PDA

Zobacz pełną wersję : poszukuje OKIEN ALUMINIOWYCH



ahmed55
07-03-2008, 17:46
czy ktoś ma jakieś doświadczenia z OKNAMI ALUMINIOWYMI??
aktualnie jestem na etapie wyboru wykonawcy okien, bede wdzięczny za wasze informacje (systemy, producenci, co sie sprawdziło itd) 8) 8)

zk140t
07-03-2008, 17:58
Zerknij na stronę giełdowej spółki Tras-Intur S. A.

http://www.tras-intur.com.pl/pages/konstrukcje.htm

2mm
07-03-2008, 22:14
www.aluprof.eu


drogie ale OK

peilin
07-03-2008, 22:23
Ja mam zamontowane Ponzio. Montowala firma Iverbud i jestesmy z nich bardzo zadowoleni. Maja troche luzne podejscie do terminowosci, ale jakosc super.

arlix
07-03-2008, 22:48
www.aluprof.eu


drogie ale OK

Z Aluprofem sobie daj spokoj.... ani dobre ani OK, marna kopia systemu niemieckiego.
Jesli okna ALU to najlepiej Schueco minimum AWS 65, a najlepiej AWS 70HI.
zerknij sobie nastrone www.schueco.de

jareko
07-03-2008, 22:57
bez przesady :) od razu Schuco
Ponzio, Metalplast Bielsko (wbrew pozorom mimo ze krajowe - dobre) Reyners - systemów jest od groma
Wszystko zależy co chcesz mieć
Realnie nie zejdziesz z k poniżej 1,5 nawet w najgrubszych ciepłych profilach (z wkładka z tworzywa)
Wybieraj profile tzw. klasy 1 - co wcale nie oznacza ze maja k=1,0 - taki fajny myk marketingowy :lol: dla tych co nie wiedza o co biega

arlix
07-03-2008, 23:30
bez przesady :) od razu Schuco
Ponzio, Metalplast Bielsko (wbrew pozorom mimo ze krajowe - dobre) Reyners - systemów jest od groma
Wszystko zależy co chcesz mieć
Realnie nie zejdziesz z k poniżej 1,5 nawet w najgrubszych ciepłych profilach (z wkładka z tworzywa)
Wybieraj profile tzw. klasy 1 - co wcale nie oznacza ze maja k=1,0 - taki fajny myk marketingowy :lol: dla tych co nie wiedza o co biega

Co do Metalplastu to sie nie zgodze, dla mnie ta firma to jedno wielkie nieszczescie, zwlaszcza ich odchudzony system MB59S. Jesli dobrze ponegocjowac z producentem to Schueco wyjdzie drozej nie wiecej niz 5% od MB, a zawsze to mercedes w stolarce.
Reyners moze byc, co do Ponzio sie nie wypowiadam.

Wszystko zalezy od tego ile chcesz wydac.

jareko
07-03-2008, 23:39
największe nieszczęście to producenci wyrobu finalnego
Nawet MetalPlast może być RR wśród ALU pod warunkiem prawidłowego wykonania i montażu - nie tylko Schuco
montowałem i jeszcze czasem montuje MetalPlast na inwestycjach od 96 roku - żadnych niedomagań po dziś dzień
No i sprawa zasadnicza - niby alu jest sztywne i winno sie w nim wykonywać gabaryty ooooogromne - nie jest to do końca prawda - tez ma swoje ograniczenia i wiele dla trwałości konstrukcji zależy od opracowania technologicznego
np. apteka na Rakowieckiej którą robiłem w 98 czy 99 roku ma zastosowane specjalne profile dylatacyjne - rzecz których inni przedstawiając ofertę nawet nie uwzględnili. Statyka lepsza od PVC czy drewna ale tez daje ograniczenia wymiarów maksymalnych

jareko
07-03-2008, 23:43
a odchudzony profil tez spełni swoje zadania - warunek - trzymać sie zaleceń wymiarów dla danego systemu profila AL
To nie może dyskredytować produktu - dyskredytują je ci którzy by wygrać przetargi (bo alu mimo wszystko to inwestycje a nie klienci indywidualni) robią to co winno być zrobione na profilu sztywniejszym, na odchudzonych
Temat rzeka tak naprawde

budulec1
08-03-2008, 10:14
Realnie nie zejdziesz z k poniżej 1,5 nawet w najgrubszych ciepłych profilach (z wkładka z tworzywa)

dla profila, czy dla okna? (rozumiem że chodzi Ci o U)


