PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie szambo??PCV czy betonowe?



escape
10-03-2008, 22:16
Jeśli w projekcie jest ujęte szambo z pcv to czy mozna zastosowac szambo betonowe?Jak to się ma w świetle przepisów?I gdzie się powinnam udać zeby się dowiedziec?W miejscu gdzie kupiliśmy dom niema kanalizacji...ale dowiedziałam się w "wodociagach" ze jest w planach podłaczenie naszego osiedla w przeciagu ok.2 lat..i z tego powodu chciałabym oszczedzić na kosztach zakupy takiego szamba,wiadomo betonowe tańsze...

Trociu
11-03-2008, 07:53
Pewnie do starostwa. Oni akceptowali projekt to powiedzą, czy można to od tak sobie zmienić.
Ewentualnie zmiana pozwolenia.
Ewentualnie kier bud, jeżeli działa na tym rejonie.

bar_kam
13-03-2008, 07:15
Zwróć uwagę na poziom wód gruntowych, bo szambo z PCV może...wypłynąć ;) jeśli podejdzie woda, no chyba, że pompa lub zalanie szamba wodą...

Trociu
13-03-2008, 08:55
Zwróć uwagę na poziom wód gruntowych, bo szambo z PCV może...wypłynąć ;) jeśli podejdzie woda, no chyba, że pompa lub zalanie szamba wodą...
Zdziwiłbyś się ile potrafi woda. Moje szambo betonowe 10m3 po wstawieniu do wykopu pływało sobie swobodnie. Doppiero zalanie częściowo wodą pomogło.
Oczywiście plastikowe jest lżejsze i mniej wody dookola potrzebuje do pływania.

Ale wysoki poziom wód gruntowych może być dobrym załącznikiem do wniosku o zmianę "materiału"

escape
13-03-2008, 14:37
kurcze musze popatrzec czy czasem nieza duzy ten poziom ;) A do starostwa przejde sie w poniedziałek dzis 13 niebede ryzykowac 8)

pelsona
20-03-2008, 10:36
Zwróć uwagę na poziom wód gruntowych, bo szambo z PCV może...wypłynąć ;) jeśli podejdzie woda, no chyba, że pompa lub zalanie szamba wodą...
Zdziwiłbyś się ile potrafi woda. Moje szambo betonowe 10m3 po wstawieniu do wykopu pływało sobie swobodnie. Doppiero zalanie częściowo wodą pomogło.
Oczywiście plastikowe jest lżejsze i mniej wody dookola potrzebuje do pływania.

Ale wysoki poziom wód gruntowych może być dobrym załącznikiem do wniosku o zmianę "materiału"
Z tym szambem 10 metrowym to żeś mnie zaskoczył ??.
Nie przypuszczałem, że taki numer może być, chociaż można się spodziewać jaka to siła jak czytałem ostatnio o budowie metra, jak im się cały nowo wybetonowany tunel zaczął przemieszczać na skutek podziemnej wody.
A w sprawie szamb plastikowych wyczytałem tu na tym forum w jakimś ciekawym wątku bodajże o zapadniętym szambie Delfin, że wypompowując go należy jednocześnie lać w niego wodę do 1/3 objętości. Do jakich absurdów człowiek może dojść w swoich pomysłach i wynalazkach aż strach pomyśleć.
pzdr

escape
26-03-2008, 14:40
No to juz wiem co i jak...w starostwie powiedzieli ze mam się spytac projektanta czy moze byc betonowe zamiast pcv(dobre nie? )i on ma okresliź czy jest to zmiana istotna czy tez nie.....projektant orzekł ze jak najbardziej moze byc ...byle miało atest...więc biorę się za szukanie szamb betonowych.

Trociu
26-03-2008, 15:05
więc biorę się za szukanie szamb betonowych.
Podpowiem, że wystarczy wpisać w googla hasło 'szambo betonowe' i pojawi się cała gama producentów. Z mojego doświadczenia wiem, że najtansi są w okolicach Radomia. Z dowozem wyszło mi o wiele taniej aniżeli kupowane na miejscu. Jak znajdziesz 2-3 osoby, które też chcą szambo betonowe w Twojej okolicy, to bedzie jeszcze taniej za transport.

escape
26-03-2008, 17:50
Dzieki za podpowiedź ..tak włąsnie zamierzałam zrobic...dzizys ile tych firm "wyskoczyło" :o i bądź tu człowieku mądry i cos wybierz heheh 8) jutro zaczne molestowac telefonicznie firmy :oops: na niektórych stronach są nawet podane ceny super...gorzej bedzie z transportem tego ustrojstwa :evil: mam nadzieje ze uda się coś pokombinować i ze znajdzie się transport łączony byłoby dobrze

Trociu
27-03-2008, 10:06
gorzej bedzie z transportem tego ustrojstwa :evil: mam nadzieje ze uda się coś pokombinować i ze znajdzie się transport łączony byłoby dobrze
Nie jest tak źle z transportem. Sami mają odpowiedni sprzęt, bo do tego pożądny HDS jest potrzebny.
I jak w Twojej okolicy ktoś się buduje, to pewnie też będzie chciał mieć szambo. Jeszcze masz to forum i odpowiednią grupę budującą. Ja tak znalazłem drugą osobę do transportu.

escape
27-03-2008, 21:41
witam z tymi osobami budującymi będzie ciezko jestesmy ostatni z dzielnicy:D no może przed ostatni hehehe ale masz racje muszę przeszperac na forum może znajdzie się ktos do transportu

Trociu
28-03-2008, 10:42
witam z tymi osobami budującymi będzie ciezko jestesmy ostatni z dzielnicy:D no może przed ostatni hehehe ale masz racje muszę przeszperac na forum może znajdzie się ktos do transportu
Do transportu łączonego nie musi być ktoś z dzielnicy. Wystarczy, że ktoś w promieniu 25-50km bedzie się budował. Wtedy panowie z Radomia jadą praktycznie w jedno miejsce mimo że kilka kilometrów je dzieli. Powodzenia w szukaniu.

escape
28-03-2008, 13:54
Znalazłam na forum strone producenta szamba ktore kupiłeś i z tego co znalazłam jest najtańszy(w google go nieznalazłam)dzwoniłam i koszt transportu to ok 1100 zł....przy transporcie łaczonym,dowóz tylko do mnie ok 2200 zł więc poczekam aż ktoś sie znajdzie w moich rejonach.Dzięki za wskazówki