PDA

Zobacz pełną wersję : Ile zap?acili?cie za przy??cza?



Redakcja
02-09-2003, 15:14
Przygotowujemy artykuł o przyłączach. Chcielibyśmy podać ich koszt w różnych rejonachPolski. Prosimy o informację, ile zapłaciliście za
- przyłącze elektryczne/rodzaj (kablowe czy napowietrzene), długość
- gazowe/długość
- wodne/długość
- kanalizacyjne/długość
- telefoniczne/długość.
Prosimy o podanie nazwy miejscowości lub województwa.

W ankiecie pytamy o kłopoty z uzyskaniem i zatwierdzeniem dokumentacji, długim oczekiwaniem na wykonanie, bardzo wysoki koszt przyłącza. Prosimy o przedstawienie swoich problemów.

Dziękujemy
Redakcja

Domka
02-09-2003, 17:27
Witam,

Warszawa (linia napowietrzna 200 m) - termin podłączenia docelowego prądu koniec 2005 roku (2 lata od momentu złożenia wniosku)KOOOOSZSZMAAAAR !!!!!!!!!
czym tłumaczą tak długi termin - sprawami urzędowymi - załatwianiem pozwoleń, planów itp, oraz oszczędnością i cięciami niemców !!!, co może przyspieszyć (na połowę 2004 roku) - projekt i załatwienie pozwolenia na koszt własny,
a jaki koszt - ? jaka gwarancja dotrzymania terminu?

natomiast wiem ile kosztowałoby mnie podłączenie gazu:
koszt podłączenia gazu wraz z projektem na odcinku nie dłuższym jak 200 m około 50 000 zł (pięćdziesiąt tysięcy zł)
ZDZIEEEERSTWOOOOO !!!!!!

pozdrawiam, Domka

kodi_gdynia
03-09-2003, 08:41
Szczęśliwie mam już wszystkie przyłączna na działce, które umożliwiają normalną egzystencję.
1. Jako pierwszy pojawił się prąd pod ziemią: koszt 700zł za 7kW. Oczekiwanie od podpisania umowy do założenia licznika ok. 6miesięcy. Prąd pociągnęli ze skrzynki oddalonej jakieś 50m od mojej działki. Całość zakończyli w skrzynce, która niestety nie umożliwiała jeszcze poboru prądu. Dodatkowo na własny koszt /800zł/ musiałem posadowić drugą skrzynkę, w której znalazł się licznik i tymczasowe gniazda odbiorcze.
2. Następnie była woda: projekt rozbudowy wodociągu wraz z przyłączem 1500zł. Wykonano 63m wodociągu oraz 10m przyłącza wodengo do mojego domu w dwa dni.Miałem już projekt iu pozwolenie na budowę. Łączna cena /robocizna+materiał/ 4300zł + geodeta 300zł. Dodatkowo gmina będzie chciała odemnie 1000zł za przyłączenie się do sieci wodociągowej, ale z racji tego że sam pokryłem koszta wodne mam nadzieję, że będę zwolniony. Dodam tylko że za tą samą usługę - firma dzierżawiąca i konserwująca sieć wodociągową od gminy wyceniła wodociąg + przyłącze na 7300zł.
3. Telefon to sprawa prosta i przyjemna. Pewnie ze względu na fakt iż miałem słupek telefoniczny przy działce. Kilka telefonów i po 10 dniach przyjechał człowiek i wykopał rów jakieś 8m w którym umieścił przewód. Cała operacja koszt 50zł+vat - promocja TPSA.
4. Kanaliza brak. Jest szambo stalowe. Koszt 1600zł + transport 350zł+ wykop i zasypanie 350zł. Jeden dzień.
5. Jako ostatnie było przyłącze gazowe. Gaz z butli z Gaspolu. Wszystko ciągnęło się poprzez brak warunków zabudowy. Sprawa załatwiana od marca tego roku. Wykorzystując nowe prawo budowlane po 11 lipca udało się to zrobić w miarę szybko. Koszt instalacji zew. gazowej to 1100zł + projekt 800zł. Zbiornik /podziemny/ dzierżawię 215zł za kwartał. Przyłącze miało jakieś 12m.
A WSZYSTKO TO DZIAŁO SIĘ W MISZEWKU K. GDYNI - WOJ. POMORSKIE

