PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi wejściowe - drewnianie czy metalowe?



Koniczynka
07-03-2008, 13:01
Właśnie mamy zamawiać drzwi wejściowe i wahamy się między metalowymi i drewnianymi. Słyszałam, że metalowe zamarzają zimą.
Co radzicie?

czandra
07-03-2008, 20:41
Weź drewniane, ale porządne, z twardego drewna i nie montuj ich w trakcie budowy, ale na sam koniec. Jeżeli dysponujecie odpowiednimi środkami, to nie szukajcie tu kompromisów, bo będziecie żałować.

EZS
07-03-2008, 20:57
nic mi nie zamarzło :o
Zależy ile masz kasy. lepsze dobre metalowe niż kiepskie drewniane. Dobre drewniane to już wysoka półka cenowa.

Wszystko zależy też od charakteru domu. Jak styl dworkowy, ganeczki, kolumienki i dasz drzwi metalowe, to będzie kuło w oczy. Jak zwykła chałupka typu stodółka, to szkoda kasy na odjazdowe drzwi, będą raziły...

Koniczynka
07-03-2008, 21:24
Dziękuję za opinie. Dom będzie w stylu dworku właśnie z kolumienkami :) więc chyba zdecydujemy się na drewniane. Ale jesli tak to czy dębowe czy sosnowe?

07-03-2008, 22:33
... Dom będzie w stylu dworku właśnie z kolumienkami :) więc chyba zdecydujemy się na drewniane. Ale jesli tak to czy dębowe czy sosnowe?
jesli dom w stylu dworku to akacja parzona albo orzech
dąb czy sosna swiadczy o bezguściu ...

chyba

Włodek W.
07-03-2008, 22:50
Koniczynka
Drewniane i takie z których bedziesz zadowolona .,Zeby pózniej nie żałowac :cry: Szkoda że nie kupiłam tamtych :cry:
To tylko jedne drzwi na lata i 8)
Pozdr :D

Arkady1978
08-03-2008, 09:51
Koniczynka
Po pierwsze jeżeli ważna jest dla Ciebie estetyka to tylko drzwi drewniane, ale pamiętaj ze musza być z wysokiej półki. Szukanie tanich drzwi drewnianych mija się z celem bo to na pewni wiąże się z niskiej klasy klejonką i słabym wykonaniem. koszt dobrych drzwi to ok od 3 tys. sosna , 4 tys. dąb.
Nieprawda jest ze metalowe drzwi przemarzają są specjale modele przeznaczone do montażu jako drzwi zew. Jeżeli chcesz szczegółowa ofertę to mogę wrzucić Ci na prv.