PDA

Zobacz pełną wersję : Różnica w poziomie na chudziaku!



ryba7070
11-03-2008, 19:36
Witam! Okazało się, ze na parterze mamy ponad 4 cm różnicy w poziomie na chudziaku, w projekcie mamy wszędzie 10 cm styropianu a będzie 8 cm a tam gdzie ma byc podłogówka tylko 6 cm przy 6 cm wylewce ( był dzisiaj fachowiec od wylewek i dokładnie wszystko pomierzył ). Mamy już zamontowane drzwi balkonowe i dlatego jest problem. Czy według Was Taka grubośc styropianu wystarczy a może kombinowac coś z tymi drzwiami balkonowymi? Bardzo proszę o radę!

Pani Koala
11-03-2008, 19:52
Miałam podobny problem. Udało się podnieść okno tarasowe (270cm x 250cm) o 2 cm. Koszt ponownego montażu 150 zł, a styro mogliśmy dać o te 2 cm więcej

boguslawskia
11-03-2008, 19:54
Najpierw poproś wykonawcę o zwrot kasy, 4cm różnicy to bAAAAAArdzo dużo.

Z mojej wiedzy 6cm styro przy podłogówce to troszke mało :(
Ale niech wypowiedzą się również inni.

Może dać wtedy dwie warstwy folii? Lepszy styropian?

ryba7070
11-03-2008, 21:14
Najpierw poproś wykonawcę o zwrot kasy, 4cm różnicy to bAAAAAArdzo dużo.

Z mojej wiedzy 6cm styro przy podłogówce to troszke mało :(
Ale niech wypowiedzą się również inni.

Może dać wtedy dwie warstwy folii? Lepszy styropian?

Będziemy miec 2 warstwy folii, jutro się okaże czy można podnieśc drzwi balkonowe ( mam nadzieję, że tak!) Zwrot kasy....Mąż już się szykuje do boju! :evil:

mynia_pynia
11-03-2008, 21:21
:)
Ja szaleje po każdym etapie z niwelatorem, i co mi po tym skoro na stanie zero chłopaki mi zrobili też około 4 cm różnicy.
Nie wchodziłam jeszcze na strop i aż się boje.
Wogóle zastanawiam sie po co w projekcie podaje się zero budynku na konkretnej wysokości skoro w 99% i tak nie trzyma się to kupy +- 20cm.
A wysokość budynku? Przecież co druga osoba podnosi ścianę kolankową,
Już nie wspomnę o podwyższeniu kondygnacji na parterze.
U mnie wszystko poszło do góry w sumie o 30 cm, na szczęście moge budować do wys, 12m więc mam jeszcze z 2m zapasu :)

Andrzej Wilhelmi
11-03-2008, 23:41
Zamiast styropianu należy zastosować lepszy materiał np. styrodur. Pozdrawiam.

bigmario4
12-03-2008, 05:39
:)
Ja szaleje po każdym etapie z niwelatorem, i co mi po tym skoro na stanie zero chłopaki mi zrobili też około 4 cm różnicy.
:)
Ja "szalałem" ze "szlauchwagą" i mam odchyłki ok 1cm(jeden cm)
Spróbuj szaleć przed kazdym etapem :lol:

ryba7070
12-03-2008, 09:55
Zamiast styropianu należy zastosować lepszy materiał np. styrodur. Pozdrawiam.

Dziękuję, to chyba to światełko w tunelu, mam tylko pytanie, czy mozna łączyc normalny styropian podłogowy ze styrodurem i czy w tym przypadku styrodur powinien byc na dole czy na górze ( jako twardszy )? Pozdrawiam! :D

12-03-2008, 18:38
... Czy według Was Taka grubośc styropianu wystarczy ...
wystarczy
Miałam podobny problem. Udało się podnieść okno tarasowe (270cm x 250cm) o 2 cm. Koszt ponownego montażu 150 zł, a styro mogliśmy dać o te 2 cm więcej
ile dzięki temu zuzywasz mniej opału ?
(pytanie retoryczne - bo uwazam, ze nie masz pojęcia ... ale poniewaz wydałas mase pieniędzy bedziesz wszystkich przekonywac, ze warto ...)

kosmo77
12-03-2008, 19:13
Ej, brzoza, nie panikuj. Nikomu te 2 cm nie zaszkodziło, to jest pewne. Ani też nikt nie zamierza się obnosić z tym że ma 2 cm więcej niż inni. To już lepiej powybrzydzaj że sąsiad kupił BMW a wystarczył by mu chociażby Opel.
A wracając do tematu, u mnie chłopaki też stracili poziom przy robieniu fundamentów (ok 1,5 cm) - wyszło przy montażu szkieletu który potrzebuje bardzo poziomych fundamentów. No ale na szczęście montażyści sobie poradzili. Szef ekipy też nie mógł wyjść ze zdumienia że jak to, mają takie wspaniałe urządzenie tj wąż z wodą i ono wykazało że poziom jest jak cholera :)

12-03-2008, 19:33
Ej, brzoza, nie panikuj. Nikomu te 2 cm nie zaszkodziło ...
a pomogło ?
4 cm bardziej by pomogło ?
a 6 cm jeszcze bardziej ?
znasz granice dodawania kolejnych 2 cm styropianu ? czy nie ma takiej granicy ? kazdy kolejny kto da o 2 cm wiecej będzie lepszy ...
tak ?
a reszta która dała mniej to panikarze ?

kosmo77
12-03-2008, 20:14
Nie, panikarze to ci co podnoszą raban choć żadna krzywda im się nie dzieje. Pożyjemy to i zobaczymy czy jest granica. Na razie nie widziałem żeby ktoś dawał pół metra styropianu, więc na pewno jeszcze przestrzeń do rozwoju jest.