PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA Natura - doswiadczenia z zakupu, montazu i eksploatacji



moreti
09-03-2008, 09:31
Drodzy,

podzielcie się swoimi dostawedzeniami z zakupu okien NATURA - ich montazu, eksploatacji - jestem po kilku spotkaniach z naturą, takze innymi, jak Urzedowski, Goran czy Dziadek. Do tej pory Natura zrobila na mnie najlepsze wrazenie (poza Urzedowskim, gdzi ebardziej mi sie pododba mahon afrykanski, ale wycena wyszla dokladnie 24% wieksza od urzedowskigo, co przy moich oknac daje znaczną sumę).

jak wygladał montaz? Czy byliscie zadowoleni?
jak obecna eksploatacja?

Czytam archiwa Urzedowskiego na forum, i bardzo duza tam negatywnych opini co do terminów, jakosci montazu, jakosci serwisu pomontazowego itp...

KonradJot
09-03-2008, 19:19
Drodzy,

podzielcie się swoimi dostawedzeniami z zakupu okien NATURA - ich montazu, eksploatacji - jestem po kilku spotkaniach z naturą, takze innymi, jak Urzedowski, Goran czy Dziadek. Do tej pory Natura zrobila na mnie najlepsze wrazenie (poza Urzedowskim, gdzi ebardziej mi sie pododba mahon afrykanski, ale wycena wyszla dokladnie 24% wieksza od urzedowskigo, co przy moich oknac daje znaczną sumę).

jak wygladał montaz? Czy byliscie zadowoleni?
jak obecna eksploatacja?

Czytam archiwa Urzedowskiego na forum, i bardzo duza tam negatywnych opini co do terminów, jakosci montazu, jakosci serwisu pomontazowego itp...

Witam
u mnie sąsiedzi mają Naturę , ale jeszcze nie mieszkają.
Ja również miałem takowe kupić, ale ......... zdecydowałem sie na inne.
Wybrałem okna Ortis mają punkcik na Bartyckiej całkiem niedaleko od Natury.Okna w zasadzie identyczne, tak samo wykonane, różnią się jedynie okuciami w Natusze -roto , w Ortisie - GU . Za to cena jest sporo niższa. Ja chciałem meranti, ale ostatecznie po obejrzeniu w realu jednych i drugich wybrałem sosnę litą - cena ta sama co meranti.
Dodatkowo w Ortisie biorąc szybę P4 otrzymujesz okucia antywłamaniowe gratis i jeszcze ciepłą ramkę wewnątrz przestrzeni międzyszybowej
Konrad :wink:

moreti
09-03-2008, 19:35
Dzieki, bylem na ich www - ale za duzo tam informacji nie dali. A kojarzysz roznice w cenie pomiedzy Naruta? Montaz, termnowosc byla ok?

annab11
09-03-2008, 21:17
Mam zamontowane okna Natura od ok. dwóch miesięcy. Jeszcze nie mieszkam, więc wrażeniami z eksploatacji się nie podzielę.
Co do jakości okien - wydaje mi się, że są OK - przynajmniej do tej pory nic niepokojącego nie zauważyłam.
Terminy - opóźnienie w montażu rzędu dwóch - trzech tygodni.
Montaż odbył się bardzo sprawnie - 24 okna w ciągu jednego dnia (w tym 5-metrowy Hs)!
Gorzej z regulacją - miała być w ciągu tygodnia, a do tej pory ekipa od regulacji nie pojawiła się mimo ponagleń. Na razie się tym nie stresuję, ponieważ jest spisany protokół odbioru ze wszystkimi poprawkami i nie zapłaciłam części faktury.

finlandia
10-03-2008, 17:21
Mam zamontowane okna Natura od ok. dwóch miesięcy. Jeszcze nie mieszkam, więc wrażeniami z eksploatacji się nie podzielę.
Co do jakości okien - wydaje mi się, że są OK - przynajmniej do tej pory nic niepokojącego nie zauważyłam.
Terminy - opóźnienie w montażu rzędu dwóch - trzech tygodni.
Montaż odbył się bardzo sprawnie - 24 okna w ciągu jednego dnia (w tym 5-metrowy Hs)!
Gorzej z regulacją - miała być w ciągu tygodnia, a do tej pory ekipa od regulacji nie pojawiła się mimo ponagleń. Na razie się tym nie stresuję, ponieważ jest spisany protokół odbioru ze wszystkimi poprawkami i nie zapłaciłam części faktury.
Jak masz umówioną jedna/pierwszą regulację gratis (tak się często stosuje) to zostaw ją na czas przed zamieszkaniem. Drewniane okna beda jej wymagały. A teraz.. po prostu popros by bylo wszystko dobrze zamontowane. Moze faktycznie ktos nie zdążył okien wyregulowac (bo nie zakladam by nie potrafil!) a moze jest jakis maly problem i wymaga bardziej fachowej regulacji. Co wcale nie znaczy ze masz powod do alarmu.
powodzenia.