sly70
03-09-2003, 09:06
Najwięcej kłopotów mam z przyłączem wodnym bo.... jeszcze go nie mam.
Wodociąg kończy się 30 m od mojej działki a gmina nie pozwala mi na wykonanie przyłącza o takiej długości. Za radą forumowiczów (wątek "kłopoty z wodą") próbowałem się dogadać z urzędnikami abym na własny koszt pociągnął te brakujące 30 m wodociągu. Urzędnicy (wójt) zgodził się ale na 120 m (czyli do końca ulicy) + 2 hydranty. W końcu stanęło na tym, że zrobię 60m + 1 hydrant a gmina wykona projekt. Gmina wskazała także firmę, która ma to wykonać. Z ową firmą nie mogę się dogadać co do kosztów bo nie mają projektu, kóry miała wykonać gmina. Gmina natomiast pospiesznie wysłała mi do podpisania umowę o nieodpłatnym przekazaniu "mojej" części rury na rzecz gminy. Ja stoję na stanowisku, że nie będę finansował czegoś do póki nie poznam kosztów inwestycji. I tak ciągnie się to od maja.
Aha- prądu też nie mam chociaż w umowie energetyka zadeklarowała początek czerwca, później dostałem pisemko o tym, że termin się przesunie do ok. 20 sierpnia i ....nic.
W listopadzie chcę się wprowadzić i będę miał niepowtarzalna szansę przeżyć zimę w warunkach takich jakie mieli moi dziadowie sto lat temu.
Pozdrawiam Sly

S.P.
05-09-2003, 11:16
Kupiłam działkę kompletnie uzbrojoną, ale wtedy jeszcze nie wiedziałam co to oznacza. Za wykopanie studzienki, zamontowanie licznika i wyprowadzenie rurki z kranikiem 2600, za poprowadzenie kabla z przylącza do pomiaru i skrzynki rb 1300. Teraz już wiem co to znaczy działka uzbrojona :-?. Oczywiście do tego projekty po 500 za każdy. Szczecin.

S.P.
05-09-2003, 11:18
Za gaz i kanalizację się nie zabieram na razie bo dopiero zaczynam budowę, ale za same warunki na kanalizę 900 zł.

Agnieszka1720
05-09-2003, 13:34
Prąd 10700 brutto, 300m od granicy działki, kabel aluminiowy 35 + przyłącze napowietrzne ok 10 m nad drogą polną i postawienie słupa.
Woda 3000 za 45 m + 1000 projekt.
Gaz - brak ale od tego samego sąsiada co prąd więc też jakieś 300m- chyba wolę nie wiedzieć jaki będzie koszt.
Telefonu prawdopodobnie nie będzie, obecnie mieszkam w domu w którym telekomunikacja założyła telefon radiowy i jakość jest taka , że wykorzystuję aparat tylko jako element dekoracji.
Okolice Złotokłosu koło Warszawy
Agnieszka

Teska
12-09-2003, 17:12
ja za przyłacze energetyczne zapłaciłam cos koło 7 tyś...i nerwówk abyła przez 2 lata

Teska
12-09-2003, 17:16
przyłacze energetyczne - 2 lata cena 7 tyś
przyłacze wodne - 2lata sami wybudowalismy koszt na osobe 1800 zł a pozniej wodociagi wymusiły na nas jeszcze 3400 zł za niteczki do domu
kanalizacja- cxałe szczescie dał fundusz phare - zgoda gminy - 900 zł
Przyłacze gazowe koszt 980 zł...po wielkiej awanturze w gazowni...trwajacej tez cos 2 lata....

Bartt
13-09-2003, 19:03
Teska - przybliż temat boju z gazownią, bo właśnie przekuwam w ślad za Kościuszką przekuwam kosy na sztorc :)

magero
15-09-2003, 15:50
1. przyłącze energetyczne:
- docelowe - koszt 2.200 zl., termin wykonania-2 lata (ponoć w 2004 roku zrobią, ale nie wierzę :x ) dlugość przyłącza - 250 m częściowo napowietrzna, częściowo kablowa
- na czas budowy - już zrobione, kosztowało to nas ok. 2.500 zl.

2. przyłącze wodne - wodociągi były w drodze, więc należało się tylko wbić w wodociąg. Za partycypację w kosztach zapłaciliśmy gminie 1250 zl, za odbiór wodociągu 120 zl,a za wykonanie przyłącza do domu - 1700 (z materiałami)

3. gazowe - brak.
4. kanalizacja - oczyszczlania ścieków własna
5. telefoniczna - jeszcze nie mysleliśmy :)

m.

AgnesK
15-09-2003, 21:15
Jelenia Góra
Prąd:
Złożyliśmy wniosek w czerwcu br, ma być w czerwcu 2004, koszt 1500. Tyle chce ZE. Nie wiem ile będzie jeszcze.
Gaz 1550 opłata przyłączeniowa, już zapłacona, gaz za rok, VIII.04
Woda - musimy im zrobić mapkę, wtedy rozstrzygnięcie.
Kanaliza, będzie za rok, może 2, może 3 - nikt tego nie wie. Ale będzie (bo UE) a narazie, przejściowo ma być szambo.

