PDA

Zobacz pełną wersję : Jak kłaść blachodachówkę?



DPS
13-03-2008, 06:11
Mamy do przykrycia budyneczek gospodarczy i do dyspozycji kupione z 10 lat temu arkusze blachy dachowej, długie na 6 m.
Nie jesteśmy pewni, jak to kłaść. Przykręcać?
Pomożecie?

zezo
13-03-2008, 07:23
Oczywiście że przykręcać,
takimi specjalnymi wkrętami w kolorze blachy i z uszczelkami.

DPS
13-03-2008, 22:09
A wkręty są krótkie?
Bo kupiliśmy jakieś takie, z uszczelkami, i one mają tylko kilka cm długości. :roll:
Czy wkręty przykręcać tylko na łączeniach, zakładach i górze/dole pasa blachy, czy też jeszcze "pośrodku"?
Przepraszam za idiotyczne pytania, ale wyszukiwarka forumowa milczy na ten temat, a my jak dotąd używaliśmy tylko dachówek i o nich coś wiemy, a blacha... :oops:

DPS
14-03-2008, 17:08
Jakoś nikt nie potrafił pomóc. :-?

No to ja wkleję, bo może komuś kiedyś się przyda.
Tutaj (http://www.hurtownia.profil.pila.pl/index.php?chapter=id0315).

tomek1950
14-03-2008, 20:56
Jakoś nikt nie potrafił pomóc. :-?

No to ja wkleję, bo może komuś kiedyś się przyda.
Tutaj (http://www.hurtownia.profil.pila.pl/index.php?chapter=id0315).

Predatorko, rano zajrzę jak to jest w "komturii" i Ci opiszę. Wkręty są faktycznie dość krótkie, ale u mnie się trzyma.

Paweł70
28-04-2008, 11:04
wkręty standardowe są długości 3,5 cm , kręcimy je w dolną falę , na metr kwadratowy stosuje się ok. 6 szt

zbigmor
28-04-2008, 14:07
A wkręty są krótkie?
Bo kupiliśmy jakieś takie, z uszczelkami, i one mają tylko kilka cm długości. :roll:
Czy wkręty przykręcać tylko na łączeniach, zakładach i górze/dole pasa blachy, czy też jeszcze "pośrodku"?
Przepraszam za idiotyczne pytania, ale wyszukiwarka forumowa milczy na ten temat, a my jak dotąd używaliśmy tylko dachówek i o nich coś wiemy, a blacha... :oops:

Wkręty nie muszą być długie, ale blacha misi leżeć na drewnianych łatach (a konkretnie dół fali). Wkręca się je na najniższym punkcie fali, a łączenia blach skęca się na górze innymi wkrętami. Ja wkręcałem co 2 rząd, co drugą falę.

Paweł70
28-04-2008, 14:13
Łączeń blach bym nie skręcał , brzydko wygląda , najlepiej przy łączeniu w najbliższą dolną falę