PDA

Zobacz pełną wersję : zamocowanie markizy a styropian na scianie ?!?!?!?



adamekxyz
14-03-2008, 16:53
Witam serdecznie,
kupiłem markizę zewnętrzną dość dużą 4 m długości x 2,5 m szerokości, mocowana jest na 3 zaczepy. Własnie mialem zabierać się za mantaż i nagle zamurowało mnie.
Na ścianach mam jak większość z Was ocieplenie 12 cm (styropian), ściana z pustaka Max.
Na poczatku myślałem że wystarczą śruby takie z 20 cm i będzie trzymało. Jednakże po zastanowieniu uznałem że śruba nie wytrzyma, jesli będzie miała oparcie 12 cm styropian i 8 cegła.

Potem pomyślałem żeby wydłubać w styropianie otwór prostokąt 20 x 10 cm do którego mógłbym przykręcić jakiś bloczek cementowy a dopiero do tego markizę. jednak czy on wytrzyma i nie zsunie się w dół pod wpływem cięzaru markizy? Następna kwestia a co z mostakmi termicznymi po wydłubaniu styropianu.

Może któryś z Was miał podobny problem?
pozdrawiam,
A.

coulignon
14-03-2008, 17:31
ja bym zrobił tak:
Zakupił klocek okrągły drewniany średnicy 8 cm, pociął go na kawałki długości takiej jak grubość ocieplania, nawiercił otwór w środku. Nastepnie w miejscach gdzie planuejsz otwory należy wziąć otwornicę o średnicy takiej jak klocek i nawiercić otwory aż do pustaka. W pustaku nawiercić otwór pod kołek, obsadzić rzeczony kołek, wsadzić drewniany klocek, teraz nakładasz markize i całość skręcić długą śrubą.

Flaszka za poradę się należy :D

grzegorz10
14-03-2008, 22:20
PRAWIDŁOWY
montaż takiej markizy wygląda w następującu sposób.
Musisz zakupić profil metalowy 50 x 100 i 50 x 20 (niespotkałem 50 x 120) o długości rónej wysokości uchwytów. Przeciąć na odcinki równe wysokości uchwytówi Przykładając uchwyt markizy do profilu odsadzeniowego wykonać w nich otwory takie jak są na uchwytach montażowych. Następnie trzeba wyciąć steropian w miejscu mocowania zwracając uwagę aby uchwyt nie trafił na miejsce mocowania ramienia. W miejsce wuciętego steropianu przykładając uchwyt montażowy zaznaczyć otwory do nawiercenia. Po wykonaniu otworu fi 16 wkładamy specjalną siatkę w kształcie rurki i zapuszczamu w nią klej (w moim przypadku HILTI) może być Fischer i , który rozchodzi się w postaku Max w szczeliny. Następnie szybko aby nie zastygł wkładamy w ten klej wkręcając nagwintowaną szpilkę. Poodczekaniu ok o,5 godz możemy montować uchwyty.
Tak po krótce a najlepiej zlecić to ekipie która zajmuje się takimi montażami.
Ps.
Nie stosuje się kołków rozporowych ponieważ przy skręcaniu komory maxa będą pękać i nie będzie trzymania. :roll:

coulignon
15-03-2008, 17:11
o! i jeszcze coś takiego znalazłem: http://www.fischerpolska.pl/main/index.html
Nazywa się Thermax i słuzy do mocowania w systemach docieplen.

Razem dwie flaszki. :D

mynia_pynia
15-03-2008, 17:12
To jakiś wysyp problemów z kwietniowego muratora???
Jest tam to opisane.