PDA

Zobacz pełną wersję : skrzynka elektryczna



Dariusz29
16-03-2008, 11:42
Witam Wszystkich

czy miał ktoś do czynienia z energetyką
mój problem ma się następująco
Czekałem na postawienie skrzynki elektrycznej
postawili tylko, że przed wjazdem do garażu skrzynkę o długości 1,20m .
Odrazu zainterweniowałem, mówili że poprawią i postawia mniejszą .
Skrzynka składa się z trzech części 1 część to skrzynka przyłączeniowa ,2 część to skrzynka na licznik , 3 część to skrzynka na licznik sąsiada i wszystko to postawiono na moim terenie . czy ktoś miał podobny problem?.Jak go rozwiązać, jak energetyka jednak zostawi te przyłącze tak jak jest teraz

co robić

polski00012
16-03-2008, 16:26
Jeśli skrzynka jest na twoim terenie to nie mogą tam również zamontować licznika dla sąsiada ! zgłaszaj to do elektrowni aż do skutku. oni sie nie śpieszą z takimi poprawkami ale będą musieli to w końcu zrobić :) powodzenia.

12marek
16-03-2008, 22:23
W temacie zasadniczym pewnie polski00012 ma rację. Posłuchałbym jego rady.
Skorzystam jednak z okazji i chciałbym się "podłączyć" do tematu.
Nieco inna kwestia, ale też chodzi o skrzynkę.
Pytanie brzmi:
Kto decyduje o miejscu postawienia skrzynki?
Umowa mówi o skrzynce "na granicy działki" ale z której strony jeśli działka jest narożna, a budynek stoi na drugim końcu?
Czy to znaczy, że ONI postawią skrzynkę tam gdzie będzie im najbliżej a dalej to ja mam ciągnąć wzdłuż płota 50 m do budynku? Granicę działki mam też 6 metrów przed budynkiem!
Jak to ugryźć ?
Pozdrawiam

geguś
16-03-2008, 22:41
Dariusz29
Dowiedzieć sie w ZE, jak jest wg projektu. Czy ma stać na Twojej działce, w granicy czy po za. Będziesz znał lokalizacje wg projektu, będzie wiadomo czy nie przekroczyli uzgodnień. Wielkość skrzynki zależy co preferują. Chyba, że dali coś na sztukę.

12marek
Dobrze myślisz :(. To jest najczęstrza praktyka.

Tedii
17-03-2008, 00:26
Dokładnie to samo.
Jak by mogli,postawili by na środku działki.
Ochrzaniłem i poprawili.
Nie wiem czy to złośliwość ludzi czy ich głupota?
Przypomina mi się PRL jak montowali umywalki na środku ściany.Trzeba było dać majstrowi stówkę ,to przesuwali umywalkę aby pralka weszła.

zyga350
17-03-2008, 16:19
W temacie zasadniczym pewnie polski00012 ma rację. Posłuchałbym jego rady.
Skorzystam jednak z okazji i chciałbym się "podłączyć" do tematu.
Nieco inna kwestia, ale też chodzi o skrzynkę.
Pytanie brzmi:
Kto decyduje o miejscu postawienia skrzynki?
Umowa mówi o skrzynce "na granicy działki" ale z której strony jeśli działka jest narożna, a budynek stoi na drugim końcu?
Czy to znaczy, że ONI postawią skrzynkę tam gdzie będzie im najbliżej a dalej to ja mam ciągnąć wzdłuż płota 50 m do budynku? Granicę działki mam też 6 metrów przed budynkiem!
Jak to ugryźć ?
Pozdrawiam



Witam.O miejscu postawienia skrzynek ZK decyduje projektant który wykonuje projekt linii kablowej dla zakładu energetycznego

remx
17-03-2008, 19:15
A projektant jest ograniczony zapisami w umowie przyłączeniowej i w warunkach zasilania. Zazwyczaj zapisy tam są ogólnikowe tj "w linii ogrodzenia"

