PDA

Zobacz pełną wersję : Drewniane meble do łazienki



Slawek :)
02-09-2003, 08:17
Czołem,

czy ktoś z Was zamawiał meble do łazienki z litego drewna?
Zastanwiam się nad zamówieniem szafki pod umywalkę (blatową) z szufladami, małego regału na ręczniki i drewnianej obudowy wanny (z 2 stron). Niestety nie mam pojęcia ile taka przyjemność może kosztować.
Może ktoś już to "przerabiał" i mógłby podzielić się doświadczeniami?

02-09-2003, 12:32
Czołem,

czy ktoś z Was zamawiał meble do łazienki z litego drewna?
Zastanwiam się nad zamówieniem szafki pod umywalkę (blatową) z szufladami, małego regału na ręczniki i drewnianej obudowy wanny (z 2 stron). Niestety nie mam pojęcia ile taka przyjemność może kosztować.
Może ktoś już to "przerabiał" i mógłby podzielić się doświadczeniami?

Wlasnie dzisiaj odbieram szafkę pod umywalkę; blat z litego drewna, natomiast szafka pod blatem ze sklejki "obitej" fornirem drewnianym. Ponieważ jej jeszcze nie widziałąm ciężko mi powiedzieć jak wygląda, a dopiero za jakiś czas bede mogła powiedzieć jak sie sprawuje. DStolarz zapewniał mnie że bedzie ok. Cena 500 PlN (jesion). Cała z litego drewna bedzie droższa , jeden stolarz wycenił mi z litej sosny tą sama szafkę za 870 PLN

02-09-2003, 12:33
chyba zapomniałam dopisać, że jestem z Wawy :( a Ty z okolic Wrocławia!!

Slawek :)
02-09-2003, 13:15
Dzięki Gościu,
czy mogłabyś sprecyzować opis szafki, tj. jakie wymiary oraz czy ma klasycznie parę drzwiczek na dole, czy też szuflady, albo jeszcze coś innego. Jak trafiłaś na tego stolarza, czym zabezpieczył blat - lakier, czy olej?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdro

03-09-2003, 08:51
Dzięki Gościu,
czy mogłabyś sprecyzować opis szafki, tj. jakie wymiary oraz czy ma klasycznie parę drzwiczek na dole, czy też szuflady, albo jeszcze coś innego. Jak trafiłaś na tego stolarza, czym zabezpieczył blat - lakier, czy olej?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdro

Lity blat dł. 85, szer.55, grubość 4cm. pod blatem szafka z para drzwiczek o wymiarach szer 60, wys 55. namiary na stolarza dostałam od mojego majstra. Drewno jest "żywe" sama podjęłam sie pomalowania, ale jeśli chcesz to możesz mu dostarczyć lakier lub cos innego i on to pomaluje bez dodatkowych kosztów, no i masz pewność czym tak naprawde pomalował.
Pozdrawiam,
J.

kolodziejskim
03-09-2003, 10:05
Witam... Takie mebelki podobaja mi sie strasznie i mysle ze na takie sie odwaze... zonie tez sie podobaja... widzialem prysznic... 4 slupki obsadzone w terakocie... a miedzy nimi piekne przydymione szyby... rewelacja... a z polskich mebelkow podobaja mi sie z "KOŁA"... nie wiem jak z jakoscia... ale mysle ze sa OK... jak juz bede mial a do tego jeszcze daleko to dam znac jak sie spisuja...

Pozdrawiam...

Slawek :)
03-09-2003, 13:02
Hey Kołodziejskim,
muszę przyznać, że mnie się te mebelki z Koła średnio podobają. Chciałbym mieć coś wymyślonego przez siebie - obawiam się tylko, że będzie mnie potem każdy stolarz przeklinał - a ja jego za cenę. Zaplanowałem sobie podwieszaną szafkę na umywalkę blatową, pod którą znajdują się 4 szuflady w dwóch rzędach - taki wiszący "położony" przy ścianie geometryczny kubus. Szafka na ręczniki z kilkoma szufladami i wyżej półkami - podobny wiszący kubus, tylko że wertykalny. No i dochodzi jeszcze drewniana obudowa prostokątnej wanny z dwóch stron...
Wyposażenie łazienki ma być maksymalnie geometryczne i proste w przeciwieństwie do jej architektury (kolebkowe sklepienie, łukowa wnęka na stelaż podtynkowy muszli i bidetu, no i półfilary podtrzymujące arkadę pomiędzy częścią "umywalkową" i resztą pomieszczenia) - kilkarotnie przebudowanego (czyt. zniszczonego) zabytkowego wnętrza.
Tja, jak będę znów we Wrocławiu, to muszę popytać kilku stolarzy co sądzą o tych chorych pomysłach. :wink: :wink:

kolodziejskim
03-09-2003, 13:09
Slawek... niezle niezle ja chyba na razie zostane przy tanich :) kiedys nie bedzie mi szkoda ich wywalic :) Zycze powodzenie w brnieciu do celu bo to co piszesz bedzie wygladalo imponujaco

Pozdrawiam

loniu
05-09-2003, 08:24
A ja znalazłem dojście do kompletów meblowych i tak za:
szafka 100 (trzy drzwiczki i 2 szufladki) - drewno - olcha + umywalka 105 spasowana z szafką (nie ma blatu bo umywalka jest na szafce) + lustro w ramie z tego samego drewna 100x100 + 2 kinkiety i to wszystko za 1926 zł brutto.

