PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja odkurzacza centr. i internetowa



qwert
14-03-2008, 12:10
Mam pytanie na szybko, dziś elektrycy zaczęli kłaść instalacje internetowe i wymyślili,że w z każdego pokoju (6x), gdzie bedzie stał ewentualnie komp pociągną skrętkę do jednego , gdzie będzie można ten internet puszaczać do tamtych pom. a z tgo jednego pójdzie kabel TPSA, czy to ma sens, czy robi się inaczej?

i drugie, dotyczące odkurzacza centralnego. chcą poprowadzić jeden kabel od jednostki centralnej do puszki na piętrze z której wyjdą dwa kable do gniazd OC, czy nie powinno każde gniazdo mieć oddzielnego przewodu?

pytam, bo po minach widziałem,że pewni swego nie byli;) a chcą już dziś to ciągnać więc jest czas na zmiany.

theodolit
14-03-2008, 12:14
Mam pytanie na szybko, dziś elektrycy zaczęli kłaść instalacje internetowe i wymyślili,że w z każdego pokoju (6x), gdzie bedzie stał ewentualnie komp pociągną skrętkę do jednego , gdzie będzie można ten internet puszaczać do tamtych pom. a z tgo jednego pójdzie kabel TPSA, czy to ma sens, czy robi się inaczej?

i drugie, dotyczące odkurzacza centralnego. chcą poprowadzić jeden kabel od jednostki centralnej do puszki na piętrze z której wyjdą dwa kable do gniazd OC, czy nie powinno każde gniazdo mieć oddzielnego przewodu?

pytam, bo po minach widziałem,że pewni swego nie byli;) a chcą już dziś to ciągnać więc jest czas na zmiany.


Ad 1 - dobrze mysla tam bedzie switch/modem czy cokolwiek i bedzie dobrze, tak samo mozna kabalektelefoniczny położyc etc - to

ad 2 nie wiem ;) nie znam sie na odkurzaczach

stuk
14-03-2008, 12:19
Co do internetu to jest jak najbardziej ok. Co do odkurzacza, to właściwie też może tak być, ale prościej puścić kabel z jednostki do pierwszego gniazda, z niego do kolejnego itd, łączone na zaciskach gniazdek (na razie niech Ci zostawia wystające kawałki przewodów, bo gniazdek na razie nie montujesz. A kabelki dla wygody można puścić wzdłuż rur odkurzacza.

jacekp71
14-03-2008, 13:54
.... a z tgo jednego pójdzie kabel TPSA, czy to ma sens, czy robi się inaczej?

robi sie inaczej ....
nie bierze sie TPSA ;-)

piotrulex
14-03-2008, 14:39
.... a z tgo jednego pójdzie kabel TPSA, czy to ma sens, czy robi się inaczej?

robi sie inaczej ....
nie bierze sie TPSA ;-)

no chyba, ze sie chce bo kazdy ma wybor

mielismy tepse i bylismy zadowoleni, mialismy radiowy i tez bylismmy zadowoleni, teraz mamy iplusa i jestesmy super zadowoleni bo firma placi a transfer w naszej lokalizacji rewelacja

wiekszosc ludzi ma neta z tepsy wiec nie krytykujmy standardowego wyboru

zreszta piszac tpsa auto mogl miec na mysli po prostu innego operatora internetowego ...

theodolit
14-03-2008, 14:51
.... a z tgo jednego pójdzie kabel TPSA, czy to ma sens, czy robi się inaczej?

robi sie inaczej ....
nie bierze sie TPSA ;-)

no chyba, ze sie chce bo kazdy ma wybor

mielismy tepse i bylismy zadowoleni, mialismy radiowy i tez bylismmy zadowoleni, teraz mamy iplusa i jestesmy super zadowoleni bo firma placi a transfer w naszej lokalizacji rewelacja

wiekszosc ludzi ma neta z tepsy wiec nie krytykujmy standardowego wyboru

zreszta piszac tpsa auto mogl miec na mysli po prostu innego operatora internetowego ...
dodajmy jeszcze ze oprócz znienawidzonej TEPSY -niewielu innych ma ochote kabelki kłaść - za to wielu ma ochote z tych kabelkow korzystac ;)

qwert
14-03-2008, 15:10
i to jest to, tylko tepsa chce połżyć 50 m kabla do mojego domu, nawet umówili się na poniedziałek, co by ustalić szczegóły:)

dzięki za rady !!! :wink: