PDA

Zobacz pełną wersję : Wobet- hydret, poliplast i inne POŚ'e.Proszę o pomoc!!



Isotope
07-03-2008, 17:49
Witam!!
Czy ktoś z Was może doradzić (najlepiej w oparciu o wałasne przeżycia :) ) jaką oczyszczalnie biologiczną wybrać. Zastanawiam się nad Wobet- hydret ZBF 6c. Wygląda dosyć solidnie i jej cena nie jest ogromniasta (6800 zł bez montażu). Z kolei Poliplast Ep-6 jest bardzo podobna tyle, że droższa o ok. 3000zł. Co prawda posiada ona certyfikat zgodności z normą europejską, ale czy warto tyle dokłądać??
Poszę o opinie
Pozdrawiam :wink:

Isotope
08-03-2008, 08:28
Nikt nie ma zadnych doświadczen z POŚ biologiczną??

Sasha
08-03-2008, 09:33
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi


poszukaj - naprawdę jest sporo wątków i masz tam wszystko opisane

Isotope
08-03-2008, 09:47
Tak, wiem, że jest sporo na forum o oczyszczalniach ale przekopując posty nie natrafiłem na wypowiedzi osobników korzystających z oczyszczalni tej konkretnej firmy (Wobet- hydret). Tak jak dużo jest postów na te tematy, tak dużo jest opisywanych POŚ'ów z drenażami i biologicznych (rzadziej),a mi chodzi o tą właśnie.Chciałbym się zdecydować na jakąś konkretną tyle, że w oparciu o Wasze doświadczenia. To tak samo jak z kazdym innym elementem domu oknami, rekuperatorami czy kominkami. Niby caly czas sie o nich czyta i pisze na forum ale gdy przychodzi czas aby się zdecydować pojawiaja się wątpliwości i wtedy nieocenione są Wasze spostrzezenia czy doświadczenia o określonej firmie czy rozwiązaniu. :lol:
Dlatego proszę raz jeszcze o Wasze opinie
Pozdrawiam!!

Sasha
08-03-2008, 10:19
Ja przy wyborze POŚ ze złożem kierowałem się dwoma rzeczami

pojemność
normy

wg mnie prym wiedzie poliplast ale ja ostatecznie wybrałem Roth
mam ją zamówioną - jest kilka dobrych opinii na jej temat i wyszła ok 3 tys mniej niż poliplast

Jak się wahasz weź poliplsasta

Isotope
08-03-2008, 10:49
Dzięki Sasha, o to mi chodziło :).
Poliplast rzeczywiście zbiera dobre opinie, tyle, że moje wahanie to ta różnica w cenie, dosyć spora :cry: .
Powiedz mi czy dowiadywales się co jest z tymi bakteriami do Rotha??Czemu do niej trzeba dodawać co jakiś czas a do innych biologicznych nie??
Jakie jeszcze firmy braleś pod uwagę?? Czy w ogóle rozważaleś Wobet- hydret ??
Ja zastanawiam się jeszcze nad takim ustrojstwem na temat którego nie mogę znaleźć praktycznie nic (jeżeli chodzi o opinie użytkowników, bo ofertę z tej firmy mam)- zwie się to MicroFAST. Slyszales (lub ktoś z forumowiczów) o tej oczyszczalni?? Koszt pośredni między Poliplastem a Wobetem

Sasha
08-03-2008, 17:18
ja poruszam się niestety na poziomie intencji

w poliplast jak zabiję zwoje złoże chemią lub długim wyjazdem to go nie odbuduję sam - to złoże jest zakładane przez poliplast - wiec dla mnie słabo

W Roth i jemu podobnych jest system "mieszany" ale dzięki temu złoże można założyć samemu i jak przegniesz z chemią to również możesz zadziałać..

Na zdrowy rozsądek.... Ja wybrałem tak ale wcale nie jestem przekonany na 100% - bo do żadnego POŚ nie jestem na 100% przekonany wiec staram się minimalizować ewentualne problemy

Isotope
08-03-2008, 17:33
Dzięki Ci Sasha za opinie :) .
Cos ten moj temat nie bardzo porusza....
Czy aby nikt więcej nie mial jakis spostrzezen w tym temecie??
Zapraszam do wypowiedzi :wink:

Jurek_Z
08-03-2008, 20:41
... w poliplast jak zabiję zwoje złoże chemią lub długim wyjazdem to go nie odbuduję sam - to złoże jest zakładane przez poliplast - wiec dla mnie słabo ...

Nie jest tak do końca. W instrukcji jest napisane, że uruchomienie oczyszczalni może być wykonane poprzez zalanie zbiornika nr 2 dawką osadu czynnego z innej oczyszczalni, bądź poprzez zastosowanie dawki ogólnie dostępnych bakterii do oczyszczalni ...

Według ofert, które otrzymałem wyglądało to w zeszłym roku tak:

1. Oczyszczalnia ścieków typu ZBF - 6c - cena 7.000,00zł. Montaż oczyszczalni - od 2- 4.000,00zł
2. Stainless Cleaner S.C. 4 (2-5 mieszkańca) wykonana ze stali nierdzewnej w technologii osadu czynnego 9.100 zł. Transport i montaż: 1.000 zł
3. Oczyszczalnia typu Aqua-Champ® – kompletne urządzenie 8 800 zł dokumentacja Techniczna oraz uzgodnienia 1 000 zł montaż 1 000 zł
4. Poliplast - Całkowity koszt oczyszczalni z montażem i uruchomieniem, transportem kształtuje się na poziomie 13.000 - 14.000 brutto.

Ja wybrałem Poliplast, montowana w listopadzie, uruchomiona w lutym.
Działa :D , nic nie czuć :D , nawet bezpośrednio w studni chłonnej. Kompresor postawiłem przy granicy działki (początkowo chciałem w garażu) i dobrze zrobiłem bo trochę go słychać.

Isotope
08-03-2008, 20:54
Jurek_Z, widzialem zdjecia z Twojej budowy i z montowania oczyszczalni ( tak nawiasem bardzo ladna droge zrobiles :) ). Ta Oczyszczalnia ścieków z Twoich ofert typu ZBF - 6c to wobetu?? Czemu w koncu z niej zrezygnowales?? Slyszales cos o niej od uzytkownikow?? Nie chcialbym az tyle doplacac tym bardziej ze rozwiazania sa bardzo podobne w Wobecie i Poliplascie.

Jurek_Z
08-03-2008, 21:30
Na temat poliplastu nie znalazłem żadnej niepokojącej wypowiedzi (poza ceną, ale jest to zakup na wiele lat więc wolałem nie ryzykować). Przekonała mnie możliwość ustawienia pracy oczyszczalni dla 2 osób i (podobno) najdłuższy okres wytrzymałości na brak zasilania.

Isotope
08-03-2008, 21:42
Te ustawienia o których piszesz to ustawienia czasu pracy/spoczynku kompresora czy jest to moze co innego??
No własnei. nie zdarzyło ci sie ze wylaczyli Ci prad lub nie bylo kogos przez dluzszy czas?? mozesz ocenic jak sie zachowuje w takich trudnych warunkacj taka oczyszczalnia?
Na zdjeciach widzialem ze masz niopodal dzialki rozwek. Nie zastanawiales sie zeby tam odprowadzic oczyszczone scieki??

Sasha
08-03-2008, 21:49
... w poliplast jak zabiję zwoje złoże chemią lub długim wyjazdem to go nie odbuduję sam - to złoże jest zakładane przez poliplast - wiec dla mnie słabo ...

Nie jest tak do końca. W instrukcji jest napisane, że uruchomienie oczyszczalni może być wykonane poprzez zalanie zbiornika nr 2 dawką osadu czynnego z innej oczyszczalni, bądź poprzez zastosowanie dawki ogólnie dostępnych bakterii do oczyszczalni ...
Może.... nie wiem - rozmawiałem z przedstawicielem na ten temat - przekazał mi takie informacje jak podałem.
Gdyby można to byłozrobić zwykłymi bakteriami to polipast nie woziłby ze sobą osadu czynnego - bo i po co miałby to robić - chyba łatiwej byłoby nasypać preparatu, a jednak oni tak nie robią.

Fajnie że są przynjamniej uczciwi

Nie zmienia to faktu że gdyby poliplast był tańszy kupiłbym właśnie tę oczyszczalnię - bo polska :)

Jurek_Z
08-03-2008, 22:12
Te ustawienia o których piszesz to ustawienia czasu pracy/spoczynku kompresora czy jest to moze co innego?? ...
Chodzi o ustawienia parametrów pracy kompresoa.

