymianek!
Ile czekałeś po zalaniu stropu?
podnosiłeś górę o bloczek czy zostawiłeś tak jak w projecie?
Da się tam funkcjonowac, bo to bardzo mnie ciekawi.


Pozdrawiam

hub75
08-06-2007, 08:05
hub75

Super szybko rośnie Twoj tymianek!
Ile czekałeś po zalaniu stropu?
podnosiłeś górę o bloczek czy zostawiłeś tak jak w projecie?
Da się tam funkcjonowac, bo to bardzo mnie ciekawi.


Pozdrawiam

Ścianki kolankowe postawiliśmy 7 dni po wylaniu stropu, a więźby 18 dni po wylaniu stropów. Szalunki zdejmujemy w poniedziałek.

Nie podnosiłem ścianek kolankowych, są zgodne z projektem i szczerze radzę nie podnosić gdyż zniekształci się całą bryłę budynku i zeszpeci tymianka !!!
W moim obecnym mieszkaniu ścianki kolankowe są jeszcze niższe i bardzo nam się podobają takie skosy - ale to kwestia gustu :-)

Gosia i Rafał
08-06-2007, 09:32
Parkte

super- my tez bysmy chcieli zeby takszybko postepowały prace i zeby było juz cos widac- u nas narazie robia fundamenty z bloczków i zastanawiamy sie czy robic je na 90 cm - czy 105- tj na 6 czy na 7 bloczków - mamy juz tez suporex wiec ze scianami powinno pójśc w miare sprawnie - musze porobic kilka fotek i tez załącze -

chciałam spytac jaki robicie strop- i ile was wyszedł ?

aa co do kosztu fundamnetów to u nas wyjdzie 35 tys- wiec bardzo podobnie -

parkte
08-06-2007, 14:06
hub75

To fajnie, ze tak szybko mogles stawiac scianki, ja niestety mojej ekipy nie moge namowic na szybsze postawienie niz za 3 tygodnie - twierdza ze strop musi porzadnie wyschnac.

Mi sie skosy tez podobaja, ale jeszcze jakos ciezko mi wyobrazić sobie tą łazienkę w nszym tymianku, kompletnie brakuje mi wyobrazni ;)

Jaki kolor dachu wybrałeś?Kładziesz blachodachówke, czy dachowke?

Gosia i Rafał
U nas fundament jest na 7 bloczków dlatego, ,że bedziemy znacznie podnosic teren wokol domu.
Co do kosztow, to wlasnie widze ze podobnie, niestety ale dundament, strop i dach ciagna troche kasy.

Co do stropu, to my układaliśmy strop z Terrivy - przy zalozeniu cen Wrocławskich i bliskosci fabryki Terrivy jest duzo tanszy niż lany.
Sama terriva koszowała nas 4.000 + gary moze jakieś z 1000zł i beton 5.000 (19m3) i stal ok 3.000, drewno ok 2.500 w sumie trop na gotowo ok 15.000

Kurde, dopiero teraz podliczyłam i masakra...
Ceny kosmos

hub75
09-06-2007, 13:14
hub75

To fajnie, ze tak szybko mogles stawiac scianki, ja niestety mojej ekipy nie moge namowic na szybsze postawienie niz za 3 tygodnie - twierdza ze strop musi porzadnie wyschnac.

Mi sie skosy tez podobaja, ale jeszcze jakos ciezko mi wyobrazić sobie tą łazienkę w nszym tymianku, kompletnie brakuje mi wyobrazni ;)

Jaki kolor dachu wybrałeś?Kładziesz blachodachówke, czy dachowke?



Dachówkę ceramiczną Von Muller angoba szlachetna kasztanowa. Przy tak skomplikowanym dachuz blachodachówki bedzie bardzo duzo odpadów i cenowo może wyjśc tak samo jak dachówka.
U mnie cieśle w poniedzialek do południa skończą wieźbę, w poniedziałek rano wchodzi dekarz i będzie deskować dach :-) W niedziele wieczorem na moim blogu będą nowe zdjęcia.

areks25
10-06-2007, 10:47
Parkte

Ja w swoim Tymianku zrobiłem strop lany i wyszło mi to dużo taniej niż twoje obliczenia. pozdrawiam :D

EmiliaS
10-06-2007, 19:56
witam wszystkich.mam pytanko.na ile cm kopaliście rowy pod fundamenty bo nam kierownik powiedział ze na 70cm głębokości wystarczy ale my z męzem mamy watpliwosci czy to faktycznie wystarczy,działka znajduje sie na terenie podmokłym i budynek ma byc podniesiony tez o 70 cm w gorę.pozdrawiam

Gosia i Rafał
11-06-2007, 07:33
Parkte

Ja w swoim Tymianku zrobiłem strop lany i wyszło mi to dużo taniej niż twoje obliczenia. pozdrawiam :D

kurcze sporo osób mówi o lanym stropie - na czym to polega i jak do tego przekonac budowlanców - bardzo prosze napiszcieco potrzeba do takiego stropu materiłay itp - to dla nas wazne bo musimy szybko decydowac - ponoc na terrive trzeba czekac ponad miesiac a czas leci - z góry dzieki za info

Gosia i Rafał
11-06-2007, 07:36
witam wszystkich.mam pytanko.na ile cm kopaliście rowy pod fundamenty bo nam kierownik powiedział ze na 70cm głębokości wystarczy ale my z męzem mamy watpliwosci czy to faktycznie wystarczy,działka znajduje sie na terenie podmokłym i budynek ma byc podniesiony tez o 70 cm w gorę.pozdrawiam


my kopalismy dół pod fundamenty na 1 m - tez mamy podmokły teren- wiec wyszło troche wody- ale nie było najgorzej- do tego budowlancy kpoali rowy na 30 cm pod ławy które zostały zalane betonem - czyli dziura i tak została na 1 m- fundament stawiamy na 7 bloczków x 15 cm czyli nz 105 cm- bedzie wiec troszke wyzej- ale tak nam wszyscy doradzaja- wiec tak robimy

parkte
12-06-2007, 15:06
areks25

To wsyztko zależy gdzie sie budujesz, i kiedy robiles strop.
Wierz mi ze mam najlepsze ceny na dolnymślasku bo przyjaciel ma hurtownie materialów budowlanych , beton po kosztach i robimysmy wycene na lany i ukladany strop - wyszlo bez dwóch zdan korzystaniej dla terrivy.
Zreszta fabryka terrivy jest w dugołęce zatym transport nie podniósl ceny.

Teraz bardzo duzo osób robi terrive i ciezko jest z dostępnością.

Zalezne tez jest wsyztko od tego za jaką cene masz beton, stal drewno...

areks25
12-06-2007, 18:33
PARKTE

Buduję sie z drugiej strony Wrocławia. Strop zalewałem tydzień temu. Tak samo jak i Tobie weszło mi na strop 19 kubików betonu( 5 tyś. zł). Żeby zaszalować strop kupiłem 4 kubiki desek(2 tyś. zł) oraz kubik brusów( 6cm/9cm). Robię piwnicę więc na dwa stropy, wieńce, ławy i inne części co wymagają zbrojenia kupiłem drut fi 10 na strop oraz fi 12 i fi 6 za co zapłaciłem ok. 10 tyś. zł.
Strop teriva w/g wyliczeń również mojego znajomego z hurtowni budowlanej :) kosztowałby mnie 5 tyś. zł. Więc jak bym nie liczył to lany wchodzi taniej. A w robociżnie majster wziął 500 zł więcej niż jakby mi robił terivę, więc długo sie nie zastanawiałem.
pozdrawiam :D

parkte
13-06-2007, 08:10
a no widzisz, w sumie podobnie wyszlo cenowo z tym, ze ja nie robie garazu dwustanowiskowego.

Mniejsza o to, strop juz zrobiony, nie ma co gdybac :)

Napiszcie mi priosze czy zamowiliscie juz wiezbe i ile was ona kosztuje/ kosztowala mi wyliczyli 9,243 m3 i lacznie z transportem wyszlo 7.600zł
Wychodzi 780zł /kubik

nie mam rozeznania czy to duzo, czy malo.

Gosia i Rafał
13-06-2007, 14:56
a no widzisz, w sumie podobnie wyszlo cenowo z tym, ze ja nie robie garazu dwustanowiskowego.

Mniejsza o to, strop juz zrobiony, nie ma co gdybac :)

Napiszcie mi priosze czy zamowiliscie juz wiezbe i ile was ona kosztuje/ kosztowala mi wyliczyli 9,243 m3 i lacznie z transportem wyszlo 7.600zł
Wychodzi 780zł /kubik

nie mam rozeznania czy to duzo, czy malo.

u nas tez wyszło ok 10 m3 , za metr płacimy 710 netto- ale normalnie u nas ceny to 780- 850 zł - wiec mysle ze twoaj cena miesci sie w garnicach przyzwoitości

Gosia i Rafał
13-06-2007, 14:58
czy ktos z was liczył juz ile wyniesie was cały dach- tzn więżba , dachówka robocizna, okna połaciowe itp

ja zrobiłam takie zestwienie i mi wyszło 58 tys- co mnie przeraziło - ale trudno wszytko juz zaklepane- wybarlismy dachówke ceramiczna - grafitowa firmy Nelskamp

parkte
13-06-2007, 15:00
nam wyliczyli dach razem z robocizna i dachowka ceramiczna CREATON -antracytowa na ok 40.000 + wiezba te 7600 mysle ze w 50.000 sie zamkniemy

parkte
13-06-2007, 15:02
ile płaciliście za dachówkę?

Zobacz Gosiu, znalazłam na allegro link aukcji dachowki tej firmy co wasza
http://www.allegro.pl/item203334144_dachowka_niemiecka_dostepna_na_juz.h tml

parkte
13-06-2007, 15:03
PS. nie liczyłam okien połaciowych do swojej wyceny...
Pewnie wyjdzie podobnie jak u Ciebie

hub75
13-06-2007, 16:38
nam wyliczyli dach razem z robocizna i dachowka ceramiczna CREATON -antracytowa na ok 40.000 + wiezba te 7600 mysle ze w 50.000 sie zamkniemy


A folia/papa ew. deskowanie, gwoździe, łaty, kontrłaty, rynny etc :-)

Też myślałem że dach to więźba i dachówki ... ale w sobotę dach będzie już odeskowany i przykryty papą.

U mnie więźba wyszła ok 9 kubików, 750 netto za kubik.

parkte
13-06-2007, 18:23
Opisałąm cały ogół, wszytko mamy już zamówione i zapłacone

Gosia i Rafał
13-06-2007, 18:49
ile płaciliście za dachówkę?

Zobacz Gosiu, znalazłam na allegro link aukcji dachowki tej firmy co wasza
http://www.allegro.pl/item203334144_dachowka_niemiecka_dostepna_na_juz.h tml

my mamay model H10 Angoby- cena za szt 4.04 brutto-
jezeli chodzi o moja wycene to te 58 tys zawiera juz wszytko co potrzebne a wiec tak jak pisał HUB75 kontrłaty, łaty gwożdzie, całe orynnowanie, okna . itp.

areks25
13-06-2007, 21:33
WITAM WSZYSTKICH

Nie wiem skąd wzięliście takie ceny dachówki i więżby. JA kupiłem dachówke ceramiczną Robena rustykalną i płaciłem po 44 zł za m kw. A propozycję na więżbę mam po 650 zł netto i to też od moich przyjaciół z hurtownii :D

hub75
14-06-2007, 05:32
WITAM WSZYSTKICH

Nie wiem skąd wzięliście takie ceny dachówki i więżby

To ja nie wiem skąd Ty wziąłeś taką cenę więźby....

parkte
14-06-2007, 07:26
areks25

no to gratulujemy, masz swietnych dostawców.
Oby tylko materiały były dobrej jakości, a drzewo nie jakies pierwsze lepsza, a dachówka II gatunku.

Juz sie nauczylismy, ze jak cos jest zaskakujaco tanio to znaczy, zeby przyjhrzec sie temu dwa razy.


Pozdrawiam


PS. polecma wsyztkim hurtownie elektryczna we Wrocławiu na Krzemienieckiej.

1m kabla YKY 5x10 W ZIEMIE kosztuje 18zł, sprawdzałam w innych - 27zł ....

parkte
14-06-2007, 09:14
witam,

czy ma ktoś moze z was do sprzedania jakas uzywana skrzynkę na rozdzielnie na czas budowy >???

Gosia i Rafał
14-06-2007, 16:26
parkte a nie masz mozliwosci pociagnięcia prądu od sasiada- chyba byłoby najtaniej- my tak robimy - bo okazłao sie ze oprócz skrzynki- ( nowa z atestem 1200 zł) dodatkowe warunki na prad budowalny musimy miec ok 1500zł - wiec dogadalismy sie z sasiadem

parkte
14-06-2007, 19:06
Gosia i Rafał

Ja już mam normalny prąd.
Potrzebuje sobie obudować esy póki nie mam zamkniętego domu.

Prąd ciągnełam od sasiada do poki nie podciagneli nam naszego.


Pozdrowienia

Gosia i Rafał
14-06-2007, 19:21
mhm - no to źle zrozumiałam- u nas mozna kupic z aok 400 zł- w bydgoszczy- uzwyana

areks25
14-06-2007, 21:21
parkte to Ty pisałaś cyt:

To wsyztko zależy gdzie sie budujesz, i kiedy robiles strop.
Wierz mi ze mam najlepsze ceny na dolnymślasku bo przyjaciel ma hurtownie materialów budowlanych , beton po kosztach i robimysmy wycene na lany i ukladany strop - wyszlo bez dwóch zdan korzystaniej dla terrivy.
Więc nie pisz że jeżeli ktoś ma możliwość kupić coś taniej niż Ty to odrazu piszesz, że jest to do niczego.
Ja naprzykład nie lubię sie chwalić jakie mam ceny, a jedynie dzielić sie doświadczeniami. A moje wcześniejsze posty były napisane po to żeby pokazać Ci , że nie tylko ty masz najlepsze ceny na dolnym śląsku.
W sumie nie wiem po co to napisałaś, może żeby inni Ci zazdrościli? czy co?

parkte
15-06-2007, 07:24
parkte to Ty pisałaś cyt:

To wsyztko zależy gdzie sie budujesz, i kiedy robiles strop.
Wierz mi ze mam najlepsze ceny na dolnymślasku bo przyjaciel ma hurtownie materialów budowlanych , beton po kosztach i robimysmy wycene na lany i ukladany strop - wyszlo bez dwóch zdan korzystaniej dla terrivy.
Więc nie pisz że jeżeli ktoś ma możliwość kupić coś taniej niż Ty to odrazu piszesz, że jest to do niczego.
Ja naprzykład nie lubię sie chwalić jakie mam ceny, a jedynie dzielić sie doświadczeniami. A moje wcześniejsze posty były napisane po to żeby pokazać Ci , że nie tylko ty masz najlepsze ceny na dolnym śląsku.
W sumie nie wiem po co to napisałaś, może żeby inni Ci zazdrościli? czy co?

Chyba źle mi zrozumiałeś...

Ale mniejsza o to, ja zapytałam o koszty wieźby i stropy, i to Ty zacząłeś pisać w jakiej cenie masz więźbe itp.
Po za tym to nie jest chwalenie się ?


