PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do kasztanka z Archonu.



margos3
16-03-2008, 19:03
Proszę o Wasze komentarze do dziennika budowy Kasztanka z Archonu.

naLeśnik
16-03-2008, 19:38
Witam serdecznie

Dziennik budowy "expresowy" ;) świetnie wam idzie, bardzo ładny domek.

Jak długo czekaliście na prąd na działce?
decyzja co do ogrzewania kotłem na gaz już ostateczna?

margos3
17-03-2008, 19:25
Witam.

Z podłączeniem prądu to w zasadzie mieliśmy komfortową sytuację.
Zakład energetyczny wykazał się i założył skrzynkę w granicy działki przed budową gdy podłączał sąsiadów.
Na założenie licznika do prowizorki budowlanej czekaliśmy około 2 tygodni.

Czy uda się podłączyć do gazu ziemnego będziemy wiedzieć za kilka, może kilkanaście dni, mamy nadzieję ze sąsiedzi sie nie wycofają a my będziemy już pewniejsi po podpisaniu umowy z gazownią. Fakt że gaz drożeje ale po przedstawieniu oferty gazu płynnego z butli jaką nam przedstawiło kilka firm (bo takie też mieliśmy plany) gaz ziemny jest tańszy. Rozważaliśmy eko groszek lub coś podobnego ale tu problem z wodą poza sezonem grzewczym a poza ty eko groszek też drożeje i nie wiadomo jaka osiągnie cenę przy tak dużym zainteresowaniu. Poza tym potrzebne jest miejsce na piec i czas do dokładania paliwa, czyszczenie pieca co jakiś czas
Pozdrawiam
:wink:

ingga
23-01-2009, 21:27
Salon nie jest w moim guście więc trudno mi się na jego temat wypowiadać,
Ale za to zielony pokój jest super.
Czy tak intensywny kolor nie jest męczący?

Z niecierpliwością czekam na zdjęcia niebieskiego pokoju i kuchni

Pozdrawiam Ingga

ingga
23-01-2009, 21:32
Usunęłam powtórzony wpis

ingga
23-01-2009, 21:34
Usunęłam powtórzony wpis

margos3
31-01-2009, 20:09
Witam
Co do zielonego koloru to w rzeczywistości nie jest tak intensywny jak na zdjęciu, a jasne meble i podłoga "łagodzą" ten blask. Spędzam w nim dużo wolnego czasu, odpoczywam i pracuję i mi osobiście to nie przeszkadza.
Zdjęcia niebieskiego pokoju postaram się zrobić w najbliższym czasie (jak syn posprząta)a co do kuchni to jeszcze jest barek do zrobienia i na razie nie ma co pokazywać
Pozdrawiam

ingga
10-02-2009, 19:00
Witam
Co do zielonego koloru to w rzeczywistości nie jest tak intensywny jak na zdjęciu, a jasne meble i podłoga "łagodzą" ten blask.

A co to za farba - jaki kolor i jakiej firmy

Przymierzam sie zielonej farby do mahoniowych mebli ale właśnie boję się że moze wyjść mi za intensywna zieleń.

margos3
21-02-2009, 14:18
Przepraszam że tak późno odpisuję ale dawno ty nie byłam, jak zwykle mało czasu..
farba zielona na skosie jaśniejsza - wiosna brzoza a na ścianach wiosna leszczyna z firmy Nobiles Pory Roku
Pozdrawiam

ingga
23-02-2009, 21:22
farba zielona na skosie jaśniejsza - wiosna brzoza a na ścianach wiosna leszczyna z firmy Nobiles Pory Roku
Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź.

Co za zbieg okoliczności.
W weekend wybieraliśmy z mężem farby i właśnie wiosna brzoza z nobilesu jest naszym drugim typem zaraz po morskiej trawie z dulux

Możesz coś więcej powiedzieć o nobilesie?
Jak jest z kryciem, czy łatwo się maluje tą farbą?

margos3
24-02-2009, 17:30
Witam
Pokoje na górze mam pomalowane nobliesem, te na zielono i ten na niebiesko i osobiście mam dobre zdanie o tej farbie, ale oczywiście to tylko moje zdanie... farba dobrze się rozprowadza i kryje bez problemu, jedną wadą jest to ze jak kleiłam taśmę oddzielającą kolor i zbyt późno ją zerwałam to taśma schodziła z farbą, ale poprostu trzeba robić to na bieżąco, nie zostawiać
salon na dole mam pomalowany duluxem biała czekolada a sufit jaśmin i nie jestem zadowolona z efektów, malowalam dwukrotnie, jaśmin jest jak brudna biel , farba jest bardzo gęsta i trzeba ją dobrze rozprowadzać aby było równo
oczywiście to tylko moje zdanie pozdrawiam M.

enines
05-03-2009, 09:39
Witam serdecznie. świetny domek, bardzo ciekawy dziennik. Jesteście niesamowici - wybudowaliście sami i to w tak expresowym tempie!!!! Szok :o Mam malutka prośbę, jak znajdziesz chwile czasu czy możesz mniej więcej opisać poniesione koszty?? Będę bardzo wdzięczna. Z góry dzięki. Pozdrawiam serdecznie :)

margos3
05-03-2009, 19:13
Witam serdecznie enines
dziękuję za ciepłe słowa, oczywiście mogę podać ci koszty budowy,tak dokładnie niie podliczałam ile wynosiły poszczególne etapy np mury, dach, wykończeniówka, mam natomiast dokładne zestawienie wszystkich materiałów jakie były zużyte i użyte do budowy i wykończenia tego domku ( w arkuszu exela) więc jeśli chcesz to mogę Ci go przesłać. Mój email [email protected]
Pozdrawiam i życzę realizacji marzeń.