PDA

Zobacz pełną wersję : jaki parapet zewn do wykuszu?



Witolo
07-03-2008, 11:42
witam

planuje zamowic parapety zewnetrzne, myslalem o granicie ale cena mnie troche powalila, szukajac tanszego rozwiazania napotkalem na problem. Otoz mam wykusz w ktorym parapet musi byc w jednym kawałku i podobno z blachy lub z plastiku nie da sie zrobic takiego parapetu.
Co radzicie jakie rozwiazanie zastosowac? jak to wyglada cenowo?

Witolo

Trociu
07-03-2008, 12:19
A powiedziałbyś chociaż w jakim kształcie ma być to ten parapet. Bo przy takim pytaniu, to może się dać i może się nie dać... można i nie można doradzić

Witolo
07-03-2008, 13:14
`____
/ ````\
oto i kształt wszystkie 3 boki to okna łaczone słupkiem - jedna wielka dziura żadnych słupów betonowych

Witolo

Trociu
07-03-2008, 14:00
`____
/ ````\
oto i kształt wszystkie 3 boki to okna łaczone słupkiem - jedna wielka dziura żadnych słupów betonowych

Witolo

Czyli jeden wielki parapet po całym obrysie. W takim razie myślę, że warto wybrać się do kamieniarza. Nie spotkałem się póki co, aby normalnie w sklepie znalazłbyś parapet o takim kształcie i wielkości.

Magda2005
07-03-2008, 14:52
Witam,
mam podobny wykusz i podobny problem... Chcę mięc zewnętrzne parapety z płytek klinkierowych, ale ten wykusz...
Jakie są alternatywy?

Trociu
07-03-2008, 14:56
Witam,
mam podobny wykusz i podobny problem... Chcę mięc zewnętrzne parapety z płytek klinkierowych, ale ten wykusz...
Jakie są alternatywy?
A jaki jest problem przy płytkach klinkierowych? Za zakręcie muszą być dobrze i odpowiednio docięte i położone.

Jeżeli nie masz takich wymagań jak Witolo, to możesz użyć dowolnego materiału - ważne żeby był dobrze połączony na tym zakręcie.

Aluland
07-03-2008, 18:01
Każdy wprawny blacharz wykona tego typu paraper z tzw zamkami, dopasować do konstrukcji i wymalowac proszkowo, i po kłopocie