WITAM WSZYSTKICH

Nie wiem skąd wzięliście takie ceny dachówki i więżby. JA kupiłem dachówke ceramiczną Robena rustykalną i płaciłem po 44 zł za m kw. A propozycję na więżbę mam po 650 zł netto i to też od moich przyjaciół z hurtownii

Myślę, że niepotrzebnie się unosisz i wypisujesz mało sympatyczne komentarze.
Wychodzę z założenia, że każdy sobie rzepkę skrobie, więc tak na prawdę mam gdzieś czy więźbę kupiłeś za 100zł czy za 900zł
Ja zadaję pytania w momencie kiedy mam wątpliwośći czy cena którą otrzymałam jest korzystna.
Forum jest po to aby wymieniac doświadczenia, a to, ze napsialam o hurtowni to tylko po to, aby dać do zrozumienia, że kupuje materiały w bardzo korzystnych cenach, i może dlatego terriva wyszła mi taniej, a nie po to żeby się chwalić(bo nie wiem po co) tak jak Ty to zrobiłeś.

Dla mnei temat z Tobą zamknięty, Ty masz inne spotrzezenia, ja inne.
Pozdrawiam

Gosia i Rafał
15-06-2007, 18:05
kurcze - chyba niepotrzebne na naszym Tymiankowym forum kłótnie- mysle ze kazdy buduje i kupuje to co chce - najważniejsze jest to ze mozna sie podzilic swoimi spostrzezeniami i uwagami- i jesli ktos bedzie chciał to z tego skorzysta - ja tez pytałam o stropy - bo mam dyleamt i nie wiem co bedzie lepsze - wiec z chęcia czytam co kto zastosował u siebie a i tak decyzje podejme sama -


zarzucanie sobie nawzajem ze cos ma ktos lepiej albo gorzej taniej albo drożej nie ma w sobie nic konstruktywnego - może tylko zniechęcic do wymiany swoich poglądów- tak nawiasem mówic - mam nadzieje ze tak sie nie stanie- bo ja z checia czytam jakie kto ma pomysły - piszcie co i jak zrobilscie w tymianku - pozdrówka

areks25
15-06-2007, 18:39
Dobrze iwęc porozmawiajmy o spostrzeżeniach:
Ostatni9m wątkiem był wybór kabla w ziemię. Miedż idzie strasznie w górę. Na małych odległościach ze skrzyn ki do budynku yky 5x10 jest bardzo [popularny. Ale czy zwróciliście może uwagę na na yaky? jest trzy razy tańszy i tyak samo dobry tyle że to aluminium. Przykladowo jeżeli ktoś ma w projekcie kabel 5x10 to jego odpowiednikiem jest yaky 5x16(zawsze o stopień wyżej) a spadków napięcia napewno nie bedzie.. :D

parkte
16-06-2007, 09:01
Dobrze iwęc porozmawiajmy o spostrzeżeniach:
Ostatni9m wątkiem był wybór kabla w ziemię. Miedż idzie strasznie w górę. Na małych odległościach ze skrzyn ki do budynku yky 5x10 jest bardzo [popularny. Ale czy zwróciliście może uwagę na na yaky? jest trzy razy tańszy i tyak samo dobry tyle że to aluminium. Przykladowo jeżeli ktoś ma w projekcie kabel 5x10 to jego odpowiednikiem jest yaky 5x16(zawsze o stopień wyżej) a spadków napięcia napewno nie bedzie.. :D

Kurcze, ja juz kupilam, moze rzeczywiscie warto sie zastanowic nad tym kablem wspominanym przez areks25

Ja za sam kabel wydałam ponad 500zł....a gdzie reszta, starsznie drogie są takie "pierdoły" jakieś esy, gniazda itp.

Pozdrawiam

Gosia i Rafał
17-06-2007, 13:03
mam jesczze pytanie- może ty Parkte pamietasz - ile ton piasku poszło u was na zasypanie fundamentów - ?

musimy go terazzamówic a nie weim ile bedzie potrzeba dokładnie

parkte
17-06-2007, 16:54
wiesz co zupełnie nie pamiętam...
Zapytam meza, moze pamieta.

Ale wiem, ze my nie syplaismy samego piachu, byl mieszany z jakims zwirkiem, zmienia czy cos...

DONATKA75
21-06-2007, 15:06
WITAM WSZYSTKICH TYMIANKOWICZOW!!!

PRAGNE OSWIADCZYC, IZ DWA TYGODNIE TEMU ROZPOCZELAM Z MEZEM BUDOWE TEGO CUDENKA. W PIATEK MAJA NAM ZALEWAC FUNDAMENTY. PO WIELU TRUDACH I ZNOJACH. CHOC NA PRZESZKODZIE STOI KOLEJNY PROBLEM DOTYCZACY PODLACZENIA PRADU. MAMY WSPANIAL SASIADKE, KTORA NIE ZGODZILA SIE NA PRZEBIEG PRODU POD ZIEMIA WZDLUZ JEJ DZIALKI. MUSIMY WIEC WYTYCZYC NOWA DROGE, A Z TYM SIE WIAZE KOLEJNA MAPKA CZYLI CZAS I KOSZTY. NIE MA TO JAK MIEC WYROZUMIALYCH SASIADOW.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH
POSTARAM SIE SUKCESYWNIE WKLEJAC ZDJECIA Z NASZEJ BUDOWY.[/img]

DONATKA75
21-06-2007, 15:31
WITAM PONOWNIE

NIESTETY MAM PROBLEMY Z DOJSCIEM DO TEGO W JAKI SPOSOB MOZNA DOLACZYC ZDJECIA. JAK TO ROZGRYZE TO WKLEJE MOJE FUNDAMENTY. CHYBA, ZE JEST KTOS KTO MOZE MI POMOC I NAPROWADZIC JAK TO SIE ROBI.
POZDRAWIAM

Annetta
22-06-2007, 11:24
Donatka75 sama miałam z tym problemy ;). Musisz wrzucić zdjecia na fotosik albo na foto.onet.pl albo cos podobnego i gdy klikniesz prawym przyciskiem myszki na zdjęcia i dasz właściwości tam pojawi Ci sie adres url do zdjęcia. Skopiuj go i tu na forum piszac wiadomość kliknij img wklej ten adres i kliknij img i powinno być ;) Mam nadzieje że jasno to wytlumaczyłam ;D

DONATKA75
23-06-2007, 16:24
http://127.0.0.1:5009/8c89affc4a3fbf8e86cfd54a102e1cef,3.jpg

DONATKA75
23-06-2007, 16:33
DZIEKI POMOCY ANETTY UDALO MI SIE WKLEIC ZDJECIE FUNDAMENTO. TAK WYGLADALY ONE DWA DNI TEMU, OBECNIE SA ZALANE BETONEM I PO 2 TYGODNIACH ZACZNA STAWIAC SCIANY. JUZ NIE MOGE SIE DOCZEKAC.

http://127.0.0.1:5009/b966638ef817a1caa9bc9957fe4754b,3.jpg

POZDRAWIAM WSZYSTKICH I ZYCZE MILEGO BUDOWANIA.

DONATKA75
23-06-2007, 16:40
[/img]http://foto.onet.pl/1tk7y,24c84skipbiq,9kuiv,u.html#9kuy3

robwawa
24-06-2007, 07:28
Witam, ja też już mam fundamenty, mam zamiar rozprowadzać teraz kanalize i pytanko ile mb rur 160 i 110 Wam wyszło na etapie fundamentów? Ile ponad fundament wystawialiście rury (piony).Pozdrawiam!!!