emma2008
19-03-2008, 22:19
Podbijam temat. Też jestem zainteresowana oknami firmy Natura i Goran, kolor orzech (chyba :) )
Wasze opinie pomogą mi podjąć decyzję.
Pozdrawiam :)

sli
19-06-2008, 22:20
Podbijam temat. Też jestem zainteresowana oknami firmy Natura i Goran, kolor orzech (chyba :) )
Wasze opinie pomogą mi podjąć decyzję.
Pozdrawiam :)
Nik nic więcej o oknach Natura nie napisze? Też chętnie poczytam...

marekas5
19-06-2008, 23:56
Co sądzicie o drewnianych oknach od Dziadka lub z małej fabryczki ze Stawigudy KARO ?

moreti
20-06-2008, 06:12
Witam, w przyszłym tygodniu montuja mi NATURE - duzo okiem, duze okna, fixy, narozna, trocke p4 wk2 - 3 HKSy - zobaczymy, nie jest to prosty montaz. To napisze Wam. Porownywalem z wieloma, bralem na koncu pod uwage tylko Nature i Urzedowskiego. Goran, Dziadka i inne odpuscilem - mniejsze fabryki, gorsze podejscie do klienta, wyceny dziwnie wychodzily.

Co do wycen, natura nie byla najtansza, ale to wydaje mi sie zalezy od tego, jakie macie okna. W dobrej cenie byly dodatki, jak ciepla ramka, montaz, jak okucia wk2 - u innychdoplaty byly b.duze.

Zobaczmy ;-)

finlandia
20-06-2008, 09:45
Podbijam temat. Też jestem zainteresowana oknami firmy Natura i Goran, kolor orzech (chyba :) )
Wasze opinie pomogą mi podjąć decyzję.
Pozdrawiam :)
Chyba juz pytalem, ale czy Goran jeszcz eistnieje jak marka?Bo juz w ub.r. Pruszynski ich wykupil, a teraz przeniosl produkcje do Grybowa..

finlandia
20-06-2008, 09:48
Co sądzicie o drewnianych oknach od Dziadka lub z małej fabryczki ze Stawigudy KARO ?
Jak juz budujesz sie w okolicach Olsztyna to sprawdz jeszcze inne firmy..
Dziadek zwykle kojarzy mi sie z niższymi cenami, Karo z kolei - z bardzo wysokimi. Zupelnie nie wiem jak Karo sprzedaje w takich stawkach - ale chwala im za to ze potrafia sie tak ustawic na rynku - w koncu tyle sa warci ile chca za nich zaplacic Klienci.

marekas5
20-06-2008, 16:27
mam juz wycene Karo, faktycznie nie jest niska, ale moze warto zapłacic i miec problem z glowy?

finlandia
20-06-2008, 17:47
mam juz wycene Karo, faktycznie nie jest niska, ale moze warto zapłacic i miec problem z glowy?
Źle o Karo nie słyszałem, a to u nich nasłuchałem sie na wszystko inne co po świeci chodzi..
Ale też nie znalazłem uzasadnienia dla tak wysokiej ceny. Moze nie chcialem znalezc... na pewno nie znam powodow by napisac coz zlego.

marekas5
20-06-2008, 19:38
szczerze, to nie wiem , czy jest to wysoka cena, poczekam na wycene Dziadka, to porownamy.

marekas5
17-06-2009, 03:27
Doczekalismy sie na okna KARO ze Stawigudy, warto było czekac, okna super, montaz wrecz cudowny, cena taka sobie, chyba nie za niska, ale wygladaja naprawde ładnie.

finlandia
17-06-2009, 09:28
marekas5, czekałeś na okna cały rok? :wink: to nie dziwię się że się cieszysz.
Mam nadzieję - i tego Ci zyczę - że się nie zawiedziesz w ich dalszym użytkowaniu.
Ale ciekaw jestem skąd stwierdzenie ze montaż był "wręcz cudowny"?Montazyści tacy przystojni? :wink:

marekas5
04-07-2009, 08:04
Ekipa była 4-osobowa

1.przyjechali punktualnie
2. okna były supe zapakowane i zabezpieczone
3.zabezpieczyli miejsca gdzie robili montaz
4. poruszali sie bez słow, kazdy wiedział co ma robic
5. nie palili
6. nie pili
7. posprzatali po sobie i zabrali smieci
Przezyłem 16 ekip jak do tej pory i ta była CUDOWNA.....
A tak an marginesie, odwiedz fabryke KARO, poczujesz sie jak w aptece....biale kombinezony pracownikow i wrecz sterylna czystosc udeza od wejscia.

finlandia
04-07-2009, 09:20
Odwiedziłem już 4 lata temu.
I jedyne co zapamiętałem to wręcz wpijające się w człowieka zęby handlowca - tak bardzo intensywnie prowadzącego "procedurę sprzedaży". Nie lubię takiej formy obsługi - czułem się jak na przesłuchaniu w trakcie którego wmawiano mi jedyną słuszną drogę kupowania. Można było odnieść wrażenie że tylko oni mają patent na dobre okna. Ale cena mnie powaliła - była zbyt wysoka - ale może czasem warto dołożyć więcej niż brać coś niepewnego.

Ja na Warmii mam inny typ.. to moje zdanie :wink:

Ale o samym KARO jako producencie mam dość dobre zdanie, a Twoje zadowolenie daje im dodatkowy punkcik :)