PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie ściany od wewnątrz



tomek159
10-03-2008, 13:26
Czy słyszeliście coś o możliwości ocieplenia ściany od wewnątrz.Mieszkam w bloku z wielkiej płyty i niestety na ocieplenie przez spółdzielnię nie mam co liczyć.Przy ostatnich ( dzięki Bogu nielicznych mrozach ) moja ściana miała 8 st. a kaloryfery były odkręcone na max.Zacząłem się zastanawiać jak i czym ocieplić ścianę od wewnątrz. Macie jakieś pomysły poza budową własnego domu ?. Z góry dzięki

pelsona
10-03-2008, 13:59
Pomimo że jesteś widzę zdesperowany, ocieplanie ścian od wewnątrz daje mizerny efekt żeby nie powiedzieć żaden. Mostek termiczny w ścianie za kaloryferem, nadproża. Brak akumulacji ciepła ściany. Przestajesz grzać od razu zimno. Jeśli już ocieplać to wełną. Współczuję Ci choć podobno zimny wychów nikomu jeszcze nie zaszkodził. No chyba że są małe dzieci to sory.
pzdr

Sp5es
10-03-2008, 18:13
Układ nie zalecany z racji fizyki budowli, lecz możliwy.
Istnieje niebezieczeństwo grzyba pod izolacją oraz na mostkach - np. sufit przyległy do ocieplenia, na ścianie zewnętrznej.

Jeśłi ktoś się na to decyduje wskazana/konieczna jest (sprawdzić w przeliczeniach ) paroizolacja od środka (np. naklejona folia alu - klejem poliuretanowym na izolację ). Konieczna pełna szczelność połączeń.
radzę przeszukać archiwum forum, było tam sporo informacji.

Szarbia
10-03-2008, 21:43
http://forum.muratordom.pl/jak-ocieplic-zewnetrzne-sciany-budynku-od-wewnatrz,t21486.htm

Last Rico
11-03-2008, 06:49
Przy ostatnich ( dzięki Bogu nielicznych mrozach ) moja ściana miała 8 st

Jeśli pogodą steruje Bóg, to też dzięki Bogu mieliśmy Emmę i 12 zabitych w EU
(no bo dzięki komu ?). :( Na razie Boga zostaw w spokoju, musisz poradzić sobie sam...
albo przy pomocy innych ludzi. Pewnie ci pomogą, bo ludzie tu mieli różne problemy.

Taki sposób ocieplania nie jest zalecany, ale jeśli nie masz innej możliwości to trzeba
zwrócić szczególną uwagę na wilgoć w powietrzu. Zmierzam do tego, że rzeczywiście
istnieje zagrożenie grzybem, ale WYŁĄCZNIE przy źle pracującej wentylacji. Najpierw więc
sprawdź czy jest ona sprawna i wystarczająca, od tego całą rzecz zacznij.

Gdybym to ja musiał tak ocieplać, to chyba bym jednak wełny nie użył, obawiałbym się
że ta jej większa przepuszczalność powietrza tu akurat może się zemścić i doprowadzić
do wykropienia się jakieś ilości wody na zimnej betonowej ścianie. W tym przypadku
polecałbym szczelne ocieplenie styropianowe, aby tej pary do ściany w żadnym wypadku
nie dopuścić.

budulec1
11-03-2008, 18:47
istnieje zagrożenie grzybem, ale WYŁĄCZNIE przy źle pracującej wentylacji.
Nieprawda, to mieszkanie jest zagrożone nawet przy spawnie działającej wentylacji.
Spróbuj jednak nacisnąć na spółdzielnię.

robinoc
11-03-2008, 20:36
W zeszłym roku ociepliłem sobie jedna ścianę, ściana szczytowa zachodnia, zimą jak w psiarni :-? Pokój przez lata był mało uzywany miło to tam było tylko latem :D , z róznych względów ocieplenie od zewnątrz na razie odpada, więc zrobiłem tak: do ściany ruszt drewniany o grubości 5cm, miedzy ruszt wełna, na to wszystko folia paroizolacyjna starannie przyklejona taśmą dwustronną po obwodzie następnie jeszcze raz taśma na połączenia i zszywki, którymi przyczepiona była do łat. Na to wszystko ruszt z listew 1,5cm i panele ścienne.Dzięki konstrukcji rusztu pod panelami ta przestrzeń jest wentylowana. Łącznie straciłem ok 8cm pokoju ale różnica jest bardzo wyraźna. Teraz miło posiedzieć.Jest jeszcze jeden możliwy sposób, jest coś takiego jak tapeta termoizolacyjna, jest to warstwa 2-3mm styropianu na grubym papierze, klei się jak tapetę specjalnym klejem, następnie wykańcza właściwa tapetą lub farbą. Niby mało ale nawet kilka mm ocieplenia pomaga, starczy dotknąć ręką taką ścianę zimą i porównać z nieocieploną.

Last Rico
11-03-2008, 21:11
istnieje zagrożenie grzybem, ale WYŁĄCZNIE przy źle pracującej wentylacji.
Nieprawda, to mieszkanie jest zagrożone nawet przy spawnie działającej wentylacji.

Nie chciałbym nikogo specjalnie przekonywać do tego
że sam styropian wody nie produkuje ale chyba muszę. :)

Krzysztofik
11-03-2008, 21:12
istnieje zagrożenie grzybem, ale WYŁĄCZNIE przy źle pracującej wentylacji.
Nieprawda, to mieszkanie jest zagrożone nawet przy spawnie działającej wentylacji.

Nie chciałbym nikogo specjalnie przekonywać do tego
że sam styropian wody nie produkuje ale chyba muszę. :)
Zapewniam Cie, że to nie pomoże.

budulec1
11-03-2008, 21:24
istnieje zagrożenie grzybem, ale WYŁĄCZNIE przy źle pracującej wentylacji.
Nieprawda, to mieszkanie jest zagrożone nawet przy spawnie działającej wentylacji.

Nie chciałbym nikogo specjalnie przekonywać do tego
że sam styropian wody nie produkuje ale chyba muszę. :)
Możesz spróbować.
Na początek podaj mi parametry (temp. i wilgotnośc) w takim pomieszczeniu z dobrze działającą wentylacją.

akagi66
10-10-2018, 11:12
czyli takie np farby termoizolacyjne - od wewnątrz i od zewnątrz to też słaby pomysł ?

michalsiak
01-11-2018, 21:29
- w moim domu mam studio nagrań, które wewnątrz na ścianach wyłożyłem 10 cm wełną mineralną ze względów akustycznych. Dodatkowo na zewnątrz 20 cm styropianu a pomiędzy poroterm - zero problemów, grzybów, zapachów itp.

- dwa lata temu remontowałem matki mieszkanie w kamienicy w której na pewno nie będzie nigdy ocieplenia na zewnątrz. Zastosowałem 20 cm wełny na sufit ( na górze strych) + na ściany wełna 12 cm i regips. Od dwóch lat zero problemów, mieszkanie 60 m ogrzewane kotłem kondensacyjnym, rachunki niskie.

w obu przypadkach wentylacja grawitacyjna