Gosia i Rafał
24-06-2007, 15:22
no to jestesmy z Robem na tym samym etapie- ale nie weim ile bedzie trzeba tcyh rur bo to juz zamówł hydraulik - ale bedziemy wiedziec pewnie w poniedziałek wtorek-

pzdr

robwawa
24-06-2007, 16:08
To proszę o info na forum jak można!!!

aga40
30-06-2007, 19:54
Witam! proszę o zdjęcia wybudowanego salonu w projekcie domu w tymianku bo wydaje mi sie mało ustawny.

dżuzi
02-07-2007, 12:08
Witam wszystkich po krótkiej nieobecności .
Aga40 zajrzyj tutaj:
http://foto.onet.pl/4p1fy,s44c4d4vk4k0,7fzr3,u.html?V=1#7fzrf
to stonka Annetty jest tam zdjęcie salonu Tymianka , ale pamiętaj że zdjęcie nigdy nie odzwierciedla rzeczywistości i patrząc na nie też wydaje mi się że salon jest malutki i mało ustawny

hub75
02-07-2007, 12:59
Jeżeli do salonu chce się wstawić meblościankę typu kowalski, na ściance powiesić galerię kossaków tudzież innych słoneczników Van Gogha, to salon do tego się nie nadaje. W każdej ścianie są okna a na ścianie wewnętrznej jest kominek.
Salon ma 32 m2 i w.g. mojej oceny jest on duży, bardzo jasny i przestrzenny.
Generalnie jeżeli ktoś się oczekuje wielkich powierzchni, to nie powinien kupować projektu domku który ma 150 m2, tylko przynajmniej 250m2...

Na swoim blogu wieczorem umieszczę zdjęcia salonu.

dżuzi
02-07-2007, 15:40
Co do salonu( bo nie dokończyłam miałam pilną sprawę) zgadzam się z hub 75- 32 m2 to bardzo dużo i myślę że w sam raz, w moim salonie nie będzie żadnych zbędnych mebli tylko wygodny wypoczynek zajefajna ława i jakieś dwa stoliczki ozdobne i wsio nie lubie przesytu więc jak dla mnie salon jest ok. gorzej z kuchnią bo jak zapewne każda kobieta marzę o wielkiej kuchni .
A tak jeszcze wracając do salonu i TV znalazłam takie zdjęcie
http://images23.fotosik.pl/14/555118a03fa36ceb.jpg
w zasadzie można sobie wyobrazić jak by wyglądał TV na ściance dzielącą kuchnię i jadalnię , może komuś to zdjęcie pomoże , ja osobiście wolę rozwiązanie z telewizorem nad kominkiem :wink:
a o takim kominku na zewnątrz marzę :D
http://images29.fotosik.pl/14/b93f910e08e1c99emed.jpg
U mnie niewielkie postępy a mianowicie geodeta skończył podział mam już dokumenty w domu i jestem bardzo happy , teraz szybko notariusz nie ma wielkich kolejek ale zobaczymy jak to pójdzie mam nadzieje że szybko. Mam okazję kupić pręty zbrojeniowe za 29zł za sztukę 12fi co sądzicie o tej cenie ????
Aga40 dostałam twoją wiadomość jak znajdę jeszcze dzisiaj chwilkę to postaram się odpisać i wysłać jakieś fajne zdjęcia
pozdr Justyna

aga40
02-07-2007, 18:26
Dzięki za wiadimości o salonie.Mam lepsze spojrzenie na ten temat.Myślę,że wybiorę ten projekt. Zdjęcia salonu ok.Podobały mi się powiększone okna.Nigdy nie myślałam o meblościance Kowlskiego,raczej o małej komodzie.zestawie wypoczynkowym i super stoliku.Ale ważny ,a może nawet najważniejszy jest kominek.PozdrawiamAga40

lolita78
03-07-2007, 09:21
U nas też niewielkie postępy niestety... a wręcz same kłody. Wczoraj mąż był odebrać warunki przyłacza wody i pradu. Prąd ok. A warunkach przyłaczenia wody napisano nam ze ze wzgledów technicznych nie mogą nam wydac... zaznaczam ze sasiad obok ma wode! Jak sie oakzalo oni w urzedzie nie zauwazyli tego na mapie!!!!!! A nie chciało im sie nikogo wysłać w teren, żeby to sprawdzic. Awantura była na cąłego! mąż im udowadnaił na miejscu ze są leniami! I tak zaczeła się miła przygoda z budową!!!! :evil: :evil: :evil: A to dopiero początek!! :o

robwawa
03-07-2007, 11:51
CZy naprawde nikt mi nie odpowie ile mb rur kanalizacyjnych poszło do stanu 0?
pozdrawiam

Gosia i Rafał
04-07-2007, 21:44
CZy naprawde nikt mi nie odpowie ile mb rur kanalizacyjnych poszło do stanu 0?
pozdrawiam


jak bedzie jutro hydraulik - to napisze co i jak

Gosia i Rafał
04-07-2007, 21:49
U nas też niewielkie postępy niestety... a wręcz same kłody. Wczoraj mąż był odebrać warunki przyłacza wody i pradu. Prąd ok. A warunkach przyłaczenia wody napisano nam ze ze wzgledów technicznych nie mogą nam wydac... zaznaczam ze sasiad obok ma wode! Jak sie oakzalo oni w urzedzie nie zauwazyli tego na mapie!!!!!! A nie chciało im sie nikogo wysłać w teren, żeby to sprawdzic. Awantura była na cąłego! mąż im udowadnaił na miejscu ze są leniami! I tak zaczeła się miła przygoda z budową!!!! :evil: :evil: :evil: A to dopiero początek!! :o


jestem bardzo ciekawa jak to sie skonczyło- macie w koncu te warunki ?- bo u nas jest podobnie- sasiedzi maja wode z drogi głownej- co prawda ich działka przylega do tej drogi- ale nasza jest 150 m dlaej- i tez nam napisali ze wody nam nie przyłacza- nie zamrtiwło nas to wtedy az tak bardzo-bo wszyscy mówili ze lepeij miec swoja studnie- i tak mamy w projekcie- ale jak sie okazuje- wcale nie tak prosto z ta studnia -bo nie mozna znaleźc wody- nie ma fachowców - a za wszytko chca kasowac jak za zboze - a hydrant stoi 150 m od naszej działki

napiszcie koniecznie co załatwiliscie - !!!!!!

lolita78
05-07-2007, 13:03
Gosiu i Rafale.
Mąż zrobił awanturę :evil: bo oni stwierdzili, że nie ma możłiwości techniczncyh, co dla nas oznaczało, że nie chciało im się dobrze spojżeć na mapki od nas dane, neichciło im sie do nas zadzwonić jeżeli był jakiś problem z odczytem, przejżenie ich map, które jako właściciel muszą miec, bo wkoncu za co mamy płacić skoro oni nie wiedzą co posiadają i co użytkujemy,a wkoncu nei chciało im sie wysłać człowieka w teren. Cała ta sytuacja doprowadziła do tego, że mąz im na mapach pokazywał gdzie mają wodociągi!
Ja równeiż przez telefon dodałam swoje, wczoraj wysłałam po uzgodnieniu ponowną prośbę o rozpatrzenie wniosku i wydanie warunków. Mają jutro się z nami skontaktować, gdyż mieli tam wysłać człowieka. Zobaczymy, jeżeli nic nie zrobi, do południa nie bedzie telefonu to piszemy skarge do Burmistrza, innegos posobu nei ma. No a gdyby mąż odebrał to podniae odmowne, odebrał pieniązki, które zapłacił i grzecznie wyszedł to własnei też czekałoby nas budownaie studni, zmiana planów w układzie działki.... szkoda słow. W urzedzie jak za komuny! Jak ktoś nie powie co to ma być, żeby sobie z ludzi jaj nei robili to właśnei czekałoby nas budowanie jak Was studni. Uważam, że jeżeli ktoś chce miec studnie to ok to jest jego wybór, a nei musi byc do tego zmuszony, szczególnei ejzeli mowimy tu o terenie podwarszawskim. Romumiem są miejsca gdzie nie jest zrobiona woda, ale to są małe wioski, a tam wiadomo ejst inna troszke sytuacja.
Proponuje może porozmawiać z osobą, która troszkę sie na tym, i poponowała złożenie wniosku.
Trzymam kciuki i bedę informować.