JarasD
17-03-2008, 20:00
Skrzynka (złącze kablowo - pomiarowe) jest budowane w tym miejscu, gdzie przewiduje projekt. Projekt opracowuje projektant na zlecenie Zakładu Energetycznego w uzgodnieniu z waścicielem (właścicielami) gruntów, przez które przebiega trasa kabla i oczywiście złącze kablowo-pomiarowe. Właściciel działki podpisuje oświadczenie , w którym wyraża zgodę na konkretną lokalizację złącza. Nie wyobrażam sobie zaprojektować złącze gdzieś tam, bo to później tylko problem. Bardzo często mam takie przypadki, że właściciel działki ustala z projektantem miejscse zabudowy złącza a później okazuje się, że właścicel nagle w tym miejscu zaplanował sobie wjazd, płot lub zupełnie coś innego i mówi a panie bo to pół roku temu coć tam podpisywałem a teraz to ja tak nie chcę.
Trzeba czytać, co się podpisuje i słuchać co mówi projektant.
Jeśli chodzi o zapis z umowy dotyczący granicy działki, to rzecz jasna że Zakład Energetyczny, który ponosi koszty budowy przyłącza chce aby te koszty były jak najmniejsze a co za tym idzie kabel jak najkrótszy. Ale zawsze można znaleść jakiś kompromis

12marek
17-03-2008, 21:30
Dziękuję za od(podpowiedzi).
Czyli muszę dotrzeć do projektanta... Albo on dotrze do mnie aby uzyskać zgodę na lokalizację skrzynki. Jeżeli ich wersja nie będzie mnie zadowalać to co? Będziemy się targować? Koszty mniejsze dla ZE oznaczaja większe dla mnie i odwrotnie. Budynek był tak zaplanowany na działce od początku.
Przyłącze miało być przed domem, ale sąsiednia działka wypadła z planów zabudowy i teraz moja jest ostatnia. A że jest narożna to chcą skrzynkę postawić tam gdzie mają najbliżej. To nie moje plany się zmieniły tylko miasto zmieniło koncepcję zabudowy, więc dlaczego mam za to płacić?
Pozdrawiam

geguś
17-03-2008, 21:50
więc dlaczego mam za to płacić?

I tak zapłacisz. Albo dzisiaj za swój kabel, albo jutro w cenie energii zapłacisz za ich kabel.

sunmadam
22-03-2009, 00:48
Witam,
Temat toszkę stary, ale mam podobny kłopot. Sąsiad postawił sobie skrzynke elektryczną 30 cm od miejsca gdzie ma byc moja furtka :( jest to poza granicą mojej, jak i jego działki, ale będę wychodzić na skrzynkę elektryczną. Pomocy!! Są jakieś przepisy zabraniające stawiania przeróżnych obiektów przed działką sąsiada? Furtki gdzie indziej nie mogę postawić bo mam tylko 5m na bramę wjazdową i furtkę, po bokach są działki sąsiadów.

darekw127
22-03-2009, 10:33
Ale to sąsiad sobie postawił, czy ZE postawił? Skrzynka tymczasowa, czy docelowa?

U mnie postawili naprzeciwko wejścia do domu:

klik (http://picasaweb.google.com/darekw127/Budowa#5303835689170983634)

Zgodnie z projektem. :evil: Na szczęście tam też pracują ludzie i po szybkiej interwencji udało się skrzynkę przenieść.

Sylwia.SZ
22-05-2009, 18:25
Ja mam inny problem ZE będzie stawiał skrzynki dla 3 działek na drodze łączącej nasze dzałki (droga chyba należy do sprzedającego lub któregoś z sąsiadów)Elektryk który będzie mi robił plan przyłacza do domu,powiedział że musze dostać pozwolenie od właściciela tej drogi by od niego do mojego domu było przyłącze.Czy może się sąsiad nie zgodzić lub żądać zapłaty?

irek.w
22-05-2009, 20:07
.Czy może się sąsiad nie zgodzić lub żądać zapłaty?[/quote]


Tak.

Jarek.P
22-05-2009, 23:59
Ja mam inny problem ZE będzie stawiał skrzynki dla 3 działek na drodze łączącej nasze dzałki (droga chyba należy do sprzedającego lub któregoś z sąsiadów)Elektryk który będzie mi robił plan przyłacza do domu,powiedział że musze dostać pozwolenie od właściciela tej drogi by od niego do mojego domu było przyłącze.Czy może się sąsiad nie zgodzić lub żądać zapłaty?

