PDA

Zobacz pełną wersję : Co o koreczku???



ceka
03-09-2003, 13:00
Chciałabym położyć w sypialni (parter niepodpiwniczony) coś odpowiedniego na podłogę, aby mieć odpowiednią izolację od podłoża, co wy na to??

Może koreczek??? Ma ktoś w domciu coś takiego??!!

kodi_gdynia
04-09-2003, 07:46
Ja apropos koreczka, ale mam dla niego inne przeznaczenie. W kuchni zamiast kafelek - korek. Podobno nie wchałania wody, ale co z tłuszczem i innymi zabrudzeniami. Można to zmywać, czy może są jakieś impregnaty, które umożliwiają bezproblemową konserwację i czyszczenie.

Pozdrawiam

ceka
05-09-2003, 12:03
Znalazłam w jednym z wcześniejszych egzemplarzy MjM (listopad 2002)
coś o korku na ścianach i podłodze.

A teraz pytanko do was - co wybrać panele korkowe czy płyty korkowe?

Ktoś użytkuje ??? to proszę o radę. :roll:

Rysiek
06-09-2003, 17:57
Cześć
Mam korek w kuchni na podłodze i na ścianach (nawet nad zlewozmywakiem)
Jestem bardzo zadowolony, można chodzić boso (małe dzieci), jak coś spadnie to można podnieść w całości (raz wbił się nóż).
Korek na podłogę był powleczony PCV, na scianę gładki i sam go lakierowałem. Po sześciu latach używania lakier ściągnąłem jakąś chemią i lakierowałem ponownie. Niedługo się przeprowadzam i na nowym miejscu też będzie korek w kuchni.
Pozdrawiam
Rysiek

kodi_gdynia
08-09-2003, 08:01
Rysiek jaki lakier. Specjalny czy coś tradycyjnego.
Pozdrawiam

Maluszek
08-09-2003, 08:07
Rysiek - a jak z osadzaniem się tłuszczu? Są z tym jakieś problemy? Jak czyścisz taki korek?

ceka
08-09-2003, 08:17
Do Ryśka,

Może się orientujesz ile kosztują panele korkowe na podłogę?

Dzięki za odpowiedź.

Rysiek
08-09-2003, 08:44
Cześć
Odpowiem zbiorczo:
1. nie oriętuję się w cenach będę kupował za jakies 2-3 mc.
2. nie było żadnych problemów z tluszczem ani innymi gorącymi płynami. Zmywane było jak zwykła podłoga. Korek na podłogę był powleczony PCV (nie panele tylko płytki) łączone na styk i tłuszcz i wszystko wylewa się na PCV.
3. Korek na ścianę (ścienny) kupiłem gładki nie powleczony lakierem i aby łatwo z niego zmywać brud to go polakierowałem lakierem do korka. Po jakimś czasie (6 lat) wytarło się PCV na korku na podłodze i wtedy polakierowałem korek na podłodze tym samym lakierem. Zrobiłem to dwa lata temu i jest w porządku.
Pozdrawiam
Rysiek

Becik
08-09-2003, 08:49
Ceka, o koreczku było już trochę, zobacz m.in. tutaj: http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=12864
Co do cen, to panele podłogowe lakierowane zaczynają się od 70zł/m2 ( takie z drobnym ziarnem na klej ), inne wzory i w wersji bezklejowej ciutkę droższe, zaś te lepsze - winylowane kosztują już ok 150zł/m2. Płytki winylowane są tańsze i w większym wyborze, takie jak mi się podobały ok. 112zł/m2, ale jest już trochę więcej "zabawy" z układaniem - wymagają idealnego podłoża.
Ja u siebie u kuchni ułożyłam niedawno lakierowane panele, na razie są ok, ale więcej powiem za kilka lat ;)
Pozdr. B.

ceka
09-09-2003, 07:46
Dzięki Becik,

link się przydał :D

Pozdrowionka :wink:

ceka
17-09-2003, 09:37
Mam pytanie do wszystkich "obeznanych w temacie korkowym" czy panel korkowy na wpust i pióro (Lisbona biała) może mieć cenę 59zł/1m2?

Znalazłam taką ofertę i nie wiem czy nie chcą mi wcisnąć jakiegoś bubla.. :evil:

Co o tym sądzicie? :roll: