PDA

Zobacz pełną wersję : Ile waży jastrych



Leming
12-03-2008, 17:55
Pomóżcie. Może ktoś się orientuje ile waży 1 metr sześcienny jastrychu. lub metr kwadratowy grubości 6 cm.

Z góry dzięki
Leming

KaiM
12-03-2008, 19:22
mi kiedyś tutejszy spec od jastrychów (Janzar) doradził że taki z miksokreta waży tyle ile zwykły beton czyli 2.600kg/m3

a pytałem bo mój wykonawca chciał mnie naciąć na dodatkową kasę bo wg niego jastrych jest lżejszy

Geno
13-03-2008, 08:18
mi kiedyś tutejszy spec od jastrychów (Janzar) doradził że taki z miksokreta waży tyle ile zwykły beton czyli 2.600kg/m3

a pytałem bo mój wykonawca chciał mnie naciąć na dodatkową kasę bo wg niego jastrych jest lżejszy
Chyba z tym 2600 trochę przesadził, jakieś 2300 kg (w trakcie układania).

Leming
13-03-2008, 09:18
To jakieś 143 kilo na metr kwadrat. A czy jest coś lżejszego co można położyć zamiast jastrychu? Mam strop 150 kN/mkw

jajmar
13-03-2008, 09:25
To jakieś 143 kilo na metr kwadrat. A czy jest coś lżejszego co można położyć zamiast jastrychu? Mam strop 150 kN/mkw

Coś pokreciłes chyba

150kN/m2 ? Czy 1,5kN/m2 - tyle jest normowe obciążenie dla budynków mieszkalnych

150kN/m2 to jeszcze nie słyszałem zeby ktos taki strop robił.

Geno
13-03-2008, 10:24
To jakieś 143 kilo na metr kwadrat. A czy jest coś lżejszego co można położyć zamiast jastrychu? Mam strop 150 kN/mkw

1,5 kN/m2 to jest obciążenie użytkowe zmienne !

Jastrych jest obciążeniem stałym!

Leming
13-03-2008, 17:12
No faktycznie Geno masz racje. Mam strop teriva 4,0/1 o rozpiętości belek 6 metrów i jak sobie pomyśle o ilosci tych pręcików w tych belkach i tym jastrychu co ma na niego przyjść to ciary mnie przechodzą. Zwłaszcza jak się stanie pod nim. Dodatkowo na tym stropie będą dwie ścianki działowe. I chciałbym tam umieścić ogrzewanie podłogowe. Nie wiem czy to dobry pomysł i czy to za bardzo nie obciąży tego stropu. Nie chciałbym żeby sie ugiął, a co dopiero spadł z tym wszystkim :o Może tylko mam zbędnego stracha.

Bigbeat
13-03-2008, 17:27
Całe ogrzewanie podłogowe da mniejsze obciążenie, niż czterech chłopa stojących obok siebie, albo niż pianino.
Nie wspomnę o wannie (200l = 200kg).
Tak więc chyba niepotrzebnie się obawiasz.

Geno
13-03-2008, 19:09
No faktycznie Geno masz racje. Mam strop teriva 4,0/1 o rozpiętości belek 6 metrów i jak sobie pomyśle o ilosci tych pręcików w tych belkach i tym jastrychu co ma na niego przyjść to ciary mnie przechodzą. Zwłaszcza jak się stanie pod nim. Dodatkowo na tym stropie będą dwie ścianki działowe. I chciałbym tam umieścić ogrzewanie podłogowe. Nie wiem czy to dobry pomysł i czy to za bardzo nie obciąży tego stropu. Nie chciałbym żeby sie ugiął, a co dopiero spadł z tym wszystkim :o Może tylko mam zbędnego stracha.

Teriva oprócz obciążeń użytkowych ma jak inne stropy, przewidziane obciążenia stałe w tym warstwy wykończenioe. Don't worry, be happy.

http://stropy.webpark.pl/teriva.htm

Leming
14-03-2008, 08:12
No z tej tabelki wynika że Don't worry, be happy. Ale czy to nie jest tak że masa czyli siła razy ramie. że to 150 kilo przy ścianie to nie to samo co 150 kilo na środku stropu? Jak to jest że strop ma powiedzmy 3 metry i znosi takie same obciążenie jak 6-cio metrowy. Pytam z czystej ciekawości. Może mi to ktoś sklarować?

theodolit
14-03-2008, 08:18
No z tej tabelki wynika że Don't worry, be happy. Ale czy to nie jest tak że masa czyli siła razy ramie. że to 150 kilo przy ścianie to nie to samo co 150 kilo na środku stropu? Jak to jest że strop ma powiedzmy 3 metry i znosi takie same obciążenie jak 6-cio metrowy. Pytam z czystej ciekawości. Może mi to ktoś sklarować?
nie bedąc konstruktorem moge odpowiedziec ze dlatego sa podane max rospietosci ;) i napewno obciązenia sa podawane dla najmniej korzystnych warunków pracy stropu (oczywiscie w założeniu ze wykonane zgodnie z technolgia i warunkami brzegowymi) rozpietosc, żebra rozdzielcze etc ...

