PDA

Zobacz pełną wersję : Przekształcenie działki rolnej czy są jakeś nowe przepisy



pjqch
13-03-2008, 21:56
Witam
Od 3 lat jestem właścicelem pola uprawiem je i biore dotacje do zboża które na nim sobie rośnie, pole ma 2,73 ha chce przekształcić 30 arów na 2 działki budowlane. Jedna działka ma być dla mnie drugą chce oddać siostrze (darowizna - lub jakis inny sposób przekazania jak uważaćie, że np lepiej fikcyjnie jej sprzedać te 15 arów")
Jak przeksztalcić pole w grunt budowlany ?
Pole jest w planie zagospodarowania przestrzennego z 2002 roku (nowszego nie ma) oznaczone jako terern "pod uprawe rolną lub obsianie lasem"
Klasa ziemi to w większości V (trafiają się pasy zarówno z 4 jak i VI)
Nie wiem czy to ważne ale wzdłóż mojego pola idzie węzeł kanalizacjia/woda, gaz, linia telefoniczna a na słupie wisi kabel elektryczny (niskie napięcie) - słup zresztą stoi na moim polu i też bede chciał go kiedyś usunąć (ale to już mało ważne)

Pole jest w obrębie wsi (przy drodze stoi poniemiecki dom potem jest sad i stodoła- należące częściowo do rodzićów a częściowo do sąsiadów <wspólnota> potem jest pole i kawałek który chce przekształcić

w planie mam zaznaczoną również boczną droge dojazdową do mojego pola (polną) ale fizycznie jej nie ma


Bardzo prosze o wzory pism które musze napisać i pozaność do odpowiednich urzędów (e-mail: [email protected])

izabela.16
15-03-2008, 13:22
prawdopodobnie mozna ale zapytaj w urzedzie gminy.pytaj o gospodastwo wysokotowarowe czy wysokodochodowe albo poprostu zapytaj jak t sprawe rozwiazac u urzednika.

zawsze o pozwolenie na budowe mozesz sie starac ty a potem tylko przepisac dzialke z pozwoleniem na siostre.