PDA

Zobacz pełną wersję : Monitoring jak to u Was funkcjonuje???



gawel
07-03-2008, 18:41
Witam serdecznie!

Mam delikatne pytanie dotyczące usługi szeroko rozumianej pt: monitoring i ochrona obiektu. :D . Na jaką firmę się zdecydowaliście (zdecydujecie). Czy jesteście zadowoleni z dotychczasowo świadczonej usługi przez wybraną firmę. Jakie są jej koszty miesieczne. Jak oceniacie skutecznośc usługi i czy czujecie się spokojni o własny dom. Czy np: komuś firma ochroniarska udaremniła włamanie do domu itp. Wdzięczny będę za uwagi i informacje.

PS. Jakoś nie doszukałem sie tego tematu na forum więc pewno u Wszystkich jest super :roll: , albo słabo szukałem :roll: :roll:

gawel
08-03-2008, 23:18
:o No cóż widocznie u Wszystkich monitoring jest za darmo i na każde zawołanie gratuluje i zazdroszcze :wink:

Nefer
08-03-2008, 23:23
U mnie Solid ( w firmie) . Jak montowali system to "zginął" nowy napęd do bramy z garażu :))
Potem kładłam sieć komputerową i facet przewiercił kabel. Ale jakoś nie odnotowano alarmu :):) I kilka takich miłych wtop.
Ale wszyscy na ulicy mają Solid i właściciel domu naciskał :)
Cóż...Raczej z nich nie skorzystam w domu.

gawel
08-03-2008, 23:33
Ja zdecydowałem sie na juwentus bo są tańsi i mają przyjaźniejszą ofertę dla klienta, no poza tym zdecydowanie bardziej cywilizowane i marketingowe podejscie.

marcin_u
09-03-2008, 08:09
Ja mam Juwentus i nie wiem co myśleć, byli marketingowo najlepsi, ale system mam dopiero od miesiąca i już byłem na działce 7 razy. Tyle było usterek systemu, i za każdym razem pani z monitoringu wystawia mi na to fakturę za przyjazd. Ja osobiście podejrzewam że winne są najtańsze czujki jakie montują oni w domach, u mnie konkretnie wymienili już 5 sztuk, na 12 zamontowanych łącznie.

i to jest najlepszy dowod na to ze nie warto zeby system instalowała firma ochroniarska bo daja najtansze dziadostwo a kasuja słono.
ja juz nawet nie pamietam ile systemow zamontowałem i awarie to naprawde zadkosc...nawet nie pamietam kiedy byłem na awarii systemu ktory montowałem.ale sprzet ktory montuje to sprawdzony markowy bo nie mam czasu na awarie itp.

ps.jak ci firma zamontowała alarm to jakim prawem wystawiaja ci fakture za naprawy?? przeciez alarm ma gwarancje...to jest rozboj w biały dzien!!!

gawel
09-03-2008, 09:51
Ja mam Juwentus i nie wiem co myśleć, byli marketingowo najlepsi, ale system mam dopiero od miesiąca i już byłem na działce 7 razy. Tyle było usterek systemu, i za każdym razem pani z monitoringu wystawia mi na to fakturę za przyjazd. Ja osobiście podejrzewam że winne są najtańsze czujki jakie montują oni w domach, u mnie konkretnie wymienili już 5 sztuk, na 12 zamontowanych łącznie.

Jeżeli byłeś 7 razy to powinnes zaplacic za 5 bo 2 są gratis na miesiąc w abonamencie, poza tym system jest na gwarancji wiec należałoby złżyc reklamacje i nie placic za za te przyjazdy na pewno w 1 miesiącu. Czy osprzęt juwentusa jest zły nie wiem ja mam osprzęt solidu bo oni mi montowali cały system 5 lat temu zdarli za to 3 650 (jedna klawiatura i 9 czujek) tak stary model centrali ze prawie na lampach :o :lol: ale dziala bez zarzutu.Obecnie przepiołem sie na juwentus moze bedzielepiej. Jeżeli chodzi o czujki PIR to po zdjeciu obudowy jest tam takie pokrętło regulujące "czułość" i byc moze ustawione jest na max czułośc :roll: wystarczy w jednej zeby cały alarm sie włączał bez powodu (ja tak miałem, po zmniejszeniu czułosci w 1 czujce jest ok).
Jeżeli alarm jestna budowie to powodów jest więcej u kolegi był to kawał folii który poruszał sie przy silnych przeciągach po jego usunięciu wszystko było ok.

gawel
09-03-2008, 10:15
i to jest najlepszy dowod na to ze nie warto zeby system instalowała firma ochroniarska bo daja najtansze dziadostwo a kasuja słono.

