PDA

Zobacz pełną wersję : Grzyb na plycie gipsowej



tgRIDDICKtg
10-03-2008, 17:36
tak jak w temacie co mam robic ?? pojawil sie na plytach gipsowych jak go mam usunac lub jak to zrobic prosze o szybka odpowiedz


jesli temat w zlym dziale to sory :D ale to moj pierwszy temat na tym forum

Sp5es
10-03-2008, 18:03
Radzę szybko poczytać archiwum forum.
Tam na ten temat jest wszystko.

Mirek_Lewandowski
10-03-2008, 18:04
Dział jak dział...
A co robić? Zadać sensownie pytanie, tzn. te płyty to gdzie niby?
Odciąć dopływ wilgoci, ocieplić lub zwentylować. Jakie pytanie, taka odpowiedź.
A i szukaczkę włączyć. Było milion razy...

adam_mk
10-03-2008, 18:08
Koszyk naszykować... :roll:
I kozik jaki...

Jak jest grzyb - to brak wentylacji...
Najczęściej...
Mrozu nie ma, to te ściany z blachy falistej być muszą...
A co z izolacją przeciwwilgociową? Jest takowa?
Adam M.

tgRIDDICKtg
10-03-2008, 18:46
ja chcialem sie tyl;ko dowiedziec czy mam usunac plyty czy idzie je zostawic jakos

a dalem szukaj i wyszlo mi 2665 wynikow wiec szybciej bylo sie spytac

plyty sa na scianie ceglanej

Mirek_Lewandowski
10-03-2008, 18:55
No ręce opadają..
Na górze ściany czy przy podłodze, w kiblu czy salonie, ściana zew- czy wewnętrzna, co za cegłą, czy ocieplona, izolacja pozioma jest, czy brak, wentylacja jest, jaka.. itd..

tgRIDDICKtg
10-03-2008, 19:06
ogolnie na scianie w szafie zabudowanej w pokoju za cegla jest powietrze

a ja sie nieznam na tym dlatego niewiem co pisac

Mirek_Lewandowski
10-03-2008, 19:10
Poddaję się... chciałem dobrze...

Cpt_Q
10-03-2008, 19:13
ogolnie na scianie w szafie zabudowanej w pokoju za cegla jest powietrze

a ja sie nieznam na tym dlatego niewiem co pisac

Za szybko zabudowałeś ścianę. Otworzyć szafę. Jeżeli niezbyt wielka ruina, to płyty proponowałbym usunąć i położyć nowe. Jeżeli wiązałoby się to z nadmierną demolką, to skrobać, użyć preparatów grzybobójczych i suszyć, suszyć, suszyć....

http://www.anser.com.pl/poradnik_wilgoc.htm

Cpt_Q
10-03-2008, 19:13
Poddaję się... chciałem dobrze...

a ja akurat dziś mam fazę :lol:

Mirek_Lewandowski
10-03-2008, 19:14
:D

EZS
10-03-2008, 19:24
ostatnio wypróbowanym preze mnie prparatem grzybobójczym jest domestos. Nierozcieńczony. Tłucze wszystko, ale trzeba nim dobrze nasączyć.. chyba tą płytę, w tym wypadku. Inna sprawa, dlaczego ten grzyb. Jak urósł raz, to może i drugi... Wilgoć w ścianie?

Sebastian z wrocka
10-03-2008, 19:36
góra olimpu
oswiecone forum itp itd

forumowicz z "2" postami zadał pytanie, dosyć proste.
fakt, że nie podał szczegółów. Ale czy od razu trzeba ostrzyć pazury ironii na nowicjuszu i odsyłać Go do "zdezelowanej" wyszukiwaczki.

TO JEST FORUM. kAŻDY MA PRAWO ZADAĆ PYTANIE NA DOWOLNY TEMAT ZWIĄZANY Z BUDOWNICTWEM.
WSZYSCY WIEMY , ŻE WYSZUKIWARKA JEST DO .....
NIE MASZ NIC KONSTRUKTYWNEGO DO POWIEDZENIA, TO NIE ODPOWIADAJ

labas1
10-03-2008, 19:36
Wilgoć w ścianie?

No jak za cegłą jest POWIETRZE :lol: to pewnie przemarza i jest i jest wilgoć.[/i][/b]

Cpt_Q
10-03-2008, 19:36
ostatnio wypróbowanym preze mnie prparatem grzybobójczym jest domestos. Nierozcieńczony. Tłucze wszystko, ale trzeba nim dobrze nasączyć.. chyba tą płytę, w tym wypadku..

tyle, że potem wszystko w tej szafie będzie śmierdzieć...jak wsiąknie w ten karton-gips, to szkoda gadać :cry:

Mirek_Lewandowski
10-03-2008, 19:43
góra olimpu
oswiecone forum itp itd

forumowicz z "2" postami zadał pytanie, dosyć proste.
fakt, że nie podał szczegółów. Ale czy od razu trzeba ostrzyć pazury ironii na nowicjuszu i odsyłać Go do "zdezelowanej" wyszukiwaczki.

TO JEST FORUM. kAŻDY MA PRAWO ZADAĆ PYTANIE NA DOWOLNY TEMAT ZWIĄZANY Z BUDOWNICTWEM.
WSZYSCY WIEMY , ŻE WYSZUKIWARKA JEST DO .....
NIE MASZ NIC KONSTRUKTYWNEGO DO POWIEDZENIA, TO NIE ODPOWIADAJ

Wyluzuj.. wyraźnie dośc napisałem, jakich informacji bym oczekiwał, żeby sensownie odpowiedzieć.
A co, z całym szacunkiem, do tej dyskusji konstruktywnego wniosłeś?

adam_mk
10-03-2008, 19:57
To, co pod nickiem u początkującego - to nie dla zabawy tam siedzi...
Trzeba bodaj WIEDZIEĆ o co pytać. Dlatego zalecane jest wstępne "otrzaskanie się" z tematem.
Ale jak komu te kilka tysięcy podpowiedzi nie odpowiada - to potem sam nie wie o czym mowa...

Fakt. To forum współpracy, której tu raczej nie odmawiają.
Tylko trzeba podać TEMAT do rozważań.

Uszy do góry! Każdy kiedyś zaczynał!
Zbierz dane i postaw problem!

Adam M.

tgRIDDICKtg
10-03-2008, 20:34
dzieki narazie sprobuje to zabic preparatami grzybo bujczymi i sie zobaczy a jak nie to sie zrobi demolke dzieki o to mi chodzilo

Cpt_Q
10-03-2008, 20:53
...TO JEST FORUM. kAŻDY MA PRAWO ZADAĆ PYTANIE NA DOWOLNY TEMAT ZWIĄZANY Z BUDOWNICTWEM.
WSZYSCY WIEMY , ŻE WYSZUKIWARKA JEST DO .....
NIE MASZ NIC KONSTRUKTYWNEGO DO POWIEDZENIA, TO NIE ODPOWIADAJWSZYSCY WIEMY , ŻE WYSZUKIWARKA JEST DO .....

eee nie tak znowu tragicznie, są jeszcze gogle - poza tym myślę, że większość starszych stażem Forumowiczów ma czasem prawo zmobilizować nowicjuszy do zadania sobie odrobiny trudu. Piszesz, że to jest Forum i każdy ma prawo zadać pytanie. No więc - jaka jest definicja forum:
"Forum dyskusyjne - jest przeniesioną do struktury stron WWW formą grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej." źródło: Wikipedia
Forum to nie tylko maszynka "tu wlata - tam wylata"