Wybieraj profile tzw. klasy 1 - co wcale nie oznacza ze maja k=1,0 - taki fajny myk marketingowy :lol: dla tych co nie wiedza o co biega

Nie ma i nie było klasy 1. Kedyś zgodnie z normami DIN profile były dzielone na grupy materiałowe i rzeczywiście była GM 1.0 co oznaczało, że profile musiały mieć U <2,0 W/m2K
Obecnie funkcjonuje to jedynie w marketingu.

Co do systemu to tak jak jareko powiedział, przy takich konstrukcjach jakich potrzebujesz liczy się produkt finalny oraz odpowiedni montaż. Wybierz więc odpowiedniego producenta okien.
Co do systemuf to Aluprof jest OK. Reynaers również. Ponzio jest włoskie więc mają mało doświadczenia w izolacji ciepłej, a to przy profilach alu ma ogromne znaczenie.

Oprócz tego co powiedział Jareko zwróć uwagę na to, ,ze aluminium ma dużą rozszerzalność liniową.

Montaż odradzam na piankę. Zastosuj taśmy rozprężne i odpowiednie taśmy uszczelniające - patrz np. Illbruck.

Każdy z wymienionych systemów ma w swojej ofercie różne wyroby w związku z tym warto zapoznać się z parametrami.

Porównywanie systemów np. Aluprof dawny Metalplast) MB59 S i Schuco AWS 70 HI jest nieporozumieniem. To zupełnie różne grupy produktów.

Na koniec dodam, że Schuco w dopracowaniu szczegółów jest parę lat świetlnych przed pozostałymi.

pzdr

Kris2222
08-03-2008, 10:34
jezierski ma
http://www.jezierski.com.pl/?mid=offer&did=2&pid=8

jareko
08-03-2008, 13:28
.....Na koniec dodam, że Schuco w dopracowaniu szczegółów jest parę lat świetlnych przed pozostałymi.Co prawda to prawda Panocku :) jak mawiał Kwicoł ;) Tak dopracowanych profili do rożnych - o ile nie wszystkich zastosowań - nie ma żaden inny system profili AL ale... cos za cos - cena wśród innych najwyższya, choć nie powalającą z nóg, wbrew pozorom

jareko
08-03-2008, 13:31
Realnie nie zejdziesz z k poniżej 1,5 nawet w najgrubszych ciepłych profilach (z wkładka z tworzywa)

dla profila, czy dla okna? (rozumiem że chodzi Ci o U)..
mówimy o profilu - cale okno to inna bajka - wiadomo - szyba może tą wartość jeszcze obniżyć

08-03-2008, 13:54
.....Na koniec dodam, że Schuco w dopracowaniu szczegółów jest parę lat świetlnych przed pozostałymi.Co prawda to prawda Panocku :) jak mawiał Kwicoł ;) ...
mówisz o Walentym Kwicole ?
tym co miał serce jak dzwon ?

:)

jareko
08-03-2008, 14:22
mówisz o Walentym Kwicole ?
tym co miał serce jak dzwon ?
Ja Volt :lol:
Ja Amper ;)

08-03-2008, 15:02
:D

Aluland
08-03-2008, 16:10
Realnie nie zejdziesz z k poniżej 1,5 nawet w najgrubszych ciepłych profilach (z wkładka z tworzywa)

dla profila, czy dla okna? (rozumiem że chodzi Ci o U)


Wybieraj profile tzw. klasy 1 - co wcale nie oznacza ze maja k=1,0 - taki fajny myk marketingowy :lol: dla tych co nie wiedza o co biega

Nie ma i nie było klasy 1. Kedyś zgodnie z normami DIN profile były dzielone na grupy materiałowe i rzeczywiście była GM 1.0 co oznaczało, że profile musiały mieć U <2,0 W/m2K
Obecnie funkcjonuje to jedynie w marketingu.

Co do systemu to tak jak jareko powiedział, przy takich konstrukcjach jakich potrzebujesz liczy się produkt finalny oraz odpowiedni montaż. Wybierz więc odpowiedniego producenta okien.
Co do systemuf to Aluprof jest OK. Reynaers również. Ponzio jest włoskie więc mają mało doświadczenia w izolacji ciepłej, a to przy profilach alu ma ogromne znaczenie.

Oprócz tego co powiedział Jareko zwróć uwagę na to, ,ze aluminium ma dużą rozszerzalność liniową.

Montaż odradzam na piankę. Zastosuj taśmy rozprężne i odpowiednie taśmy uszczelniające - patrz np. Illbruck.

Każdy z wymienionych systemów ma w swojej ofercie różne wyroby w związku z tym warto zapoznać się z parametrami.

Porównywanie systemów np. Aluprof dawny Metalplast) MB59 S i Schuco AWS 70 HI jest nieporozumieniem. To zupełnie różne grupy produktów.

Na koniec dodam, że Schuco w dopracowaniu szczegółów jest parę lat świetlnych przed pozostałymi.

pzdr
ale jednak inni takze szli i ida dalej do przidu, więc Korona juz nie jest tak daleko z przodu.
Popatrzmy na Reynaersa czy idacy szybko Aluprof..

budulec1
08-03-2008, 17:23
ale jednak inni takze szli i ida dalej do przidu, więc Korona juz nie jest tak daleko z przodu.
Popatrzmy na Reynaersa czy idacy szybko Aluprof..
W typowych oknach i fasadach tak. W różnorodności, dopracowaniu, technice i drobiazgowości, o sonder-rozwiązaniach niewspominając, jeszcze długo, długo nie.
Wystarczy porównać katalogi.

ahmed55
08-03-2008, 17:52
w projekcie mam dużo fix'ów, spore szyby, wiec głównie zależy mi na ty, żeby okna nie były zimne, otwierane okna sa "standardowych" rozmiarów

jareko
08-03-2008, 19:31
w projekcie mam dużo fix'ów, spore szyby, wiec głównie zależy mi na ty, żeby okna nie były zimne, otwierane okna sa "standardowych" rozmiarówto w sumie nie rozumiem dlaczego chcesz isc w Alu

ahmed55
08-03-2008, 20:35
mam okna o wysokości 3m - nie wiem czy drewniane byłyby trwałe?

ahmed55
08-03-2008, 20:38
a pozatym malowanie okien drewnianych za lat naście - mało interesujące...

budulec1
08-03-2008, 20:55
a pozatym malowanie okien drewnianych za lat naście - mało interesujące...
zrób alu-holz.

Aluland
09-03-2008, 20:20
a pozatym malowanie okien drewnianych za lat naście - mało interesujące...
zrób alu-holz.
dokładnie coraz większa gama systemów oferuje tego rodzaju technologie.

am76
28-08-2009, 13:18
a pozatym malowanie okien drewnianych za lat naście - mało interesujące...
zrób alu-holz.
dokładnie coraz większa gama systemów oferuje tego rodzaju technologie.

Czy alu-holz to okna drewniane zakryte od zewnątrz aluminium? Czy mógłbym prosić o nazwy konkretnych firm godnych polecenia? To malowanie to faktycznie jest mało interesujące. Poza tym wydaje mi się, że aluminium bedzie idealnie pasować do mojego domu wizualnie.

Jak na razie znalazłem coś takiego:
http://internorm.com.pl

Z góry dzięki za wszelakie informacje.
Pozdr
AM