Gosia i Rafał
08-07-2007, 10:30
Gosiu i Rafale.
Mąż zrobił awanturę :evil: bo oni stwierdzili, że nie ma możłiwości techniczncyh, co dla nas oznaczało, że nie chciało im się dobrze spojżeć na mapki od nas dane, neichciło im sie do nas zadzwonić jeżeli był jakiś problem z odczytem, przejżenie ich map, które jako właściciel muszą miec, bo wkoncu za co mamy płacić skoro oni nie wiedzą co posiadają i co użytkujemy,a wkoncu nei chciało im sie wysłać człowieka w teren. Cała ta sytuacja doprowadziła do tego, że mąz im na mapach pokazywał gdzie mają wodociągi!
Ja równeiż przez telefon dodałam swoje, wczoraj wysłałam po uzgodnieniu ponowną prośbę o rozpatrzenie wniosku i wydanie warunków. Mają jutro się z nami skontaktować, gdyż mieli tam wysłać człowieka. Zobaczymy, jeżeli nic nie zrobi, do południa nie bedzie telefonu to piszemy skarge do Burmistrza, innegos posobu nei ma. No a gdyby mąż odebrał to podniae odmowne, odebrał pieniązki, które zapłacił i grzecznie wyszedł to własnei też czekałoby nas budownaie studni, zmiana planów w układzie działki.... szkoda słow. W urzedzie jak za komuny! Jak ktoś nie powie co to ma być, żeby sobie z ludzi jaj nei robili to właśnei czekałoby nas budowanie jak Was studni. Uważam, że jeżeli ktoś chce miec studnie to ok to jest jego wybór, a nei musi byc do tego zmuszony, szczególnei ejzeli mowimy tu o terenie podwarszawskim. Romumiem są miejsca gdzie nie jest zrobiona woda, ale to są małe wioski, a tam wiadomo ejst inna troszke sytuacja.
Proponuje może porozmawiać z osobą, która troszkę sie na tym, i poponowała złożenie wniosku.
Trzymam kciuki i bedę informować.



my chemy jescze jechac bezposrednio do wodociagów - moze to cos pomoże - ale nie weim czy pociagnięcie tej wody od hydrantu nie bedzie za duzym kosztem- zobaczymy- ale niestety urzedy- tak jak za komuny- maja wszytko i wszytkich gdzieś- co mnie strasznie wkurza- bo jak sie komus nie chce pracowac to wynocha- przyjdzie ktos inny kto doceni prace i bedzie wywaizywał sie z niej tak jak nalezy

Annetta
10-07-2007, 11:30
dokładnie!!! ludzie mają pretensje że sie do nich podchodzi, a przeciez to ich obowiązki, ja rozumiem że ktoś moze być znudzony codziennie tymi samymi obowiązkami, no ale naprawde to jest ich praca więc trudno, mimo wszystko należy z usmiechem i miło.


A na marginesie dzisiaj odbieramy pozwolenia na budowe!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Tylko co dalej jak odebrac ten dziennik budowy i gdzie załatwia się tablicę informacyjną????

Gosia i Rafał
10-07-2007, 18:33
dokładnie!!! ludzie mają pretensje że sie do nich podchodzi, a przeciez to ich obowiązki, ja rozumiem że ktoś moze być znudzony codziennie tymi samymi obowiązkami, no ale naprawde to jest ich praca więc trudno, mimo wszystko należy z usmiechem i miło.


A na marginesie dzisiaj odbieramy pozwolenia na budowe!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Tylko co dalej jak odebrac ten dziennik budowy i gdzie załatwia się tablicę informacyjną????


nam dziennik dała nasza kierwonik budowy- a tablice trezba kupic- my jescze nie mamy- ale w koncu musimy podjechac- ponoc sa w sklepach np z odzieża BHP - czy cos takiego

Annetta
11-07-2007, 08:12
Aha no to ekstra. Kupi sie i bedzie z głowy. Dzięki za odpowiedź!

Najpóźniej za 3 tyg rozpoczynamy prace!!! jupiii :D

dżuzi
14-07-2007, 13:47
Hub 75 czy mógłbyś wkleić zdjęcie kuchni , z tego co piszesz to zlikwidowałeś spiżarkę naprawdę była taka malutka ? mam zamiar zrobić drzwi wejściowe z bocznymi doświetleniami nie wiem jak to się fachowo nazywa , ale żeby to zrobić musiała bym przesunąć ściankę w spiżarce o jakieś 20 cm tak żeby drzwi z zewnątrz były symetrycznie położone więc dodatkowo zmniejszyło by się to pomieszczenie , z doświadczenia wiem że spiżarka jest bardzo przydatna więc ewentualnie można by ją przenieść do pomieszczenia gdzie jest łazienka na parterze ….
Pytanie: co sądzicie o spiżarce tzn czy takie rozwiązanie z przeniesieniem jej do pomieszczenia nr 5 będzie ok. czy może w ogóle ja zlikwidować? Dodam jeszcze że w pom. nr 5 nie wiem jeszcze co będzie bo łazienkę przenosimy do kotłowni czyli do pom. nr 3. Co o tym sądzicie ????
Hub 75 a u ciebie w ogóle nie będzie spiżarki czy tak?

hub75
16-07-2007, 09:45
spiżarka w moim przypadku miałaby szerokość ok 60 cm, to stanowczo za mało więc ją zlikwidowaliśmy. Nie będziemy budować innej spiżarki, część rzeczy będzie stała w garażu w jakiejś szafce, reszta w meblach w kuchni

Jestem na urlopie, zdjęcia kuchni wrzucę na swojego bloga w środę.

Annetta
18-07-2007, 07:51
My już zaczęliśmy!!! w końcu!!! :P :lol: ławy zalane! zdjęcia dodam innym razem. pozdrawiam!

hub75
18-07-2007, 12:52
spiżarka w moim przypadku miałaby szerokość ok 60 cm, to stanowczo za mało więc ją zlikwidowaliśmy. Nie będziemy budować innej spiżarki, część rzeczy będzie stała w garażu w jakiejś szafce, reszta w meblach w kuchni

Jestem na urlopie, zdjęcia kuchni wrzucę na swojego bloga w środę.

Zdjęcia będą dopiero w poniedziałek :-)

robwawa
19-07-2007, 14:27
Witam, kolejne pytanie bo odnośnie kanalizy nie dowiedziałem się niczego!
Czy więźbe dachową zamawialiście według zestawienia w projekcie + 20 cm na każdej belce? Proszę o odpowiedż.!!!

hub75
23-07-2007, 10:05
Witam, kolejne pytanie bo odnośnie kanalizy nie dowiedziałem się niczego!
Czy więźbe dachową zamawialiście według zestawienia w projekcie + 20 cm na każdej belce? Proszę o odpowiedż.!!!

