PDA

Zobacz pełną wersję : SZLIFIERKA DO GŁADZI



martinus83
10-03-2008, 15:41
mam do wyszlifowania 200m2 ścian i sufitów, ale ręcznie to mi się nie uśmiecha zbytnio. Więc chciałbym kupić jakąś szlifierke tanią z odsysaniem pyłu, ze słyszenia wiem że ludzie stosuja jakieś i są zadowoleni. więc jakie byście doradzili mi?

zbovid
10-03-2008, 18:20
Znajomy glazurnik mowil mi ze jak szlifowac to tylko recznie.
Ja przeszlifowalem 1/3 domu i mam juz serdecznie dosc tej meczarni, kurzu i szarych wlosow.
Jezeli zna ktos jakas fajna niedroga maszynke do szlifowania to bardzo prosze o info.

bladyy78
10-03-2008, 18:38
tu macie coś co was interesuje tylko cena nie jest mała i do tego jeszcze trzeba odpowiedni odkurzacz
http://allegro.pl/item324168596_szlifierka_flex_zyrafa_do_gladzi_gip sowych.html

zbovid
10-03-2008, 18:42
To ja juz wole recznie :-)

plulka
10-03-2008, 18:44
Witam, prawda jest ze nie zaleca sie szlifowac gladzi mechanicznie - szlifierka oscylacyjna. Tyle ze wydaje mi sie ze problem dotyczy miekkich gladzi. Ja 2x polozylem zwykly gips szpachlowy (intergrąd jest ok) i teraz to szlifuje. Jest twardy i nie ma obaw mocniejszym dociskiem do podloza je uszkodze. Co do urzadzenia to mam Bosh (180W) z filtrem, ale daje niewiele, kurz jak diabli. Maseczka nieodzowna. Mozna probowac by takie wyjscie ze szlifierki polaczyc rura z odkurzaczem, ale nie zastanawialem sie nad tym.

bimbelt
10-03-2008, 20:49
Jak u mnie robili gladzie i pytalem dlaczego nie szlifuja maszynowo, to tlumaczyli, ze recznie robi sie to dokladniej i trudniej o blad. Jesli omsknie ci sie szlifierka, to bedzie trzeba nalozyc nowa warstwe gladzi.

bigmario4
11-03-2008, 05:50
Szlifierka oscylacyjna z OBI za 30 zł podłączona do odkurzacza.Można szlifować w garniturze :lol: nie pyli.Odkurzacz przysysa ją do ściany,nie ma prawa się omsknąć.Papier drobniejszy jak przy ręcznym tarciu np150.Wszystko jest ok tylko ciężko idzie przez ten odkurzacz(sprawdziłem osobiście na własnym poddaszu)

mako5
11-03-2008, 13:23
mam do wyszlifowania 200m2 ścian i sufitów, ale ręcznie to mi się nie uśmiecha zbytnio. Więc chciałbym kupić jakąś szlifierke tanią z odsysaniem pyłu, ze słyszenia wiem że ludzie stosuja jakieś i są zadowoleni. więc jakie byście doradzili mi?

Są takie specjalne długie. Widziałem w marketach budowlanych. Takie coś jak tu ktoś podał link do allegro. Nie wiem jak to się spisuje bo szlifowałem ręcznie.

barzuc
17-03-2008, 13:02
Proponuję poszukać wypożyczalni sprzętu budowlanego - spokojnie powinni mieć. Właśnie takie długie (waga ~3kg) i do tego odkurzacz przemysłowy. Miodzio. Jeśli zdecyduje się samemu szpachlować ściany to się raczej nie będę zastanawiał.
Wszystko jest tylko kwestią ceny (ja znalazłem komplet za ~100 zł za dobę).

chopinetka
17-03-2008, 20:37
Witam

Mój małż kupił w obi szlifierkę za 70zł i niestety z sufitem o powierzchni 55m2 męczył się tydzień. Jaka to paskudna robota :-? Nie zapomnijcie o maskach bo dostaniecie pylicy.

pozdrawiam