1) Troche sie zgodze :-? ale działa bez zarzutu :o



ja juz nawet nie pamietam ile systemow zamontowałem i awarie to naprawde zadkosc...nawet nie pamietam kiedy byłem na awarii systemu ktory montowałem.ale sprzet ktory montuje to sprawdzony markowy bo nie mam czasu na awarie itp..
1) No jasne klient niech płaci bo za robocizne i tak masz swoją stawkę,
2) Żaden sprzęt nie jest w 100% bezawaryjny, nawet najdroższy moze byc wadliwy lub ulec awarii :wink:
3) Niestety cena markowego i profesjonalnie wykonanego systemu alarmowego może być luxusem na z którego wiekszość zrezygnuje z przyczyn ekonomicznych :roll: Budując trzeba czasem wybrac cos tanszego na alarmie wyposazenie sie nie konczy :wink:
4) Może dlatego nie pamiętasz ile systemów zamontowaleś bo było to dawno, no i awarie to tym bardziej rzadkość :wink: .



ps.jak ci firma zamontowała alarm to jakim prawem wystawiaja ci fakture za naprawy?? przeciez alarm ma gwarancje...to jest rozboj w biały dzien!!! Fakt :evil:

marcin_u
09-03-2008, 12:35
i to jest najlepszy dowod na to ze nie warto zeby system instalowała firma ochroniarska bo daja najtansze dziadostwo a kasuja słono.

1) Troche sie zgodze :-? ale działa bez zarzutu :o



ja juz nawet nie pamietam ile systemow zamontowałem i awarie to naprawde zadkosc...nawet nie pamietam kiedy byłem na awarii systemu ktory montowałem.ale sprzet ktory montuje to sprawdzony markowy bo nie mam czasu na awarie itp..
1) No jasne klient niech płaci bo za robocizne i tak masz swoją stawkę,
2) Żaden sprzęt nie jest w 100% bezawaryjny, nawet najdroższy moze byc wadliwy lub ulec awarii :wink:
3) Niestety cena markowego i profesjonalnie wykonanego systemu alarmowego może być luxusem na z którego wiekszość zrezygnuje z przyczyn ekonomicznych :roll: Budując trzeba czasem wybrac cos tanszego na alarmie wyposazenie sie nie konczy :wink:
4) Może dlatego nie pamiętasz ile systemów zamontowaleś bo było to dawno, no i awarie to tym bardziej rzadkość :wink: .



ps.jak ci firma zamontowała alarm to jakim prawem wystawiaja ci fakture za naprawy?? przeciez alarm ma gwarancje...to jest rozboj w biały dzien!!! Fakt :evil:

Dobry sprzet to nie zawsze znaczy drogi! Sprzet firmy satel nie nalezy do drogich bo dla kazdego znajdzie sie sprzet na jego kieszen i sprzet ten napewno jest dobry i przy poprawnym montazu nie ma fałszywych alarmów ani usterek.Dobry alarm to nie znaczy wcale luksus na ktory mało kogo stac...stac cie na alarm w firmie ochroniarskiej to gwarantuje ze stac cie na alarm z dobrym markowym sprzetem ktory załozy niezalezny instalator alarmow ktory przedewszystkim nie pracuje na tych wszystkich kierownikow,szefostwo,panie w biurze,ochrone,przedstawicieli chandlowych..itp Czasami warto sprawdzic ile taki alarm u takiego instalatora kosztuje.
Alarmy montuje od ponad 10lat...wiec mam juz jakies doswiadczenie ktory sprzet co jest warty.