Nie mam pojęcia ile zużyliśmy rur do kanalizy, nie skupiam się aż na takich pierdołach. Fachowiec kupił, podłączył a nawet jeżeli mnie "orżnął" na rurę czy dwie nie jestem tego w stanie wykryć gdyż pracuję.
Zestawienie więźby dałem cieśli i poza 2-3 belkami które kazał wydłużyć było wszystko ok.

arpad
23-07-2007, 12:46
Witam.......przyglądam sie różnym się projektom i tymianek bardzo mi się podoba. Mam jednak trochę obaw co do wąskiego korytarza na dole ( jeszcze ze schodami) ...czy w realu nie jest to jakąś niedogodnością? ( może ażurowe schody ?) A jak oceniacie przestrzeń salonu? czy jest wystarczająca ? najchętniej zobaczyłbym zdjęcia gotowych już pomieszczeń. Jeśli macie to szeroko się uśmiecham i proszę na maila [email protected]

arpad
23-07-2007, 12:46
Witam.......przyglądam sie różnym się projektom i tymianek bardzo mi się podoba. Mam jednak trochę obaw co do wąskiego korytarza na dole ( jeszcze ze schodami) ...czy w realu nie jest to jakąś niedogodnością? ( może ażurowe schody ?) A jak oceniacie przestrzeń salonu? czy jest wystarczająca ? najchętniej zobaczyłbym zdjęcia gotowych już pomieszczeń. Jeśli macie to szeroko się uśmiecham i proszę na maila [email protected]

arpad
23-07-2007, 12:47
Witam.......przyglądam sie różnym się projektom i tymianek bardzo mi się podoba. Mam jednak trochę obaw co do wąskiego korytarza na dole ( jeszcze ze schodami) ...czy w realu nie jest to jakąś niedogodnością? ( może ażurowe schody ?) A jak oceniacie przestrzeń salonu? czy jest wystarczająca ? najchętniej zobaczyłbym zdjęcia gotowych już pomieszczeń. Jeśli macie to szeroko się uśmiecham i proszę na maila [email protected]

lolita78
23-07-2007, 22:33
Gosiu i Rafale
No tak to sie nazywa k....... szkod słów. Dostalismy pismo odmowne znowu!!! Napisali ze jezeli my sie podłączymy to już dalej nikt sie nei podłączy ( co mnie to interesuje, nikt dalej nie planuje sie budować bo to działki małolatów, wiec do tego czasu gmina powinna cos wymyślec). i ŻE MUSIMY ZŁOŻYĆ WNIOSEK W GMINIE O DOPISANIE TEGO DO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO (OCZYWISAICE TEZ MUSZA ROZPATRZYC WNIOSEK!) na lata 2006-2013.... szkoda slow.
Mąż idize w tym tyg do pani burmistrz.... zobaczymy co ona na to powie. Wiecie nie rozumiem, oni łaske robią i nic nie chcą pomóc... to po co te urzędy?????????????????????????
Cała ta sytuacja powoduje ze nie ma szans na rozpoczęcie budowy pod koniec września!!!!!!!!!! Dla nas porazka, bo właśnie okazało sie, że nam sie rodzina powieksza.... no i w marcu bedzie nam juz baaaaardzo ciasno!!!!!!!!

dżuzi
24-07-2007, 22:49
Witam
U nas wielki postęp a mianowicie dzisiaj uregulowaliśmy wszystkie nasze sprawy notarialnie ,i :D złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę :D teraz czekamy !!!!.
A co u was, coś tu cichutko ostatnio?
pozdrawiam

Patron01
25-07-2007, 14:04
Witam.

Ciekawie poczytać jakie problemy mogą mnie czekać podczas budowy "domu w tymianku".
U mnie inwestycja realizowana przez "developera", jednak doglądana na bieżąco. Kilka mniejszych i większych zmian uzgadniane w trakcie:
Wyjście na dodatkowy taras z Kuchni
Zamiana wyjścia na główny taras z salonu. Zamiast planowanego tarasu na ścianie wschodniej ( u mnie wyszło od strony asfaltowej drogi ) zdecydowaliśmy przenieść taraz na tył domu ( strona południowa ).
Dodatkowe wyjście na taras z pokoju za garażem.
Pokój za garażem powiększony io kotłownie, kotłownia przeniesiona do garażu ( jak widzę u wielu znajomyc, to i tak w jednostanowiskowym garażu nigdy nie mieści się samochód ). W "nowym pomieszczeniu gospodarczym" znajdziesię miejsce na spiżarjkę, szafę na ubrania, buty, .., no i może na rowery.
Brak spiżarki w kuchni, powiększona kuchnia.
Poszerzono prześwit jadalnią-salonem o 45 cm z każdej ze stron. Aktualnie jest 225 cm.

Po wielu dyskusjach postanowiliśmy jednak powyższyć ściankę kolankową o wysokość jednego pustaka. Aktualnie te prace w trakcie robót. zastanawiam się teraz jak zamówić więźbę dachową, czy podwyższyć pomieszczenia na poddaszu czy na strychu nieużytkowym. No i czy przedłużać o jedną dachówkę dach aby kończył się na podobnej wysokości jak w oryginalnym projekcie.

Jutro postaram się dołączyć zdjęcia.

Czekam na wasze opinie o takich zmianach.

pozdrawiam - Tomek

lolita78
31-07-2007, 11:56
Gosiu i Rafale
Wizyta w gminie nic nie dała, możemy złożyć wniosek i czekac do 2013 roku. Porażka, albo sie z nimi sądzić ale na to szkoda nerwów i kasy. Jednak też kopiemy studnie, zrobimy może od razu wejscie oddzielne na wode z wodociągu, który za kilka lat podłączą. Poza tym kolega uświadomił mi, że lepiej mieć jednak studnie i dać sobei spokoj. Wiec podddajemy sie :( szoda nerwów a przed wszytkim czasu!!! A w rape nie dam!!!!

dżuzi
01-08-2007, 10:06
Witam wszystkich
Mam takie pytanie do was : na pewno podpisywaliście jakieś umowy z murarzem i kierownikiem budowy czy moglibyście w skrócie przybliżyć jak je sformułowaliście i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę ?
Dziękuję z góry.

hub75
01-08-2007, 17:39
Witam wszystkich
Mam takie pytanie do was : na pewno podpisywaliście jakieś umowy z murarzem i kierownikiem budowy czy moglibyście w skrócie przybliżyć jak je sformułowaliście i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę ?
Dziękuję z góry.

Ja z zadnym z wykonawcow nie podpisywalem umow. Moim zdaniem umowa i tak Ci nic nie da bo jak dziad sie uprze to i tak zrobi tak jak chce (llub nie zrobi) i bedzie mial w d.... Twoje roszczenia.
Najlepszym "batem" na fachowcow jest kasa - fachmen zrobi cos zle - nie placisz mu dopoki nie usunie swojego beldu.
Aaaa i zaden fachowiec nie dostal u mnie ani grosza zaliczki na materialy / robocizne. Byla zrobiona robota /kupione materialy - byla kasa.

katkiel
03-08-2007, 14:10
Do Patron01:

My jestesmy już na etapie pracy w środku.

Podnieśliśmy parter o jeden pustak i poddasze również o jeden pustak. Wbrew panującej opinii, dom nie stracił na urodzie a zyskał przestrzeń w środku. Przestronność pokoi jest nie do porównania. Znajomii budują ten sam dom, ale nie podnieśli pustaków i jak nas odwiedzają to mówią, że mają mniejsze pomieszczenia (a to nieprawda). U góry powiększyła się łazienka (do 18m2 po podłodze) oraz garderoba w dużej sypialni.
Chcieliśmy przedłużyć dach, tak jak Ty myślałeś, ale wyszło inaczej i dach jest taki jak w projekcie. Ku naszemu zaskoczeniu jest super - dom nie jest przytłumiony dachem i wygląda fajnie (niestety nie potrafię umieścić tu zdjęcia).
Radzę podnieść o pustak, a nie będziecie żałowali! Kiedyś miałam kawalerkę, małą 27m2, ale miała 3,05 wysokości i nikt nie chciał mi uwierzyć, że jest taka mała (stąd inspiracja do podnoszenia). Mogę wysłać na prywatnego maila, proszę tylko o kontakt [email protected].

