PDA

Zobacz pełną wersję : panele podłogowe na ścianie



Edybre
10-08-2007, 10:43
Chciałabym na jednej ze ścian w salonie położyć te same panele co na podłodze, żeby uzyskać efekt wchodzenia podłogi na ścianę. Czy panele się do tego nadają czy muszę poszukać czegoś innego?

jacekp71
10-08-2007, 11:14
wg mnie moze byc maly klopot z montazem do samej sciany, ale poza tym ok.

a taki efekt to juz gdzies widziales czy sam ryzykujesz ?? ;-)

Anna Broc
10-08-2007, 19:32
Jakie panele masz na mysli ? W sprzedazy są panele inne na podłoge a inne na ściane - mówię o plastikowych. ( widzialam w castoramie)
Wg mnie ładnie wyglądają panele z prawdziwego drewna sosnowego zarówno na podłodze jak i na ścianie - jednej lub wszystkich. Jest to troche w stylu powiedzmy góralskim lub skandynawskim. Prawdziwe drewno daje poza tym niepowtarzalny zapach ( o ile jest malowane jakimis naturalnymi impregnatami ) Wypowiadam się bo mnie to się b. podoba.

agauminska
10-08-2007, 19:38
jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, ale oczywiście to Wasz dom. ja w tej chwili wynajmuję mieszkanko (wprowadzam się do nowego/w końcu swojego za miesiąc) i mamy panele na ścianie - w łazience :-? - to jakaś katastrofa, widać plamy , wgniecenia, ciągle trzeba biegać ze ścierką.

tojaxdotka
10-08-2007, 20:21
Chyba widziałam coś takiego na wątku "kawalerka architekta" roberta skitka.Jako zabudowa kaloryferów
Bardzo fajnie to wyglądało
I jeszcze zdjęcie, podłoga i ściana są ciut inne,ale idea podobna
http://www.wnetrzadlakazdego.com.pl/img/dom01.jpg

Edybre
11-08-2007, 21:52
Chodzi mi dokładnie o cos takiego jak na tym zdjęciu - najlepiej, żeby to co na ścianie było takie same jak podłoga. Jak to zrealizować?

fasola25
12-08-2007, 19:10
Chodzi mi dokładnie o cos takiego jak na tym zdjęciu - najlepiej, żeby to co na ścianie było takie same jak podłoga. Jak to zrealizować?

też mialam taki pomysł i wydaje mi się, że najłatwiej jest położyć na podłoge np deske barlinecka i ta samam deske przykleić do ściany (myslicie, że bedzie się trzymać?) - nie ma wtedy problemu ze szlifowaniem pionowej powierzchni.
pozdrawiam

Edybre
12-08-2007, 19:46
Deski barlineckiej niestety u siebie nie położę bo jest za gruba w stosunku do gresu. Ale mogę położyć deski na ścianie. O jakim szlifowaniu piszesz? I czym te deski przyklejać do ściany?

d5620s
13-08-2007, 09:10
niestety na tym zdjątku na scianie jest płyta meblowa (to samo na słupku) a nie panel.
Płytę sie przykręca, chociaz niektórzy sprzedawcy mówią, że można przykleić.
Ze zwykłymi panelami można chyba zaryzykować-ostatecznie poczciwa boazeria to tez byl rodzaj paneli:)

fasola25
13-08-2007, 09:42
niestety na tym zdjątku na scianie jest płyta meblowa (to samo na słupku) a nie panel.
Płytę sie przykręca, chociaz niektórzy sprzedawcy mówią, że można przykleić.
Ze zwykłymi panelami można chyba zaryzykować-ostatecznie poczciwa boazeria to tez byl rodzaj paneli:)

podejrzewam, że to na zdjęciu to fornirowana płyta mdf
ale jak sie ja montuje - nie mam zielonego pojecia

dmjdmj
11-03-2008, 07:22
Witam,

Jak sensownie zamontować typowe panele podłogowe 8mm w systemie click na ścianie? Zamiast płyty mdf chciałbym jako tzw fartuch w kuchni zbudować z paneli właśnie ale mam problem jak sensownie je mocować, kleić, na listwach.....?

Pozdrawiam,
darek

wojtek50
11-03-2008, 07:33
Czarne na trzech nogach i wisi na ścianie .
Fortepian
Co kogo obchodzi gdzie ustawiam fortepian .
A teraz poważnie , takiego pomysłu jeszcze nie słyszałem . Moim skromnym zdaniem to klejem montażowym .

Trociu
11-03-2008, 07:58
Przykręcić raczej się tego nie da, bo nie ma gdzie schować srubki. Więc pozostaje klej. Wszystko zależy do czego będziesz chciał je kleić.

dmjdmj
11-03-2008, 09:02
A teraz poważnie , takiego pomysłu jeszcze nie słyszałem . Moim skromnym zdaniem to klejem montażowym .

Wiem, że pomysł może wydawać się dziwny ale już postanowiłem. Nie znalazłem w przyzwoitej cenie płyty fornirowanej palisandrem, te ze sztuczna okleiną nie podobały mi się, znalazłem natomiast w przyzwoitej cenie panele. Chodzi o wykonanie tzw fartucha nad szafkami dolnymi w kuchni o długości ok 250 * 60cm. Pod blatem ten fartuch może opierać się na listwie bo i tak będzie to schowane.

darek

dmjdmj
11-03-2008, 09:04
Wszystko zależy do czego będziesz chciał je kleić.

Typowa, otynkowana, wygładzona, zagruntowana ściana kuchenna.

darek

Trociu
11-03-2008, 11:00
Wszystko zależy do czego będziesz chciał je kleić.
Typowa, otynkowana, wygładzona, zagruntowana ściana kuchenna.

To teraz z tą wiedzą wystarczy iść do dobrego składu bud. / sklepu z panelami i zakupić odpowiedni klej.

Może nie mów do końca, że to będzie w kuchni na ścianę. Wytłumacz po prostu że chcesz przykleić do takiego a takiego materiału - będzie mniej zdziwienia ze strony sprzedawców.

mayland
11-03-2008, 16:02
Możesz kleić do sciany ale lepiej będzie jeżeli przykeisz je do skeiki na podłodze a potem całą konstrukcję juz po wyschnieciu przymocujesz do sciany od spodu np. na kołki montazowe. Będize grubiej ale schowasz mocowanie. Unikniesz neikontrolowanych szczelin na złaczach paneli.
Fajnie bedzie jeśli dasz wstawkę z aluminiowego ceownika miedzy panelami :wink: Ceownik kupisz w sklepie z glazurą i przykeisz tak jak panele. Na wykończenie brzegów proponuje kątowniki aluminiowe do glazury.

Okładzine ścienną a płyty a nie z paneli robiła editta. Są zdjecia w Jej galerii zdjeć. :lol:

dmjdmj
11-03-2008, 19:47
Fajnie bedzie jeśli dasz wstawkę z aluminiowego ceownika miedzy panelami :wink: Ceownik kupisz w sklepie z glazurą i przykeisz tak jak panele. Na wykończenie brzegów proponuje kątowniki aluminiowe do glazury.
=:

Dziękuję za sugestie. Twoje rozwiązanie ze sklejką przyjmuje jako punkt wyjścia bo a i mój majster to potwierdził. Z listwy Al pomiędzy muszę zrezygnować bo mniej więcej pośrodku na panele przyjdzie szyba pod okapem, no chyba, że uda mi się wpuścić listwę głębiej i zrówna się z powierzchnią paneli.

Pozdrawiam,
darek

meggiess
07-10-2008, 13:36
Chciałabym położyć takie panele drewniane na ścianę w przedpokoju. Są one poziome o szerokości około 50-80 cm. Nie mogę nigdzie ich znaleźć. Macie jakieś fotki?

