PDA

Zobacz pełną wersję : projekt LEO pracownia DOMUS



heineken
16-03-2008, 20:50
Witam serdecznie. Chciałbym wybudować domek wg projektu LEO z pracowni Domus.

http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=98

Prawdopodobnie dokonam w nim następujących zmian:
- podniesienie ścianki kolankowej do 1 metra,
- przeniesienie kominka tak, bu przylegał do pomieszczenia gospodarczego (spiżarki) przy wejściu do salonu po lewej stronie - takie rozwiązanie da więcej miejsca w salonie, łatwiejsze połączenie z kotłem gazowym (zamierzam zastosować kominek z płaszczem wodnym),
- przeniesienie łazienki do pomieszczenia nr 4 na poddaszu, co pozwoli na zbliżenie punktów poboru wody od kotła dwu funkcyjnego i uprości instalację sanitarną,
- pomieszczenie nr 3 na poddaszu chciałbym podzielić na dwa mniejsze, czyli pralnię i garderobę,

Proszę Was o opinie na temat tego projektu - rozkładu pomieszczeń, proponowanych zmian, błędów, kosztów, itp.

heineken
19-03-2008, 16:00
Ponawiam moją prośbę. Jestem nową osobą na forum, bardzo proszę o opinie dotyczące wybranego przeze mnie projektu.

bar_kam
20-03-2008, 08:09
Witaj, kilka uwag:
- jesli przeniesiesz kominek, moze i poprawisz funkcjonalność salonu ale nie będziesz miał kominka w centralnym miejscu salonu co jest najlepsze żeby go dobrze ogrzać i siedzieć w pobliżu kominka. Ponadto chyba niezbyt wygodnie będzie się wchodziło do kuchni idąc np z zakupami od wejścia.
- podniesienie ścianki kolankowej ma sens ale pod warunkiem że nie podniesiesz jej zbyt wysoko, bo może to bardzo popsuć wygląd domu... do tego będziesz musiał przedłużac kominy, czyli prawdopodobnie dokupować kształtki...
- przeniesienie łazienki ma sens (piony kanalizacyjne itp) ale łazienka będzie około 2 m2 mniejsza. Ja uważam, że w domu łazienka powinna mieć minimum 7-8 m2. Weź pod uwagę, że na dole nie masz miejsca na kabinę prysznicową, więc w łazience na górze musisz wstwić wanne, prysznic, bidet, wc, no chyba, że z czegoś rezygnujesz.
- jak dla mnie jest tu bardzo mało pomieszczeń gospodarczych, tylko 3,5m2 spiżarki z kotłem...
Gdzie wstawić kosiarke, narzędzia, zimówki do samochodu, rowery i mase innych rupieci które teraz pewnie stoją w piwnicy...?
Sprawę może trochę ratować domek gospodarczy lub garaż...
Ja u siebie mam garaż 35m2 i pom gosp 12m2 i wcale nie uważam, że to dużo...

heineken
20-03-2008, 12:45
Dziękuję Ci bar_kam za pierwszy komentarz. Co do pomieszczeń gospodarczych, to mam już na działce domek gospodarczy 40m2, wraz z wiatą na samochód, tak, że będzie gdzie trzymać kosiarkę, rower, itp, a nawet pomajsterkować. Łazienka będzie miała 10,85m po podłodze, co przy ściance kolankowej 1 metr pozwoli na dość wygodne zagospodarowanie. Co do kominka, to zastosuję wkład z płaszczem wodnym, więc chciałem go maksymalnie zbliżyć do kotła CO, dla ułatwienia ich połączenia ze sobą. Kominek nie powinien przeszkadzać, gdyż wkład będzie wbudowany w ścianie.

Widzę, że budujesz całkiem podobny domek, również z Domusa- Ikar. A jak Ty rozwiązałeś problem małej łazienki na poddaszu?

bar_kam
20-03-2008, 12:53
Tak, buduje Ikara, ale z szerszym garażem o 2,5 m, czyli na 2 samochody.
Ja także podniosłem ścianke kolankową o 2 bloczki i łazienka wyszła całkiem przyjemna chociaż podniesienie o jeszcze 1 bloczek nie zaszkodziłoby.
Ale w łazienkce na górze nie daje prysznica. Prysznic będzie w łazience na dole, połączyłem wc ze spiżarnią i powstała mała łazienka. Funkcje spiżarki pełnic będzie szafka w kuchni i półki w pomieszczeniu gospodarczym, mam tam jakieś 2m bieżące ściany na półki.

Acha, polecami Ci zadaszenie tarasu, bo jeśli masz go od południa to nie za bardzo da się wysiedzieć kiedy będzie gorąco i ostre słońce...

heineken
20-03-2008, 13:51
Taras jest od strony zachodniej, dodatkowo jedyne drzewo , jakie zostało na działce, to wiśnia przy planowanym tarasie, więc powinno być o.k. Jak będę potrzebował słońca, to wystarczy wyść na taras "za rogiem" budynku.

Chciałbym zrobić w moim domku wentylację mechaniczną z rekuperatorem, zastanawiałem się także nad kominkiem i DGP połączonym z rekuperatorem, jednak nie wiem, czy to dobry pomysł.

A Ty, jakie ogrzewanie i wentylację domu planujesz? Masz w tym temacie praktycznie nie ograniczone możliwości, nie to, co ja.

monikaa13
20-03-2008, 14:47
Witaj

Pozwolę sobie na parę uwag
Po pierwsze Twoje propozycje są bardzo ciekawe, przeniesiony kominek może wyglądać jeszcze lepiej koło spiżarni, zrobi się ładny kominek narożny, mi sie pomysł podoba, tak samo z lazienką na górze, podniesienie ścianki to już standard, większość tak robi
podział pomieszczeń u góry zrobisz według włąsnego uznania, jak to mówią kto co lubi
a teraz parę uwag
- okropne wejście do kuchni, dla mnie nie do przyjęcia jest wchodzenie do kuchni przez salon
- brak kotłowni, brak garażu, ale rozumiem że to wam nie przeszkadza
- malutka łazienka na dole, no ale to jest mały domek więc ew. może być

hmmm poza tym całkiem niezły, mały i pewnie tani domek i ma spiżarnię

gdyby nie ta kuchnia to naprawdę byłby prawie idealny

heineken
20-03-2008, 15:45
Dziękuję Ci monikaa13 za Twoje cenne spostrzeżenia i uwagi. Kominek w rogu chciałbym obudować jakimś kamieniem, w jednej płaszczyźnie, lub pół łuku aż do sufitu. Co do kuchni, to zlikwiduję ściankę dzielącą kuchnię z salonem. Na jej miejscu będzie półwysep z płytą gazową i może małym zlewem, służącym do pobrania wody do gotowania i opłukania rąk. Nad półwyspem oczywiście okap, oraz obniżony sufit. Od strony salonu nieco wyższy blat, służący na co dzień jako stół do spożywania posiłków. Do tego linia szafek ze zlewem i zmywarką pod oknem, oraz w rogu lodówka. Nie potrzebuję zbyt dużej kuchni. Fakt, osobne wejście by się przydało, zastanawiałem się nawet, czy nie zrobić przejścia z wiatrołapu przez spiżarkę do kuchni. Garaż już mam w budynku gospodarczym, więc kolejny nie jest potrzebny.

heineken
22-03-2008, 09:35
Proszę o opinie na temat kosztów budowy Leo. Za jaką kwotę systemem gospodarczym jestem w stanie wybudować ten domek?

heineken
26-03-2008, 10:56
nikt nie buduje LEO?

heineken
08-04-2008, 14:58
podnoszę temat, proszę o opinie, uwagi, propozycje do LEO.

elmani
27-07-2008, 15:11
Jesteśmy z żoną blisko zakupu projektu Diuna z pracowni Domus jednak ostatnim czasem dojrzeliśmy Leo z tejże samej pracowni.

http://domus.wroc.pl/projekt1.html?id=96

Projekt jest jakby uproszczoną wersją Diuny, pozbawioną wykuszy i wyprostowaną mocno.
Niestety o projekcie i jego realizacjach cisza. Czy jest tu ktoś kto zdecydował się na ten projekt?

elmani
11-08-2008, 19:04
Dziwna sprawa wyszukiwarka słowo LEO ignoruje -znaczy nie znajduje takich postów, tematów.

Tymczasem my się zdecydowaliśmy i projekt jest już w naszych łapkach, dużo skomplikowanych rysunków i dziwne wzory.

Jeśli ktoś zdecydował się na ten sam projekt, to właśnie biorę się za jego modelowanie, a efektami chętnie się podzielę.

rotgier
23-02-2011, 10:56
Witaj Elmani, my również wybraliśmy ten projekt. Budujemy Leo w małopolsce. Jesteśmy na etapie fundamentów (wykonane zimą ubiegłego roku). A jak tam Wasz LEO? Chętnie posłuchamy cennych rad z budowy.