PDA

Zobacz pełną wersję : Balkon drewniany



Zaki
14-03-2008, 22:38
czy ktos posiada? Czy możecie polecić jakąś firmę, która produkuje takie balkony?

15-03-2008, 08:00
zadzwoń do najblizszego stolarza

p.s.
potrafisz sobie później taki balkon przylepic/przykręcic/ do sciany bez obawy, ze odpadnie ?
:roll:

Zaki
15-03-2008, 12:07
Myśłałam, zeby go dostawić na drewnianych filarach, taki dokręcony to trochę bym się bała, ze odpadnie :lol:

Zaki
15-03-2008, 12:07
Myśłałam, zeby go dostawić na drewnianych filarach, taki dokręcony to trochę bym się bała, ze odpadnie :lol:

15-03-2008, 12:27
pod te filarki trzeba zrobic fundamenciki (nie wiem czy stolarz to załatwi)
i oparcie balkonu przymocowac do sciany (tu tez jakos nie widze zbytniego zachwytu w oczach stolarza ... raczej murarz, slusarz czy hydraulik bedzie do tego bardziej przygotowany)
prawdopodobnie bedziesz musiała zorganizowac wieksza ekipe lub bardzo operatywnego stolarza który podejmie sie i "niestolarskich" wyzwań ...

langerob25
15-03-2008, 14:06
ja też myślę o balkonie drewnianym.Zaczynam budować dopiero w przyszłym roku i mam na to jeszcze czas.Myślę ,że jest dużo plusów w takim rozwiązaniu.Można to zrobić w późniejszym etapie,chyba mniejszy mostek niż zwykły betonowy.Żona się uparła i jakiś balkon muszę mieć,więc z tych powodów można wypuścić chyba jakieś pręty z gwintem a balkon przykręcić i podeprzeć na mieczach.Gdzies nawet fotki takego czegoś widziałem.

15-03-2008, 14:31
sporo balkonów w starych kamieniczkach to 2 - 3 szyny o dł. 1,5 m osadzone prostopadle do muru w trakcie murowania a na tym deski i balustrada
ale mozna tak jak Zaki tj.
- belka drewniana przykrecona do sciany
- belka na 2 słupach wysunietych poza dom
- na belkach dechy /lub dodatkowo legarki/ i balustrada

tacim
19-10-2009, 20:40
temat ciunio stary ale myślę o zrobieniu balkonu z drewna może macie jakies uwagi spostrzeżenia