Robak
09-03-2008, 15:18
no to jak jest z tym monitoringiem
ile kosztuje miesięczny abonament - od czego uzależniona może być cena
ile i gdzie powinno się zainstalować czujki
jakieś strefy można ustanowić, czy jakoś tak? :-)

gawel
09-03-2008, 17:44
marcin_u
Ja rozumiem autoreklamę, że nie można się obejść bez prywatnego wykonawcy i zamiast płacić na zarządy i kierownictwo firmy ochroniarskiej lepiej tę kasę dać jemu :-? każdy musi w końcu z czegoś żyć ale może konkretnie Ile by u ciebie kosztowało zalożenie alarmu składającego się z 8 czujek PIR jednej czujki optycznej dymowej, jednej klawiatury no i centrali+ okablowanie. Ja zaplacilem 5 lat temu solidowi 3650 zł. Juwentus obecnie założyłby mi to za okolo 1600 zł. Bardzo jestem ciekaw jaka jest Twoja cena ??? :wink:

gawel
09-03-2008, 18:02
no to jak jest z tym monitorinkiem
ile kosztuje miesięczny abonament - od czego uzależniona może być cena
ile i gdzie powinno się zainstalować czujki
jakieś strefy można ustanowić, czy jakoś tak? :-)

W juewentusie 84 zł w solidzie od 122 do 145 zł, czujki mam we wszystkich pomieszczeniach z oknami oraz w wiatrolapie, można programować strefy z klawiatury co ma dzialac a co nie :wink:

marcin_u
09-03-2008, 22:23
marcin_u
Ja rozumiem autoreklamę, że nie można się obejść bez prywatnego wykonawcy i zamiast płacić na zarządy i kierownictwo firmy ochroniarskiej lepiej tę kasę dać jemu :-? każdy musi w końcu z czegoś żyć ale może konkretnie Ile by u ciebie kosztowało zalożenie alarmu składającego się z 8 czujek PIR jednej czujki optycznej dymowej, jednej klawiatury no i centrali+ okablowanie. Ja zaplacilem 5 lat temu solidowi 3650 zł. Juwentus obecnie założyłby mi to za okolo 1600 zł. Bardzo jestem ciekaw jaka jest Twoja cena ??? :wink:

tak liczac na szybko to w granicach 1800-2000zł w zaleznosci jaki model sprzetu (centrala i czujniki).cały sprzet firmy satel.oczywiscie mozna taniej ale kosztem gorszego sprzetu czego nie polecam jak chce sie spac spokojnie.
teraz sam ocen czy to jest wygurowana cena za alarm?!

Sali
09-03-2008, 22:39
no to jak jest z tym monitorinkiem
ile kosztuje miesięczny abonament - od czego uzależniona może być cena
ile i gdzie powinno się zainstalować czujki
jakieś strefy można ustanowić, czy jakoś tak? :-)

u mnie Solid i bardzo chwalę (na allegro ogłasza się ich przedstawiciel bardzo rzeczowy i słowny gość )
miesięcznie 85zł
alarm czterostrefowy pyromix możliwość podłaczenia 24 czujek, ja mam 4 -
cena z montażem 1500 zł,

najlepiej agencje wybierać tą, której najwięcej jest w okolicy u nas w Starej miłosnej przyjazd załogi nie trwał jak narazie dłużej niż 2 minuty niezależnie czy w dzień czy w nocy 8)

Magda2005
10-03-2008, 10:01
U mnie Solid - abonament 61 zł brutto miesięcznie.

gawel
10-03-2008, 14:06
marcin_u
Ja rozumiem autoreklamę, że nie można się obejść bez prywatnego wykonawcy i zamiast płacić na zarządy i kierownictwo firmy ochroniarskiej lepiej tę kasę dać jemu :-? każdy musi w końcu z czegoś żyć ale może konkretnie Ile by u ciebie kosztowało zalożenie alarmu składającego się z 8 czujek PIR jednej czujki optycznej dymowej, jednej klawiatury no i centrali+ okablowanie. Ja zaplacilem 5 lat temu solidowi 3650 zł. Juwentus obecnie założyłby mi to za okolo 1600 zł. Bardzo jestem ciekaw jaka jest Twoja cena ??? :wink:

tak liczac na szybko to w granicach 1800-2000zł w zaleznosci jaki model sprzetu (centrala i czujniki).cały sprzet firmy satel.oczywiscie mozna taniej ale kosztem gorszego sprzetu czego nie polecam jak chce sie spac spokojnie.
teraz sam ocen czy to jest wygurowana cena za alarm?!

