PDA

Zobacz pełną wersję : Teren nad oczyszczalnią ścieków



woj
03-09-2003, 10:32
Jak zagospodarować?W odległości 3 m od rur nie można sadzić drzew,przekopywać tam też nie bardzo jest wskazane, czy tylo została trawa.

woj
03-10-2003, 13:41
muszę chyba sobie sama odpowiedzieć.Do tej pory posadziłam tulipany, krokusy, i tym podobne wiosenne kwiaty,posiałam również bratki a na wiosnę będzie trawa.I chyba taka jest przyszłość tej części ogrodu - trawa i kwiaty.Co Wy na to!

BiK
18-01-2004, 22:23
Hej ogrodnicy !!! Nie macei oczyszczalni ???
Mam ten sam problem : nie uśmiecha mi się sam trawnik.

ewa
19-01-2004, 07:55
Można posadzić wszystko co się płytko ukorzenia. A najlepiej rośliny które lubią dużo wilgoci. Ja na razie nie mam zagospodarowanej tej części ogrodu ale wygląda na to, że tam wypadnie mi albo sam trawnik albo małpi gaj.

lenowo
20-01-2004, 19:54
Czy nad oczyszcalnią będż rosły wrzosy?
Mam zamiar nad całym poletkiem rozsączającym urządzić ogródek wrzosowy-jest ich przecież tak dużo gatunków. co wy nato? :-?

BiK
21-01-2004, 20:27
Genialny pomysł:) Chyba odmałpuję :oops:
Uwielbiam wrzosy, ale oczyszczalnia wypada u mnie na pln-wsch czy to dobre miejsce na wrzosowisko :-? Kto wie ?

Jola_
22-01-2004, 16:51
Wrzosy to chyba nie bardzo, one raczej na glebach piaszczystych?
Nad rozsączalnikiem posadzę płotek z wierzby czerwonej (chyba bagienna?). Jeśli wierzbą obsadza się brzegi rzek to rozumiem, że ma sieć delikatnych korzeni i nie zagnieździ się w moich rurach? :wink:

lenowo
23-01-2004, 14:01
U mnie jest właśnie piasek.Tak więc spróbuje w tym roku założyć wrzosowisko. :lol:

Didi
18-02-2004, 20:09
Wrzosy, wrzośćce, rododendrony, azalie..........do wyboru, do koloru. Sprawdzone!

babis
19-02-2004, 07:59
Możesz sadzić wszystko co się płytko ukorzenia: trawe :D , kwiaty :D , ale i krzewy i niewielkie drzewa.
Zasada: system mkorzeniowy nie powinien spowodować zarośnięcia otworów w rurach.
Czyli rośliny o systemie palowym też można (między rurami) np dąb
-tylko co będzie za kilkanaście lub kiladziesiąt lat??
zawsze można wykarczować