PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd w projekcie-kąt nachylenia



sailor_ro
12-03-2008, 16:38
Witam

Mam taki problem (a kierbud na urlopie) wczoraj wpadli chlopaki od wiezby,wrzucili czesc krokwi na dach i co sie okazało??Na domu kat powinien wynosic 42 ,natomiast na garażu 30 stopni,a wyszło jakies 26 stopni, dane byly wziete z projektu,mierzyłem dzis specjalnie wszystko jeszcze raz i jest tak,wys do kalenicy prawidłowa,wys. do wienca prawidłowa,uzgodnione z kierbudem.
Wiec wyrysowałem na kartce to co jest w projekcie i tam za Chiny nie wychodzi 30 stopni.
I co teraz??
Oczywiscie jak kierbud wroci to sie z nim skonsultuje,ale poki co to nie wiem,wiezba na garazu juz stoi.
pozdrawiam

bladyy78
12-03-2008, 17:21
Ja niewiem w czym widzisz problem skoro wiezba juz stoi nie bedziesz jej chyba przerabiał? Jakie dla Ciebie ma znaczenie czy dach ma 30 czy 26 stopni? Przecież nikt nie bedzie biegał z kontomierzem i mierzył pochylenia twojego dachu. Wiekszośc z nas nie ma pewnie pojęcia jaki faktycznie ma kąt nachylenia dachu.

sailor_ro
12-03-2008, 22:05
nie no,przerabiac nie bede.troche sie wkurzylem bo w WZ mam podane 30-45,ale tak jak mowisz moze nikt sprawdzac nie bedzie.
pozdrawiam

ZW
13-03-2008, 11:05
JPrzecież nikt nie bedzie biegał z kontomierzem i mierzył pochylenia twojego dachu...

Chyba że kolega będzie miał odbiór albo kontrolę. Niestety kąt dachu bajecznie łatwo jest zmierzyć bez biegania.

Ja bym podciągnął trochę tą wieźbę albo szykował projekt zamienny.

pozdrawiam

sailor_ro
13-03-2008, 11:09
no wlasnie,tylko ze jak zmierza i zerkna w projekt,to wszystkie wysokosci sie zgadzaja,czyli jest zgodnie z projektem,zatwierdzonym przez nadzór.Tylko ze w projekcie byl blad,zamiast 26 ktos napisal sobie 30.

Krzysztofik
13-03-2008, 12:57
no wlasnie,tylko ze jak zmierza i zerkna w projekt,to wszystkie wysokosci sie zgadzaja,czyli jest zgodnie z projektem,zatwierdzonym przez nadzór.Tylko ze w projekcie byl blad,zamiast 26 ktos napisal sobie 30.
Pomyłka była zamierzona :-?
Gdyby było 26, projekt by nie "przeszedł".

Barbossa
13-03-2008, 13:32
JPrzecież nikt nie bedzie biegał z kontomierzem i mierzył pochylenia twojego dachu...

Chyba że kolega będzie miał odbiór albo kontrolę. Niestety kąt dachu bajecznie łatwo jest zmierzyć bez biegania.

Ja bym podciągnął trochę tą wieźbę albo szykował projekt zamienny.

pozdrawiam
nie rób sobie jaj

bajecznie to mają to w poważaniu,

w końcu budowane na podstawie zatwierdzonej dokumentacji, wydanego pozwolenia, co najwyżej sami sobie gola strzelą, przyznając się, że nie sprawdzili kiedy było trzeba
a na dodatek szeryf na koniec pisze, że wykonano zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją :D


aha
sailor_ro
wyrzuć tylko kartkę :D

sailor_ro
13-03-2008, 14:46
Dobra :D
Dzieki