PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie technologią lekką suchą - jaka elewacja



Czarek C.
21-03-2002, 14:49
Czy są jakieś ciekawe materiały na lekką elewację, zamiast sidingu, czy blachy?
Słyszałem pogłoski o płytach podobnych jak MDF z fakturą jak drewno, ale nigdzie żadnych ofert nie widziałem. A może nie szukać tylko zrobić impregnowaną deskę? Ale to z kolei trzeba konserwowac co parę lat. I co ? Co parę lat ekipa , rusztowanie, bałagan i koszty? Nie bardzo to widzę.

pitbull
22-03-2002, 13:17
Przegladnij archiwum bo troche na ten temat bylo.
Moga byc tez plyty Minerit lub Alucobond ale raczej do duzych budynkow.

Wojciech Nitka
24-03-2002, 18:02
Czarek,
czy to były płyty podobne do MDF czy płyty OSB? Sądzę, że płyty OSB.
To płyta OSB z fakturą podobną do drewna i frezowana pionowo na wzór boazerii. UWAŻAJ na te płyty!!! Płyty te ze względu na błędy technologiczne (w miejscach frezowania powstają pęknięcia i woda dostaje się w grubośc płyty, co powoduje pęcznienie płyty) zostały wycofane z produkcji i dystrybucji w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Kupowane tam za grosze trafiają między innymi na rynek polski. Stosowałe je na swoich domach, między innymi, warszawska firma PORT.

Czarek C.
25-03-2002, 07:10
Dziękuję i za to. Wiem że nie ma wielkiego wyboru bo i metoda ocieplenia niepopularna, choć przecież najtańsza ,najprostsza i najszybsza w wykonaniu.
Wszyscy tylko styropian i tynk cienkowarstwowy. Ale to chyba takie błędne koło: nie ma zainteresowania bo nie ma wyboru, nie ma dużego wyboru elewacji, więc nie ma zainteresowania.