Budujemy w Szczecinie:-)

katkiel
03-08-2007, 14:11
Czy ktoś jeszcze oprócz Hub75 jest na etapie robót wewnętrznych?

Pozdrawiam,
Kasia

EmiliaS
07-08-2007, 08:46
Witam wszystkich.na podobnym etapie jest Marlena http://dom-w-tymianku.blog.onet.pl/ .Pozdrawiam

dżuzi
19-08-2007, 14:40
Witam po dość długiej nieobecności.
My w czwartek odebraliśmy pozwolenie na budowę z datą 02,08,2007, dzięki naszej wspaniałej pani projektant nie musimy czekać tych dwóch tygodni na uprawomocnienie. :D :D :D
W środę ma się stawić geodeta i wytyczyć nam budynek na działce powiedział że chce 200zł za całą robotę oczywiście my musimy przygotować paliki i deski, myślę że nie jest to wygórowana cena , ile wy płaciliście??
W środę za tydzień mamy ustalona koparkę liczy sobie 60zł za godzinę.
W między czasie poszerzyliśmy jeszcze piwnicę i będzie prawie pod całym domem wykluczając przestrzeń pod garażem, doradził nam tak murarz, jak zobaczył naszą działkę na której w obecnej chwili jest duł na ok. 2 m głębokości i nie widać w nim ani kropli wody stwierdził że mało gdzie spotyka się taki teren i grzechem by było tego nie wykorzystać.
Podnieśliśmy tez ściankę kolankową do wysokości 110cm .
Mam takie pytanie do tych osób co mają piwnice , ile czasu zajęło wykopanie dołu? Nam facet powiedział że minimum 5 godzin.
I co jeszcze już sama nie pamiętam a miałam tyle do napisania.
Acha kupiliśmy też drut 12fi za 26zł za sztukę i drut na jażemki ( nie wiem czy dobrze to napisałam)za 1,50 za kilogram(poza gatunek), zamówiliśmy też maty na stropy tak po znajomości tez poza gatunek za 2 zł za kilogram czyli średnio jedna mata za 2 zł.
I chyba tyle
A co u was jak wasze budowy?
Coś bardzo cichutko tu ostatnio!

lolita78
20-08-2007, 12:33
My właśnei kończymy projektować garaż ( bo u nas osobny to budynek), projektantka kończy już wszytko i wkońcu bedziemy składać o pozwolenie na budowe. Niestety musimy robić studnie, ale jak juz bedzie szybko.
Bardzo zazdroszczę Ci pozwolenia na budowe :oops: , my w takim tempie to w tym roku jak zalejemy fundamenty to bedzie dobrze :cry:

dżuzi
20-08-2007, 16:01
Wiecie co się dzisiaj dowiedziałam , cegła max jest po 4zł normalnie krew mnie zalała w zasadzie to kupiliśmy też po takiej cenie ale jaką cała popękana a wydawało się że jeszcze nam się udało i proszę po prostu szok……. :evil: :evil: :-?

lolita78
21-08-2007, 13:59
czyli przeczucia mojego męża sie sprawdziły żeby poczekać!!!!!! z zakupami, że sie sytuacja na rynku chciaż troche uspokoi!!!!
Ale nie dizwie się, że się złościsz!!!!

dżuzi
21-08-2007, 20:14
lolita78 tylko pogratulować mężowi instynktu nas niestety przeczucie zawiodło, no ale trudno się mówi.
Dzisiaj byliśmy u murarza obgadaliśmy co i jak zapewne o wielu rzeczach zapomnieliśmy ale można nam to wybaczyć w końcu budujemy dom po raz pierwszy 8) .
Nie bardzo wiemy jak robić kominy czy z elementów czy z cegły czerwonej, powiedzcie jak wy robicie i jak to wychodzi cenowo?
Jutro jedziemy złożyć wniosek do nadzoru budowlanego o planowanym rozpoczęciu budowy, geodeta będzie musiał troszkę nakłamać i w dzienniku wpisze datę z wyprzedzeniem żeby wszystko się zgadzało :wink: .ugadaliśmy też kierownika budowy wziął 350zł ale jeszcze kasy nie dostał .I chyba tyle na dzisiaj.
pozdrawiam Justyna

dżuzi
22-08-2007, 20:46
Witam
Dzisiaj przyjechał geodeta wytyczył nam budynek na działce dało się dogadać w sprawie kilku szczegółów .Umówieni byliśmy na 17 a przyjechał za 5 min 17, wie c punktualność pierwsza klasa, bardzo polecam jak by ktoś potrzebował geodety mogę podać namiary. 8)Złożyliśmy papiery w nadzorze , więc z tymi wszystkimi dokumentami na razie mamy spokój .

Potrzebuje cegły białej potrójnej może ma ktoś do sprzedania w okolicy Biłgoraja :)

Moje pytanie odnośnie kominów nadal aktualne.

Gosia i Rafał
23-08-2007, 22:09
Gosiu i Rafale
Wizyta w gminie nic nie dała, możemy złożyć wniosek i czekac do 2013 roku. Porażka, albo sie z nimi sądzić ale na to szkoda nerwów i kasy. Jednak też kopiemy studnie, zrobimy może od razu wejscie oddzielne na wode z wodociągu, który za kilka lat podłączą. Poza tym kolega uświadomił mi, że lepiej mieć jednak studnie i dać sobei spokoj. Wiec podddajemy sie :( szoda nerwów a przed wszytkim czasu!!! A w rape nie dam!!!!

Lolita78


szlag mie trafia na to ze zyjemy w takim kraju, u nas jest podobnie- maz był w wofociagach i dla nich nie ma zadnego problemu- trzeba tylko zrobic projekt a podłaczenie kosztowałoby góra 2-3 tys- - u nas jest kilka działaek wiec jakby rozłożyc to na 3 osoby to wyszłoby po 1000 zl- ale gmina ma to w d.....
a co do powiększonej roszinki- budujcie , budujcie- u nas rodzinka powiekszyła sie 26 czerwca i jest nas juz czworo- wiec tez lecimy z budową

lolita78
24-08-2007, 13:04
Gosiu i Rafale!
Ach to gratuluje!!!! :D W fajny okres letni się wstrzeliłaś... wciąz możesz być z maluszkiem na dworku.
Czyli macie takie samo ciśnienie na budowę i przeprowadzkę jak i my!

No a z wodociągami.... szkoda słów. Podania złożymy oczywiście... mam nadzieje tylko że woda ze studni będzie nadawać sie do picia bo czytałam że filtry do takeij wody to ok 4 tysiecy!!!!
Jak będzie ok woda to poprostu zaoszczędzimy na wodize i nie bede musiała się liczyć z każdym litrem pod kontem finansowym :lol:

hub75
26-08-2007, 08:21
[quote="lolita78"
Jak będzie ok woda to poprostu zaoszczędzimy na wodize i nie bede musiała się liczyć z każdym litrem pod kontem finansowym :lol:[/quote]


Jezeli masz szambo to bedziesz musiala liczyc sie z kazdym litrem :-) Chyba ze mowisz o wodzie do podlewania ogrodu.

MMILA
30-08-2007, 09:38
Dżuzi mam dla Ciebie złą wiadomość. Dzwoniłam wczoraj do Harasiuk mają tam Maxa po 3,60 zł. (dowóz w promieniu 50 km gratis) W ciągu ok. 3 tygodni cena spadła o 1zł!!!! Ackermana mają po 3,50zł
Nie wiem jakie są obecnie ceny w Markowiczach ale 3 tyg temu - 4,60 i od tamtej pory nie sprawdzałam bo umówiłam sie ze sprzedawcą ze do mnie zadzwoni jezeli miałyby podrożeć.
A w tym samym czasie w mrówce mieli po 6 zł.

lolita78
30-08-2007, 13:07
Hub myślę głównie o podlewaniu, chociaz w użytkowaniu, najwyżej będzie się szambo częsciej oczyszczać. Trudno. Coś za coś.... będzie tylko mąż gderał :evil:

hub75
31-08-2007, 07:23
Hub myślę głównie o podlewaniu, chociaz w użytkowaniu, najwyżej będzie się szambo częsciej oczyszczać. Trudno. Coś za coś.... będzie tylko mąż gderał :evil:

Ja kupuję zbiornik na deszczówkę którą mam zamiar podlewać ogród :-)

dżuzi
07-09-2007, 20:48
Witam wszystkich
My już mamy wykopana piwnicę teraz walczymy z obsuwającą się ziemia , gdyby nie ten deszcz to może już byśmy wykopali fundamenty. Dół jest wykopany na około 2,70 m i nie widać wody więc bardzo mnie to cieszy .Koparka przyjechała na ustalony dzień co prawda spóźniła się jakieś 4 godz. ale podobno spowodowane to było jakąś awarią.Za wykop zgarnął gość 600zł ale jeszcze pofatygowaliśmy znajomego z naszej wsi żeby nam wyciągną ziemię która się obsunęła zgarną za to 300zł haha śmieszne prawda połowę tego co tamten za cały dół no ale nie ważne próbowaliśmy trochę wyrzucać łopatami ale po pierwszym dniu daliśmy sobie spokój .
Mmila wiesz co jak szukasz maxa to robią też na Zaniach podobno bardzo dobry i gość spuszcza o średnio 0,20gr mniej niż w Markowiczach. Ja tam się wkurzam za to że zapłaciliśmy 4zł za cegłę a co mają powiedzieć osoby które płaciły po 8 bo przecież był taki okres, ja to bym się chyba załamała…..
Mmila jeszcze pytanko do ciebie a raczej prośba : zaginął mi pies rasy bokser bardzo spokojny nieagresywny i oswojony z ludźmi , znaki szczególne to blizna po szwach na łapie, i brak jednego zęba, jakbyś może kiedyś spotkała gdzieś takiego pieska to bardzo bym prosiła o kontakt, Jeżeli nikt go nie przygarnął(czytaj ukradł) to myślę że dalej niż do Biłgoraja by się nie udał . :cry: Wkleję zdjęcie mam nadzieje ze nie macie nic przeciwko temu .
http://images21.fotosik.pl/406/04745775123b3ccdmed.jpg
http://images28.fotosik.pl/76/d2acf3d81f0c7909med.jpg
Również wszystkich innych z moich oolic prosze o kontakt .

parkte
09-09-2007, 14:52
Witam, czy macie może wymiary tzn dlugosc i szerokośc schodów w tymianku?
Gdzieś wyniosłam projekt do pracy a jestem na urlopie, potrzebuje tez wymiary balustrad balkonowych - będę wdzięczna za odpowiedź.


Pozdrowienia

dżuzi
12-09-2007, 18:39
Hej witam wszystkich
Po kilkudniowych ulewach w końcu można się wziąć do roboty dzisiaj mój mąż i tata męczyli się z szalowaniem desek na fundamentu wkleję kilka zdjęć
http://images28.fotosik.pl/79/a9bc6c6187a8aa51med.jpg
A oto efekt mojej pracy :wink: )
Jak wam się podoba

http://images28.fotosik.pl/79/f18f42e0d349ca02med.jpg
a tak wygląda tymianek na mojej działce "z lotu ptaka" :wink: :D
http://images23.fotosik.pl/80/d57f187f868bbe8cmed.jpg

dżuzi
12-09-2007, 19:15
widzieliście te zdjęcia na stronie Archnu:
http://www.archon.pl/bin_/zdjecia/zdjecie_46d6d8938b5b9

http://images13.fotosik.pl/86/58a69796dfe35b75med.jpg
http://images21.fotosik.pl/418/b25a3ad5763d5498med.jpg
http://images21.fotosik.pl/418/430185bf62e1d51fmed.jpg
http://images13.fotosik.pl/86/799bf6a2bcd80162med.jpg
http://images29.fotosik.pl/81/ca1e425efc502164med.jpg
http://images13.fotosik.pl/86/0e444bf9cd3d128e.jpg[/img]
http://images25.fotosik.pl/80/0be0e748b2e08883med.jpg
http://images13.fotosik.pl/86/a07008cf53fae704med.jpg
http://images13.fotosik.pl/86/0e444bf9cd3d128emed.jpg

ten dom i cała jego oprawa jest po prostu cudowna dla takich efektów warto zżerać nerwy przy budowaniu po prostu jestem zachwycona. :D :P

arpad
14-09-2007, 10:52
a jaki rodzaj ogrzewania stosujecie...bo archon przewiduje gazowe. Czy ktoś zmieniał na inne np. na ekogroszek? Jeśli tak to w jaki sposób. Czy przebudowywaliśćie kotłownię? czy zmienialiście samą instalację? kanały kominowe, wentylację itp.

MMILA
20-09-2007, 10:50
czy ktoś wybudował juz tymianek z maxa?? Ile sztuk pustaków jest potrzebnych na cały dom??

max jest już po 3,30zł :lol:

pozdrawiam

dżuzi
23-09-2007, 14:49
Witam
W środę wylaliśmy fundamenty poszło szybko i sprawnie ,poniżej mały spis kosztów.
Koparka- 900zł
Deski na szalunki-170zł
Drut na zbrojenie -830zł
Beton 20- 5500zł
Razem za same fundamenty 7400zł :-?

W sobotę ubiliśmy( pożyczoną maszyną) ziemię pod posadzki , deski z szalunków już pościągane jak dobrze pójdzie to pod koniec tygodnia może zaczniemy budować piwnicę .
Pozdrawiam Justyna

DONATKA75
28-09-2007, 16:49
http://foto3.m.onet.pl/_m/5cefd0eaa502101b20215a2f59eef7ef,5,19,0.jpg
http://foto3.m.onet.pl/_m/44a2bc4e23779957efe569359e1fc273,5,19,0.jpghttp://foto2.m.onet.pl/_m/6a516c06a542d293a3d09d7373832ce6,5,19,0.jpg

wlasnie wylalismy strop

pozdrawiam, Donata

DONATKA75
28-09-2007, 16:51
http://foto3.m.onet.pl/_m/18d41910a083adcce749857a10fd0e17,5,19,0.jpg

DONATKA75
28-09-2007, 16:52
http://foto3.m.onet.pl/_m/5cefd0eaa502101b20215a2f59eef7ef,5,19,0.jpg

DONATKA75
28-09-2007, 16:53
http://foto2.m.onet.pl/_m/6a516c06a542d293a3d09d7373832ce6,5,19,0.jpg

DONATKA75
28-09-2007, 16:55
http://foto2.m.onet.pl/_m/748bfe190c546e3a317fd8e97898d82e,5,19,0.jpg

DONATKA75
28-09-2007, 16:56
http://foto2.m.onet.pl/_m/21c496f0598ce885978bad81c0cbba62,5,19,0.jpg

POZDRAWIAM

gabsien
03-10-2007, 12:45
Witam,

właśnie załatwiam formalności by uzyskać pozwolenie na budowę tymianku:) może ktoś buduje ten uroczy domek w dolnośląskim? możecie polecić jakąś firmę budowlaną działającą w tym rejonie?

gabsien
03-10-2007, 13:02
Witam,

właśnie załatwiam formalności do budowy tego uroczego domku:)możecie polecić jakąś dobrą firmę budowlaną działającą w dolnośląskim?
Zgodnie z planami domek powinien już być kończony ale biurokracja skutecznie ogranicza realizacje marzeń
:( :( Za to mam zaprojektowany wygląd części pomieszczeń i czas na wprowadzenie ewentualnych zmian:)