PDA

Zobacz pełną wersję : Różnica w grzejnikach na allegro i w sklepach



H.Marcinkiewicz
09-03-2008, 18:49
Witam

Miał ktoś może z was do czynienia z grzejnikami kupowanymi na allegro? Chodzi mi o grzejniki zasilane z boku, używane do pieców węglowych.

Różnice w cenach są szokujące. Za grzejnik 1m na miejscu muszę zapłacić drugie tyle co na allegro. Z tego co się dowiedziałem od sprzedawców na allegro to jest to że oni pomijają marże sklepowe i działają na niskim zysku.

Znajomy hydraulik twierdzi że grzejniki typowo niemieckie mają z Niemcami niewiele wspólnego. Mówi że te grzejniki są pochodzenia azjatyckiego, turcia,indie, chiny. Oczywiście przepakowywane w nieczech, dla zasady że to ma być niemiecki produkt.

Z drugiej strony znajomy hydraulika mówi że hydraulik za każde zakupy na które naciągnie klienta ma od 10 do 20% ceny.

Więc pytam czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii? Czy warto pchać się w niemieckie wynalazki za pół ceny z allegro? Co wy na ten temat sądzicie?

Bobek
11-03-2008, 19:42
Witam
Jakoś ze 3 lata temu kupiłem grzejniki na allegro od gościa z Gubina - niemieckie Duo- coś tam .Różnica w cenie znaczna , nawet po dużych rabatach w hurtowni opłacało się pojechac ponad 400km w jedną strone. Dwa lata stały , pierwszy rok chodzą i nie ma problemu . Jakościowo nie ma porównania do taniego IDMARA ( te i tak były tańsze ) - ślady po zgrzewach nie rzucają się w oczy . Zakładałem też ostatno grzejniki Diamond kupowane na allegro i były ok .