Zajrzyj do aktu notarialnego. Jeśli jest tam mowa o służebności w tej drodze i prawie do prowadzenia w niej instalacji, to teoretycznie sąsiad nie może się nie zgodzić, a praktycznie - niestety różnie bywa. Mam podobną sytuację, zapis w akcie jest, a ZE i tak zażądał pisemnego oświadczenia właściciela drogi, że się zgadza. U mnie z tym nie było problemu, ale może być różnie.
Spytaj po prostu, idź do właściciela i pogadaj. Najlepiej nie rozmawiaj jednak na temat "ile Pan za to chce", tylko raczej idź tam od razu z papierem w garści (ZE powinno dać gotowy formularz) i zagadaj w temacie "chcę przeciągnąć zasilanie i o tu proszę podpisać, bo elektrownia wymaga".

J.

Jarek.P
23-05-2009, 00:01
Jeśli skrzynka jest na twoim terenie to nie mogą tam również zamontować licznika dla sąsiada ! zgłaszaj to do elektrowni aż do skutku. oni sie nie śpieszą z takimi poprawkami ale będą musieli to w końcu zrobić :) powodzenia.

Oczywiście, że mogą, ale za jego zgodą. W ogrodzeniu mojego sąsiada jest postawiona przez ZE skrzynka na cztery liczniki, zdaje się, że w zamian za to miał wynegocjowaną sporą ulgę w połacie za przyłączenie.

J.

Sylwia.SZ
23-05-2009, 05:49
[quote=Sylwia.SZ]Ja mam inny problem ZE będzie stawiał skrzynki dla 3 działek na drodze łączącej nasze dzałki (droga chyba należy do sprzedającego lub któregoś z sąsiadów)Elektryk który będzie mi robił plan przyłacza do domu,powiedział że musze dostać pozwolenie od właściciela tej drogi by od niego do mojego domu było przyłącze.Czy może się sąsiad nie zgodzić lub żądać zapłaty?

Zajrzyj do aktu notarialnego. Jeśli jest tam mowa o służebności w tej drodze i prawie do prowadzenia w niej instalacji, to teoretycznie sąsiad nie może się nie zgodzić, a praktycznie - niestety różnie bywa. Mam podobną sytuację, zapis w akcie jest, a ZE i tak zażądał pisemnego oświadczenia właściciela drogi, że się zgadza. U mnie z tym nie było problemu, ale może być różnie.
Spytaj po prostu, idź do właściciela i pogadaj. Najlepiej nie rozmawiaj jednak na temat "ile Pan za to chce", tylko raczej idź tam od razu z papierem w garści (ZE powinno dać gotowy formularz) i zagadaj w temacie "chcę przeciągnąć zasilanie i o tu proszę podpisać, bo elektrownia wymaga".

W akcie notarialnym nic nie ma ,ale z tego co się orjentuje to może być droga gminna(sprzedający zrzekł się tej drogi na rzec gminy)to co w takiej sytuacji
czy też musze mieć pozwolenie?

Sylwia.SZ
23-05-2009, 05:49
W akcie notarialnym nic nie ma ,ale z tego co się orjentuje to może być droga gminna(sprzedający zrzekł się tej drogi na rzec gminy)to co w takiej sytuacji
czy też musze mieć pozwolenie?

CoolaTT
23-05-2009, 06:25
Najgorzej że wszyscy twierdzicie, że wszystkiemu winni są energetycy. Niestety w żadnym z opisanych przez Was przypadków, nie ma winy, ani zlej woli ZE. Jeżeli kupowaliście działkę od developera (czy tam innej osoby), która wcześniej wystąpiła o przyłącze żeby podnieść wartość działki, to na 100% poprzedni właściciel zgodził się na posadowienie ZK w określonej lokalizacji. Energetyka nie ma nic do tego.

Jarek.P
23-05-2009, 11:58
W akcie notarialnym nic nie ma ,ale z tego co się orjentuje to może być droga gminna(sprzedający zrzekł się tej drogi na rzec gminy)to co w takiej sytuacji
czy też musze mieć pozwolenie?

Jeśli droga jest gminna, to wogóle nie ma problemu, żadne pozwolenie nie jest potrzebne (znaczy jest, ale to już ZE sam sobie załatwi).

J.

martadela
09-06-2009, 12:53
Słuchajcie, potrzebuję porady bo oszaleję....

Mam po 16mcach czekania skrzynkę na rogu działki.
Chcę teraz mieć w tej skrzynce prąd, zadzwoniłam do mojego ZE i dowiedziałam się że potrzebne są:
- akt notarialny - tytuł prawny do nieruchomości
- warunki przyłącza
- umowa o przyłączenie
- wniosek o sprawdzenie instalacji

Luby pojechał dzisiaj do ZE, i chcą od nas Notarialnie spisaną służebność... Ale na co?
Skrzynka stoi w granicy, przy samej gminnej drodze, w tym pasie na instalacje...

Nie rozumiem więc na co ma być ta służebność, na stanie skrzynki w granicy? Przecież zgodę wyraziliśmy na etapie projektu...

Jarek.P
09-06-2009, 13:15
Luby pojechał dzisiaj do ZE, i chcą od nas Notarialnie spisaną służebność... Ale na co?
Skrzynka stoi w granicy, przy samej gminnej drodze, w tym pasie na instalacje...

Nie rozumiem więc na co ma być ta służebność, na stanie skrzynki w granicy? Przecież zgodę wyraziliśmy na etapie projektu...

Ale ta skrzynka to co to ma być? Wasza tablica licznikowa? Czy współna np. na parę posesji? W tej drugiej sytuacji mogą takiej służebności wymagać w celu ochrony własnych interesów, ale ponieważ są to ich interesy, a wasze jedynie w części, to powiedzcie im, że nie ma problemu, niech załatwią notariusza i go opłacą.
Jeśli natomiast chodzi o pierwszą sytuację, czyli "wasza" skrzynka w waszej granicy, to coś tu nie tak jest, albo mąż nie został zrozumiany właściwie albo na zły dzień urzędnika trafił, myślę że rzecz jest do wyjaśnienia (najlepiej osobiście z kierownikiem BOKu), bo to co piszesz to jakaś skandaliczna bzdura by była.

J.

martadela
09-06-2009, 16:42
Oczekujemy ustanowienia na rzecz EnergiaPro w obrębie przedmiotowej nieruchomości, bezterminowego i nieodpłatnego ograniczonego prawa rzeczowego służebności przesyłu (w formie aktu notarialnego), polegającego na:
- prawie instalacji i utrzymania urządzeń elektroenergetycznych, złączy kablowych i kabli energetycznych,
- prawie całodobowego, swobodnego dostępu do zainstalowanych urządzeń, w celu dokonywania przeglądów, napraw, remontów, konserwacji i innych czynności związanych z eksploatacją lub wymianą tych urządzeń,
- prawie instalacji i utrzymania kolejnych obwodów (linii energetycznych) po trasie już istniejących w przypadku planów dalszej rozbudowy sieci, w pasie o szerokości jednego metra.
Po jej ustanowieniu, należy dostarczyć dokumenty


To jest skrzynka dla 2 działek, znajduje się dokładnie na rogu obydwóch posesji
---------------------------------
droga gminna i pas przydrożny
-------------X------------------
działka 100|
działka 100|
działka 100|

X - skrzynka

Instalacja, czyli ich kabel zasilający, biegnie w pasie przydrożnym należącym do gminy. Jedynie skrzynka jest w osi ogrodzenia więc teoretycznie jej połowa jest na mojej posesji...

robertsz
09-06-2009, 20:04
ONI chcą mieć na papierze Twoją zgode na:
- swobodny dostęp do skrzynki
- ewentualną rozbudowę skrzynki
- ewentualną naprawę/wymianę/konserwację skrzynki i kabla
Słowem za kilka(naście/dziesiąt) lat ONI mogą zostać zmuszeni do pilnego wejścia na Twoją działkę i ONI nie chcą się z Tobą najpierw włóczyć po sądach.

Druga sprawa to finanse.
ONI chcą się zabezpieczyć przed Twoimi ewentualnymi roszczeniami za użytkowany teren.

I Ty i ONI bronicie swoich interesów co jest zrozumiałe.
Z jednej strony to Twoja działka za Twoje pieniądze, ale z drugiej strony Ty chciałabyś mieć prąd tanio, szybko i bezproblemowo podobnie jak Twoi sąsiedzi.

martadela
10-06-2009, 09:26
ONI chcą mieć na papierze Twoją zgode na:
- swobodny dostęp do skrzynki
- ewentualną rozbudowę skrzynki
- ewentualną naprawę/wymianę/konserwację skrzynki i kabla
Słowem za kilka(naście/dziesiąt) lat ONI mogą zostać zmuszeni do pilnego wejścia na Twoją działkę i ONI nie chcą się z Tobą najpierw włóczyć po sądach.

Druga sprawa to finanse.
ONI chcą się zabezpieczyć przed Twoimi ewentualnymi roszczeniami za użytkowany teren.