Jedyną dodatkową inwestycją był wyjazd do Wa-wy (transport zapewniła mi hurtownia)

Beata-Wawa
07-09-2003, 15:52
Loniu!
Czy możesz podać namiary na hurtownię, w której kupiłeś te mebelki?

Maluszek
08-09-2003, 07:57
Loniu - też proszę o namiar na tę hurtowinię :D

loniu
08-09-2003, 08:29
Adres znajdziecie na www.jokeypolska.com.pl ale dzwońcie do Żabiej Woli (30 km za Jankami)- zakładka kontakt

Maluszek
08-09-2003, 08:44
Loniu - dzięki :D

Beata-Wawa
10-09-2003, 15:17
Loniu - dziękuję :D
Wybieram się tam jutro

kamilla35
04-02-2005, 08:05
gdzie mogę kupić mebelki drewniane do łazienki (np.umywalkę wraz z szafką),pytam ponieważ chodzę po sklepach i widzę wszędzie białą sklejkową chałę...dzięki za odpowiedzi! Może macie jakieś fotki takich łazienek???

jacekm22
04-02-2005, 17:05
Dosc ladna serie mebli lazienkowych ma Kolo , tylko drogo!! :cry: Jest dla mnie niezglebiona tajemnica dlaczego meble lazienkowe sa tak drogie!! :roll: Slyszalem ze sporo ludzi robi meble do lazienek np model z Kola u stolarza i wychodzi to taniej.

Ew-ka
04-02-2005, 18:46
ja też zamowiłam szafkę pod umywalkę i komode u stolarza , bedzie jeszcze toaletka i kwietnik , ale to poźniej :lol:

osowa
04-02-2005, 21:39
Tak ... jeśli chce się mieć dobry mebel i na dodatek niepowtarzalny – dobrze zlecić projekt zaufanemu stolarzowi . Zazwyczaj – wymyślam mebel , rysuję go : potem przeliczam dokładnie gabaryty w centymetrach , ze szczegółami i na tej podstawie – uzyskuję dobry gatunkowo , doskonale pasujący i w miarę tani mebel ( nawet powiedziałabym - dużo tańszy ) .

Pozdrawiam zapachem świeżych trocin ( to jeden z moich ulubionych )8)

Widlak
04-01-2006, 22:44
Czy ktos moglby mi doradzic czym zabezpieczyc polki z surowego drewna, zeby wytrzymaly wilgoc w lazience? Jakis specjalny lakier?

efilo
05-01-2006, 12:05
Do tego służą specjalne impregnaty i lakiery.
Wcale nie jest łatwo zrobić dobry mebel z drewna do łazienki, który wytrzyma podwyższoną wilgotność. Nawet stolarze mają z tym problem. Nie każdy który się ceni się tego podejmie.

A przy okazji - uważajcie na kosze na bielizne w formie szafki z drucianym wysuwanym koszem w środku. Często te koszyczki są tak wykończone że nie daj Bóg włożyć tam cokolwiek delikatnego. I na co taki niefunkcjonalny mebel?

asiaasia
06-01-2006, 10:03
Ja będę miała meble pod umywalke robione na zamówienie u stolarza wg. mojego projektu. Będzie gruby, drewniany blat, w który będzie wpuszczona umywalka i dalej pod nim będzie stała pralka. Do tego na dole będą drewniane półki z wiklinowymi koszami i na samym dole szuflady.

R.Bieńkowski
06-01-2006, 14:25
"efilo" powiedział całą prawdę o meblach w łazience. Popieram rzemiosło ale najczęściej jest ono nie sprawdzone. Zrobić dobry mebel do łazienki (trwały)jest dość trudno.

kasiapro1
11-01-2006, 15:58
ja kupowalam tu:
http://www.devo.pl/meble_d.php?m=21

seria Lizano,meble dobrze sie sprawuja,sa dobrze zaimpregnowane.
Wady:
Firma nawet za doplata nie chce mnienic wymiarow,wyposazenia tak wiec nie kazdemu to bedzie pasowalo np:brak kosza na brudy.
Mialam meble z seri:Lato,tam bez problemu mozna bylo sobie marudzic,tez dobrze sie sprawowaly.Miala wysuwany kosz na brudy i nic sie nie zaciagalo w nim,nie wypadalo

kasiapro1
11-01-2006, 16:01
Zapomnialam,Lato z f-my Plusa

http://www.plusa.pl/?act=lato

Mufka
12-01-2006, 07:52
Dosc ladna serie mebli lazienkowych ma Kolo , tylko drogo!! :cry: Jest dla mnie niezglebiona tajemnica dlaczego meble lazienkowe sa tak drogie!! :roll: Slyszalem ze sporo ludzi robi meble do lazienek np model z Kola u stolarza i wychodzi to taniej.
Dla mnie tez to bylo zagadka, ale stolarz mi wytlumaczyl , ze to dlatego takie drogie, bo drewno jest impregnowane specjalnie zeby sie od wilgoci nie rozwalilo a takie zabezpieczanie jest drogie, powiedzial, ze owszem zrobi mi meble, ale jesli stolarz robi to tanio to znaczy ze nie postawil na jakosc i takie meble dlugo nie postaja w laziecne i taki stolarz jest zwyklym oszustem... hmm, ja sie moze nie bede wypowiadac o fachowacach - koncze ogromniasty remont , mialam przejscia z wieloma "fachowcami" :cry: