PDA

Zobacz pełną wersję : Wieszanie żyrandola na suficie podwieszanym z płyt G-K



kosmo77
12-03-2008, 19:22
Witam,
Pół godziny temu siedziałem sobie przed telewizorem i nagle <<pierdut>> żyrandol spadł z sufitu i rozbił się w drobny mak. Był to żyrandol o wadze ok 4-5 kg, powieszony na suficie podwieszanym z płyt gipsowych. Wisiał na dwóch wkrętach plastikowych do gipsu (tzw motylki, tj te co się rozkładają po drugiej stronie płyty). Okazało się że jeden 'motylek' puścił, tj wkręt wyrwał się z plastiku. Wtedy drugi też został wyrwany no i wynik jak wyżej.
Gdzieś przeczytałem że na takim kołku można wieszać do 20 kg, więc byłem przekonany że 2 kołki to aż nadto na ten żyrandol. Ale chyba 20kg to dotyczy wieszania na ścianie pionowej. Poza tym widać że te plastikowe wkręty są gówno warte, po jakimś czasie plastik potrafi puścić. A może źle go wkręciłem, albo za mocno - i wtedy gwint w plastiku się zerwał? - diabli wiedzą.

Tak więc mam pytanie - na czym powiesić następny żyrandol. Czy metalowe kołki do płyt K-G to będzie właściwe rozwiązanie?

Pozdrawiam
RG

Bigbeat
12-03-2008, 19:27
U mnie gipsiarze, jak robili stelaż, pytali, gdzie będą żyrandole, i w tych miejscach przykręcali do stelaża deskę.

retrofood
12-03-2008, 19:28
na czym kolwiek, byle bazą tego mocowania był sufit właściwy, a nie płyta g/k. I zamiennie może to byc konstrukcja do płyt.

kosmo77
12-03-2008, 20:26
Wygląda na to że będę musiał zrobić jakąś konstrukcję pomocniczą. Dzięki za porady.

vadiol
12-03-2008, 21:13
Tak jak pisal Bigbeat . Najlepiej nadaje sie do tego deska przykrecona do konstrukcji .

Miran
12-03-2008, 22:29
U mnie przewód z prądem do lamp dawali bezpośrednio koło metalowego profilu do przykręcania płyt i do tego profilu mam zamiar przykręcić lampy.
Mam nadzieję że wszystko będzie OK.

sys
13-03-2008, 06:38
...musi to być chyba wybitnie ciężki żyrandol...20kg w GK, na motylku? :lol: ...wieszam na nich lampy do ok 3-5 kg (4 szt) -wtedy wszystko gra... zanim zaczniesz się bawić w konstrukcje, wypróbuj jeszcze motylki metalowe... śruba nie puści, co najwyżej spadnie wtedy cały sufit :wink:

Barbossa
13-03-2008, 06:50
kołeczki moly się kłaniają

pablitoo
13-03-2008, 08:25
taki żyrandol by nie spadł na pewno
http://www.steruj.pl/components/com_ponygallery/img_pictures/wieszak.jpg

Dobre - niezła konstrukcja wielofunkcyjna :D

Ja u mnie mam wszystkie żyrandole powieszone na takich motylkach Fishera bezpośrednio do płyty G-K na suficie - moja ekipa od wykończeń / partacze jedni :( / zrobili dziury i wyprowadzili kable gdzie im sie podobało - ale nigdzie w pobliżu konstrukcji lub jętki ... - jeszcze żaden żyrandol nie spadł / ważą około 2-3 kg każdy / .

Adrian1224
15-09-2015, 11:36
Witam
Zamierzam docieplić sufit styropianem (10 cm) i co najlepiej byłoby zrobić żeby nie mieć problemów z montażem żyrandola?

Elfir
17-09-2015, 19:44
zastosować długie wkręty