Noel
03-10-2003, 09:18
Redakcjo Droga...........
Przede wszystkim trzeba uświadomić wszystkich nieuświadomionych (ja do nich - do niedawna również się zaliczałem), że działka uzbrojona to połowa sukcesu - trzeba ją jeszcze "dozbroić".
Buduję się pod Warszawą - za przyłączenie wody na działkę
- za przyłączenie się do wodociągu gminnego - 850 zł
- za projekt przyłącza wodociągowego z pieczątką strażaka - 450 zł
- za fizyczne podłączenie (wcięcie do nitki wodociągu znajdującego się 1 metr od ogrodzenia + zawór odcinający + ok. 12 metrów wykopu i zakończenie kranem) - 2200 zł RAZEM 3500 zł
za energię:
- 10 Kw - w energetyce 1200 zł
- za wykonanie (projekt + 10 metrów wykopu + skrzynki (ta w płocie) i tymczasowa RB + licznik) - 2900 zł RAZEM 4100 zł

waldemarek_b
10-10-2003, 14:54
prąd 1700 zł za zejście ze słupa i postawienie szarej skrzyneczki z licznikiem w terminie 2 m-c od wniosku (słup stoi w granicy działki)
woda całość 2200 zł za 3m rurki studzienkę (dwa kręgi i zwężka) i licznik termin 3 m-c od wniosku

PaKa
10-10-2003, 15:50
Droga Redakcjo,
Dom już stoi kilka lat, ale dopiero teraz dotarła do nas miejska woda. Ubiegłoroczne ceny przyłącza wodociągowego w Józefowie koło Otwocka realizowanego w ramach inwestycji miejskich wynoszą 1700 zł. Koszt ten obejmuje wykonanie projektu przyłacza wraz z uzgodnieniami oraz wykonanie wcinki w magistralę i 2 m odcinka poza granicę posesji. Dalsza część jest realizowana według projektu wyłacznie na koszt inwestora. Proponowana przez Zakład Wodociągów stawka wynosi 80 zł/mb rurociągu, przedstawiana bez żadnej kalkulacji i przy zastrzeżeniu, że wykop można wykonać koparką. Teoretycznie można wykonać przyłącze samemu, ale wówczas, aby można było zawrzeć umowę na dostawę wody z Zakładem Wodociągów należy przedstawić dokumentację geodezyjną wykonanego rurociągu, świadectwo badania wody przez Sanepid i dokonać odbioru technicznego przez Zakład Wodociągów. Proponowana przez firmę budującą magistralę i przyłącza stawka za mb wynosiła 20 zł, ale resztę trzeba było załatwiać samemu. Okoliczni rzemieślnicy pytani o koszt wykonania przyłącza podawali tę samą cenę (80 zł/mb), lub rezygnowali z wykonania usługi po podaniu nazwy miejscowości, tłumacząć to kłopotami z odbiorem wykonanego przyłacza. Ciekawostką pozostaje dla mnie fakt, że mój sąsiad za takie same przyłącze zapłacił 60 zł/mb, a na pytanie dlaczego uzyskałem odpowiedź, że było dłuższe. Zakład reklamuje się, że oferuje ceny preferencyjne dla mieszkańców Józefowa, a władze miasta narzekają, że mało mieszkańców podłącza się do wodociągu.
W efekcie, nie mając innego wyboru zapłaciłem za 21 mb rurociągu, dwa zawory, wodomierz i badanie jakości wody 1780 zł.

kantorowski
26-05-2009, 23:11
Witam

małopolskie, Kraków
- przyłącze elektryczne napowietrzne 14, długość 255 m koszt 2.000zł
- gazowe z reduktorem i długość tylko 2m koszt 950zł (projekt i uzgodnienie ZUDP we własnym zakresie)
- wodne własna studnia głębinowa do 5m3 na dobę, głębokość do 25 m koszt 7.000zł (odwiert sam i akcesoria na Allegro)
- kanalizacyjne własna biologiczna oczyszczalnia ścieków z wylotem do cieku wodnego, długość 10m koszt 10.000zł (projekt i uzgodnienie we własnym zakresie ponadto gmina dofinansowuje jeżeli nie przeoczymy 2m3 na dobę
- telefoniczne (telefonia komórkowa) /długość ile się da ;-).
- internet bez przewodowy od 25 zł

MEDE
28-05-2009, 15:10
moja działka okolice Piaseczna przylega do drogi gdzie jest woda miejska, kwestia podciągnięcia do domu, wcinki, rury, zasówy, geodety i liczników kosztowała mnie 5200 ( 45m długości przyłącza ) gdzie szukałam wykonawcy z uprawnieniami we własnym zakresie bo i tu ciekawostka ... firma wodociągowa krzyknęła mi 8900

jotem
28-05-2009, 15:23
woda - 1800 zł (30 mb)
gaz - 1700 zł (12 mb)
prąd - 4500 zł (do skrzynki w domu) - od słupa do domu 25mb
kanalizacja(oczyszczlania) - 7300 zł - 8 mb
Projekt przyłącza to 300zł/szt. Ceny z materiałami