I Ty i ONI bronicie swoich interesów co jest zrozumiałe.
Z jednej strony to Twoja działka za Twoje pieniądze, ale z drugiej strony Ty chciałabyś mieć prąd tanio, szybko i bezproblemowo podobnie jak Twoi sąsiedzi.

Ale ja nie mam nic przeciwko służebności na ten fragment na którym znajduje się skrzynka. Ja po prostu nie wiedziałam że jest potrzebna.
Dziwi mnie też fakt że dowiaduję się o służebności w momencie składania wniosku, przecież mogli powiedzieć wcześniej jak dzwoniłam żeby się dowiedzieć co jest potrzebne do przyłączenia do sieci.
Inna kwestia to koszt tej służebności sporządzonej notarialnie... Cóż nie mam już czasu na zabawę z ZE, chcę mieć jak najszybciej prąd.

Czyli ta służebność to obecnie normalna/standardowa procedura?

robertsz
10-06-2009, 11:27
Czyli ta służebność to obecnie normalna/standardowa procedura?
TAK, to normalna procedura.
Brak informacji z ich strony to minus, powinni Ci to wyjaśnić łopatologicznie.

Swoją drogą ciesz się, że masz już skrzynke a w niej prąd.
Z innych postów wynika, że ludzie czekają na przyłącze 1-3 lata i terminy są ciągle przesuwane.

martadela
10-06-2009, 11:31
TAK, to normalna procedura.
Brak informacji z ich strony to minus, powinni Ci to wyjaśnić łopatologicznie.

Swoją drogą ciesz się, że masz już skrzynke a w niej prąd.
Z innych postów wynika, że ludzie czekają na przyłącze 1-3 lata i terminy są ciągle przesuwane.

Mam skrzynkę, ale bez prądu... Prąd po odbiorze.
Ja na swoją skrzynkę czekałam blisko 2 lata :-?
I przyznam że była to droga przez mękę... Sam odbiór postawionej przez firmę wykonawczą skrzynki trwał blisko 2 mce...

Cieszyć się będę jak będę miała prąd w gniazdkach.

Dziękuję za odpowiedzi.

:wink:

marcin714
10-06-2009, 14:44
Luby pojechał dzisiaj do ZE, i chcą od nas Notarialnie spisaną służebność... Ale na co?
Skrzynka stoi w granicy, przy samej gminnej drodze, w tym pasie na instalacje...

Nie rozumiem więc na co ma być ta służebność, na stanie skrzynki w granicy? Przecież zgodę wyraziliśmy na etapie projektu...

Ale ta skrzynka to co to ma być? Wasza tablica licznikowa? Czy współna np. na parę posesji? W tej drugiej sytuacji mogą takiej służebności wymagać w celu ochrony własnych interesów, ale ponieważ są to ich interesy, a wasze jedynie w części, to powiedzcie im, że nie ma problemu, niech załatwią notariusza i go opłacą.
Jeśli natomiast chodzi o pierwszą sytuację, czyli "wasza" skrzynka w waszej granicy, to coś tu nie tak jest, albo mąż nie został zrozumiany właściwie albo na zły dzień urzędnika trafił, myślę że rzecz jest do wyjaśnienia (najlepiej osobiście z kierownikiem BOKu), bo to co piszesz to jakaś skandaliczna bzdura by była.

J.

O jakiej skandalicznej bzdurze piszesz? Czym różni się skrzynka dla dwóch domów od skrzynki dla jednego domu? Obie skrzynki sąwłasnością zakładu energetycznego zlokalizowanej na cudzym gruncie. Skoro budują coś na cudzym gruncie musząmiećpotwierdzoną zgodę właściciela terenu na to działanie. Z powodu akcji medialnej także tu na forum polegającej na wmawianiu ludziom ,że jeśli ZE nie ma aktu notarialnergo na swoje urządzenia na swoich działkach to mają natychmiast sobie zabraćto urządzenie z waszej działki lub do końca świata płacić wam za to grubą kasę. To spowodowało ,że ludzie zaczęli robić tłok na korytarzach ZE. W konsekwencji powiedziano dość, zmieniono w tym celu kodeks cywilny wprowadzając dezdyskusyjną formę służebności dla tego typu przypadków. Dalej przyjęto zasadęże aby ci ludzie nie przychodzili zawracaćgitary czy ZE ma akt notarialny na daną skrzynkę czy nie to teraz trzeba załatwićakt notarialny dla każdej skrzynki. Czyli można powiedzieć że zakiwaliście sięjak DJ. jaro (jarek kaczyński)

Narazie w takich sytuacjach jak ta koszt ustanowienia służebności ponosząZE mimo że w umowach o przyłączenie zobowiązujecie się do ustanowienia tej służebności na własny koszt.

marcin714
10-06-2009, 14:55
W akcie notarialnym nic nie ma ,ale z tego co się orjentuje to może być droga gminna(sprzedający zrzekł się tej drogi na rzec gminy)to co w takiej sytuacji
czy też musze mieć pozwolenie?