wroclawianka
07-10-2008, 14:41
Witaj , ale takie panele robiło się 20 lat temu :wink:

meggiess
07-10-2008, 15:12
he he ;) to nie o takie w takim razie mi chodzi ;)
może to nie panel tylko płyta drewniana,
wygląda to tak ze jest sobie taka płyta i potem coś jakby wklęsla fuga i znowu taka płyta, (ale ładnie napisałam )
widziałam takie np serialu "barwy szczęścia" ;))

cieszynianka
07-10-2008, 17:59
Może myślisz o czymś takim:
http://www.maltatrading.pl/go.live.php/PL-H16/produkty/P9747/exclusive.html
http://www.kospan.com.pl/pl/index_.php?sid=1298
http://www.kronooriginal.pl/go.live.php/PL-H5/produkty/P13672/exclusive.html
http://www.eurofloor.pl/oferta/home_plastic/

meggiess
07-10-2008, 20:29
tak coś takiego, dzięki

tylko mało jest tam zdjęć gotowych takich ścian ;(

cieszynianka
07-10-2008, 20:45
Spróbuj się wybrać do jakiegoś miejsca, w którym sprzedają panele, to zobaczysz jak się to na żywo prezentuje. Mają to w sklepach typu Castorama itp.
:wink:

minkapinka
07-10-2008, 21:30
he he ;) to nie o takie w takim razie mi chodzi ;)
może to nie panel tylko płyta drewniana,
wygląda to tak ze jest sobie taka płyta i potem coś jakby wklęsla fuga i znowu taka płyta, (ale ładnie napisałam )
widziałam takie np serialu "barwy szczęścia" ;))

moze nie o takie chodzi, ale za kilka lat będą wyglądały tak samo jak te pionowe kładzione 20 lat temu ;)

reng
07-10-2008, 21:53
za kilka lat wenge będzie wyglądało jak modne w latach 90-tych czarne meble z złotymi naklejanymi paskami - dzisiaj obciach.

Lookita
08-10-2008, 07:22
a jak wygladaja panele na np. suficie,pogadaj z Daggulka

meggiess
08-10-2008, 08:40
za 20 lat to ja zrobię w domu remont ;)

minkapinka
08-10-2008, 09:19
za 20 lat to ja zrobię w domu remont ;)

ale one juz za 5-8 lat będą wyglądały źle ;)

meggiess
08-10-2008, 12:38
za 20 lat to ja zrobię w domu remont ;)

ale one juz za 5-8 lat będą wyglądały źle ;)


ale to już mój problem
pytałam o zdjęcia a nie o opinie

jeśli chcesz zamieścić więcej opinii to przejdź na inny watek

alladyn71
08-10-2008, 13:54
Ja tez mysle, zeby oblozyc takimi panelami-plytami jedna ze scian w domu :)
I jakos nie patrze na to czy sie komus to podoba czy nie....bo puki co to mi sie podoba, a jak przestranie, to scigne i pomysle o czyms innym :)

Fajny temta. Szkoda, ze producenci nie daja zdjec przykladowych aranzacji.

Mnie interesowaly by dosc szerokie plyty, a nie akie jak panele podlogowe.
Jak mcie jakies dodatkowe namiary to wklejajcie.
Fajnie gdyby to byly plyty ok. 1-2m szerokosci i dlugosci.

Chyba o cos takiego chodzi autorowi watka? Mi przynajmniej chodzi o szeokie plyty...przeciwienstwo paneli podlogowych :lol:

meggiess
08-10-2008, 14:01
o tak ;) o coś takiego właśnie mi chodzi ;) myślę że ściana w przedpokoju z takiego drewna to nie tylko ładna sprawa, ale przede wszystkim praktyczna ;)

jak ktoś znajdzie zdjątka to poproszę ;)

daria.orgacka
15-10-2008, 22:12
Witam,

mi tez sie cos takiego podoba ,nawet znalazlam cos co dokladnie idealnie mi sie podoba i chce to skopiowac ale nie mam pojecia jak sie to nazywa i gdzie szukac.nie wiem jak tu wkleic te zdjecia ale powiem gdzie takie zdjecie znalezc moze pomozecie wkleic.Jak wejdziecie na allegro i wpiszecie w wyszukiwarke:sypialnia paula,tam na scianie z lozkiem jest cosc czego szukam.Nawet mysle ze moze mozna to z karton gipsu wyciac????sama nie wiem?

natienka
03-03-2010, 16:12
dmjdmj czy zamontowales te panele?? Jak wygladaja?

aziniaki
03-03-2010, 18:10
przyłączam się do pytania, też jestem bardzo ciekawa
mam zamiar położyć panele na ścianie w salonie ale każdy fachowiec, którego o to pytam robi oczy w 5 złotych :(

tomkob
03-03-2010, 19:14
Witam,jak przykleiłem na stare płytki w kuchni za pomocą żelowej ,grubej tasmy dwustronnej.Wygląda bardzo fajnie.