... No własnei. nie zdarzyło ci sie ze wylaczyli Ci prad lub nie bylo kogos przez dluzszy czas?? mozesz ocenic jak sie zachowuje w takich trudnych warunkacj taka oczyszczalnia? ... Na początku parę razy w nocy nie miałem prądu, rano po włączeniu napięcia sama się uruchomiała i wszystko było ok, ale to dopiero miesiąc użytkowania.

... Na zdjeciach widzialem ze masz niopodal dzialki rozwek. Nie zastanawiales sie zeby tam odprowadzic oczyszczone scieki??
Żeby to było zrobione legalnie to sporo papierologii. Rów jest na działce sąsiada, jego zgodę miałem ale nigdy nie wiadomo co będzie w przyszłości, więc zdecydowałem się przy jednej wicycie koparki na studnię chłonną i dzięki temu jesteśmy samowystarczalni.

Jurek_Z
08-03-2008, 22:26
... Gdyby można to byłozrobić zwykłymi bakteriami to polipast nie woziłby ze sobą osadu czynnego - bo i po co miałby to robić - chyba łatiwej byłoby nasypać preparatu, a jednak oni tak nie robią.

W instrukcji obsługi oczyszczalni jest punkt:
"Rozruch oczyszczalni.
Najlepszym sposobem na rozruch oczyszczalni jest dodanie ok. 200 l osadu czynnego pochodzącego z innej oczyszczalni. Można również dokonać rozruchu za pomocą bakterii wysuszonych sublimacyjnie."
Certyfikowany serwisant Poliplastu za rozruch oczyszczalni i przywiezienie beczki g... bierze niezłą kasę. Jak by przywiózł za taką kasę trochę bakterii w kieszeni to by to głupio wyglądało.

Isotope
08-03-2008, 22:26
Dziękuję bardzo za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Prosze o kolejne najlepiej urzytkowników biologicznych POŚ, a jakby ktos napisał jak mu działa oczyszczalnia Wobet- hydret, nad ktora sie zastanawiam i na temat ktorej nie slyszalem opinii (chyba jedna byla na forum) to juz w ogole bylbym happy :D

Isotope
08-03-2008, 22:33
Jurek_Zz tymi bakteriami ma racje, ja tez gdzies czytalem ze mozna zaszczepic bakterie instant :wink:

Isotope
10-03-2008, 16:42
Wiecie co??
Zadzwonilem dzis do Wobet- hydret i mowia mi ze musze co miesiac dorzucac tabletke z bakteria:(. Przedstawiciele ani monteży nie mowili mi o tym a przeciez (szczegolnie ci drudzy) powinni to wiedziec. Czy Wy do swoich biologicznych (poraz Roth'em bo tam to juz w instrukcji zawarte jest) POŚ dodajecie preparaty biologiczne. Jezeli tak to jak czesto??
Aha. Czy u Was podczas pierwszego zaszczepienia bakterii robili to przy uzyciu blony biologicznej z innej oczyszczalni czy z proszku??

Ps. Nadal czekam na opinię zadowolonego (lub nie) posiadacza POŚ Wobet- hydret ZBF.

panda
10-03-2008, 18:09
Wiecie co??
Zadzwonilem dzis do Wobet- hydret i mowia mi ze musze co miesiac dorzucac tabletke z bakteria:(. Przedstawiciele ani monteży nie mowili mi o tym a przeciez (szczegolnie ci drudzy) powinni to wiedziec. Czy Wy do swoich biologicznych (poraz Roth'em bo tam to juz w instrukcji zawarte jest) POŚ dodajecie preparaty biologiczne. Jezeli tak to jak czesto??
Aha. Czy u Was podczas pierwszego zaszczepienia bakterii robili to przy uzyciu blony biologicznej z innej oczyszczalni czy z proszku??
Mam Aquamatic o którym w tym wątku nikt nie wpominał. Po włączeniu do prądu szczepiłem sam starymi kanapkami, zgniłymi owocami i co tam jeszcze pod rękę wpadło :) W tej chwili kolejna ekipa mieszka i pracuje, w międzyczasie jedzą i wydalają, tabletek nie używałem.