Jeśli droga jest gminna, to wogóle nie ma problemu, żadne pozwolenie nie jest potrzebne (znaczy jest, ale to już ZE sam sobie załatwi).

J.

W tym przypadku niestety też minąłeś się z prawdą kolego. Jest ustawa o drogach publicznych i wprost z niej wynika, że w pasie drogowym nic nie wolno budowaćco nie jest związane z funkcjonowaniem drogi. Ustawodawca dopuszcza jedynie w uzasadnionych przypadkach możliwość "wrzucenuia " czegoś obcego w drogę JEDYNIE ZA ZGODĄ ZARZĄDCY DROGI. Zarządcy dróg publicznych wydają takie zgody w formie DECYZJI ADMINISTRACYJNEJ.
Następnie należy uzyskać jeszcze jednądecyzję na zajęcie pasa drogowego w celu ułożenia tego kabla i ponieść stosowną opłatę . W decyzji tej zostanie również naliczona opłata za umieszczenie tego kabla w drodze gminnej , która będzie wnoszona raz do roku do końca życia kabla lub inwestora (potem czynić to będą jego następcy prawni)

Tak więc ni jak ma sięrzeczywistość do twojego twierdzenia, że w drodze gminnej to można sobie kable układać do woli i nie licząc siez właścicielem drogi.

A jeśli miałeś na myśli że całątąproceduręzałatwi ZE to też jesteśw błędzie bo ZE nie realizuje instalacji odbiorcy. Zakład zrobił swoje stawiając złącze kablowe.

Jarek.P
10-06-2009, 21:42
W tym przypadku niestety też minąłeś się z prawdą kolego. Jest ustawa o drogach publicznych i wprost z niej wynika, że w pasie drogowym nic nie wolno budowaćco nie jest związane z funkcjonowaniem drogi. Ustawodawca dopuszcza jedynie w uzasadnionych przypadkach możliwość "wrzucenuia " czegoś obcego w drogę JEDYNIE ZA ZGODĄ ZARZĄDCY DROGI. Zarządcy dróg publicznych wydają takie zgody w formie DECYZJI ADMINISTRACYJNEJ.
Następnie należy uzyskać jeszcze jednądecyzję na zajęcie pasa drogowego w celu ułożenia tego kabla i ponieść stosowną opłatę . W decyzji tej zostanie również naliczona opłata za umieszczenie tego kabla w drodze gminnej , która będzie wnoszona raz do roku do końca życia kabla lub inwestora (potem czynić to będą jego następcy prawni)

Tak więc ni jak ma sięrzeczywistość do twojego twierdzenia, że w drodze gminnej to można sobie kable układać do woli i nie licząc siez właścicielem drogi.

A jeśli miałeś na myśli że całątąproceduręzałatwi ZE to też jesteśw błędzie bo ZE nie realizuje instalacji odbiorcy. Zakład zrobił swoje stawiając złącze kablowe.

A gdzie to moje stwierdzenie jest? Ja pisałem o tym, że ZE stawiając złącze i tablicę licznikową w granicy działki bierze na siebie kwestie dociągnięcia do tego złącza zasilania przez drogę gminną i wszelkie kwestie prawne z tym związane, ich klienta to nie musi obchodzić. Nigdzie nie pisałem nic takiego, co mi imputujesz.
A co do postu wcześniej - skrzynki różnią się właśnie tym, że jedna jest dla dwóch posesji, a druga dla jednej. W tym pierwszym przypadku jest możliwa taka sytuacja, o której sam piszesz, że osoba udostępniająca swój teren na wspólną skrzynkę dla siebie i sąsiadów, nagle się rozmyśli, każe ZE zabierać ją z ogrodzenia i będzie problem. W drugim - problemu nie ma, pani Kowalska ma tą skrzynkę wpisaną po prostu w umowie, jeśli jej nie chce, jej wola, jest to równoznaczne z wypowiedzeniem warunków umowy, skrzynki nie będzie, prądu nie będzie i tyle.
Jeśli tak jak piszesz, ZE rządają teraz ustanawiania służebności zawsze i bez względu na ilość podłączonych osób, jest to dla mnie jakas nowość, jak ja to załatwiałem, takich wymogów nie było.

J.

marcin714
11-06-2009, 13:19
W takim razie albo ja zle odczytałem intencje pytającego albo kolega. Mi sięwydaje że chodzi o kabel od skrzynki do domu prowadzony w drodze gminnej a kolega jak mniemam myśli o kablu od trafa do skrzynki prowadzonego w drodze gminnej. Jeśli jest tak jak kolega myśli to zwracam honor.

martadela
11-06-2009, 21:14
Ta zadyma to chyba przeze mnie.
Śpieszę zatem wyjaśnić:
http://img195.imageshack.us/img195/162/skrzynkay.png

Mammamija
27-07-2010, 11:58
Witam!
Mam taką sprawę, może mi coś rozjaśnicie.
Na mapie do celów projektowych "projektowana lokalizacja złącza licznikowego ZL-1 na zewnątrz budynku" jest w innym miejscu niż w części IV projektu budynku. Ta IV część to - Projekt budowlany wewnętrznej instalacji elektrycznej. Tu w tym projekcie złącze jest tam, gdzie chciałem. Mam zamiar rozpocząć prace nad elektryką w domu, ale w czasie rozmowy z elektrykiem i analizy papierów wyszły te rozbieżności. Elektryk powiedział, że muszę w energetyce załatwić przeniesienie tej skrzynki na tylną ścianę budynku. W tym przypadku trzeba będzie dołożyć jakieś 10 metrów kabla ziemnego. Pół dnia szukam i czytam o skrzynkach i gdzieś tam wyczytałem, że to z projektu wynika gdzie ma być skrzynka. Czy to może stanowić problem to przeniesienie tej skrzynki? To chyba moja sprawa gdzie ja chcę mieć na ścianie tę dekorację w postaci skrzynki.
Może ktoś mi coś doradzi, zanim pojadę do ZE.

Pozdrawiam.

Jarek.P
27-07-2010, 15:44
Na mój gust zobowiązujące dla Ciebie (i wszystkich zainteresowanych stron) jest to, gdzie skrzynka jest wrysowana w mapce zagospodarowania. Bo to z tą mapką, nie z projektem będziesz chodził do ZE. Jeśli ustalałeś wcześniej i masz w projekcie inną lokalizację złącza niż na mapce, to architekta czy geodetę, który zagospodarowanie robił za dupę i niech szybko poprawia, póki mapki ważności nie straciły.

J.

Mammamija
28-07-2010, 00:01
Ok. Jutro ruszę cztery litery do projektanta. Zobaczę co z tego wyniknie.
Pozdrawiam.

rusek007
28-07-2010, 11:00
Można i tak:
;)


17910
http://forum.muratordom.pl/images/misc/pencil.png

Jarek.P
28-07-2010, 11:09
Można i tak:
;)

[

Turcja? Czy południowe Włochy? :)

W obu w/w rejonach jest to dość normalny widok wszelakiej infrastruktury.

J.

rusek007
28-07-2010, 11:16
Favela Rocinha (Brazylia) :)

tkarol2013
03-05-2014, 18:24
Witam wszystkich,
jestem tu nowy, nie wiem jak rozpocząć temat, dlatego przyłączam się tego tutaj...
Miałem skrzynkę elektryczną na boku mojego domu, działce należącej do Gminy, ale niedawno Gmina sprzedała mi kawałek owej działki z umieszczona na niej skrzynką. skrzynka stoi teraz na mojej działce, ale nie na jej granicy. Chciałbym ogrodzić sobie działkę, ale w ten sposób zamknę dostęp do skrzynki z zewnątrz. Czy mam szanse negocjować z elektrownią o jej przeniesienie? jest tam tylko mój licznik. Skrzynka do tego stoi teraz tak, że ogranicza mi plan umieszczenia przyszłej bramy wjazdowej. Co robić w tym wypadku. Pomóżcie koledzy, proszę...

kondziu87r
03-05-2014, 21:35
A nie prostszym rozwiązaniem jest zadzwonić do energetyki i ich o to zapytać? no bądź co bądź oni najlepiej Ci odpowiedzą na to pytanie.