Cena dobra tylko ja już po "zabiegu" jestem :(

gawel
10-03-2008, 14:10
Magda2005 i Sali jak wam sie udało wynegocjowac tak niskie ceny??? :o , u mnie zawziecie chcieli 122 bruttu wiec przeniosłem sie do juwentusa (84 zł).

Sali
10-03-2008, 14:42
Magda2005 i Sali jak wam sie udało wynegocjowac tak niskie ceny??? :o , u mnie zawziecie chcieli 122 bruttu wiec przeniosłem sie do juwentusa (84 zł).

Tak naprawde to nie negocjowałem ceny usługi tylko alarmu, bo firmy które brałem pod uwage miały praktycznie te same stawki. (tylko umowę podpisywałem wrzesień 2006) do Solida przekonał mnie jeszcze fakt że mają służbowe furki, więc nie opitalają się tylko moment są u mnie (kilka razy sprawdzone)

ps. nie jestem przedstawicielem solida, załatwiałem wszystko przez przedstawiciela ogłaszającego się na Allegro i jego polecam

TK30
10-03-2008, 16:08
Witam,
Jak na razie nie posiadam domu tak więc nie mam żadnego z tych alarmów co wcześniej zostały wymienione. Jednak moi teściowie mieszkają w dużym domu pod Warszawą (nasłuchałam się od nich różnych opowieści dziwnej treści), powiem wam że jak się wybuduje to na pewno nie zastosuje żadnego z powyższych alarmów. Ponieważ złodzieje znają dobrze te systemy i wejście do takiego domu gdzie jest zastosowany Solid, Juwentus itp to dla nich pestka (jest to po prosu oklepane). Dlatego jak będę sobie zakładała alarm to indywidualny aby zaskoczyć złodzieja.

Magda2005
10-03-2008, 20:35
Magda2005 i Sali jak wam sie udało wynegocjowac tak niskie ceny??? :o , u mnie zawziecie chcieli 122 bruttu wiec przeniosłem sie do juwentusa (84 zł).

W moim mieście takie mają stawki - konkurencja wymusza :wink:

TK30
11-03-2008, 14:17
Ja założyłem alarm ze względu na złomiarzy, oni włamują się żeby ukraść kaloryfery, kable, narzędzia, i sprzedać to potem za flaszkę. Prawdziwi złodzieje tacy co znają master kod centrali wchodzą po kossaka, gotówkę z sejfu, czy po srebra rodowe, żadnego z tych rzeczy ja nie mam więc się ich nie boje, oni do mnie nie przyjdą po kable elektryczne warte na złomie 10 zł.

W takim razie zazdroszczę ci okolicy :)
A tam nie chodzi o srebra rodowa ale raczej samochody, telewizory i resztę rzeczy które da się sprzedać.
Po za tym to nie jest okolica niewiadomo jakich bogaczy ale zwykłych domków jednorodzinnych i zwykłych ludzi.
Chyba, że ja o czymś nie wiem :roll: :wink:

gawel
11-03-2008, 18:16
mpoplaw

mam pytanie na marginesie przypomnij mi co zanczy dom 3 litrowy bo jakosmi to z glowywyleciało :oops:

gawel
12-03-2008, 10:37
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2391868#2391868

A jak ja ogrzewam dom elektrycznie to jak to przeliczyć na "dom iloś tam KWh" ??? :roll: :-?

TK30
12-03-2008, 12:03
w łodzi tez są tacy złodzieje co kradną co się da, ale oni wchodzą w nocy kiedy domownicy śpią i alarm jest wyłączony, albo kradną najpierw te domy które nie maja alarmuł

Mogę się mylić ale wydawało mi się że alarm na noc też można włączyć.
Chodzi mi o to że czujki mamy w kilku miejscach i na noc wyłączamy tylko te które znajdują się w pokojach w których śpimy.
Ale jak wyżej pisałam nie mam jeszcze dużego doświadczenia w tej sprawie więc moge się mylić.

Habier
12-03-2008, 13:06
w łodzi tez są tacy złodzieje co kradną co się da, ale oni wchodzą w nocy kiedy domownicy śpią i alarm jest wyłączony, albo kradną najpierw te domy które nie maja alarmuł

to po cholere im ten alarm jak jest wyłączony?



Mogę się mylić ale wydawało mi się że alarm na noc też można włączyć.


Nie mylisz się - wystarczy dobrze wszystko zaplanować



Chodzi mi o to że czujki mamy w kilku miejscach i na noc wyłączamy tylko te które znajdują się w pokojach w których śpimy.
Ale jak wyżej pisałam nie mam jeszcze dużego doświadczenia w tej sprawie więc moge się mylić.

Warto przeczytać wątek ZBYCHA
http://forum.muratordom.pl/instalacja-alarmowa-raz-jeszcze,t13001.htm

Gluś
12-03-2008, 15:02
Mam Falck'a od 5 lat. Sprzęt działa bezproblemowo. Abonament 100 zł. Jestem bardzo zadowolona i uważam że firma godna polecenia. Panowie na wezwanie zjawiają się ekspresowo.

gawel
12-03-2008, 18:08
Mam Falck'a od 5 lat. Sprzęt działa bezproblemowo. Abonament 100 zł. Jestem bardzo zadowolona i uważam że firma godna polecenia. Panowie na wezwanie zjawiają się ekspresowo.

Ile tych "expresowych zjawień " jest gratis w abonamencie w przypaku gdy alarm załączy sie bezzasadnie??? I ile kosztuje przyjazd oraz godzina pilnowania?

gawel
12-03-2008, 18:10
UPS :oops:

gawel
13-03-2008, 09:01
to po cholere im ten alarm jak jest wyłączony?
skąd ja mam to wiedzieć ?? tak właśnie stało w gazecie, złodzieje włamywali sie w nocy kiedy alarmy były wyłączone, usypiali domowników gazem, i kradli to to wartościowe i łatwe do spieniężenia

BTW ja mam 2 strefy, nocna i dzienna, jak idę spać to nocna na wszelki wypadek czuwa

Z tego co wiem to do usypiania gazem nadaje się znakomicie reku polaczony GWC :wink:

Habier
13-03-2008, 10:32
to po cholere im ten alarm jak jest wyłączony?
skąd ja mam to wiedzieć ??


ja wiem, że Ty nie wiesz :)
to takie retoryczne pytanko było :)



usypiali domowników gazem, i kradli to to wartościowe i łatwe do spieniężenia


może i dobrze, że ich usypiali, bo nie wiadomo co lepiej - czy zostać okardzionym w czasie snu czy się obudzić i zacząć z nimi walczyć ? (gdy alarm jest wyłączony i nie ma np. sygnału napadowego)



BTW ja mam 2 strefy, nocna i dzienna, jak idę spać to nocna na wszelki wypadek czuwa

to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie

Habier
14-03-2008, 08:57
gdy alarm jest wyłączony i nie ma np. sygnału napadowego
z tego co się orientuję to każda centralka ma możliwość zdalnego wywołania alarmu, można w ten sposób zastąpić pilota anty napadowego, moja centralka może wezwać straż, albo pogotowie, albo grupę interwencyjną

oni też pewnie mają taką centralkę ale może projektant/instalator/programista nie pomyślał o tym...

Gluś
14-03-2008, 09:03
Mam Falck'a od 5 lat. Sprzęt działa bezproblemowo. Abonament 100 zł. Jestem bardzo zadowolona i uważam że firma godna polecenia. Panowie na wezwanie zjawiają się ekspresowo.

Ile tych "expresowych zjawień " jest gratis w abonamencie w przypaku gdy alarm załączy sie bezzasadnie??? I ile kosztuje przyjazd oraz godzina pilnowania?
Wstyd ale pojęcia nie mam..... Jedno bezzasadne zjawienie się napewno jest bezpłatne. Watro sprawdzić ich ofertę bo jak miałam królika uciekiniera to często byli wzywani przez niego :lol: . Dodatkowo o innych firmach słyszałam, że właśnie jeśli ktos zapomniał włączyć tryb nocny to często były włamania. Mojego znajomego obrobili jak wyjechał na wakacje - podobno alarm się nie włączył ....
W przypadku Falc ( teraz to się chyba nazywa Group4) nie słyszałam o takich wypadkach. Zresztą to chyba jedyna nie rodzima firma z których większość ma jednak wątpliwe korzenie.