Tedii
03-03-2010, 21:14
Brawo!
Ja zrobiłem z paneli półkę pod TV aby była taka jak podłoga.
Oraz podstopnice schodów.
Z kolei panelami ściennymi obrobiłem boki schodów.
To są normalne materiały, i nie jest powiedziane że jak panel PODŁOGOWY to już tylko na podłogę.

aneet
04-03-2010, 12:02
Witam,jak przykleiłem na stare płytki w kuchni za pomocą żelowej ,grubej tasmy dwustronnej.Wygląda bardzo fajnie.


a moze jakies zdjecia:) :lol:

bugier
21-03-2010, 15:56
Ciekaw jestem tylko, jak długo taka taśma wytrzyma i kiedy panele odpadną.... Swoją droga czytałem, że śa specjalne akcesoria do montażu paneli, listwy, które mocuje się na ścianie
http://modernlokum.blogspot.com/2010/03/podoga-pomys-na-sciane.html

stills
23-03-2010, 12:27
OOO Ja takze przylaczam sie do pytan o zdjecia z realizacji wyczynow :)

Laschlo
24-03-2010, 08:27
O ile dobrze pamietam to Kronopol produkuje typowe panele ścienne w szerokiej gamie kolorustycznej.Prostrzy montaż,więc moze zamiast typowych paneli podlogowych warto rozważyć tą opcję.

mayland
24-03-2010, 08:42
Ale te typowe ścienne mają łączenie boazeryjne
http://www.kronopol.com.pl/produkty/Panele-scienne
A podłogowe dają możliwość otrzymania jednolitej powierzchni.
A jak cenowo to wychodzi?

iza mama gabora
24-03-2010, 08:46
A czy przyklejone panele nie będą pracować,wybrzuszać się?Na podłodze są kładzione jako pływająca :roll:

qqlio
24-03-2010, 19:14
A czy przyklejone panele nie będą pracować,wybrzuszać się?Na podłodze są kładzione jako pływająca :roll:

Wiekszosc paneli podlogowych mozna kleic - zazwyczaj sie tego nie robi (choc ma swoje plusy - np. lepsze tlumienie) ze wzgledow czasowych.
Tak samo mozna kleic do sciany.

Ja tez chcialem cos takiego wydziergac, ale w koncu spasowalem. Ale generalnie pameietaj, ze panele sa dosc ciezkie.
Co do paneli sciennych to strasznie wnerwiaja mnie te rowki na laczeniach...
Pzdr

ohm30
24-03-2010, 19:22
jestem ciekawa jak to wyglada :roll: może ma ktoś zdjecie?

natienka
14-04-2010, 10:21
Ponawiam prosbe o zdjecia do dwoch osob ktore powiedzialy ze zrobily :)

inwent
05-09-2010, 21:10
Odgrzeję ten temat bo dokładnie to samo planuję w kuchni w mieszkaniu w bloku. Panele chciałbym przykleić bezpośrednio do ściany bez stosowania jakichkolwiek stelaży - nie chcę ograniczać 6m2 kuchni w mieszkaniu. :) Zastanawiam się nad klejem Pattex Total Fix PL700 ( http://www.pattex.pl/content/view/152/217/ ). Czy to dobry wybór czy zaproponujecie jakiś inny?

stills
01-09-2011, 09:09
oj szkoda ze nikt tych zdjec nie zamiescil. My napewno gdzies takie rozwiazanie wykorzystamy :) BARDZO ORYGINALNE

autorus
14-03-2016, 16:56
Podbijam temat bo dalej nie mam wykonawcy montażu takich paneli. Chodzi o deskę barlinecką oczywiście na stelażu i mocowaną klipsami.

I jakby ktoś miał ułożone to bym prosił o fotki.