PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy cennik PGNIG ... ??



pablitoo
12-03-2008, 18:58
Właśnie w tiwi w Wiadomościach podali że PGNIG rura zmiękła i zapowiadają max podwyżkę gazu o 20% a nie jak ostatnio straszyli 30% ...
Oczywiście o ile URE wyrazi zgodę nawet na te 20% ... No i nie jest pewne jeszcze kiedy ta podwyżka ma nastąpić - kwiecień wcale nie jest przesądzony :)

Natomiast szykuje się znowu podwyżka cen energii elektrycznej - planowana podwyżka o 25% - ukhhhhh - ciężko będzie tanio grzać prądem ...

CuoreRosso
12-03-2008, 19:21
Jedyna sensowna rada - budujmy domy jak najbardziej zbliżone do pasywnych. Do tego zmuszą nas ceny energii, skądkolwiek by on nie pochodziła. No chyba, że ze słońca...

retrofood
12-03-2008, 19:29
A klimat się ociepla...

pablitoo
12-03-2008, 19:39
A klimat się ociepla...

Święte słowa panie dzieju ... - jak tak dalej pójdzie to za 10 lat zimy będziemy mieli tylko na plusowych skalach temperatur ... :D

marek.Bud
12-03-2008, 19:51
i taka zima by mi odpowiadala, mimo ze nie bede gazem/pradem ogrzewal,chyba ze tylko wode cwu pradem ;/

ps:od kiedy przestalem uprawiac sporty zimowe, to nie znosze zim.

CuoreRosso
12-03-2008, 19:56
A klimat się ociepla...

Rozumiem, że żartujesz...
Nasz kochany kraj wciąż leży na tej samej szerokości geograficznej co 100 lat temu. Nic się tu nie zmieniło. Temperatura średnioroczna mogła zmienic się na przestrzeni tych 100 lat może aż o całe 0,1 stopnia C.
Żebyśmy się nie zdziwili jak np. w styczniu i lutym 2010 roku masy powietrza polarno - arktycznego zaserwują nam temp. w granicach -20. I tak przez kilka tygodni z rzędu. Dla naszego klimatu jest to NORMALNE.

Cpt_Q
12-03-2008, 20:19
A klimat się ociepla...

Rozumiem, że żartujesz...
Nasz kochany kraj wciąż leży na tej samej szerokości geograficznej co 100 lat temu. Nic się tu nie zmieniło. Temperatura średnioroczna mogła zmienic się na przestrzeni tych 100 lat może aż o całe 0,1 stopnia C....

leżeć, leży, ale ile CO i CO2 wyemitowano przez ostatnie 100 lat? W Wielkiej Brytanii co poniektórzy zaczęli sadzić drzewa oliwne i winnice...

sys
13-03-2008, 06:47
...coż z tego że się ociepla, że się zużyje mniej gazu , przecież i tak zapłaci się tyle samo...będzie podwyżka i będziemy płacić tyle samo co 2-3 lata temu przy srogiej zimie, potem jak przywali mróz to zapłacimy 2x tyle :lol: :roll:

...poza tym należy się tak zbytnio nie cieszyć :wink: , jak się zmieni klimacik to wyjdą zaraz wszystkie fuszerki w pracach dekarskich :lol: trąba powietrzzna prawdę powie :evil:

pablitoo
13-03-2008, 07:57
...poza tym należy się tak zbytnio nie cieszyć :wink: , jak się zmieni klimacik to wyjdą zaraz wszystkie fuszerki w pracach dekarskich :lol: trąba powietrzzna prawdę powie :evil:

EMMA już powiedziała ... :D

theodolit
13-03-2008, 08:05
A klimat się ociepla...

Rozumiem, że żartujesz...
Nasz kochany kraj wciąż leży na tej samej szerokości geograficznej co 100 lat temu. Nic się tu nie zmieniło. Temperatura średnioroczna mogła zmienic się na przestrzeni tych 100 lat może aż o całe 0,1 stopnia C....

leżeć, leży, ale ile CO i CO2 wyemitowano przez ostatnie 100 lat? W Wielkiej Brytanii co poniektórzy zaczęli sadzić drzewa oliwne i winnice...

Szczerze mowiac - wydaje mi sie ze na terenach polsich tez były winnice - tak okolice średniowiecza cy cuś.. co by oznaczało ze temperatury w naszych okolicach juz drzewiej były wyzsze ... moze jakies cykle

informacje podaje jako zasłyszana i nie eksploatowałem tego tematu wiec nie bijcie Ci którzy wiedze maja ;D

pablitoo
13-03-2008, 08:12
Fakt niezaprzeczalny że tej / i zeszłej / zimy to praktycznie wogóle nie było :D - a ludzie szybko się do dobrego przyzwyczajają ...

Cypek
13-03-2008, 08:30
Nie ma mrozów, są wiatry, które równie skutecznie wydmuchują ciepło z domów.
Już chyba wolałem bezwietrzne mroźne (-5C) dni niż obecne wietrzyska.

CuoreRosso
13-03-2008, 11:32
Nie ma mrozów, są wiatry, które równie skutecznie wydmuchują ciepło z domów.
Już chyba wolałem bezwietrzne mroźne (-5C) dni niż obecne wietrzyska.

I tu kolega ma rację. Ale proszę spojrzeć na to z innej strony - w kominku dobrze się pali :lol:

msobanie
13-03-2008, 19:41
Witam,


Nie ma mrozów, są wiatry, które równie skutecznie wydmuchują ciepło z domów.
Już chyba wolałem bezwietrzne mroźne (-5C) dni niż obecne wietrzyska.

I tu kolega ma rację. Ale proszę spojrzeć na to z innej strony - w kominku dobrze się pali :lol:
A u mnie najlepiej sie w kominku pali jak wiatru w ogole nie ma.
Co do ocieplajacego sie klimatu - za jakis czas przyjdzie nam wydawac forse na klime w lato...
Pozdrawiam
Mirek

CuoreRosso
14-03-2008, 07:41
Witam,

Co do ocieplajacego sie klimatu - za jakis czas przyjdzie nam wydawac forse na klime w lato...
Pozdrawiam
Mirek

Dlatego też robię GWC. 8)

tczarek
14-03-2008, 08:06
Witajcie
To ja swoje trzy grosze.
Ja się zastanawiam, czy nie powinno być tak że wszysy korzystający z ekologicznych źródeł energii typu gaz,olej opałowy itp.
mogli by mieć ulgę podatkową za zmiejszanie zanieczyszczenia środowiska.(tzw. efekt niskiego zadymienia).
Oczywiście w naszym Kraju jest odwrotnie. Zawsze łatwiej jest podnieść ceny i akcyzę a nie promować ekologiczne źródła energii.

kosmo77
14-03-2008, 08:43
Pytanie co to jest ekologiczne źródło energii
- ropa, gaz? Emitują CO2 no i są to zasoby nieodnawialne według aktualnie obowiązującej wiedzy
- węgiel - jak wyżej - chyba nie ma żadnej róznicy między 'ekologicznością' węgla, ropy i gazu
- prąd - no cóż, z węgla
- drewno i inne rośliny - wymaga ścinania drzew (ekolodzy przykuci łańcuchami do tych drzew). Ale jest to zasób odnawialny.
- słońce, wiatr, woda - chyba są 'ekologiczne' pod każdym względem, tyle że nieekonomiczne

OSIN
14-03-2008, 09:07
Szczerze mowiac - wydaje mi sie ze na terenach polsich tez były winnice - tak okolice średniowiecza cy cuś.. co by oznaczało ze temperatury w naszych okolicach juz drzewiej były wyzsze ... moze jakies cykle

informacje podaje jako zasłyszana i nie eksploatowałem tego tematu wiec nie bijcie Ci którzy wiedze maja ;D

winnice w Polsce są teraz, w Bieszczadach !

tczarek
14-03-2008, 09:08
Pod pojęciem ekologicnych źródeł energii miałem na myśli te, które nie emitują zanieczyszczeńtakich jak ze spalania plastików i śmieci które nagminnie są palane w piecach CO.

theodolit
14-03-2008, 09:09
Pytanie co to jest ekologiczne źródło energii
- słońce, wiatr, woda - chyba są 'ekologiczne' pod każdym względem, tyle że nieekonomiczne

Ale czy napewno sa takie nieszkodliwe ?

np elektrownie wiatrowe- 1 wiatraczek to takie cos - ale ogromne pola wiatrakow ? jak to wplywa na procesy przebiegajace w atmosferze - przeciez wiatry przenosza wilgoc, drobinki piasku, zarodniki etc - a tu ze strumienia wiatru wyciagamy iles 'MJ' energii - i co zmieniaja sie potem ... ??

i takie bajery mozna mnozyc ;)

oczywiscie napisanwe jest to lekko zaczepnie polzartem ;D ze nic nie ma na tym swiecie bez konsekwencji ...

kosmo77
14-03-2008, 12:50
Zgadza się, niektóre działania 'ekologiczne' są w skutkach wręcz odwrotne. na przykład plantacje trzciny cukrowej do produkcji biopaliw w Brazylii spowodowały zaburzenie równowagi środowiska i eliminację iluś tam gatunków roślin i zwierząt z dużych obszarów kraju. Nawet wymieniane wyżej spalanie plastików - wiadomo, strasznie 'nieekologiczne' bo powstaje czarny śmierdzący dym. Ale z drugiej strony - plastik znika i nie musi się rozkładać przez następne 500 lat, więc przyszłe pokolenia mają mniej śmieci - i co, ktoś potrafi powiedzieć która wersja jest bardziej 'ekologiczna'?

rafal9
14-03-2008, 13:14
Pytanie co to jest ekologiczne źródło energii
- słońce, wiatr, woda - chyba są 'ekologiczne' pod każdym względem, tyle że nieekonomiczne

Ale czy napewno sa takie nieszkodliwe ?

np elektrownie wiatrowe- 1 wiatraczek to takie cos - ale ogromne pola wiatrakow ? jak to wplywa na procesy przebiegajace w atmosferze - przeciez wiatry przenosza wilgoc, drobinki piasku, zarodniki etc - a tu ze strumienia wiatru wyciagamy iles 'MJ' energii - i co zmieniaja sie potem ... ??

i takie bajery mozna mnozyc ;)

oczywiscie napisanwe jest to lekko zaczepnie polzartem ;D ze nic nie ma na tym swiecie bez konsekwencji ...


A pomyśl ile energii wiatru jest rozpraszanej na budynkach,
a ile na całym mieście?