Geno
14-03-2008, 08:25
No z tej tabelki wynika że Don't worry, be happy. Ale czy to nie jest tak że masa czyli siła razy ramie. że to 150 kilo przy ścianie to nie to samo co 150 kilo na środku stropu? Jak to jest że strop ma powiedzmy 3 metry i znosi takie same obciążenie jak 6-cio metrowy. Pytam z czystej ciekawości. Może mi to ktoś sklarować?
Tym nie musisz się martwić, tego nie liczą ułomki spod budki z piwem. Sprawdzenie jest na najbardziej niekorzystny schemat statyczny.

janzar
14-03-2008, 08:52
mi kiedyś tutejszy spec od jastrychów (Janzar) doradził że taki z miksokreta waży tyle ile zwykły beton czyli 2.600kg/m3

a pytałem bo mój wykonawca chciał mnie naciąć na dodatkową kasę bo wg niego jastrych jest lżejszy
Chyba z tym 2600 trochę przesadził, jakieś 2300 kg (w trakcie układania).

Waga jastrychu jest zależna od jego grubości ta powyżej to ok 7 cm a
6 cm to właśnie 2300 kg
pozdrawiam
JanZaremba

http://images6.fotosik.pl/148/2714cae953c914eem.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2714cae953c914ee.html)

Leming
14-03-2008, 08:54
Tylko ze w naszej rzeczywistości to właśnie oni takie stropy wykonują. Najczęściej opierając belki bezpośrednio na ścianach lub podciągach. Ba! nawet opierają gary na ścianach bocznych .Czy to według ciebie jest ten najbardziej niekorzystny schemat statyczny?

Geno
14-03-2008, 08:59
mi kiedyś tutejszy spec od jastrychów (Janzar) doradził że taki z miksokreta waży tyle ile zwykły beton czyli 2.600kg/m3

a pytałem bo mój wykonawca chciał mnie naciąć na dodatkową kasę bo wg niego jastrych jest lżejszy
Chyba z tym 2600 trochę przesadził, jakieś 2300 kg (w trakcie układania).

Waga jastrychu jest zależna od jego grubości ta powyżej to ok 7 cm a
6 cm to właśnie 2300 kg
pozdrawiam
JanZaremba

http://images6.fotosik.pl/148/2714cae953c914eem.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2714cae953c914ee.html)

Może się źle zrouzmieliśmy - ok. 2300 kg/m3.

P.S. Ktoś mnie zaraz zbombarduje ze jadnostki :)

Geno
14-03-2008, 09:02
Tylko ze w naszej rzeczywistości to właśnie oni takie stropy wykonują. Najczęściej opierając belki bezpośrednio na ścianach lub podciągach. Ba! nawet opierają gary na ścianach bocznych .Czy to według ciebie jest ten najbardziej niekorzystny schemat statyczny?

Najbardziej niekorzystnt to taki w którym występują największe wartości sił wewnętrznych.

Leming
14-03-2008, 15:06
Tylko ze w naszej rzeczywistości to właśnie oni takie stropy wykonują. Najczęściej opierając belki bezpośrednio na ścianach lub podciągach. Ba! nawet opierają gary na ścianach bocznych .Czy to według ciebie jest ten najbardziej niekorzystny schemat statyczny?

Najbardziej niekorzystnt to taki w którym występują największe wartości sił wewnętrznych.

Czyli te 4 kN to jest dla stropu o rozpiętości 7,2 metra , to dla takiego np o rozpiętości 5 metrów to będzie 5 kN, dla 3 metrowego to powiedzmy 7kN i im węziej tym lepiej . Dobrze pojmuje?

Geno
14-03-2008, 15:08
Tylko ze w naszej rzeczywistości to właśnie oni takie stropy wykonują. Najczęściej opierając belki bezpośrednio na ścianach lub podciągach. Ba! nawet opierają gary na ścianach bocznych .Czy to według ciebie jest ten najbardziej niekorzystny schemat statyczny?

Najbardziej niekorzystnt to taki w którym występują największe wartości sił wewnętrznych.

Czyli te 4 kN to jest dla stropu o rozpiętości 7,2 metra , to dla takiego np o rozpiętości 5 metrów to będzie 5 kN, dla 3 metrowego to powiedzmy 7kN i im węziej tym lepiej . Dobrze pojmuje?
Jakie 4 kN?

Leming
14-03-2008, 15:14
No tak na oko sumując wszystkie obciażenia. Chodzi mi o samo liczenie tych kN.

masa własna konstrukcji :2,68

wartswy wykończeniowe :1,29

obciążenie ścianki działowej :0,75

obciążenie technologiczne :1,50

Geno
14-03-2008, 15:18
No tak na oko sumując wszystkie obciażenia. Chodzi mi o samo liczenie tych kN.

masa własna konstrukcji :2,68

wartswy wykończeniowe :1,29

obciążenie ścianki działowej :0,75

obciążenie technologiczne :1,50
Te są w kN/m2 czyli may sumę: 6,22kN/m2 x rozstaw belek np. 0,6 m i mamy obciążenie równomiernie rozłożone równe 3,732 kN/m i teraz sobie sprawdzamy najbardziej niekorzystne np. rozłożone na całej powierzchnii czy może na fragmencie itd. W szczególnych przypadkach itsnieją jescze kombinacje w ramach poszczególnych warstw.

http://www.stropy-teriva.bielsko.pl/zasady.html